Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu moje psiaki barfują :), na razie bazując na mieszankach Primexu. Ale chciałam poznać Wasze zdanie, jeśli chodzi o jadłospis Barfa ale pochodzący z Niemiec: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/122910-Barf-jadlospisy[/URL]
Dokładnie ten, który zamieściła Charly. Czy jeśli będę go stosować, psiak nie będzie miał jakichś niedoborów?
Ps. Chodzi mi o jadłospis dla dorosłego psa.

Edited by Prince
Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']a ile waży Twoja sunia [B]netheter[/B] ? moja waży 26kg(trochę za dużo obecnie;)) i je od 40 do 50 dkg dziennie ....[/QUOTE]


Zmo około 25 kg :)
Wygląda tak:
[IMG]http://img864.imageshack.us/img864/3075/mg0882.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='haliza']Podglądam Wasze posty już od dłuższego czasu, pomyślałam, że kupię swoim gadom po skrzydełku ( pekin i shi) ale jaką dostałam minę za to :mad:, chyba podpadłam na całym froncie :shake::evil_lol:.[/QUOTE]
zacznij od białego mięska :) albo jakiejś chudej wołowinki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']zacznij od białego mięska :) albo jakiejś chudej wołowinki :)[/QUOTE]
Wołowinka może być, bo jak kroję kotom to lecą jak usłyszą stukanie noża o deskę ;):evil_lol:, ale pomyślałam o kostce a tu zong ( psiaki są u mnie od dobrego rok ze schroniska dorosłe) mają kamień na zębach :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='haliza']Wołowinka może być, bo jak kroję kotom to lecą jak usłyszą stukanie noża o deskę ;):evil_lol:, ale pomyślałam o kostce a tu zong ( psiaki są u mnie od dobrego rok ze schroniska dorosłe) mają kamień na zębach :cool3:[/QUOTE]
końcówki skrzydełek , nie wiem ale mojej też nie podchodzą choć zjada surowe odkąd skończyła 5 miesięcy , może mają w sobie coś niedobrego ;)

a co do puszystości .... ciągle o tym czytam na dogomanii w różnych wątkach , że psy tyją , że mają większy apetyt .... może one wiedzą więcej niż my ... może zima będzie trwać do czerwca ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']
a co do puszystości .... ciągle o tym czytam na dogomanii w różnych wątkach , że psy tyją , że mają większy apetyt .... może one wiedzą więcej niż my ... może zima będzie trwać do czerwca ;)[/QUOTE]
nie strasz!!!!! ja mam dośc zimy. -25 w nocy i -20 w dzień już mi wystarczają. Choć dziś czuję się jakby odwilz byla, bo w poludnie bylo tylko -10....

haliza - surowe musi być.... wszystko.
Spróbuj je przegłodzic dobe to wtedy latwiej będzie ruszyc nowe. Przez dobe nic się psom ie stanie - tylko o wodzie pamietaj! Spróbuj z korpusami - sa miekkie. Szyje z indyka - już trochę twardsze, ale jest tam sporo miesa. Na razie kaczki nie dawaj. nie wiem czemu, ale sporo psow kaczki nie jada (moje nie jedzą, choć sa w stanie zjeśc wszystko inne). Musisz się z poczatku w cierpliwośc uzbroić. A potem pojdzie już łatwiej :)

Link to comment
Share on other sites

Moja kaczką też gardzi-za tłusta dla niej (dba o linie):razz:. Maluszki barfują aż miło patrzeć na te mordeczki :lol:. Mam nadzieję, że przyszli właściciele też sie przekonają do tego żywienia.
Wcześniej nikt nie wposminał, ale moze ta informacja się przyda komuś-suczka w okresie laktacji powinna dostawać ok 25% więcej pożywienia na każdego szczeniaka. i faktycznie to prawda, bo moja suczka i tak schudła, a codzinnie dostaje trzy porcje (w każdej ok 150g kości z mięsem, nie liczę podrobów i warzyw)+między posiłkami jakas kosteczka do obgryzania(skrzydełko, udko, kawałek szyjki). Jej normalna dzienna porcja kości z mięsem to ok.120g.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bertaon']Oprócz gotowanej galarety z nóżek co mogę dawać maluchom na stawy? Mam taki cały zestaw wit. flwitol i nie wiem czy dodawać to do żarcia czy też polecacie coś innego.[/QUOTE]


flawitol to tabletki wit-mineralne ktorych nie powinno się podawać przy diecie BARF. Ja podawałam i tutaj sie dowiedzialam ze można przesadzić z minerałami i wapniem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']
haliza - surowe musi być.... wszystko.
Spróbuj je przegłodzic dobe to wtedy latwiej będzie ruszyc nowe. Przez dobe nic się psom ie stanie - tylko o wodzie pamietaj! Spróbuj z korpusami - sa miekkie. Szyje z indyka - już trochę twardsze, ale jest tam sporo miesa. Na razie kaczki nie dawaj. nie wiem czemu, ale sporo psow kaczki nie jada (moje nie jedzą, choć sa w stanie zjeśc wszystko inne). Musisz się z poczatku w cierpliwośc uzbroić. A potem pojdzie już łatwiej :)[/QUOTE]
Oj, nie wiem, mięso to może jeszcze by zjadły ale kości......czarno to widzę....Amanda surową to je paprykę a Tomik nic :roll: Mięsko podgotowane, chrząstki, marchewka .....
a na resztę widzę koniec ogona :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']flawitol to tabletki wit-mineralne ktorych nie powinno się podawać przy diecie BARF. Ja podawałam i tutaj sie dowiedzialam ze można przesadzić z minerałami i wapniem ;)[/QUOTE]
na wapno trzeba naprawdę bardzo uważać nadmiar może prowadzić do dysplazji , uszkodzenia chrząstek , a nawet do zaburzenia równowagi hormonalnej, zaburza też przyswajanie cynku a to już problemy ze skórą i pazurami
faktem jest że przy dużych dawkach wapnia pies może szybko rosnąć ale taki szybki wzrost obciąża organizm
trzeba też np uważać z wątróbką i sercami bo to też może spowodować rozchwianie układu hormonalnego

teoretycznie pies sam pokaże czy mu jest potrzebne wapno , wystarczy rzucić gdzieś kawałek kredy , takiej zwykłej szkolnej , nie mówię już o tym że obgryzają ściany , brak minerałów diecie też łatwo zauważymy kiedy pies zjada na spacerach różne dziwne rzeczy od ziemi poczynając

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']na wapno trzeba naprawdę bardzo uważać nadmiar może prowadzić do dysplazji , uszkodzenia chrząstek , a nawet do zaburzenia równowagi hormonalnej, zaburza też przyswajanie cynku a to już problemy ze skórą i pazurami
faktem jest że przy dużych dawkach wapnia pies może szybko rosnąć ale taki szybki wzrost obciąża organizm
trzeba też np uważać z wątróbką i sercami bo to też może spowodować rozchwianie układu hormonalnego

teoretycznie pies sam pokaże czy mu jest potrzebne wapno , wystarczy rzucić gdzieś kawałek kredy , takiej zwykłej szkolnej , nie mówię już o tym że obgryzają ściany , brak minerałów diecie też łatwo zauważymy kiedy pies zjada na spacerach różne dziwne rzeczy od ziemi poczynając[/QUOTE]

a jesli pies zjada świnstwa na spacerze? kości, jakieś pióra ptaków? :lol: to co to znaczy? że ma żołądek bez dna? :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']tak ludzie kieruja się żle pojętą milością do zwierząt..
p.s.to że zjada nieczystości swiadczy o "wyjałowionej"diecie m.in.[/QUOTE]


na Barfie wyjałowiona dieta? Druga nasza sunia Tizzy(huski) żywiona identycznie jak Tosca tylko krócej- nie ma takich zachcianek-nic na spacerach nie podjada i nie szuka. A Tosca od szczeniaka jaka pies myśliwski-tak sobie to tłumaczę- je wszystko i wszedzie. Na początku byla na suchym, później jak dorosła na gotowanym, a od 3 roku życia na Barfie.. i zawsze to samo..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...