Jump to content
Dogomania

Co na kleszcze NAJLEPSZE?


puzzle

Recommended Posts

[FONT=Arial][B]Ja za FIPRexa XL zapłaciłam na allegro 36 zł za 3 fiolki ... biorąc coś jeszcze albo zamawiając z kimś to przesyłka 5 zł to pikuś , a poza tym jadąc specjalnie do weta po specyfik też bym za benzyne straciła ;)[/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Ja w zeszłym sezonie stosowałam Advantix, nie mam żadnych zastrzeżeń. Na jakieś wyjazdy gdy pies więcej na zewnątrz przebywał zakładałam obróżkę. W tym sezonie w marcu dostała Promeris, i narazie ma tylko obróżkę, totalnie jej się kleszcze nie łapią - ufff... ale w przyszłym tyg tak czy siak zakupię, chyba znowu Advantix... Fiprexa się trochę boję, bo to jest ta sama substancja co Frontline, tyle że nie oczyszczona, z jednej strony jest skuteczniejsza, ale z drugiej może częściej powodować podrażnienia i alergię, zwłaszcza u gładkowłosych psów te podrażnienia... Nad jednym się zastanawiam, chcę też zamówić obróżkę Preventic, słyszałam bardzo dobre opinie, w dodatku końcówkę odcietą po dopasowaniu, warto włożyć do kieszeni idąc na spacer, to pomaga samemu uniknąć złapania kleszczydła... jednak zastanawia mnie kwestia skuteczności obroży gdyż nie chcę aby pies ją non stop nosił... czy w takim przypadku ona jest wogole skuteczna? Zakładając ją tylko na spacery??

Link to comment
Share on other sites

[B]taks[/B] gorzej jak masz psa powyzej 40 kg wtedy juz nie bardzo sie da wg Twojego sposobu;) na allegro sa rowniez weterynarze, badz sklepy wet - i u takich warto kupowac. Wiadomo, ze w gabinecie jest drozej niz na allegro, to samo sie tyczy normalnych produktow. Wet placi wiecej za utrzymanie swojej lecznicy niz ktos kto ma tylko magazyn w warunkach domowych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Ja w zeszłym sezonie stosowałam Advantix, nie mam żadnych zastrzeżeń. Na jakieś wyjazdy gdy pies więcej na zewnątrz przebywał zakładałam obróżkę. W tym sezonie w marcu dostała Promeris, i narazie ma tylko obróżkę, totalnie jej się kleszcze nie łapią - ufff... ale w przyszłym tyg tak czy siak zakupię, chyba znowu Advantix... Fiprexa się trochę boję, bo to jest ta sama substancja co Frontline, tyle że nie oczyszczona, z jednej strony jest skuteczniejsza, ale z drugiej może częściej powodować podrażnienia i alergię, zwłaszcza u gładkowłosych psów te podrażnienia... Nad jednym się zastanawiam, chcę też zamówić obróżkę Preventic, słyszałam bardzo dobre opinie, w dodatku końcówkę odcietą po dopasowaniu, warto włożyć do kieszeni idąc na spacer, to pomaga samemu uniknąć złapania kleszczydła... jednak zastanawia mnie kwestia skuteczności obroży gdyż nie chcę aby pies ją non stop nosił... czy w takim przypadku ona jest wogole skuteczna? Zakładając ją tylko na spacery??[/quote]

[FONT=Arial][B]Katica ...mój Ozzy miał alergię ....nadal ma ..ale tylko okresowo ....Frontline nie działało... po Klitixie ..obroży miał mega alergię i kleszcze pod obrożą [ kupowałam u weta , z długą datą wazności ] ...wywaliłam po tygodniu :mad:........FIPRex działa bardzo dobrze , co więcej , nie ma po nich żadnych odczynów [/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, wiem ze to różnie na różnym psie może być... też alergia alergią, a moja suka nie tyle jest alegiczką co ma bardzo wrażliwą skórę, ale to nie spot-on jest moim problemem w sumie. Być może wypróbuję kiedyś tego Fiprexa, nie zarzekam się... dobrze znać pozytywne opinie... narazie z Advantixa byłam b. zadowolona...
Ja cały czas się zastanawiam nad skutecznością zakładanej tylko na spacery obroży...
P.S.
Swoją drogą Alicja, mogłabyś podać mi linka do tego allegrowicza z fiprexem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Wiesz, wiem ze to różnie na różnym psie może być... też alergia alergią, a moja suka nie tyle jest alegiczką co ma bardzo wrażliwą skórę, ale to nie spot-on jest moim problemem w sumie. Być może wypróbuję kiedyś tego Fiprexa, nie zarzekam się... dobrze znać pozytywne opinie... narazie z Advantixa byłam b. zadowolona...
Ja cały czas się zastanawiam nad skutecznością zakładanej tylko na spacery obroży...
P.S.
Swoją drogą Alicja, mogłabyś podać mi linka do tego allegrowicza z fiprexem?[/quote]

[FONT=Arial][B][URL="http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13094194"]Tutaj [/URL]i czasem jeszcze [URL="http://www.allegro.pl/search.php?string=fiprex+xl&us_id=6339173&country=1"]TUTAJ [/URL]kupuję [/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agrafka2-']Powiem tyle, wg mnie działanie może być różne na różnych psach. Wywnioskowałam, że w zależności od długości sierści.[/QUOTE]Czyli im dłuższa tym lepiej działa?
Bo na moich psach sie sprawdza a siersc maja o dlugości ok 40 cm.
:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja'][FONT=Arial][B][URL="http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13094194"]Tutaj [/URL]i czasem jeszcze [URL="http://www.allegro.pl/search.php?string=fiprex+xl&us_id=6339173&country=1"]TUTAJ [/URL]kupuję [/B][/FONT][/quote]
A zamówiłam go... niech tam, koszt niewielki, więc w razie co odsprzedam komuś...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']... Nad jednym się zastanawiam, chcę też zamówić obróżkę Preventic, słyszałam bardzo dobre opinie, w dodatku końcówkę odcietą po dopasowaniu, warto włożyć do kieszeni idąc na spacer, to pomaga samemu uniknąć złapania kleszczydła... jednak zastanawia mnie kwestia skuteczności obroży gdyż nie chcę aby pies ją non stop nosił... czy w takim przypadku ona jest wogole skuteczna? Zakładając ją tylko na spacery??[/quote]

Katica, na opakowaniu obroży Preventic jest napisane, że obrożę tą psiak powinien nosić stale. Powiem Ci, że obroża jest baaardzo "zapachowa" przez pierwsze dni i to niektórym może przeszkadzać, aczkolwiek to zapach eukaliptusa i mięty, więc dla mnie problemu nie stanowi. Ale po kilku dniach przestaje już tak mocno pachnieć, mój piechol nosi ją 24h na dobę i nie zauważyłam, żeby jej obecność (jeśli jest dobrze dopasowana) mu przeszkadzała.

I naprawdę z ręką na sercu polecam: odkąd ją mamy - kleszczy brak.

Link to comment
Share on other sites

Tak właśnie podejżewam, że wtedy obroża ma największą skuteczność, bo przecież jej "skład" musi wsiąknąć w psa...
hmmm sama nie wiem... mnie osobiście irytuje pozostaiwnie psa w obroży non-stop, zwłaszcza jak nam się ładuje do wyra, a nie mam zamiaru jej tego zakazywać ze względu na obroże...

Link to comment
Share on other sites

Hihi rozumiem. Mój też ładuje się do wyrka:cool3: i również mu nie zabraniam, a tak jak pisałam, zapach już mi nie przeszkadza.
Może przywykłam, a może mniej woni, sama nie wiem.
Poza tym zapach tej obróżki w porównianiu z innymi zapachami, które mój pies wydaje z siebie (czytaj: zapachy z tylnej części odwłoka) to perfum:eviltong:.
Więc jeśli jego bąki znoszę, to i zapach obroży wytrzymam.
Decyzję pozostawiam Tobie, chociaż chyba lepiej, żeby w obroży psiak chodził właśnie 24h/dobę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']ano może byc różnie - ja jakoś w "okazje" czyli prezenty z allegro nie wierzę. Szczególnie jak to dotyczy np leku.[/quote]

Ale takie też się zdarzają. Udało mi się kupić Fiprex po niższej cenie u jednego pana na All. Miał malutko komentarzy (ok 10) wszystko wystawione w promocyjnych cenach pewnie na dobry początek żeby nałapać kilka dodatkowych gwiazdek. Paczkę otrzymała, inni też (stwierdzam po komentarzach). Preparat nowy, nieotwierany, z długą datą przydatności. Ale takie okazje trzeba wychodzić :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Irish waży 29kg i zawsze stosowałyśmy Fiprex odpowiedni dla jej wagi co miesiąc.
Pewien weterynarz stwierdził, że można kupić na 60kg, strzykawką wziąć połowę zaaplikować a resztę w opakowaniu zabezpieczyć i podać za miesiąc.
co o tym myślicie? dodam, że podejrzliwie podchodze do jego pomysłów i robimy jak wcześniej ale zastanawia mnie to zwłaszcza, że inny weterynarz na wagę Irish polecił dać Fiprex na 60kg, od razu cały żeby zwiększyć skuteczność.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tina i irish']Irish waży 29kg i zawsze stosowałyśmy Fiprex odpowiedni dla jej wagi co miesiąc.
Pewien weterynarz stwierdził, że można kupić na 60kg, strzykawką wziąć połowę zaaplikować a resztę w opakowaniu zabezpieczyć i podać za miesiąc.
co o tym myślicie? dodam, że podejrzliwie podchodze do jego pomysłów i robimy jak wcześniej ale zastanawia mnie to zwłaszcza, że inny weterynarz na wagę Irish polecił dać Fiprex na 60kg, od razu cały żeby zwiększyć skuteczność.[/quote]
dzielenie porcji ma sens bo faktycznie wychodzi taniej. Jest tylko jedno "ale" to znaczy jak skutecznie uda Ci się zabezpieczyć otwarte opakowanie - to musi byc na prawde szczelne zabezpieczenie bo inaczej przez miesiąc odparuje. Proponuje np. sam czubek pipety zakropić stearyną i wszystko szczelnie owinąć folią.
Natomiast pomysł z zakrapianiem podwójną dawką aby "wzmocnić" działanie to zupełnie z piekła rodem:angryy:.
Dopuszczalne jest częstsze zakrapianie przy dużym zagrożeniu inwazją kleszczy ( np. 3 tyg) ale jednorazowa dawka NIE MOŻE być podwajana:shake: - ban dla tego weta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M@d']Całość pipety prezlewasz do strzykawki.
Częścwylewasz na psa, a resztę zostawiasz w strzykawce, zatykając zgiętą w pół igłą ..[/quote]
jednak będę polemizować;) - nie mam 100% pewności czy środek nie wejdzie po tak długim czasie w jakąs reakcje z tworzywem strzykawki - Mnie uczono, że w takim wypadku zawsze bezpieczniej zostawić lek w oryginalnym opakowaniu tyle, że max zabezpieczonym. Owszem , zostawiam lek w strzykawce ale gdy chodzi o kilka godzin max dni ale nie miesiąc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']
Natomiast pomysł z zakrapianiem podwójną dawką aby "wzmocnić" działanie to zupełnie z piekła rodem:angryy:.
Dopuszczalne jest częstsze zakrapianie przy dużym zagrożeniu inwazją kleszczy ( np. 3 tyg) ale jednorazowa dawka NIE MOŻE być podwajana:shake: - ban dla tego weta[/quote]

a skąd to wiesz?
Właściwie też mi się to wydawało, że za dużo to niedobrze, ale powiedział to jedyny weterynarz, który mnie nigdy nie zawiódł (a odwiedziłyśmy ich z Irish naprawde bardzo wielu).

[quote name='Alicja'][FONT=Arial][B] wcale nie trzeba zostawiać na następny raz , a kupić po prostu na spółkę z kimś kto posiada psiaka o podobnych zapotrzebowaniach ;)[/B][/FONT][/quote]

to by było najlepsze, ale niestety nie mamy takiego znajomego.

więc myślę, że następnym razem zabezpieczymy opakowanie parafilmem. zabezpieczamy nim w labie wszystko co nie może wyparować, wyschnąć itd więc powinno się sprawdzić:)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial]Co do zakrapiania podwójną dawką ....


spójrzcie na to z innej strony ...
dawkowanie np FIPRexu
widełki waga psa :
10-20 kg
20-40kg
40-60kg....
i teraz co ... pies 10 kg dostaje taką sama dawkę co 20 kg a 21 kg dostaje dawkę taką jak dla 40 kg psiak ....trzeba to brać na logike , na zagrożenie , wysypem kleszczorów w okolicy ...
a opryskiwanie .... dawkowanie będzie takie dokładne ??
Ja na mojego smoka po konsultacji z wetem daję dawkę 40-60 kg , bo jak dostawał 20-40 kg to się łapalo wsio co sie rusza... [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...