Jump to content
Dogomania

Jak się zabrać za zmiane prawa po mojemu Dżdżownisiowemu.


Recommended Posts

Sama podałaś przykłady spraw przegranych przez hodowców z powodu zapisów umowy. Zapewne nie były takie jak w mojej. Zapewnienie sobie w umowie pewnych praw hodowcy zwiększa szanse na wygranie sprawy z powództwa cywilnego.

Nie wymyślaj historii o zaginięciu, śmierci zwierzęcia, czy innych sprawach typu zmiana nazwiska. To i tak nie zmieni mojego podejścia to tematu i nie sprawi, że nagle zrezygnuję ze swoich praw wynikających z K.C.

Skoro Twoi znajomi hodowcy mówią, że umowa nic nie gwarantuje, to powinni wycofać się z hodowania zwierząt, albo przeczytać chociażby K.C. w zakresie obrotu rzeczami.

Nie podoba mi się, że zaczynasz nazywać mnie współuczestniczącym w pseudohodowli. Zaczynasz mnie obrażać.

Można domagać się umieszczenia zwierzęcia na czas rozprawy w przytulisku, azylu lub w ostateczności w schronisku, gdzie będziesz mógł je odwiedzać, łożyć na jego utrzymanie i weta itd. We wszystkich wymienionych instytucjach jest to dozwolone. [B]To odpowiedź na Twoje powtarzane do znudzenia: Co ze zwierzęciem.[/B]

Czy miałaś kiedykolwiek do czynienia z umowami cywilnoprawnymi i prawami sprzedającego z nich wynikającymi? Wątpię. Ja mam z tym do czynienia na codzień zatem wiem o czym piszę.

I na koniec: [B]nie domagaj się przykładu wygranych spraw sądowych przez hodowcę, bo takich nie ma. Hodowcy błędnie konstruujący swoje umowy sprzedaży albo ściągający z netu gotowce sami powodują swoja przegraną w sądzie. Co więcej sprzedają innym hodowcom błędne informacje powodując tym samym u nich niewiedzę na temat ich praw. Przeczytaj K.C. dopiero wtedy polemizuj ze mną na ten temat. [COLOR=Red]I nie obrażaj mnie. Pokaż co Ty robisz dla swoich zwierząt, żeby zapewnić im najlepsze domy i ustrzec przed pseudo.


[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zamiast doszukiwać się nie istniejących, strasznie cię obrażających słów,a chodziło mi o postawę czysto moralną, powinieneś się zastanowić nad swoimi wypowiedziami . Bo tak piszesz jak by w naszym państwie byli sami uczciwi ludzie i nie istniały o dziwo nawet te na forum opisywane tragedie. Prawda jest taka, że ty nie widzisz potrzeby albo nie chcesz zmiany w taki sposób jak Ja i tyle. Hodowcy zamiast umowy i tachania się po sądach co jest absurdem nad absurdami, powinni /skoro sami nie chcą/ mieć prawem nakazane ciachanie swoich zwierząt i problem w dużym procencie był by z głowy.I tyle w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dżdżowniś']To nie zabrzmi dziwnie, ale biorąc te pieniądze w pewnym sensie zaczynasz partycypować w tym zwalczanym przez ciebie procederze.[/quote]

To ubliża mi i obraża. Jakbym już miał jakąś sprawę, to chciałbym odebrać zwierzę a nie pieniądze. Poza tym poprzez całą Twoją polemikę ze mną nazywałaś mnie naiwnym i próbujesz udowodnić, że nie obchodzi mnie los moich zwierząt co jest nieprawdą. Nie znasz mnie, nie wiesz co i jak robię dla zwierząt i tych hodowlanych i tych bezdomnych. Pokaż co Ty robisz żeby uchronić swoje zwierzęta przed rozmnażaczami. Czy sterylizujesz i chipujesz w 3 miesiącu czy może wcześniej? Przekonaj mnie, że robisz coś dobrego dla zwierząt, a nie zarzucasz mi współudział w tym haniebnym procederze.

[quote name='Dżdżowniś']Zamiast doszukiwać się nie istniejących, strasznie cię obrażających słów,a chodziło mi o postawę czysto moralną, powinieneś się zastanowić nad swoimi wypowiedziami . Bo tak piszesz jak by w naszym państwie byli sami uczciwi ludzie i nie istniały o dziwo nawet te na forum opisywane tragedie. Prawda jest taka, że ty nie widzisz potrzeby albo nie chcesz zmiany w taki sposób jak Ja i tyle. Hodowcy zamiast umowy i tachania się po sądach co jest absurdem nad absurdami, powinni /skoro sami nie chcą/ mieć prawem nakazane ciachanie swoich zwierząt i problem w dużym procencie był by z głowy.I tyle w tym temacie.[/quote]

Nigdzie nie napisałem, że w naszym państwie są sami uczciwi ludzie. Dlatego właśnie wykorzystuję dostępne środki PRAWNE, żeby od nieuczciwych sie uchronić. Natomiast Ty sprowadzasz wszystkich do nieuczciwych i czyhających na nasze zwierzęta rozmnażaczy bądź zwyrodnialców, którzy na pewno będą je maltretować lub zabijać. Sprawdź sobie jak kwestie dotyczące zwierząt uregulowane są w Stanach i Kanadzie (poza fokami oczywiście) gdzie za pobicie zwierzęcia dostaje się taką karę, że odechciewa się wszystkiego (przeważnie 3 lata więzienia). Uczmy sie od mądrzejszych - wystarczy Animal Planet obejrzeć. Od tego trzeba zacząć zmiany w prawie, żeby edukować naród odnośnie poszanowania zwierząt a nie huzia na józia - ciachać wszystko co pod nóż podejdzie to ograniczymy populację zwierząt bezdomnych i rozmnażanych w pseudohodowlach. A co tam: wyciachać wszystkie zwierzęta - jak ich nie będzie, bo się nie będą rozmnażać, nikt się nie będzie nad nimi znęcał, oszukiwał hodowców, łamał ustaw... Twój tok rozumowania do tego prowadzi. I tyle w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

A mnie ubliża i obraża nakazywanie opisywania się pochwalnie, bo osoby które to robią w oczywisty sposób się ośmieszają. Ja ciebie nie obrażam sam się obraziłeś za to co prawdziwie napisałam . Ale dobra skoro cię tak do głębi poruszyło moje pisanie ,to oczywiście przepraszam . A czy nie jest naiwnością wierzyć że właśnie twoja umowa nie zostanie obalona w sądzi dowiemy się jak do niego trafisz, czego ja ci oczywiście nie życzę.Nadmienię że z tego co się dowiedziałam nawet te internetowe gotowce były konsultowane z jakimiś notariuszami czy innymi prawnikami więc.. A w kwestii umieszczenia zwierza w .. na czas sprawy w sądzie, to czytałam że jesteś biedny jako hodowca więc jak sobie wyobrażasz utrzymywanie choć by jednego psa skoro najniższa ze znanych mi stawek za średniego psa to 25 zł za dzień, co daje mc 750 zł co daje rocznie 9000 tysi. Przypomniałam sobie ostatnią sprawę jaką schroniskowi toczyli z jakimś kolesiem o dwa psy.Z tego co mi opowiadała wolontariuszka sprawa trwała PÓŁTORA ROKU ! i schroniskowi przegrali z kretesem, a facet po prostu przyjechał i zwierzęta zabrał . Kto pokrył koszty przegranej sprawy jak i utrzymania jest jasne. Więc życzę wszystkim wierzącym w dzisiejsze prawo, powodzenia. I gdyby zmiana prawa nastąpiła w tej chwili zależąc ode mnie, to byś już z ekipą hodującą z młodymi u weta w kolejce siedział. I po co dalej pisać. I te środki prawne na dzień dzisiejszy to wszyscy mogą sobie....Do tego jednak mam wrażenie że ty naprawdę nie widzisz problemu tam gdzie on jest ale trudno Ja to przeżyję .
A gdzie ty na AnimalPlanet widziałeś aby ktoś dostał 3-lata ? Ja akurat oglądam na okrągło i widzę że : jak się zrzekniesz zwierząt to płacisz horendalne grzywny, a do tego przy aktach agresji jesteś zmuszany do chodzenia na terapię grupowe więc więzienie tylko jeśli wszystkie zaproponowane przez sąd środki zostaną wyczerpane. Kara bezwzględnego pozbawienia wolności jest tam odnoszona najczęściej do ludzi którzy hodują psy czy koguty do walki i najczęściej jest dodawana do kary łącznej takiego typa, bo np.handlował jeszcze kokainą. Do tego jak takim obserwerem jesteś to powinieneś tam właśnie zauważyć edukację wczesnosterylkową, jak i zakaz posiadania większej niż liczbowo określonej ilości zwierząt . W określonych stanach zakaz posiadania ras agresywnych i liczebnie gończych.

Link to comment
Share on other sites

Dżdżowniś nadal głupoty piszesz... nie zapominaj też o tym, że hodowca [taki, który w ogóle pomyślałby o sterylizacji któregokolwiek ze szczeniaków] będzie bardzo starannie wybierał dom dla maluchów... powiedz mi CZEMU zakładasz, że KAŻDY hodowca chce się jak najszybciej pozbyć szczeniąt, za jak największą kasę... i wytłumacz mi czemu tylko w hodowcach widzisz największe zło...

Link to comment
Share on other sites

Słuchaj. Widzę, że Ty wiesz lepiej, znasz wszystkie kodeksy i kruczki prawne zarówno w Polsce jak i za granicą. Poza tym jesteś arogancka i obrażasz wszystkich, zatem ja kończę dyskusję bo to nie na mój poziom.
Pozdrawiam, życzę sukcesów. Z mojej strony EOT.

Link to comment
Share on other sites

Ja tu nie używam słów typu "głupoty piszesz" albo że "jesteś głupi "więc kto tu jest chamski i arogancki i kto kogo obraża jest jasne. A to że wolisz udowodnić coś czego nie możesz udowodnić i zaprzeczasz mimo istniejących dowodów i jeszcze się obrażasz za prawdę , to raczej twój wybór niż moja wina. Czy wiem lepiej ? jeśli potrafię to udowodnić to na pewno tak. Kruczki prawne ? Miałam narzeczonego prawnika, poza tym mnóstwo czytam i oglądam, porównuje to z działaniem w rzeczywistości i wnioski są oczywiste dla każdego myślącego człowieka i tu nie ma się na co obrażać, chyba że obrażasz się na wiedzę.

Link to comment
Share on other sites

Dopiero tu trafilam, lo matko, Bonsai Ty naprawde czytasz te wszystkie bzdury robaczka :-o ?
Do zalozycielki tematu, naprawde masz marzenia doprowadzic do przymusowych sterylek i kastracji, niezaleznie od wieku zwierzaka, nawet jesli nie bardzo wiadomo, na ile dobry bedzie, jako dorosly?
A co do zabiegow, co ze zwierzakami, ktore ze wzgledow zdrowotnych nie powinny miec takowego, bo wlasnie trafia do tyle razy wspominanego wiadra z odpadkami?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Do zalozycielki tematu, naprawde masz marzenia doprowadzic do przymusowych sterylek i kastracji, niezaleznie od wieku zwierzaka, [B]nawet jesli nie bardzo wiadomo, na ile dobry bedzie, jako dorosly? [/B]
[/quote]

:crazyeye: a to co za nowa "szkola selekcji"??

A o pewnych rzeczach oczywistych sie nie dyskutuje- jesli chodzi o p/wskazania medyczne do zabiegu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Dopiero tu trafilam, lo matko, Bonsai Ty naprawde czytasz te wszystkie bzdury robaczka :-o ?
Do zalozycielki tematu, naprawde masz marzenia doprowadzic do przymusowych sterylek i kastracji, niezaleznie od wieku zwierzaka, nawet jesli nie bardzo wiadomo, na ile dobry bedzie, jako dorosly?
A co do zabiegow, co ze zwierzakami, ktore ze wzgledow zdrowotnych nie powinny miec takowego, bo wlasnie trafia do tyle razy wspominanego wiadra z odpadkami?[/quote]
Od razu widać że przeczytałaś znaczną większość postów, a i widać że baardzo dobrym w temacie hodowcą jesteś skoro nie wiesz że znający się na rzeczy ludzie już w pierwszych tygodniach życia wiedza, które będą zauważone na wystawach, a które jak dostaną dyplom to będzie cud.

Link to comment
Share on other sites

Ekhm.. dziewczyny, Kario przypuszczalnie chodziło o psy rasowe [u których wygląd jest bardzo ważny na wystawach]... trochę myślenia i zwykłej dobrej woli by się przydało, żeby zrozumieć innych... :roll:

Kario tak czytam to... taki miły początek dnia :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:DoNotFeedTroll.svg"][IMG]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ea/DoNotFeedTroll.svg/150px-DoNotFeedTroll.svg.png[/IMG][/URL]
Nie karmić Trolla i lamerek !!
HHIHIIIHAHAHAAAHIIIIHIIIHIIhiiiii
MODZIA POMOCY !!!!

Link to comment
Share on other sites

Przebrnęłam prze wątek...i zapewne część z postulatów-propozycji jest słuszna, ale sposób ich przedstawienia i sposób dyskusji - o ile "tupanie nóżką" w ogóle dyskusją można nazwać:roll:...jest po prostu nie do przyjęcia:shake:...i nasuwa mi się taka myśl odnośnie jego autorki:
[B]"nie dyskutuj z głupcem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem":diabloti:[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dżdżowniś'] [B]a i widać że baardzo dobrym w temacie hodowcą jesteś skoro nie wiesz że znający się na rzeczy ludzie już w pierwszych tygodniach życia wiedza, które będą zauważone na wystawach, a które jak dostaną dyplom to będzie cud[/B].[/quote]
Kurcze, robaczku zalatw mi taka szklana kule, to moze sie doedukuje i bede wiedziala, ktory z plodow bedzie championem, a ktorego moze od razu uspic, coby mu nic zlego nikt nie zrobil ( a juz na pewno nie wstrzymal sie od ciachania jajek czy macicy).
Arka, caly wic polega na tym, ze robaczek ma pretensje do hodowcow psow rasowych i nalega na sterylke calych miotow, co przeczy idei hodowli i pracy w kierunku rozwoju rasy. A na ogol ciezko jest okreslic po kilkumiesiecznym szczylku, na ile sie rozwinie dorastajac (pomijajac pety z wadami od urodzenia dyskwalfikujacymi hodowlanie).
Cockermanka, nudno by bylo bez takich fanatykow, "zakutych glowek" ;)

Link to comment
Share on other sites

Do modów:

Posty w których Dżdżowniś obraża innych użytkowników:
1. "Dorota z Popiołu " z popiołu powstałaś w popiół się obrócisz" nie pofatygowałaś się o dostrzeżenie problemu w całokształcie tylko zobaczyła pieniądze. a nie tragedię zwierząt! Nie dziwne." [post 28] - Dżdżowniś sugeruje, ze Dorotę Phoenix interesują tylko pieniądze, jest to obraźliwe dla Doroty
2. "ulvhedinn pukneło i to ciebi do tego stopnia że ci wzrok odebrało ale nie możliwość wypisywania statystycznych idyjotyzmów. Może tak ruszysz paluchami po klawiaturze i tak lukniesz na BwP albo Na pomoc Dogom, Posokowcom i wielu, wielu innym. Ha ha ha i jasne jak wywalają psa to oczywiście z rodowodem tylko po to żeby taka skrajność jak ty mogła stwierdzić, że tylko papier może określi który ze schronowych rasowy, a który nie czyli według twojej bzdet pisaniny żaden bo papierów na to nie ma!" [post 33] chyba nie muszę pisać, kto jest tutaj obrażany
3. "bansai88 Czy ty zamiast tych zbędnych pisanin nie powinnaś zająć się zdrowiem swojego dziecka ? Dopiero co podnosiłaś larum że nie możesz go wybudzić i to przez godzinę Kogo będziesz obwiniać jak sie okaże że ja mam rację, a ty nie zareagowałaś i coś złego się stanie? Może obwinisz swoją chęć poświęcania czasu na pisanie złośliwych tekstów" [post 38] tutaj obrażana jestem ja - dżdżowniś przekręca mój nick [w netykiecie jest to obraźliwe], sugeruje, że jestem złą matką [co też mnie obraża], do tego nie odróżnia ironii od złośliwości i swoją niewiedzę wykorzystuje do obrażania mnie
4. "Jesteś nie szczera do granic możliwości, zawistna,/w szkole obgadywałaś i obsmarowywałaś koleżanki, baardzo nie ładnie zgadnij skąd wiem ?/ a każde twoje zdanie musi być podparte nie argumentem i to treściwym ale drugą ujadającą jak ty osobą. Nie chcę się z tobą kontaktować i daję ci to nie pierwszy raz do zrozumienia. Nie biegaj po forum za mną palcami po klawiaturze

[B][COLOR=Red]Nie widzisz problemu, może sam/a/ nim jesteś ?
Nie widzisz problemu, może sam/a/ go stwarzasz ?

[/COLOR][/B][COLOR=Red][COLOR=Black]Bansai88 problemy z matematyką? potrzebne ci korepetycje. Mam dużo baardzo wykształconych znajomych załatwię ci." [post 49] tutaj Dżdżowniś obraża po kolei: Dorotę Phoenix i mnie [btw. zajmuję korepetycjami z matematyki i to z sukcesem]
5. "[/COLOR][/COLOR]Stwierdzenie "to ku...a weź się za upowszechnianie sterylizacji " w moim wypadku i do mnie jest troszkę absurdalne, bo jak można przeczytać wzięłam się. Według tej samej osoby nie ma w schronach psów rasowych / bo nie ma papierów, a owa osoba jest znawcą jedynym na 40-mil Polaków" [post 53] przyznam się, że sama nie odkryłam, z kogo tutaj naśmiewa się dżdżowniś [co też jest obraźliwe], ale chyba z Ulvhedinn...
6. "bansai zakończ i to swoje strategiczne MY w sensie jedna ty, albo dodaj od razu z kim jesteś w tym kręgu. Poza tym ktoś ci każe tu włazić ? Za ciężkie zdjęcia to się na forum Barbi przerzuć. No i tam cię jeszcze nie było link poniżej.A i nie zapomnij sie przyczepić do niektórych dziewczyn i chłopaków za drastyczne banerki, psiaki z oderwaną skórą, wszelkimi chorobami i do zdjęcia tego ciężko chorego konia też nie zapomnij. " [post 56] po raz kolejny obrażana jestem ja. Znowu przekręcono mój nick [mimo zwrócenia Dżdżowniś uwagi i przypomnienia jak to jest traktowane w netykiecie].
7. "bansai zostanie hodowcą." [post 85] Znowu przekręcenie mojego nicka.
8. "[B]Zamiast za hodowlę zabierz się za własną edukację !" [/B][post 89] Znowu do mnie - po paru latach przygotowań do zostania hodowcom dowiedziałam się, że nadal nic nie wiem, bo nie mam zamiaru sterylizować WSZYSTKICH szczeniaków. Jednak poczułam się urażona
9. "Twoja naiwność ? Nie zna granic, a jak ci kupujący po czasie powie że pies nie żyje to jak to sprawdzisz będąc od niego 300-400 kilometrów ? Te wszystkie zabezpieczenia to jawne bzdury i kpina." [post 91] Dżdżowniś obraża chyba Minotaur [możliwe że tez mnie przy okazji, jest to napisane w taki sposób, że ciężko być pewnym].
10. "wiem jak działa dogo na własnej skórze przekonałam się o kompetencjach coponiektórych tu działających i o tak zwanej pomocy też się miałam okazję przekonać jak mnie głupawe baby z tąd za zwrócenie im uwagi w czarne kwiatki chciały wsadzić, a dziś mają czarne kwiatki u mnie i moich znajomych na allegro. Na tym forum działa masa skoncentrowanej niekompetencji .I za naiwnego nie ale że masz zawężony horyzont spojżenia na sprawę to niestety widać. Pokaż mi, przytocz jakieś sprawy sądowe wytoczone przez hodowców właścicielom zakupionych i nie wykastrowanych zwierząt. I tylko nie próbuj wciskać mi, że nie przytoczysz, bo takie nie miały miejsca, bo wszyscy bez wyjątku okazali się uczciwi albo że tylko jeden był i to wygrany hhihiii" [post 103] Dżdżowniś obraża Minotaur i przy okazji dogomanię
11. "Owszem mam i stwierdzam że jesteś zwykłą trollką tak jak i każdy kto pisze wciąż te same nic nie wnoszące bzdety. Zresztą te niby śmieszne głupotki świadczą o bezsilności argumentacyjnej.Od samego początku stwierdzam że jesteś zaśmiecającą osobą mój wątek, tak jak i niejaka popiołek ale ty nic.Trollki i lamerki. ulvhedin no cóż nie jesteś dobra w argumentach, a zabawianie się w tandetną złośliwość dojrzałej baby.....

[URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:DoNotFeedTroll.svg"][IMG]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ea/DoNotFeedTroll.svg/150px-DoNotFeedTroll.svg.png[/IMG][/URL]
Nie karmić Trolla
A i gdzie ten pomysł na natychmiastową pomoc zwierzętom w umowie ?
Stać cię tylko na ten powyższy wykwit dojrzałej inteligencji, ulvhedin ? I nie łudzę się odpowiedzi nie będzie, bo pomysłu na natychmiastowe zadziałanie w tak ekstremalnej sytuacji po prostu nie masz, tak jak i osoby tu złośliwiące." [post 120] Tutaj też ciężko stwierdzić kogo obraża Dżdżowniś, ale chyba mnie i ulvhedinn [wypowiadaliśmy się przed tym postem]
12. "To nie zabrzmi dziwnie, ale biorąc te pieniądze w pewnym sensie zaczynasz partycypować w tym zwalczanym przez ciebie procederze." [post 125] Dżdżowniś do Minotaur. Minotaur sam [sama?, nie jestem pewna czy Minotaur to chłopak czy dziewczyna:oops:] zwrócił uwagę na ten fragment i napisał, że mu to ubliża
13. " [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:DoNotFeedTroll.svg"][IMG]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ea/DoNotFeedTroll.svg/150px-DoNotFeedTroll.svg.png[/IMG][/URL]
Nie karmić Trolla i lamerek !!" [post 131] Dżdżowniś
14. " Ja tu nie używam słów typu "głupoty piszesz" albo że "jesteś głupi "więc kto tu jest chamski i arogancki i kto kogo obraża jest jasne. A to że wolisz udowodnić coś czego nie możesz udowodnić i zaprzeczasz mimo istniejących dowodów i jeszcze się obrażasz za prawdę , to raczej twój wybór niż moja wina. Czy wiem lepiej ? jeśli potrafię to udowodnić to na pewno tak. Kruczki prawne ? Miałam narzeczonego prawnika, poza tym mnóstwo czytam i oglądam, porównuje to z działaniem w rzeczywistości i wnioski są oczywiste dla każdego myślącego człowieka i tu nie ma się na co obrażać, chyba że obrażasz się na wiedzę." [post 133] Dżdżowniś pochwaliła się swoim byłym narzeczonym, który czyni z niej eksperta od prawa . Przy okazji stwierdziła, że ona w żadnym wypadku nie jest złośliwa, tylko biedna cierpi obrażana przez nas [tą wypowiedź możecie doliczyć mi do złośliwości. A tak w ogóle mój mąż zajmował się keidyś stolarką, a ja 2 desek zbić nie umiem :lol:]




Posty innych użytkowników do Dżdżownisia:
1. "Dżownis tylke weź ty sie puknij i zauważ, że w schronach psów z rodowodem/metryką trafia sie kilka rocznie najwyzej, a kundli w typie tysiące..." [post 30] ulvhedinn
2. "Dżdżowniś ja ciebie już nawet czytać nie mogę. jesteś po prostu głupsza niż ustawa przewiduje- nie piszę tego ze złości tylko po prostu z litości do ciebie.
zmusiłam się i przeczytałam część twojego postu. dziewczyno czy myślałaś o jakiejś pomocy psychologa?" [post 31] Dorota Phoenix, przeczytajcie cały post 28 będziecie wiedzieć czemu padła taka odpowiedź
3. " dżdżowniś czy ty aby na pewno jesteś pełnosprawna? nie masz problemów z socjopatią?

dziewczyny dajcie sobie z nią spokój. dziewczyna ma jakieś zaburzenia psychiczne. pseudohodowli nie ma a każdy hodowca jest pustym snobem, który jeździ najlepszymi samochodami.
ona wie lepiej i tyle. coś takiego jak rozmowa na poziomie jest poza jej zasięgiem. szkoda czasu" [post 41] Dorota Phoenix, po przeczytaniu jaką to złą matką jestem i jakie kokosy zarabia każdy hodowca
Odpowiedź Dżdżownisia
"Wiesz tu już były takie mądre, które to używały podobnych określeń w stosunku do innych piszących. Zgadnij dlaczego już ich nie ma na forum. Może dlatego że ktoś zgłosił do admina ich chamskie odzywki za które zostały zbanowane ?" [post 44]
"kochana ja sama nie wymyśliłam takich określeń. co więcej ZGAPIŁAM JE OD CIEBIE! [B]sama je użyłaś na innym wątku i skierowałaś do mnie.[/B]
[...]ikt nie lubi współpracowac z kimś, z kim nie da się NORMALNIE rozmawiać. ty niestety z każdego próbujesz zrobić debila. nie dajesz innym dojść do głosu. bo twoje racje są najważniejsze i jedyne prawdziwe. bo jesteś nieomylna?
nie potrafisz normalnie odpowiedzieć na pytanie, bez pokazywania swojej wyimaginowanej wyższości intelektualnej nad innymi.
to jest smutne. gdybyś zmieniła stosunek do ludzi, na pewno znalazłabyś masę "wspólników". a jeżeli chcesz jedynie pisać i czekać na "pomyślunek" innych (no przecież ty dałas "pomysł"), to tak właściwie niczym się nie różnisz od tych, którzy wg ciebie nic nie robią, tylko klepią w klawiaturę.[B]" [/B][post 48]Oto do czego przyznała się Dorota Phoenix jak Dżdżowniś oskarżyła ją o obrażanie.
4. "Nie chcę ciebie nazywać zwykłą zarozumiałą, chamską smarkulą i tego nie zrobię mimo że obrażasz innych [NAS, bo mnie też], ale zapamiętaj sobie parę zasad dobrego wychowania:
- w netykiecie nick pisze się z dużej litery, tak samo nie przekręca się go [to tak, jakbym ja kogoś uparcie nazywała Krysia zamiast Kasia]
- nie obraża się ludzi, tylko dlatego, że mają inne zdanie na jakiś temat niż ty
- tutaj RÓWNIEŻ obowiązują zasady ortografii, żeby ułatwić innym czytanie" [post 56] to moja wypowiedź. Wyraźnie podkreśliłam tutaj, jak nie chce dżdżownisia nazywać. Wstawiam to na wypadek, jakby Dżdżowniś jednak stwierdziła, że chciałam ją tak nazwać.
5. "A wogóle to radzę, zamiast wypisywać dalsze głupoty zabrać sie za konstruktywniejsze czynności- chcesz pomóc psom? To weźże i zróbże coś konkretnego, zamiast klepać w klawiaturę!!!!!! Gadasz o sterylizacji- a poza gadaniem wysterylizowałaś choć jedną wolnożyjącą kotkę?" [post 101] Ulvhedinn do Dżdżownisia.
6. "eszcze jedno- a skąd ci do łebka przyszło, dziecko, że to na podstawie paragrafu o znęcaniu? A g... -wogóle nie na podstawie ustawy o ochronie zwierząt, tylko na podstawie kodeksu cywilnego. Sprzedaję coś na określonych warunkach i już." [post 113] Ulhedinn. Nazwanie Dżdżownisia dzieckiem można potraktować za obraźliwe
7. "[B]Dżdżowniś[/B] nie pisz głupot, bo już nie wiem czy mam się śmiać czy płakać czytając twoje wypociny..." [post 116] to napisałam ja.
8. ""Sio ź mojej piaśkownici, wy niedoble" " [post 119] Ulvhedinn w odpowiedzi na post 117 ["Przestań zaśmiecać mój wątek nic nie wnoszącymi postami i to w tempie natychmiast !!!
9. "Najlepsze argumenty nie mają szans, kiedy trafią na mur aroganckiej, beznadziejnie upartej głupoty.... wtedy pozostaje tylko się śmiać " [post 121] Ulhedinn
10. "Dżdżowniś nadal głupoty piszesz... nie zapominaj też o tym, że hodowca [taki, który w ogóle pomyślałby o sterylizacji któregokolwiek ze szczeniaków] będzie bardzo starannie wybierał dom dla maluchów... powiedz mi CZEMU zakładasz, że KAŻDY hodowca chce się jak najszybciej pozbyć szczeniąt, za jak największą kasę... i wytłumacz mi czemu tylko w hodowcach widzisz największe zło..." [post 130] autorem tego postu jestem ja, Bonsai
11."Słuchaj. Widzę, że Ty wiesz lepiej, znasz wszystkie kodeksy i kruczki prawne zarówno w Polsce jak i za granicą. Poza tym jesteś arogancka i obrażasz wszystkich, zatem ja kończę dyskusję bo to nie na mój poziom.
Pozdrawiam, życzę sukcesów. Z mojej strony EOT." [post 132] Minotaur nie wytrzymał zachowania Dżdżowniś
[B]12. "nie dyskutuj z głupcem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem" [/B][post 140] nie jestem pewna czy cocerka pisała do Dżdżowniś odnośnie nas, czy na odwrót, więc to wklejam oddzielnie... przepraszam, na następnej stronie jest wyjaśnione, że za głupca robi Dżdżowniś
13. Niektóre moje wypowiedzi w tym poście, chociaż i tak hamowałam wrodzoną złośliwość... :evil_lol:

Jak widać w ilości obraźliwych wypowiedzi 5 osób nie dorównało Dżdżowniś... Jedyne różnice jakie zrobiłam w części postów to pousuwanie emotek, bo było ich za dużo żebym mogła wysłać wiadomość

Link to comment
Share on other sites

[B]Znalezione w sieci.
UCZCIWA PRZEWODNICZĄCA ZK

[/B] Moj pierwszy golden retriever byl kupiony w hodowli Kotlina Zywiecka prowadzonej przez przewodniczaca Zwiazku Kynologicznego w Bielsku-Bialej P. Danute Ciapule.
Piesek byl niesamowity-niestety byl…
Pani Ciapula sprzedala mi go nie wspominajac o tym, ze piesek byl ewidentnie chory, nie uczulila, ze koniecznie musze go odrobaczyc i drugi raz zaszczepic-nic.Jego smierc w wieku 3.5 miesiaca na parwowiroze w duzej mierze spowodowana byla moja glupota- byl to moj pierwszy pies i nic na tematy szczepien nie wiedzalam, mimo,ze bylam z nim u szacownego krakowskiego weta zaraz`po kupnie i nie widzial potrzeby szczepienia go, nie widzial jego nadetego brzuszka i.t.d.
Kiedy pokazalam go w krakowskim Zwiazku Kynologicznym, Panie tylko usmiechnely sie do siebie bo doskonale wiedzialy jakie psy produkuje Pani Przewodniczaca Ciapula.
Tuz po smierci psa zadzwonilam do niej i wcale nie zainteresowala sie sprawa tylko proponowala mi zakup kolejnego psa.
Doskonale wiedzala,ze sprzedaje mi chorego psa a ja mowilam, ze nie mialam w zycu psa i niewiele jeszcze wiem-mogla tylko wspomniec, ze pies wymaga spejalnego traktowania.
Kiedy radzilam sie potem na forum goldenowym jaka hodowle wybrac i wspomnialam za mysle aby znow wziac psa od Ciapuly, posypaly sie na mnie gromy zebym tego nigdy nie robila, ze juz mialam okazje sprobowac i co z tego wyszlo. Pamietam- odezwala sie do mnie pani, ktora znala sprawe tej hdowli i wygladalo to jak prymitywna rozmnazalnia goldenoow dla kasy-baba hodowala nie wiem ile ras teraz wziela sie za flat coaty.I co Pani Przewodniczaca-zamiast dac przyklac zbija kase na frajerach mojego typu- zycia mojemu ukochanemu pieskowi nic juz nie zwroci! Teraz mam trzy psy, w tym goldena z renomowanej krakowskiej hodowli i kocham je nad zycie ale moj szczeniaczek na zawsze pozostanie tym najukochanszym choc minelo tyle lat.
Mam wiele, wiele zastrzezen do dzlalalnosci Zwiazku Kynologicznego, tym bardziej ,ze sama jestem jego czlonkinia i powiem jedno wielu sposrod hodowcow to prymitywy zapatrzone jedynie na kase i eksterier psa, klika rzadzaca sie podlymi ukladami! agata
lipiec 23rd, 2007

Link to comment
Share on other sites

Kiedy ty zrozumiesz, że nic nie jest czarno-białe? To nie jest tak, że każdy hodowca będzie wspaniały... nie jest też tak, że każdy hodowca jest zatwardziałym sadystą produkującym psy [bo tak można nazwać hodowczynię z powyższego postu]... niestety, żeby mieć zdrowego, dobrego psa trzeba długo "siedzieć" w danej rasie, dowiadywać sie opinii o hodowcach itp... samo "zadzwonię do związku i już będę wszystko wiedział" to za mało... a jeśłi osoba bioroąca psa nie zdaje sobie sprawy z podstaw [np. konieczność odrobaczania i szczepienia psa] to jest to również jej wina, nie tylko hodowcy. Nawet jak się kupuje głupią rybkę to powinno się poczytać trochę o opiece nad nią... co ciekawe jak kupujemy np. komórkę to czytamy dokładnie instrukcję obsługi i nie mamy pretensji do sprzedawcy jeśli nam czegoś nie powie... DLACZEGO PRZY ZWIERZĘTACH TAK NIE ROBIMY? Przecież one żyją więc powinniśmy dowiedzieć się o nich więcej niż o głupim telefonie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Kurcze, robaczku zalatw mi taka szklana kule, to moze sie doedukuje i bede wiedziala, ktory z plodow bedzie championem, a ktorego moze od razu uspic, coby mu nic zlego nikt nie zrobil ( a juz na pewno nie wstrzymal sie od ciachania jajek czy macicy).
Arka, caly wic polega na tym, ze robaczek ma pretensje do hodowcow psow rasowych i nalega na sterylke calych miotow, co przeczy idei hodowli i pracy w kierunku rozwoju rasy. A na ogol ciezko jest okreslic po kilkumiesiecznym szczylku, na ile sie rozwinie dorastajac (pomijajac pety z wadami od urodzenia dyskwalfikujacymi hodowlanie).
Cockermanka, nudno by bylo bez takich fanatykow, "zakutych glowek" ;)[/quote]

O twoim i na twoim poziomie nie będę dyskutować, zalecam uważać na ciśnienie i mózg, bo nie wiem czy jesteś w stanie przyjąć taki ogrom info. Twoja przykładowa szklana kula.

[URL]http://klub8fci.pl/readarticle.php?article_id=28&PHPSESSID=72fc7915e94d69af514a4612b0736f11[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Sugerujesz, że powyższe choroby dotyczą psów rasowych? To po jaką ******* operowałam moją skundloną sunię na przepuklinę... przecież Birma rodowodu nie ma [a że jest w typie psów dowodnych to już inna sprawa].

A na poważnie ODPOWIEDZIALNY hodowca właśnie po to robi badania genetyczne, żeby wykluczyć powyższe schorzenia....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']... a jeśłi osoba bioroąca psa nie zdaje sobie sprawy z podstaw [np. konieczność odrobaczania i szczepienia psa] to jest to również jej wina, nie tylko hodowcy.[/quote]

:angryy:kpisz czy o droge pytasz? Taką osobę odsyla sie do domu, bez psa, aby przerobila zadanie domowe czyli poczytala i zrozumiala na czym polega opieka nd psem. Albo trudniesze zadanie, ktore wymaga od hodowcy zaangazowania-to on "wyprodukowal' zywą istote i wiecej niz pobranie zaplaty za psa jest zobowiazany wobc TEGO PSA-aby poporwadzil taka osobe przez jakis czas. Napisal co i kiedy musi opiekun robic i ze moze O KAZDEJ porze dnia i nocy dzwonic jak ma wątpliwosci czy problemy.


Pies to nie komorka, ktora mozna zespuc, nie umiec obsluzyc i wyrzucic na smietnik, PIES to zywa istota. Jak tego nie rozumiesz to zacznij hodowac pietruszke!:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...