Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla - Halinów


fasolka7

Recommended Posts

[quote name='kaja555']A nie możan tam nasłać inspekcji TOZu czy innej organizacji?[/QUOTE]
Na jakiej podstawie? Anonimowych wpisów na dogomanii?
Problem polega na tym, że poszkodowani ludzie(chociaż to psy są właściwie najbardziej poszkodowane) NIE WIDZĄ POTRZEBY zgłoszenia sprawyl. To oni muszą przedstawić dokumentację.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 774
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Qrcze..... niedawno na allegro mieli wystawionych kilka mieszańców cocker spaniela i jamnika za 150 zł. Aukcja trwała tylko kilka dni, nie było chętnych. Obawiam się, że nie sprzedali i nie sprzedadzą wszystkich szczeniąt... przecież to kundelki, jest ich masa na ulicy, w schroniskach, w dodatku za darmo. No i pojawia się pytanie. Co z nimi zrobią? :shake: Utopią? Wywalą na śmietnik? Chyba zaraz napiszę do nich e-maila, ze mogę przygarnąć te kundelki, jesli takowe jeszcze posiadają.....

Link to comment
Share on other sites

[B]Cekinka13* [/B]ma rację. Jest bardzo dużo psów na ulicach, nie trzeba teraz już chodzić do pseudohodowli. W większych miastach to tak nie razi, ale u mnie na wsi po prostu roi się od psów. Co się stanie z tymi szczeniakami których nie sprzedadzą?

Link to comment
Share on other sites

Odpisali, że został im jeszcze jeden pies. Odpisałam, że jeśli nie będzie chętnych na tego szczeniaka, chętnie go przygarnę... dodałam oczywiście, że mogę dać na niego symboliczną cenę :roll: (bo wiadomo- pseudohodowca żadnego psa nie odda za darmo).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cekinka13*']Odpisali, że został im jeszcze jeden pies. Odpisałam, że jeśli nie będzie chętnych na tego szczeniaka, chętnie go przygarnę... dodałam oczywiście, że mogę dać na niego symboliczną cenę :roll: (bo wiadomo- pseudohodowca żadnego psa nie odda za darmo).[/quote]

Cekinka tylko w tym momencie zrobisz to czego robic po prostu nie wolno...zabierzesz mu psy ktorych nikt nie chcial a tym samym dasz mu jasno do zrozumienia ze ludzie wszystko kupia bo im szkoda na miejsce tych biedakow przyjda kolejne i co wtedy?tez je ktos wykupi za symboliczne 200zl i tak w kolko

jedynym sposobem na takich debili jest to aby od nich nic nie kupowac nawet i za 20zl chyba ze ktos ma mozliwosc wykupic calosc jego "hodowli" i nalozyc facetowi zakaz dzialalnosci z udzialem zwierzat

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kostek']dla mnie wykupienie tego psa to glupota[/quote]

Dla mnie głupotą jest zostawienie psa w rękach handlarza!! :angryy:
Chcesz zobaczyć jak się traktuje psy w Halinowie? Pobierz plakat ze strony EMIR... W moim wykonaniu... niestety :-(:angryy::
Tu masz linka:

[URL]http://fundacja-emir.org/aktualnosci/dokumenty/JANTAR4.pdf[/URL]

a wątek Jantara masz tutaj :-(:angryy::


[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=106425&highlight=psie+dziecko[/URL]


Nic dodać, nic ująć..... :flaming:

Link to comment
Share on other sites

dif czy ty nie rozumiesz ze jak wykupisz psy ktore im zawadzaja tzn nikt ich nie kupil to i tak rozmnoza nowe?myslisz ze jak mi pokazesz plakat to cos to zmieni?siedze w tym na codzien i wiem co sie dzieje i podstawowa rzecza aby pseudohodowle zniknely jest to aby nie kupowac od nich zadnych zwierzat!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kostek']dif czy ty nie rozumiesz ze jak wykupisz psy ktore im zawadzaja tzn nikt ich nie kupil to i tak rozmnoza nowe?myslisz ze jak mi pokazesz plakat to cos to zmieni?siedze w tym na codzien i wiem co sie dzieje i podstawowa rzecza aby pseudohodowle zniknely jest to aby nie kupowac od nich zadnych zwierzat!!![/quote]

Oczywiście, że to rozumiem!
Tylko w tym momencie możemy położyć krzyżyk na tym kundelku i na innych ....
To czy Cekinka wykupi psa czy nie niczego nie zmieni! Może uratować psie życie albo nie! Tak czy inaczej ta rozmnażalnia będzie istnieć dopóki w temat nie wejdą odpowiednie władze, organizacje, fundacje, prasa itd.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że Kostek ma rację. Oczywiście można spontanicznie uratować tego jednego psa (ja na swój sposób rozumiem taki poryw serca), ale co dalej? Oczywiście, psa uratuje się pod warunkiem, że pies będzie zdrowy, nie będzie wymagał leczenia, nie będzie miał wad wrodzonych, itp. Trzeba się też liczyć z tym, że nie od razu może znaleźć dom.
W takich miejscach giną i ginąć będą psy, bo oni zafundują sobie następny miot mając luz.

Likwidacja pseudohodowli nie jest prostą sprawą. Nikt nie zakazuje rozmnażania psów nierasowych. Żeby wzięły się za to organizacje, fundacje czy media trzeba mieć dobrze udokumentowane dowody. Poza tym osoby, które wiedzą co sie w takich miejscach dzieje, mają stamtąd chore psy muszą być zdecydowane na zeznawanie na policji i w sądzie. Nie wystarczy poszukanie nowego domu. Odebranie zwierząt też nie jest proste. Pół biedy , jeżeli właściciel sam się zrzeknie...jeżeli nie to nawet w przypadku odebrania przez policję zwierzęta stają się depozytem i siedzą w schronisku do rozstrzygnięcia sprawy. A w Polsce trwa to niekiedy latami. Psy są na utrzymaniu schroniska, po kilku miesiącach już mało kto się nimi interesuje(przykład psy z pseudohodowli w Żyrardowie u Emira, te jednak mogłyby być adoptowane). Przy likwidacji pseudohodowli w grę zazwyczaj nie wchodzi przejęcie jednego czy dwóch psów...Może ich być nawet 30 - które z przepełnionych schronisk od ręki w stanie jest przejąć taką liczbę? Podjąć się ich leczenia? Często socjalizacji?
Nie daję zgody na istnienie takich miejsc, ale przy ich likwidacji należy działać systematycznie i metodycznie a przede wszystkim tak 'uprzykrzyć" życie "hodowcy' aby to on sam wycofał się z tego precedru.

Link to comment
Share on other sites

Może ...ale jeżeli nie?
Ja jestem przede wszystkim rozczarowana postawą tych osób , które tyle pisały o stanie i chorobach swoich psów zabranych z tego miejsca, a teraz zamilkły. Im więcej dowodów, tym lepiej, tym trudniej je podważyć - jeden przypadek można uznać za "wypadek przy pracy "

Link to comment
Share on other sites

wiesz zależy jaki to przypadek,poza tym taka osoba nie musi mieć kontaktu z innym kupujacymi, za to moze zgłosic sprawę i poprzeć to obdukcją weterynaryjną.Jeżeli oddawaliby małego za darmo to chyba lepiej go zabrac niz miałby tam zginąć w niewyjaśnionych okolicznościach,co innego zakup

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...