Jump to content
Dogomania

Jak często kapać psa ?


talar

Recommended Posts

  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

postanowione - kupilam juz odzywke dobrej firmy
szampon dobrej firmy juz jest ;)
suka bedzie czesciej kapana - po prostu sie inaczej nie da
podobno - jak bede uzywac odzywki i oczywiscie szampony dobrych firm - unikne przesuszenia skory
mam nadzieje, ze tak faktycznie jest
a moge jeszcze tutaj zapyatac? jak sobie radzicie z myciem glowy? nigdy tego nie robilam, a chyba czasami trzeba?

Link to comment
Share on other sites

ja zawsze myje psom glowy...kelli to nie przeszkadza wogole zamyka oczy i daje sobie na szamponic i splukac gorzej z basterem (pudel) ...ciezko sie splukuje ..ucieka mi jak mu po glowie lekko reka leje..ale zawsze jakos mi sie udaje ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']ja zawsze myje psom glowy...kelli to nie przeszkadza wogole zamyka oczy i daje sobie na szamponic i splukac gorzej z basterem (pudel) ...ciezko sie splukuje ..ucieka mi jak mu po glowie lekko reka leje..ale zawsze jakos mi sie udaje ;)[/quote]

czyli normalnie szampon i woda? oczywiscie uwazajac na uszy;) chociaz Aza ma zwisajace i raczej ciezko nalac do srodka
ale postanowilam tym razem umyc i glowe:eviltong:
czekam w takim razie az odzywka dojdzie:eviltong:
dzieki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']czyli normalnie szampon i woda? oczywiscie uwazajac na uszy;) chociaz Aza ma zwisajace i raczej ciezko nalac do srodka
ale postanowilam tym razem umyc i glowe:eviltong:
czekam w takim razie az odzywka dojdzie:eviltong:
dzieki[/quote]

tak ja normalnie szamponem i woda ;) no z uszami trzeba uwazac a przy okazji im czyszcze oczywiscie specjalnym plynem ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja uchole zabezpieczam kawalkiem waty:p
A glowe no coz trzeba myc bo mam psa kochajacego lezec pod autem:cool1:
I wszystkie smary sie pozniej znajduja na wlosach:cool1:
Zastanawiam sie nad szamponem Ring do jasnej siersci-bo mam tez rasowego dlugowlosego swiniaka morskiego i musze miec szampon dla niego przy okazji.
Jak on sie spisuje i jaki po nim jest wlos?
A i co polecacie na zazolcenia siersci?

Link to comment
Share on other sites

no ja kąpię moją sunię, wtedy kiedy zachodzi taka potrzeba,a że codziennie bywamy w stajni, to kapię się dość często,hehe zazwyczaj sama w bajorkach ;) ale tak naprawdę,używam róznych szamponów psich i jak do tej pory nie miała kłopotów ze zdrowiem z powodu dość częstego kąpania się ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

[quote name='Luzia15']Ja też. Marti jest kąpany właściwie raz na 3 tygodnie.[/quote]

i nie ma problemow? co na to wet?
pytam z ciekawosci bo co 3 tygodnie to jak dla mnie bardzo czesto

ja sie bede starala trzymac terminu raz na 3 m-ce. Zakupilam dobry szampon i dobra odzywke i mam nadzieje, ze nie narobie "balaganu" w psiej siersci. Tak naprawde jesli odpowiednio czesto czesze to zapach jest naprawde delikatny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']i nie ma problemow? co na to wet?
pytam z ciekawosci bo co 3 tygodnie to jak dla mnie bardzo czesto

ja sie bede starala trzymac terminu raz na 3 m-ce. Zakupilam dobry szampon i dobra odzywke i mam nadzieje, ze nie narobie "balaganu" w psiej siersci. Tak naprawde jesli odpowiednio czesto czesze to zapach jest naprawde delikatny[/quote]

A wet, to nic na to nie mówi. Yorka Trzeba cżesto kąpać. :D

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Śnieżynka']ja jak jest zły okres deszczowy i blee to i co tydzień kapie :)[/quote]

a po deszczu to ja lubie siersc mojej suki:lol:jest miekka i mila w dotyku pod warunkiem ze odrazu ja wytre rekawica;)
oczywiscie kudlacza nie mam, a "ogara" wiec troche inna siersc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Agnes no właśnie trafiłaś w samo sedno - zależy od sierści ;)... mi już się zdażało po deszczu lecieć do Birmy z szuszarką :D[/quote]

ja to czasami specjalnie w deszcz ide na spacer bo wiem ze potem fajnie do suki sie poprzytulac:lol:jak wyschnie, bo jak morka to tak srednio;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mi mimo że mieszkam w bloku zdarza się kąpać Funie 2 razy do roku i to tylko po cieczce. Nie widzę potrzeby robić tego częściej. No chyba że muszę ale raczej się to nie zdarza bo moja sucz na spacerach nie jest zainteresowana tarzaniem w "perfumach" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja moja psine kapie raz na miesiac a najchetniej to bym kapala co 2 tygodnie tak sie siersc mu brudzi,ale wet zabronila kapac czesciej niz raz w miesiacu wiec teraz wspomagamy sie miedzy kapielami rekawica bo nie wyobrazam sobie spac z umorusamym psem ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ardzio']Ja moja psine kapie raz na miesiac a najchetniej to bym kapala co 2 tygodnie tak sie siersc mu brudzi,ale wet zabronila kapac czesciej niz raz w miesiacu wiec teraz wspomagamy sie miedzy kapielami rekawica bo nie wyobrazam sobie spac z umorusamym psem ;).[/quote]
Ale co innego kąpiel (szampon plus jakieś odżywki ) a co innego mycie brzuszka i łapek po spacerze w mokry dzień samą wodą ,potem ręczniczek ,szczoteczka itp.

Link to comment
Share on other sites

Ja moja wsterciuche kapie srednio raz na 3 tyg.- rekordem bylo to jak byla kapana co 2 ty., bo a to sie wytarzala w rybie, a to w jakims smieciu, a to okazala sie ze woda o ktorej mysłałam ze jest czysta to istne bloto, a optem znowu jakies gowno. Ostatnio nie byla kapana od 1,5 miesiaca (jakis rekord, zeby tylko nie zapeszyc :eviltong: ).

Żadnych problemow ze skora w trakcie tych czestych kapieli nie miala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...