Jump to content
Dogomania

Znowu facet powiesił psa


Gagasia

Recommended Posts

Moi znajomi mają domek na wsi. Obok nich mieszka facet, który...wiesza swoje psy. Dzis dostałam telefon,że wczoraj znowu to zrobił-powiesił suczkę, którą miał 3 lata.
Chcę coś zrobić, żeby facet dostał za swoje. Policja wiejska nie reaguje, śmieją się z takich spraw. Co zrobiC?Nie może znowu mu to ujść płazem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Woj.łodzkie.TOZ to ma tysiące roznych spraw,więc pewno nie zareagują.A ja mieszkając w woj.mazowieckim nie załatwie tego z prokuraturą,a moi znajomi tego nie załatwią.
Muszę to załatwić sama.Może macie jakiś znajomych a stowarzyszeniach,czy czymś innym?

Link to comment
Share on other sites

TOZ ma prawo działać tylko w obrębie miasta. Sprawy zwierząt mieszkających na wsiach powinny być załatwiane prze wójtów. Trzeba trafić do wójta i postraszyć go, że się naśle jakąś telewizję albo gazeta etc. Inaczej może być ciężko zmusić kogoś do działania. Nie macie tam jakiegoś regionalnego programu interwencyjnego dot. zwierząt? W Krakowie jest "Kundel bury i kocury". Jak tylko da się im sygnał przyjeżdżają z kamerą i nagłaśniają sprawę.

Link to comment
Share on other sites

trzeba bylo przedewszystkim zrobic zdjecie-tak to mozna sie wszystkiego wyprzec,poszukac kogos kto widzial jak katuje psa i bedzie na tyle przyzwoity ze poswiadzczy to na policji /utajenie danych swiadka jest mozliwe/zadzwon do strazy dla zwierzat/poszukaj na mapie dogo tam jest ktos na dogo i w strazy rownoczesnie w mazowieckim woj./moze jeszcze napisalabym na watku prawnym o pomoc w tym zakresie.

Link to comment
Share on other sites

Numery służbowe "wesołych" policjantów lub/i nazwiska,opis zdarzenia i teksty policjantów,data -wszystko to skierwać pisemnie do komendanta posterunku z powiadomieniem(koniecznie!) jego przełożonego czyli najpewniej kom.powiatowego-wszystkie namiary znajdziesz w necie lub podam Ci.
W przypadku jakiegokolwiek zawiadomienia policji o przestępstwie wymagaj koniecznie spisania protokółu,a w razie odmowy powiadamiaj pisemnie przełożonych tak jak podałam to wyżej.

Link to comment
Share on other sites

Naprosciej bedzie cale to zdarzenie opisac i wyslac do prokuratury, moge wyslac meilem wzor takiego pisma. Podajecie swiadkow a prokuratura i tak odsyla to wszystko na policje gdzie bedziecie wzywane w celu zlozenia zeznan. W pismie powinniscie od razu wnioskowac o kare, nawiazke podanie do publicznej wiadomosci idt. Drugie pismo czytajc ten watek mozna faktycznie napisac skarge na policjantow do komendanta ale z kopia do wojewodzkiego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gagasia']Moi znajomi mają domek na wsi. Obok nich mieszka facet, który...wiesza swoje psy. Dzis dostałam telefon,że wczoraj znowu to zrobił-powiesił suczkę, którą miał 3 lata.
Chcę coś zrobić, żeby facet dostał za swoje. Policja wiejska nie reaguje, śmieją się z takich spraw. Co zrobiC?Nie może znowu mu to ujść płazem.[/QUOTE]

1.Zgłoś do Komendy Powiatowej i Wojewódzkiej Policji / na piśmie za potwierdzeniem odbioru/ Opisz reakcję Policji na wsi.
2. Zgłoś do Prokuratury - bo jest to przestępstwo!!!
3. Prokuratura podniesie sprawę do Sądu Grodzkiego - zapadnie wyrok skazujący
JA TAK ROBIĘ!!! Magda TOZ o/Bytom tel. 0604253456

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

moim zdaniem jest wytoczyc nagrode za zgładzenie tego człowieka dac mu nauczke która by nie zapomniał do konca swego zycia ja nie bede sie wypowiadał co bym mu zrobił ja jak bym wiedział kto to jest :angryy: ja bym napierw mu psy wzioł a puzniej chate bym spalił a jego oblał benzyna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pogromca']moim zdaniem jest wytoczyc nagrode za zgładzenie tego człowieka dac mu nauczke która by nie zapomniał do konca swego zycia ja nie bede sie wypowiadał co bym mu zrobił ja jak bym wiedział kto to jest :angryy: ja bym napierw mu psy wzioł a puzniej chate bym spalił a jego oblał benzyna[/quote]

I co potem?Odpowiadałbyś jak za człowieka?W czym byłbyś lepszy od niego?Ale postraszyć,dać w ryj...no to już prędzej.Najlepiej byłoby obudzić świadomość,uruchomić drzemiące w człowieku dobro-no ale to jest najtrudniejsze,choć nie niemożliwe.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co pogromca? - ja myślę tak samo jak ty i rozumiem co czujesz,ale to niczego nie zmieni.Ja u siebie mam bardzo podobne problemy.Koty 'usypia się wkładając do worka i walą tym workiem o ziemię i jeszcze się śmieją.Nie mogę nic zrobić,bo by mnie spalił taki gość.Ale raz nie wytrzymałam i kiedy mnie poprosił jeden "bydlak" żebym podwiozła go do sklepu to zatrzymałam się w lesie wyciągnęłam go z samochodu,dałam mu porządne manto,gdzie popadło,nawet nogami i zostawiłam w mróz 20 st w tym lesie.Minęło 4 lata,a on na drugi dzien od tamtego zdarzenia powiedział mi,że takiej baby to jak żyje nie widział."panie,jak pan żyjesz z taką babą?",pyta się mojego męża.Do mnie bardzo grzeczny i nawet kotka trzymać w domu zaczął,i chwali się jaki dobry jest.Teraz bardzo dużo z nim rozmawiam i doszłam do wniosku,że trzeba rozmawiać,rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać,tłumaczyć.Niektórzy ludzie nie rozumieją,że stworzenie czuje.Oni tak zostali wychowani.Ja widzę,jak małe dzieci patrzą na śmierć np.świniaka i jedzą lody i myślą,że tak trzeba,bo to tylko świnia.Tym bardziej,że to własny ojciec zabija i się uśmiecha.Zawsze idę zaraz do takich ludzi i zabieram dzieciaki ,zagaduję i tłumaczę,że nie powinno sie patrzeć na to.Pytam ich,a ty byś tak chciał? widzę,że one słuchają,aż buzie otwierają.zaczynają odsłaniać swoje serducha i opowiadają niejednokrotnie jak i co je spotkała np. w lesie i co robiły z kotkiem. . . . ,a tato powiedział no i dobrze,trzeba było gada zatłuc.Dlatego tle zła i przemocy na tym świecie.Jestem za tłumaczeniem i rozmową.Jak będziemy tak postępować to może za sto lat coś się zmieni.Przepraszam za te refleksje.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...