Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla - Halinów


fasolka7

Recommended Posts

WITAJCIE
Dotyczy pseudochodowli w Halinowie.Dzisiejszej nocy choroba wygrała z naszym maluchem .Walczyliśmy z weterynarzami 5 DNI ,dzień i noc ,niestety,ale juz nie cierpi.Choć ostatni tydzień poczuła trochę miłości i ciepła.
A teraz najważniejsze zabraliśmy się za tych ludzi i prośba do wszystkich którzy mieli z nimi do czynienia czyli,,Halinów ul.Mazowiecka 4,,dajcie jakiś znak ,chęć pompocy a,nie tylko wypisywanie i użalanie na forum bo to niewiele da.Wystarczy kilka osób chętnych w temacie i skończymy temat tej hodowli raz na zawsze ,a takie nakręcanie się nie wiele daje . Zależy nam na opisie sytuacji , dokumentacji medycznej , książeczek zdrowia ( które defakto wystawiane były nielegalnie) itp. A co do papierów na zwierzaki to kto WAS będzie kochał oprócz żony ,dziewczyny itp Oczywiście pies ,kot itp a nie papier.Pisać do nas konkretne propozycje walki .W grupie siła rażenia większa.Mamy 11 letnią RODWAILLERKE. bez papierów i co ?60 kg pieszczoch.

Jak mi sie uda dodam zdjęcie maluszka.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 774
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Yaga']WITAJCIE
Dotyczy pseudochodowli w Halinowie.Dzisiejszej nocy choroba wygrała z naszym maluchem .Walczyliśmy z weterynarzami 5 DNI ,dzień i noc ,niestety,ale juz nie cierpi.Choć ostatni tydzień poczuła trochę miłości i ciepła.
A teraz najważniejsze zabraliśmy się za tych ludzi i prośba do wszystkich którzy mieli z nimi do czynienia czyli,,Halinów ul.Mazowiecka 4,,dajcie jakiś znak ,chęć pompocy a,nie tylko wypisywanie i użalanie na forum bo to niewiele da.Wystarczy kilka osób chętnych w temacie i skończymy temat tej hodowli raz na zawsze ,a takie nakręcanie się nie wiele daje . Zależy nam na opisie sytuacji , dokumentacji medycznej , książeczek zdrowia ( które defakto wystawiane były nielegalnie) itp. A co do papierów na zwierzaki to kto WAS będzie kochał oprócz żony ,dziewczyny itp Oczywiście pies ,kot itp a nie papier.Pisać do nas konkretne propozycje walki .W grupie siła rażenia większa.Mamy 11 letnią RODWAILLERKE. bez papierów i co ?60 kg pieszczoch.

Jak mi sie uda dodam zdjęcie maluszka.[/quote]
Taaa... :roll: ciekawe jakbyście walczyli o dobre imię hodowli, jeśli szczeniak byłby zadbany (a może akurat ten jedyny najsilniejszy).

Nie wiem czemu to jest dla niektórych trudne i przeinaczacie na swój sposób. Kupuję psa - z papierem, z dobrej hodowli, z której wychodzi zdrowy, zadbany z zsocjalizowany!!
Dlaczego ludzie są egoistami i myślą cały czas kategoriami "MY", "NAM', "NASZE" a ogromna liczba psów w tym momencie zdycha, bo ktoś myślał tak jak wy.
[URL="http://www.rottka.pl/pl/adopcja/adopcje/1.html"]Pomorska Fundacja Rottka**Adopcja[/URL] znajdź tu psa z papierem, a jeśli znajdziesz - oblicz stosunek psów z papierem, do tych bez.
Pomyśl jeszcze ile psów bardziej lub mniej w typie jakiejś rasy gnije w schroniskach lub u ludzi na łańcuchach.
BTW rasa to rottweiler.

Kolejna bezsensowna śmierć przez głupotę ludzi
[*].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yaga']WITAJCIE
Dotyczy pseudochodowli w Halinowie.Dzisiejszej nocy choroba wygrała z naszym maluchem .Walczyliśmy z weterynarzami 5 DNI ,dzień i noc ,niestety,ale juz nie cierpi.Choć ostatni tydzień poczuła trochę miłości i ciepła...[/quote]
przykre i to bardzo !! - ale dopóki będziecie właśnie TAK myśleć :
[quote name='Yaga']A co do papierów na zwierzaki to kto WAS będzie kochał oprócz żony ,dziewczyny itp Oczywiście pies ,kot itp a nie papier..[/quote]
- to właśnie te zwierzęta bąda nadal cierpiec w pseudohodowlach, bo kupując psa czy kota z "papierem" - nadal kochacie psa i pies Was - a "papier" to nie tylko gwarancja pochodzenia zwierzęcia ale równiez cała masa innych spraw takich jak : odpowiedzialnosc hodowcy za swoje szczeniaki i ewentualna pomoc w razie potrzeby, "papier" to równiez gwarancja że matka szczeniąt nie rodzi co pól roku bo przepisy hodowlane tego zabraniają, ten "papier" też swiadczy o tym że suki i szczeniaki nie sa karmione resztkami ze stołu żeby tyło taniej, sa zaszczepione i odrobaczone - więc ten "papier" możecie schowac głęboko do szuflady i nigdy go nie oglądać - ale macie za większą pewnośc ze pies będzie z Wami przez długie lata.
zaoszczedziliście na kupnie psa - a ILE wydaliście na lekarza?

Link to comment
Share on other sites

[B]Yaga[/B]
proszę Cie o kontakt - mój nr GG:10430275.

Nie będę więcej już pisać na tym forum, bo widze że wy tylko potraficie pisać posty z ostakrżeniami że to my jesteśmy winni a nie ci z pseudohodlowi z Halinowa.
Myślałam że razem "wykończymy" tego faceta z tej Hodowli.
Zresztą nie chce mi sie juz pisać.... niech sobie dalej sprzedaje .....:lol:

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=black]Przez takich ludzi jak my nie powinny istnieć .Istnieją przez takich jak ty.Jestes w stanie poświęcić tydzień,miesiąc albo więcej na walczenie nie tylko klikaniem literek ale czynem. ???????????????????????????????.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cekinka13*']Czy naprawdę nie potraficie zrozumieć, że [B][U]przez takich ludzi jak wy[/U][/B] takie pseudohodowle istnieją?[/quote]
Dokładnie... Gdyż z niewiedzy lub skąpstwa(mam nadzieje ze niewiedzy) kupiliście psa w typie bez rodowodu z pseudo a teraz użalacie się nad tym że zostaliście oszukani... Gdybyście napisali na dgm wcześniej przed zakupem szczeniaka na pewno wiele osob pomogło by wam znaleźć dobra hodowlę... Tego facet nie interesuje co się stanie ze szczeniakiem i czy jest zdrowy... liczy się kasa... i to że wielu jeleni kupi takiego szczeniaka... a co z tego że on wam zdechnie?? On Wam powie ze u niego pies był ok przecież ma szczepienia itp... a Was i wasze uczucia ma w d...

A wy piszecie i macie petensje że Wam to wypominamy?? Szkoda psiaka... to fakt ale to tylko Wasza głupota.. pewnie za to co wydaliście na zakup psiaka i jego leczenie byście mieli psiaka rasowego... może z jakąs dobrze wam znana wadą(takie można dostać po dużo niskiej cenie) ale nie śmiertelną... Psiaka dobrze socjalizowanego, ze szczepieniami autentycznymi, odrobaczonego i dobrze odżywionego...

Link to comment
Share on other sites

Nasz bład ,że nie sprawdziliśmy tej " hodowli". Przyznaje ,że nawet mi to do głowy nie przyszlo.Mądry Polak po szkodzie ( na dogomanie trafilam przez przypadek - poszukiwalam wiadomości na temat parwo.) Wiem , że za naiwni sie okazaliśmy, może za bardzo ufamy ludziom.Teraz będziemy bardziej ostrozni , ale chyba nie o to chodzi. Chodzi nam tylko o to ,żeby ukrócic ten caly proceder. Wiemy jak , tylko potrzebujemy opinii innych poszkodowanych.Mamy mocne dowody na to,że właściciele świadomie "zaniedbują " zwierzaki.
My zrobilismy juz pierwszy krok (świadomie nie piszę gdzie udaliśmy sie z interwencja) . Mamy nadzieje ,że odezwą się osoby chcące poświadczyć ,że taki przypadek jak nasz nie jet odosobniony.

Nasze gg 8533520

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yaga']Nasz bład ,że nie sprawdziliśmy tej " hodowli". Przyznaje ,że nawet mi to do głowy nie przyszlo.Mądry Polak po szkodzie ( na dogomanie trafilam przez przypadek - poszukiwalam wiadomości na temat parwo.) Wiem , że za naiwni sie okazaliśmy, może za bardzo ufamy ludziom.Teraz będziemy bardziej ostrozni , ale chyba nie o to chodzi. Chodzi nam tylko o to ,żeby ukrócic ten caly proceder. Wiemy jak , tylko potrzebujemy opinii innych poszkodowanych.Mamy mocne dowody na to,że właściciele świadomie "zaniedbują " zwierzaki.
My zrobilismy juz pierwszy krok (świadomie nie piszę gdzie udaliśmy sie z interwencja) . Mamy nadzieje ,że odezwą się osoby chcące poświadczyć ,że taki przypadek jak nasz nie jet odosobniony.

Nasze gg 8533520[/quote]

Czytaliście wątek od poczatku?? Może tam cos było bo ja nie pamiętam:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yaga']Nasz bład ,że nie sprawdziliśmy tej " hodowli". Przyznaje ,że nawet mi to do głowy nie przyszlo.Mądry Polak po szkodzie ( na dogomanie trafilam przez przypadek - poszukiwalam wiadomości na temat parwo.) Wiem , że za naiwni sie okazaliśmy, może za bardzo ufamy ludziom.Teraz będziemy bardziej ostrozni , ale chyba nie o to chodzi. Chodzi nam tylko o to ,żeby ukrócic ten caly proceder. Wiemy jak , tylko potrzebujemy opinii innych poszkodowanych.Mamy mocne dowody na to,że właściciele świadomie "zaniedbują " zwierzaki.
My zrobilismy juz pierwszy krok (świadomie nie piszę gdzie udaliśmy sie z interwencja) . Mamy nadzieje ,że odezwą się osoby chcące poświadczyć ,że taki przypadek jak nasz nie jet odosobniony.

Nasze gg 8533520[/quote]
Przejrzyjcie wątek od początku, wypowiadało się tam trochę osówb, które kupiły psiaski z tej pseudohodowli. Napiszcie do nich na Priv, maila, gg.


Tu jest jeszcze drugi wątek dotyczący tej pseudo:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f936/pseudohodowla-77089/[/URL]

I strona internetowa:
[URL]http://www.hodowla-amru.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie, jeśli ta rozmnażalnia istnieje już tyle lat i nikt im się nie dobrał do doopy to z dnia na dzień nikt się tym nie zajmie. A nawet jeśli by się ktoś zajął to kto później zaopiekuje się odebranymi psami bo pewnie jest ich tam minimum 20... Mówiłam, że chętnie pomogę ale na mój odzew nikt się nie odezwał. Szukają ludzi, którzy kupili szczeniaka od tamtych ludzi, a ja nie kupiłam i nie kupię. Pytałam też czy to są ludzie z wątku do którego wstawiłam link tutaj ale też cisza.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie
Jak narazie to tylko wszyscy piszą,piszą,piszą do tej pory owe państwo wystawiają na Allegro 7 ras i jest tam ok 40 szczeniąt w totalnym syfie i zimnie TOZ to fikcja.Nik tej Pańci to Halcia1a.Mają jeszcze jedno konto na Allegro nie ruszają narazie bo sa tam niepochlebne wpisy.A wiadomo zła reklama to zła produkcja.

Link to comment
Share on other sites

Heh, a ja wolę wiedzieć ile tam dokładnie jest szczeniąt, a ile dorosłych, żeby wiedzieć na czym się stoi i jak do tego podejść. TOZ był wzywany? Ktoś dzwonił do TOZ-u w Mińsku? bo rozumiem że Wesoła to nie ten rejon...
można zwerbować w jedno miejsce (choćby na to forum) ludzi, którzy nabyli psa z tej fabryki psów, niech przedstawią książeczki zdrowia zwierzaków itp. NO ale zamiast gadać to trzeba się zebrać. Tylko mając jakieś dowody można coś działać.

[SIZE=5][B]Więc kto tak na serio chce coś zrobić dla psiaków, które tam trzymają??? [/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dzisiaj w teleekspresie o 17.15 i w tvp warszawa info o 17.50 relacja z zamknięcia tej pseudo hodowli.
Czyli jednak wystarczy tylko chcieć i troszeczkę sie zaangażować.
Dziekuję osobom ,ktore nie bały się i skontaktowały się z nami.

Link to comment
Share on other sites

Oglądałam Teleexpress i widziałam materiał. Czekałam na wieści z niecierpliwością, zamilkłam w tym wątku bo wcześniej kontaktowałam się z SdZ i mówili, że wejdą na teren pseudohodowli po świętach i żeby już nic nie pisać do tego czasu. Według Teleexpresu właściciel zrzekł się praw do 29 psów, w większości chorych na nosówkę i parwo. Reszta została w "hodowli", a warunki jakie on tam ma mają zostać poprawione i sprawdzone za tydzień. Szkoda, że wszystkich psów mu nie zabrali.

Link to comment
Share on other sites

Też widziałam ten materiał. Dobrze, że udało się i przynajmniej część psów została zabrana. A tak swoją drogą facet nieźle to sobie wykombinował zrzekł się praw do psów chorych, pozbywając się tym samym kłopotów i dalej będzie w najlepsze uskuteczniał swój proceder.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...