Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='Aleksandra.'][B]Tinka:)[/B] - wiem, że JRT to psiaki pełne energi i tutaj sie kończy moja wiedza. :oops: Co powinnam o nich wiedzieć? Z wyglądu są urocze [grzebałam w galerii Twojego ;) ][/QUOTE]
ten wygląd to ich największa broń:evil_lol: jak to zwykle piszę- russelle są okropne : P sam się sobą nie zajmie, bo nuuda, ja piłką bez przerwy nie będzie biegać bo nuuda, zapaszki tylko się nie nudzą, za to gonienie za zwierzakami tak:evil_lol: uciekają, potrafią myśleć szybciej i być sprytniejsze niż właściciel, nieodpowiednio wychowany i niewybiegany będzie koszmarem w domu, na spacerze, wszędzie. Jak to nie przeraża są milusie, przytulaki:loveu: szybko się uczą, idealne dla osoby aktywnej, niezniszczalne, wydaje mi się że mało chorują:razz: mogłabym tak długo;)
[quote name='WŁADCZYNI']pytanie tylko czy russell dogada się z drugim psem i jak będzie żył w leśnych ostępach - bywa problem ze zwierzyną;)[/QUOTE]
myślę że młody się bez problemu dogada, jeżeli drugi pies nie jest jakiś strasznie konfliktowy;) mój jest bardzo łagodny w stosunku do innych psów, nawet agresywnych, szczególnie suczek, ale wiem że to taki ewenement:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']ja bym wzieła pod uwagę mniej młody okres - jak russell zacznie dorastać i postanowi przejąc władzę w domu nad pozostałymi zwierzakami:evil_lol:[/QUOTE]
u grama to przeszło jak po maśle :evil_lol: także nie mając dramatycznych wspomnień zupełnie o tym zapomniałam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Everybody_Lies']a ja mam takie warunki:
- sredniej wielkosci mieszkanie (ok. 65m2), na 1 pietrze
- dorosly kot w domu (birmanski)
- pies od poniedzialku do piatku siedzailby sam (a wlasciwie z kotem:diabloti:) srednio 6-7 h, ja po powrocie ze szkoly moglabym mu poswiecic cale popoludnie (dluzszy spacerek po poludniu i wyjscie na siku pod blok wieczorem + rzecz jasna zabawa w ciagu dnia)
- brak doswiadczenia w psach:eviltong:

czy mops by sie nadawal do takich warunkow? kundelka nie chce ze wzgledu na niepewny charakter i wyzej wspomniany brak doswiadczenia z psami...[/quote]

Myślę, że jak najbardziej. Mopsy to bardzo grzeczne i przyjacielskie psy. Nie mają "morderczych" zapędów więc spokojnie dogadałby się z kotem.

Musisz tylko wziąć pod uwagę, że mopsiki są delikatne i wrażliwe na upały.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Musisz tylko wziąć pod uwagę, że mopsiki są delikatne i wrażliwe na upały.;)[/quote]
Wiem o tym:) Dlatego gdybyśmy go brali na wakacje, zostawałby w klimatyzowanym pokoju zamiast brania go na plaże:) W sumie najbardziej martwiła mnie towarzyskośc mopsów i to, że ponoć nie powinny zostawać na długo same, no ale każdego (chyba) psa da sie nauczyć zostawania samemu:)
Pozdrawiam;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Dlatego gdybyśmy go brali na wakacje, zostawałby w klimatyzowanym pokoju zamiast brania go na plaże:smile: [/QUOTE]

- To chyba niezbyt dobry pomysł. Mops lubi przebywać z ludźmi. Ja jadąc na wakacje z buldogiem francuskim brałam go na plaże. Rozkładałam taki "pół namiot" i on leżał tam, albo wykopywał sobie dziurę w piachu. Biegał za patykami i kamykami, wchodził do wody i uciekał przed falami.
I wielkich problemów z oddychaniem nie było.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiol']- To chyba niezbyt dobry pomysł. Mops lubi przebywać z ludźmi. Ja jadąc na wakacje z buldogiem francuskim brałam go na plaże. Rozkładałam taki "pół namiot" i on leżał tam, albo wykopywał sobie dziurę w piachu. Biegał za patykami i kamykami, wchodził do wody i uciekał przed falami.
I wielkich problemów z oddychaniem nie było.[/quote]

No ale przecież nie będą siedzieć na plaży cały dzień.:cool3::cool3::cool3:

Ja bym jednak psa na plażę nie wzięła. Po pierwsze upał, po drugie piach a po trzecie inni turyści mogą sobie nie życzyć no i ewentualnie siku/kupa.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

No jasne, że nie na cały dzień. Tylko mi by jakoś głupio było jechać nad morze i trzymać psa w pokoju, gdy ja się byczę na plaży :P
Jak my byliśmy upałów wielkich nie było- ten plus. Piach- no wiadomo, ale bulwa i tak zajmowała nam leżaki czy ręczniki. Przy wejściu na plaże nie było znaku, że nie wolno więc... :> A kupka i siku poza plażą.
No ale wiadomo- decyzja należy do Ciebie. Mopsik wydaje się dla Ciebie fajną rasą.

Link to comment
Share on other sites

Ja tez jestem za mopsem, sa wspaniale.Sama mam dwa wiec moge cos powiedziec.Sa bardzo towarzyskie, bez agresji no jedyna wada to chrapanie,ale do tego mozna sie przyzwyczaic.Moje mopsy tez byly nad morzem ale lezaly w cieniu.
Zreszta jesli masz jakiekolwiek zapytania odnosnie mopsa zapraszam serdecznie na mopsie forum
[URL="http://m-jak-mops.com.pl/index.php"]FORUM MOPSIARZY :: Strona G��wna: mopsy: mopsiki: forum: mopsiarze[/URL]
Dowiesz sie tam wszystkiego co Ciebie interesuje

Link to comment
Share on other sites

Myślałam sobie ostatnio nad trzecim psem. Ale to bardzo odległe w czasie - co najmniej za rok, dwa. Ale tak - mam dwie małe kundliczki, "podkolanówki", będą wycięte obie, są raczej energiczne (tzn. jedna średnio, druga to mały, super-energiczny diabeł).
Jestem w stanie psom poświęcać cały wolny czas (teraz jest to od 4-6 godzin dziennie, ale moje biedne czterołapki nie zawsze za mną nadążają :cool3:). Uwielbiam szkolić i coś robić z psem, ale nie mam w tym jakiegoś ogromnego doświadczenia (choć wydaje mi się, że z moimi sobie dobrze radzę, szczególnie wspomniana diabliczka przysparzała mi kłopotów, ale ją "ujarzmiłam" jakoś :diabloti: pracując z nią, rzecz jasna).
Myślałam nad rasowcem tym razem. Moje sunie to kochane kundelki, ale jednak każda ma za sobą jakieś przejścia, a ja tym razem chciałabym mieć "normalnego" psiaka, bez wdrukowanego lęku, histerii czy strachliwości.
Teraz idę na studia, więc czasu będzie mniej. Oczywiście, psa wzięłabym dopiero wtedy, gdybym była pewna, że mam na niego tyle czasu, ile potrzebuje. Szukałabym rasę średnią - dużą (łażę po dość dzikich terenach, a ludzie raczej małych kundelków nie biorą serio... chciałabym psa, który jednak budzi respekt, ale tylko rozmiarem czy wyglądem, bo na różnych dziwaków się natykam). Myślałam też o samcu tym razem.

Więc w skrócie: pies bardzo lubiący się uczyć i pracować z człowiekiem, średni/duży, wytrwały piechur, który jednak będzie w stanie przeżyć, jeśli zamiast 6godzinnych wędrówek zafunduję mu 2 spacery po 1,5-2 godziny + wyjścia na siusiu z rodziną, raczej przyjazny wobec innych psów i ludzi (choć wiem, że tutaj socjalizacja i wychowanie najwięcej daje ;)). Myślę, że poszłabym z psiakiem na szkolenie, choćby po to, by zobaczyć jak to jest i nauczyć się pracować w grupie psów.

Wiem, że to dość ogólnie, ale może pomożecie? Żebym mogła zawczasu wybrać rasę, zbierać informacje, poznać hodowle i tym podobne ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kajasako']Zreszta jesli masz jakiekolwiek zapytania odnosnie mopsa zapraszam serdecznie na mopsie forum
[URL="http://m-jak-mops.com.pl/index.php"]FORUM MOPSIARZY :: Strona G��wna: mopsy: mopsiki: forum: mopsiarze[/URL]
Dowiesz sie tam wszystkiego co Ciebie interesuje[/quote]
Dzięki, na tym forum juz jestem zarejestrowana;)
Swoją drogą, ostatnio wahałam sie miedzy mopsem, charcikiem włoskim a westie. Z mopsem największym problemem jest to, że rodzicom sie nie podoba:roll: wiec pewnie go nie kupią. Ale przynajmniej mam już garść info o nim na przyszłośc, więc dzieki:razz:

Link to comment
Share on other sites

EL, bez urazy, niezaleznie od psa, na jakiego sie decydujecie, poczytaj troche wiecej o wychowywaniu. Nie daj sie wpuscic w teorie o dominacji, karmienie psa po wlasnym posilku itp. bzdury, tym bardziej, ze bedziesz miala doczynienia ze szczeniakiem, nie problemowym doroslym psem ;).
M.in. fajnie o szczeniaku w domu od pierwszych dni :
[URL="http://www.owczarek.pl/zofia/journal/default.asp"]Owczarek.pl - Szczeniak w domu - Blog Zofii[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Zmierzchnica moze cos z owczarkow?Owczarki sa ogolnie nastawione na czlowieka wiec wybor moglby byc trafiony.Moze Briad-jest wiekszy-budzi respekt.Albo Bernenski?[/quote]


Tylko przez ten brak czasu przez studia nie mogę pozwolić sobie na zbytnio nakręconego owczarka, który trudno by się wyciszał... Wiem, że tego da się nauczyć, ale ciężej by było mi z np. aussie (a to moja miłość i chciaaaałabym, ale chyba nie dałabym rady :shake:). Choć ogólnie owczarki mi odpowiadają ;) Jak jest u briardów z nakręceniem na pracę? Co myślicie o ogarze polskim? Czytałam w "Moim psie" kiedyś, że to psy, które potrafią się dostosować do właściciela i mogą spokojnie przesiedzieć jeden dzień w domu bez forsownych spacerów, ale wytrzymują też długie wędrówki. Może wiecie, ile w tym prawdy? :razz:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]EL, a dlaczego West? Bo jak pisano, między Westie a Mopsem jest różnica.
West to terrier, więc szalone i niewyżyte :diabloti: stworzonko :loveu:[/QUOTE]
No wiec jest tak: mojej mamie podoba się west (mnie tez), mnie bardzo podoba się mops (rodzicom za to się nie podoba), natomiast co do charakteru... W sumie mi obojętne czy bede miała leniwego kanapowca, czy żywego rozrabiakę. Najważniejsze żeby pies był przyjacielem:)

karjo2 - wiem, już mnie zjechali na forum za tą teorię dominacji:lol: Na początku do szkolenia klikerowego byłam sceptycznie nastawiona, teraz jednak trochę poczytałam o nim i wydaje mi się sensowniejsze:hmmmm: W każdym razie książke Fishera odkładam na półkę i nie musicie się obawiać, że bede torturowac psa waleniem go drzwiami w pysk:evil_lol:

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cindy']Zmierzchnica :loveu:
No po prostu czytając Twój opis widziałam [B]barbeta[/B]...
Tylkko ta rasa jest rzadka w Polsce :razz:[/quote]

Ano rzadka, nie słyszałam o niej wcześniej, dopiero teraz się dokształciłam troszkę :cool3: Ale chyba ma dość silny instynkt myśliwski, prawda? I kurczę, to jednak problem z tą rzadkością. Potem jeszcze poczytam, zastanowię się.. Choć nadal jednak w stronę owczarków bardziej celuję :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmierzchnica']Ano rzadka, nie słyszałam o niej wcześniej, dopiero teraz się dokształciłam troszkę :cool3: Ale chyba ma dość silny instynkt myśliwski, prawda? I kurczę, to jednak problem z tą rzadkością. Potem jeszcze poczytam, zastanowię się.. Choć nadal jednak w stronę owczarków bardziej celuję :razz:[/quote]

Ja miałam przyjemność poznać barbeta w listopadzie bodajze :lol:
Wspaniała psinka... Spotkałam ją w sklepie zooglogicznym w Pabianicach...Bo był tam właśnie miot tych psów...
Tak piszą o tej rasie:
"Pełen wigoru, przyjacielski, wrażliwy, łatwy do prowadzenia pies myśliwski, rodzinny i do trzymania w domu"
I to prawda!!!
I jeszcze do tego są takie piękne :loveu:

[CENTER]

[url=http://www.podajlape.pl/rasa/321/0/Barbet.php]Barbet . Atlas psów w PodajLape.pl[/url]
[/CENTER]
[LEFT]Tu możesz sobie trochę poczytać!!!
Mi najbardziej podobają się kremowe i brązowe...
Ale charakter tych psów jest najpiękniejszy!!!
I z tego co piszesz to naprawdę bardzo do Ciebie pasuje ;)[/LEFT]
[CENTER]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][SIZE=6][FONT=Impact][I][B]
CZEŚĆ[/B][/I]

[/FONT][/SIZE]POSZUKUJĘ SZCZENIAKA RASY [B]SHIBA INU[/B] :cool3:
SZUKAM PIESKA O ZŁOTAWYM LUB RUDYM UMASZCZENIU :multi:
NIE CHCE ŻEBY BYŁ ON ZA DROGI BO RODZICE MOGĄ WYDAC NA TEGO PSA OKOŁO 800 ZŁOTY :eviltong:
PROSZE WAS POMÓŻCIE MI :lol:
SERDECZNIE POZDRAWIAM :cool1:
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim pamietaj ,ze Rasowy=Rodowodowy i psy nie posiadajace rodowodu to po prostu kundle a ludzie je sprzedajacy to tzw pseudohodowcy. Jest pare mozliwosci kupna szczeniaka rasowego po nizszej cenie/za darmo. Po 1 czesto hodowcy oddaja szczenieta z rodowodem w "dobre rece"gdy sa tzw petami(czyli posiadaja jakas wade wykluczajaca z hodowli/wystaw np wnetrostwo,jakas plamka , kolor oczu itp). Po 2 mozna kupic psa na kredyt ,wspolwlasnosc badz zasade pierwokupu (czyli sprzedajacy ma prawo do jakiegos wybranego szczeniaka z pierwszego miotu twojego psa).
Pamietaj ,ze zakup takiego czujacego i zyjacego stworzenia to ogromna odpowiedzialnosc-spacery o kazdej porze dnia i nocy,szkolenie, wizyty u weta i problem z wyjazdem na urlop. Kupno psa musi byc przemyslana decyzja.

P.S no i rasa ktora sobie wybrales/las jest trudna w wychowaniu i ma sklonnosci do wloczegostwa i ucieczek(silny instynkt mysliwski), wiec jezeli jestes poczatkujacym milosnikiem psow to odradzam kupno psa tej rasy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...