Jump to content
Dogomania

Woda a pływanie.


Fauka

Recommended Posts

Shadow dziś spędził 6 godzin nad jeziorkiem w wodzie. Nawet na chwile nie można go było wyciągnąć. I w końcu się nauczył holować, już się nie boji tylko zasówa z dodatkowym ciężarem :multi:
Wieczorem jak tylko zrzuce zdjęcia na komputer, to zamieszcze jakieś na blogu. Zapraszam :razz:
Dla tych, którzy nie mięli okazji jeszcze pooglądać Dołkowych foteg na blogu:
banerek,który mam w opisie jest podlinkowany adresem bloga :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właściwie to jest nie za duży stawik ;) Jedynie dzieciaki się w nim pluskają (jak rodziców nie ma) i inne psy.
Po tym co mu wyskoczyły te krostki to był w domu spłukiwany - ale z szamponem dla psów, bo cały był brudny z piachu...

Link to comment
Share on other sites

Też tak na początku myśleliśmy, ale jakiś czas później był kompany drugi raz i już go nie wysypało..
Ja mam swoją teorię, że to przez obróżkę Preventic. Może wchodzi w reakcje z wodą i stąd ta wysypka?
Podobne krostki wyskoczyły mu również po tym jak jak zmókł na dworze... Też miał na sobie Preventica... hmm..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Daria*']Też tak na początku myśleliśmy, ale jakiś czas później był kompany drugi raz i już go nie wysypało..
Ja mam swoją teorię, że to przez obróżkę Preventic. Może wchodzi w reakcje z wodą i stąd ta wysypka?
Podobne krostki wyskoczyły mu również po tym jak jak zmókł na dworze... Też miał na sobie Preventica... hmm..[/quote]
Może..niewiem nigdy nie spotkałam się z takim czymś.
Znam za to sunie też amstaffke, która ma uczulenie na guma. Zero gumowych zabawek. Wystarczy, że złapie do pyska i już cała w bąblach.
Może ta namoknięta guma tak na niego działa?

Link to comment
Share on other sites

u nas jest jeszcze taki problem, ze za bardzo nie ma gdzie pływać..
na pasterniku mamy dwa jeziorka, ale nie pierwszej czystości więc ludzie tam nie wchodzą..
w Kryspinowie raczej nie wolno wpuszczać psów, chyba że wieczorem kiedy już nikt nie chodzi..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Tutaj mam świetny filmik dotyczący wody ;)

[URL]http://www.joemonster.org/filmy/3997/Sprytny_pies[/URL][/quote]
Świetny ten filmik ;)
To nowy styl pływania...taki w sam raz dla mojej sucz:)

Link to comment
Share on other sites

nauke plywania i kontakt z woda nalezy rozpoczac juz od szczeniaka.
Chodzilam ze szczeniakiem do psiej szkoly,grupy szczeniakow Do plastikowej piaskownicy (muszli),ktora byla napelniona woda wpierw wchodzil opiekun psa ,a pozniej reke w ktorej mial smakolyk na oczach pieska powoli wkladal pod powierzchnie wody.Piesek wchodzil do wody i zanuzal pyszczek celem zabrania smakolyka z reki , Do psiej szkoly zabieram Frolica.
Powtorzyc mozna wielokrotnie.Pozniej szlismy nad rzeke i psy probowaly (bez przymusu )wchodzic juz glebiej do wody.Jedne plywaly inny wchodzily do wody patrzac na plywajace czworonogi.

Link to comment
Share on other sites

hmm, a co sądzicie o pływaniu z linką 10m ?
Chciałabym w ten upał iść z psem nad tą wodę, ale bez linki to ja go nigdzie nie puszcze dopóki nie przejdzie okres cieczenia się suk...
Czy pies może się zaplątać w linkę i utopić ?

Link to comment
Share on other sites

Daria, ja Raptusa zawsze puszczałam do rzeki na lince. Musisz pilnowac, zeby linka nie była naciagnieta ani zbyt luźna, wtedy na pewno Kiro nie poplacze się.

Ja dzisiaj byłam z Magia nad jeziorem, ja poszłam pływać, a ona stała na brzegu i nie chciała wejść do wody. Dopiero jak niedaleko nas pojawiło się dziecko, które rzucało do wody kamyki to się odwazyła i nawet sama z własnej woli zaczela pływać.

Link to comment
Share on other sites

moj Baster gdy byl szczeniakiem zostal wrzucony do wody z pomostu przez mojego brata i zawsze bal sie wody nie zanurzyl nawet lapy ale...
od tej wiosny zaczal wchodzic do wody :razz:
ma 11 lat cale swoje zycie bal sie jeziora a w tym roku wchodzi tapla sie kopie w wodzie ale jak juz czuje ze zaraz niebedzie mial gruntu to wraca na brzeg i sie trzesie...
boi sie ..
jak ja wchodze to wchodzi za mna i sie ze mna wyglupia ale jak jestem glebiej i on niema gruntu to piszczy zanurzony po szyje i chce zebym wrocila :evil_lol:
wszedl pierwszy raz w marcu jak rzucalam sobie kamienie do wody poszedl poprostu za kamykiem :razz:
psy na starosc robia sie odwazne :diabloti:

a Kella miala pierwsze spotkanie z woda jak miala 3 miesiace i odrazu wlazla i nurkowala
ale teraz tak jak Baster wchodzi do kiedy ma grunt jak niema to panikuje i wraca szybko :evil_lol:
ale nurkuje skacze do wody biega i moze tak nawet kilka godzin bez plywania ;)


chcialabym nauczyc ja zeby sie nie bala ..
wiem ze plywac umie tylko nie chce..
ma teraz 10 miesiecy i mam nadzieje ze sie odwazy jeszcze :cool3:

Link to comment
Share on other sites

ten filmik wymiata :D:D
niektóre psy u nas na szkoleniu tak machały łapami przednimi samymi ale z brzegu :evil_lol:
ja może też będę Chestera na lince puszczać na wakacjach do jeziora, przynajmiej na początku ^^ bo jeszcze zobaczy coś po drugiej stronie jeziora i sobie popłynie :D

Link to comment
Share on other sites

No to jesteśmy po ;) Ale mi się psisko ucieszyło jak znów staw zobaczyło ;) Ino wyszliśmy z za górki to zaraz popędził do wody :D
W linkę się nie poplątał. Ale staw troszkę zarósł na około jakimiś "drzewkami" i trzciną i żeby mi się nie zahaczył to cały czas biegałam wokół stawu i odwalałam jakieś kombinacje z linką ;)
No to teraz tylko czekać do jutra i obserwować, czy się krosty nie pojawiają. Trzymajcie kciuki, bo on tak się cieszy z tego stawu, że aż żal by było z niego zrezygnować.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://i311.photobucket.com/albums/kk473/beriet_baaj/Dogomania/2008_07_31/Resizeof080731_04.jpg[/IMG]

[IMG]http://i311.photobucket.com/albums/kk473/beriet_baaj/Dogomania/2008_07_31/Resizeof080731_06.jpg[/IMG]

[IMG]http://i311.photobucket.com/albums/kk473/beriet_baaj/Dogomania/2008_07_31/Resizeof080731_07.jpg[/IMG]

[IMG]http://i311.photobucket.com/albums/kk473/beriet_baaj/Dogomania/2008_07_31/Resizeof080731_26.jpg[/IMG]

[IMG]http://i311.photobucket.com/albums/kk473/beriet_baaj/Dogomania/2008_07_31/Resizeof080731_27.jpg[/IMG]

Bywa tak...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...