Jump to content
Dogomania

3 zawody kwalifikacyjne do MŚA 2008 - 3-4.05.2008 Łódź


niuka

Recommended Posts

Flaire, wydaje mi się, że mówimy o różnych rzeczach. Ja zakładam, że pies, który zaczyna startować w zerówkach, miał do czynienia ze wszystkimi przeszkodami, może jeszcze nie umieć slalomu, koła i huśtawki, bo ich w zerówkach nie ma, ale cały czas trenuje i uczy się dalej. A obserwuję taką tendencję - byle szybciej do zerówek i startujemy w tych zerówkach, ile się da. Jednak czasem warto poświęcić jeden, drugi, a nawet piąty start w zerówkach, a w tym czasie zrobić trening, na którym pies (i przewodnik) uczy się czegoś nowego. A jak już się kilka razy w tych zerówkach startowało, w pewnych odstępach czasu przeznaczonych na treningi, to pora przejść do A1. Jeśli okaże się, że za wcześnie (a o tym się nie dowiemy, jeśli nie wystartujemy), to znowu na jakiś czas odpuścić sobie zawody i trenować nadal, skupiając się przede wszystkim na tym, w czym są problemy. Tak ja to widzę, moim zdaniem ciągłe starty w zerówkach (praktycznie na każdych zawodach, a zawodów ostatnio trochę jest), nie posuwają psa ani przewodnika do przodu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 372
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='BeataG']Flaire, wydaje mi się, że mówimy o różnych rzeczach.[/quote]Możliwe, że tak. Ta wersja tej dyskusji zaczęła się od sugestii, że może czas, żebym z Lotką wystartowała w zerówkach, więc ja cały czas do tego się odnoszę. ;)

[quote name='BeataG']A jak już się kilka razy w tych zerówkach startowało, w pewnych odstępach czasu przeznaczonych na treningi, to pora przejść do A1. Jeśli okaże się, że za wcześnie (a o tym się nie dowiemy, jeśli nie wystartujemy)[/quote]W wielu przypadkach wiadomo z góry, że pies jeszcze nie jest gotowy do startu w jedynkach nawet bez próbowania. W przypadku Lotki, powodów jest kilka. Na przykład, pomimo że regularnie trenuje, to jeszcze nigdy w życiu nie zrobiła normalnego slalomu. Chyba każdy się zgodzi, że taki pies, pomimo że startował kilkakrotnie w zerówkach, na jedynki nie jest gotowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']moim zdaniem ciągłe starty w zerówkach (praktycznie na każdych zawodach, a zawodów ostatnio trochę jest), nie posuwają psa ani przewodnika do przodu.[/quote] A, jeszcze zapomniałam - z tym zdecydowanie się nie zgadzam. To niewątpliwie jest prawdą dla niektórych psów - może również dla Twojego - ale nie dla wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']A możesz to rozwinąć?[/quote]Na przykład - dla psa, któremu brakuje pewności siebie, każdy start w nowym miejscu, na nowych przeszkodach - to nowa sytuacja i każdy taki start pomaga mu oswoić się z zawodami i zrozumieć, że to jest tak naprawdę kolejny przykład sytuacji, którą już zna. Jednemu psu mogą wystarczyć 2 starty, żeby się oswoić z zawodami, a drugi może potrzebować 10 takich startów. I dla tego drugiego, każdy z tych dziesięciu startów jest rozwijający, nawet jeśli startuje tylko w zerówkach. Przykładem tego były starty Lotki na nowej dla niej wykładzinie w Łącku. Pierwszego dnia w ogóle nie chciała po tej wykładzinie biegać (pomimo że na codzień ćwiczyła na innej wykładzinie w Pruszkowie), a drugiego było już znacznie lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Guest ajsonowa

[quote name='OlaAB']

to zdaje się są wszystko zawody NIEOFICJALNE

czyżbyście z [B]niuką[/B] sugerowały powrót zawodów nieoficjlanych? [/quote]

nikt tu niczego nie sugeruje :-? a nawet jesli by zawody nieoficjalne wrocily na stale do kalendarza agility to ja nie mialabym nic przeciwko :)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny !!
Mam pewną sugestię : dyskusje na temat " startować w zerówkach czy w jedynkach" przenieście do innego tematu.
Owszem też mam żal że nie mogę ze szpicem startować we wszystkich zawodach oficjalnych w klasie A0. Jednak w przypadku Ungi - mającej dysplazję - nie zaryzykuje startu w A1 ( moje ambicje na bok, a zdrowie suczy ważniejsze ). Dlatego Unga będzie biegać tylko w A0, chociaż na treningach, lepiej lub gorzej, pokonujemy wszystkie przeszkody.

Pozdrawiam

Michał i 2 szpice zauważone w Płocku

Link to comment
Share on other sites

Z Asti i Choco szukamy transportu do Łodzi (także dla klatek - oczywiście one mogą jechać osobno ;-) Asti też grzecznie jeździ i mogę ją komuś dać do autka, gdybyśmy się nie mieściły we trójkę a z Choco jechać pociągiem. Przy czym Asti w Łodzi nie będzie już mieć cieczki ;-)
Oczywiście dokładamy się do paliwa.

Link to comment
Share on other sites

cos nam serwer stronkowy padl :( mam nadzieje, ze sie podniesie wkrotce...
liste przekopiowalam:

LA1
1. Kamil Kędziorek ANGEL EYES 'FRANCUZ' of Crystal Lake Owczarek Australijski Baritus / Warszawa
2. Leszek Kalisz BRESKA pod Jabłonią Nova Scotia Duck Tolling Retriever Ekstreme Dog / Wrocław
3. Paweł Łuksza DURAN Accord Owczarek Niemiecki / Białystok
4. Magda Gadomska ERA z Opackich Pól Posokowiec Bawarski KS HoPsA / Warszawa
5. Marcin Kubalka FONTANA z Wiedźmińskiej Stajni OB Tervueren DSSK / Wrocław
6. Nina Bekasiewicz FUGLSANG'S Bounzing Buddy Border Collie KA Fort / Warszawa
7. Anna Kowa HELVETIA z Wiedźmińskiej Stajni OB Tervueren Cavano / Warszawa
8. Agnieszka Kunkel JARO z Życzliwego Domu OB Groenendael KS HoPsA / Warszawa
9. Małgorzata Kędziorek Myriad Y'ALL BETTER HURRY Owczarek Australijski Baritus / Warszawa
10. Urszula Charytonik Myriad Y'ALL RIGHT SMART Owczarek Australijski KS HoPsA / Warszawa
11. Agata Karolak Never Never Land EXPLORER OF THE SKY Border Collie ZTP Russ / Warszawa
12. Andrzej Kordos Never Never Land EYE CATCHER IN BLUE Border Collie ZTP Russ / Warszawa
13. Anna Żukowska OSKAR Mix / Białystok
14. Edyta Iłowska REGIS Wyżeł Niemiecki Krótkowłosy Sekcja Agility przy ZKwP O/ Bydgoszcz / Bydgoszcz
15. Maria Pajzderska UNA Hulaj Dusza Gończy Polski Artefakt / Poznań
LA2
1. Daniel Waś ANGELIKA Oridix OB Tervueren KS HoPsA / Warszawa
2. Marzena Domińczak CASSY Super Pracuś Border Collie KS HoPsA / Warszawa
3. Justyna Włodarczyk Myriad Y'ALL RIGHTEOUS BABE Owczarek Australijski Alternatywa / Warszawa
4. Danuta Woźniak NIKITA Enigma Gold de Luks OB Malinois Agility de Luks / Wrocław
LA3
1. Magdalena Ziółkowska AZHA GRENDEL Astra Canina OB Groenendael KA Fort / Radom
2. Marta Kordos CHRISTINE z Wiedźmińskiej Stajni OB Tervueren ZTP Russ / Warszawa
3. Iwona Kalisz CIR Bonny Dux OB Malinois Extreme Dog / Wrocław
4. Agnieszka Kunkel ETOILE z Wiedźmińskiej Stajni OB Tervueren KS HoPsA / Warszawa
5. Magdalena Ziółkowska LECK Bohemia Alke Border Collie KA Fort / Radom
6. Leszek Kalisz PASSIM Bohemia Alke Border Collie Extreme Dog / Wrocław
7. Urszula Charytonik SenTikki AMARETTO CHOCO Owczarek Australijski KS HoPsA / Warszawa
8. Beata Banaszak VINYL VIOLA Ko-To-Ra Border Collie Agility de Luks / Wrocław
9. Beata Banaszak WENDY Ko-To-Ra Border Collie Agility de Luks / Wrocław
MA1
1. Robert Domaszewicz ANTIBES z Tylenu Moravia Owczarek Pirenejski Agility de Luks / Wrocław
2. Anna Sajkowska ARES Mix Cavano / Warszawa
3. Elżbieta Łucjanek BELLA BLACK Sortis Staffordshire Bull Terrier Cavano / Warszawa
4. Ludmiła Jaworowska - Kasprzak FERWEX Mysia Zagłada Parson Russell Terrier Cavano / Warszawa
5. Paulina Jarmolińska GROTA Surdykowska Owczarek Szetlandzki KA Fort / Warszawa
6. Zuzanna Kielak LOLA Mix KS HoPsA / Warszawa
MA2
1. Renata Filip ASTOR Stanica Marwita Owczarek Szetlandzki ZTP Russ / Warszawa
2. Anna Sajkowska MONIA Mix Cavano / Warszawa
3. Nina Bekasiewicz ORKA z Sosnowej Skarpy Posokowiec Bawarski KA Fort / Warszawa
4. Anna Filiks PARYS z Kojca Coli Owczarek Szetlandzki Extreme Dog / Wrocław
5. Anna Sajkowska Seayess HOT LOVE MARGINS Bulterier Miniaturowy Cavano / Warszawa
6. Olga Kwiecień-Maniewska VIGO de la Colline aux Marmottes Owczarek Pirenejski Extreme Dog / Wrocław
MA3
1. Aleksandra Rosiak DIAMOND BOY Moda na Sukces Owczarek Szetlandzki KA Fort / Warszawa
2. Zuzanna Bielecka DRAKA Rudy Trop Welsh Terrier KS HoPsA / Warszawa
3. Danuta Woźniak FUNNY GIRL Duma Tary Owczarek Szetlandzki Agility de Luks / Wrocław
SA1
1. Aneta Trzcińska Big-Wood's TINY CHECKMATE Welsh Corgi Cardigan KS HoPsA / Warszawa
2. Weronika Tomczyk NUTKA Mix Cavano / Warszawa
3. Ada Sawicka TOSIA Mix KS HoPsA / Warszawa
SA2
1. Katarzyna Sroczyńska HERA Ganis Foksterier Krótkowłosy For Fun / Łódź
2. Irena Kempińska KATARZYNA WIELKA Jantarowa Fuga Pudel Miniaturowy / Wrocław
SA3
1. Iwona Kalisz GRACJA Obornicki Nornik Parson Russel Terrier Extreme Dog / Wrocław
2. Anna Leśniak GWENDOLINA Kawalkada Cavalier King Charles Spaniel KA Fort / Warszawa
3. Olga Kwiecień-Maniewska MIRANDA ze Sztormowej Cocker Spaniel Angielski Extreme Dog / Wrocław
4. Agata Karolak SCOTCH WHISKY Fiery Lucifer Border Terrier ZTP Russ / Warszawa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='ewka i haker']moze jakies zdjecia widomosci??[/quote]Ja byłam wczoraj bez aparatu. :( Torki bardzo techniczne. Z tego co pamiętam (a widziałam i wiedziałam bardzo niewiele, bo po wystawie latałam), Large wygrał Gutek w pięknym stylu (1 w Agility i 1 w Jumpingu - więc 1 w łącznej). Druga CHYBA Grendelka. W Medium w łącznej pierwszy był Blue, druga Monia. Nutka chyba cos wygrała w S-kach, ale nie pamiętam, co. Rajka ma pierwszy wpis do A2. Watażka przeszedł do A2. Ogólnie bardzo dużo detek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...