Jump to content
Dogomania

Niejadek :(


kutulka

Recommended Posts

Witam. dziękuję za odpowiedzi i przepraszam że tak pózno się odzywam, ale mieliśmy problemy techniczne:comp26:
Z karmieniem mieliśmy ten lepszy okres, który chyba właśnie miną, psina wcinała acane, ale od dwóch dni je jej już coraz mniej, będę próbować gotować jej porcje rosołowe z ryżem i warzywami, jednak robie to niechętnie z jednego powodu , poprostu mam wrażenie że nie uda mi się odpowiednio zbilansować zapotrzebowania dobowego, może do takiego gotowanego jedzenia podawać jakieś witaminy czy coś takiego?
chciałbym aby mój pies miał zapewnione wszystkie te potrzebne składniki do prawidłowego rozwoju i samopoczucia, ja wiem że łatwizną jest podawać suchą karmę ale takie jedzenie wydaje mi się być najwłaściwsze dla psa bo jest w nim wszystko czego potrzebuje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 209
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Teraz ja mam problem z psem niejadkiem, albo raczej z psem, który wybrzydza...:roll:

Przez jakiś czas stosowałam metodę głodówki, no ale ileż można...
Polewałam np. rozpuszczoną kostką rosołową, dodawałam twarożku, etc., wtedy bardzo smakowało.
Jeśli jednak już karma była sama, już nie...Owszem, trochę zje /bo nic innego nie dostaje/, ale to jest jakaś 1/4 dziennej porcji, resztę zostawi.
No i co ja mam z nią zrobić? Dodam, że karma to Brit :lol:

Link to comment
Share on other sites

Cambel powiem tak ja powoli bo powoli, ale radze sobie z moim nie jadkiem co do karmy brit mam jedno zastrzezenie jest bardzo slona.... moj na poczatku mial gotowane i suche i guzik w tylku mu sie przewrocilo i nie chcila jesc teraz ma tylko pelna miche suchego i zjade swoja dzienna dawke ... ma caly czas ja dostepna micha miesci jakies0,5 kg suchego on zjada to w 5 czasem nawet 3 dni.. wczesniej taka miche jadl miesiac... po pierwsze zrezygnowalam z gotowanego tyylko suche psu sluzy i to bardizej niz gotowane, a i my mamy mniej porblemu zauwazylma tylko ze jak micha siega dna mniej zajda wiec co 3 dni ma dosypywane do pelna... puki co moge sobie na to pozwolic bo ma jakies 1,5 kg niedowagi wlasnie przez wczesniejsze wybrzydzania.... teraz troche zaczla przybierac na masie :) a co do glodowki moj do 14 dni potrafil podejsc do miski przez pierwsze 3 dni wogole nie tykal potem tylko po kesie mimo ze micha stal 30 minut 3 razy dziennie i nic nie dostala w miedzy czasie ja dluzej niz 14 dni nie wytrzymalam bo zaczal chudnac.... na mojego znalazl sie sposob micha caly czas pelna i zjada tyle ile powinien :)

Link to comment
Share on other sites

u nas skończyło się wybrzydzanie odkąd gotujemy..a gotuję codziennie 1 dużą porcję rosołową ( dlugo ! ) lub 2 małe + pół szklanki ryżu ( suchego )+ 1 marchewka utarta na grubych oczkach ..wcina wszystko :cool3: a rano wsypuję mu garść chrupek ( żeby nie "umarł z głodu :cool3: )..gotowane daję mu po 16 tej..no i dodatkowo witaminki ( MegaVit )

Link to comment
Share on other sites

Mój piesek owczarek niemiecki też nic nie chce jeść. Karmią go suchą karmą i mięskiem z kurczaka. Chodze za nim po całym domu i karmię z łyżeczki. Raz pojechaliśmy z nim nad morze i wzieliśmy ze sobą karmą to wtedy chyba najadł się jak nigdy. Na początku dawałam mu suchą karmę z mięskiem a później stopniowo coraz mniej mięska. Jakoś się nauczył chodź było bardzo trudno. Co prawda ciągle zjada mało.Najchętniej je royala

Link to comment
Share on other sites

Ja po prsotu zmieniam rodzaj karmy, smak i szukam czegoś co mój pies będzie jadł z przyjemnością, bo widać coś jej nie pasuje w takiej a nie innej karmie. Aktualnie wciąga ProPlan z łososiem, ale musimy się na coś niżej białkowego przestawić bo raz że tyje dosyć łatwo, a dwa drapie:roll: pewnie będzie do nutra gold holistic z łososiem bo jej smakuje - jako jedyna z nutr holisticów:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']A probowaliście rzucać kuleczki karmy na podloge? To ciekawsze niż zjadanie z miski. Wiele psów dużo chetniej wtedy bierze się za jedzenie.[/quote]

Ostatnio właśnie zaczęłam ją 'nabierać' tym sposobem. Robię jej konkurencję, udaję, że zabieram jedzenie, bawię się nim (:evil_lol:) i wtedy baardzo smakuje :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

moj pies owczarek niemiecki(14 mies)tez prawie wogole nic nie jje.Jest zdrowy,wesoly ale ma humory,nie chce suchej karmy-probowalam roznych,puszek tez nie jada nawet gardzi mieskiem z ryzem,kasza i makaronem.Robilam mu te glodowki ale po dniu lub dwoch pies zjadal tylko odrobine,teraz jje raz dziennie i male ilosci.Nie wiem co mam robic bo jest chudy,weterynaz powiedzial,ze to wlasnie humory ale zeby trwaly ponad miesiac?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martesa']moj pies owczarek niemiecki(14 mies)tez prawie wogole nic nie jje.Jest zdrowy,wesoly ale ma humory,nie chce suchej karmy-probowalam roznych,puszek tez nie jada nawet gardzi mieskiem z ryzem,kasza i makaronem.Robilam mu te glodowki ale po dniu lub dwoch pies zjadal tylko odrobine,teraz jje raz dziennie i male ilosci.Nie wiem co mam robic bo jest chudy,weterynaz powiedzial,ze to wlasnie humory ale zeby trwaly ponad miesiac?[/quote]
Nie chce jeść tzn,że nie jest głodny....Nie popełniaj tego samego błędu ,który popełniłam ja....Na nic tłumaczenia weta,by 1x w tygodniu psu nie dawać jeść wcale/:crazyeye: Jedzenie swojej Once Heti nosiłam na spacery i tam podczas zabaw i tresury podniecona zajadała wszystko co jej serwowałam.Efekt/według mnie/ był zadawalający Heti odkarmiona,boki gładkie.Niestety po 10 latach już tak pięknie nie wyglądała....zrobiła się zapasiony klamocik...sciągnąć z niej ok 10 kg jest ciężko/karmiona eukanubą intenstinal/.Niechcący ...niestety przedobrzyłam....Heti 3 lata[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img144.imageshack.us/img144/9633/hera44aj4.jpg[/IMG][/URL]
Heti teraz po 10 latach:p[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img505.imageshack.us/img505/9590/s6000710bn3.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=505&i=s6000710bn3.jpg][IMG]http://img505.imageshack.us/img505/9590/s6000710bn3.a20ae9260c.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

A dlaczego karmisz ją Interstinalem?? Ma problemy z jelitami / trzustką??

Bo jesli nie ma, to taka karmą łatwo utuczyc psa - mnie własnie wet polecił taką karme do podtuczenia mojego psa (chodzi o wszystkie karmy weterynaryjne dla psów z chorymi jelietami, bo sa skoncentrowane i lepiej wchłaniane). I wtedy lepsza byłaby karma typu light.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']A dlaczego karmisz ją Interstinalem?? Ma problemy z jelitami / trzustką??

No....ma chorą trzustkę tzn zewnątrzwydzielniczą niewydolność trzustki.Intenstinalu dostaje niewiele 20 dag.Jest też po przymusowej sterylce/ropomacicze/.Brak hormonów.Teraz jest trochę lepiej,bo odrobinę schudła....Niestety ciągle walczymy z nadwagą.Aktualnie wygląda tak
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img187.imageshack.us/img187/8562/s6001808km1.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='Akadna'][I][COLOR=RoyalBlue]Głodówka na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem, jest niehumanitarna szczerze mówiąc. Może jej się 'znudziło' żarełko :lol: Próbowałeś jej dać inną karmę? Czy ona w ogóle nie chce nic jeść?[/COLOR][/I][/quote]

Na samym początku jak do nas trafiła do dostawała RC labrador retriver junior,
i apetyt bardzo duży miała aż za duży:roll:,potem RC maxi junior apetycik też dopisywał. Ale kupiłem potem eukunabe i tu już apetytu nie miała. A teraz znowu RC maxi junior i kiepsko z jedzeniem! Ale jak mama gotuje jej podroby drobiowe z ryżem i warzywami to pałaszuje równo! Mam pytanie co zrobić żeby apetyt na RC jej wrócił? Bo gotowanie codziennie jej jedzonka to troche uciążliwe:roll:

Link to comment
Share on other sites

[I][COLOR=RoyalBlue]Vector też Eukanuby nie chciał jeść... To może przejdź spowrotem na RC Labrador Retriever Junior, dawaj jej tylko i wyłącznie tyle, ile powinna zjeść... Wtedy przecież nie przytyj no bo jak. Co zrobić żeby apetyt ja tą karmę wrócił :hmmmm:....... Nie wiem, może dodaj jej coś do tej karmy.... jakieś warzywko czy coś albo pomieszaj z inną karmą nie wiem :roll:[/COLOR][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Akadna'][I][COLOR=RoyalBlue]Vector też Eukanuby nie chciał jeść... To może przejdź spowrotem na RC Labrador Retriever Junior, dawaj jej tylko i wyłącznie tyle, ile powinna zjeść... Wtedy przecież nie przytyj no bo jak. Co zrobić żeby apetyt ja tą karmę wrócił :hmmmm:....... Nie wiem, może dodaj jej coś do tej karmy.... jakieś warzywko czy coś albo pomieszaj z inną karmą nie wiem :roll:[/COLOR][/I][/quote]

Ona dostaje teraz RC maxi junior przecież pisałem,a nie eukunabie którą skończyła miesiąc temu!
Żeby jakoś jadła daje je do karmy twaróg.

Link to comment
Share on other sites

Miałam taki sam problem z moja Nutą, kiedy była mała to nie chciała jeść z moja mamą kupowałyśmy jej różne karmy nawet eukanuby nie chciał jeść... Pewnego dnia poszliśmy z psem do naszych znajomych którzy maja kota... Co sie okazoła??? że Nuta zaczeła jeśc kocie jedzenie :D Spróbuj różne karmy puszki suche itp. jeśli to niepomoże to zrób psu głodówke <ja tak robie i zawsze pomaga> a jeśli to nie pomoże to już nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

ja też mam niejadka..ale dużo osób doradzało mi,żebym nie używała wogóle misek..tzn karmić chrupkami z ręki za wykonane polecenia,komendy..mój Dakar zjada WSZYSTKO rano na spacerze..wręcz się tam domaga jedzenia,a w domu nie tknie NIC!wieczorem dostaje surowe korpusy z kurczaka i surowe szyje z indyka..waży 40 kg ( ma 1,5 roczku,mówią,ze jest w sam raz :-) )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja chciałam odświeżyć temat, bo mam strasznego niejadka.Jest to york 7msc suczka która od około tygodnia jest bardzo wybredna nie je ani gotowanego jedzienia a o suchej to już nawet nie wspomne.. Ugotowałam jej rybę jak zaleci jej wet i jej też niechce.. Wczoraj zjadła tylko kawałek ugotowanego filetu z kurczaka. Kiedyś lubiła jabłko teraz już nawet owoców niechce. I tu moje pytanie jakie mogę zrobić jej badania, niekiedy z rana zdarza się jej wymiotywać żółtą pianą. Dostała od weta jakiś preparat na apetyt ale to nic nie daje. Proszę o odpowiedź co do tych badań.


Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja tez mialam problem z psem niejakiem, przeprowadzilismy sie i juz nie mialam gdzie kupowac mieska wolowego TANIO wiec przeszlismy calkowice na sucha karme(wczesniej jeden posilek sucha jeden miesko surowe). Dodam ze przy mieszanych posilkach nie bylo problemu z jedzeniem suchej a o czasu przeprowadzki nagle z michy nic nie znika. Na pocztaku wyziwialam, zmienilam karme, polewalam dla smaku ale po tygodniu bylam pewna ze to jego grymasy, wiec byla glodowka, miske zawsze ostawal ale nie zjaal trwalo to miesiac ( skubal cos tam ale malo), schudl ale wkoncu zrozumial ze nic innego nie bedzie i teraz wcina az mu sie uszy trzesa:)

Link to comment
Share on other sites

Osobiście nie zaryzykowałabym tak długiej głodówki, zwłaszcza u młodego psa, a pies Infersa jest młody.

Możesz gotować więcej i zamrażać, plus jedna porcja w lodówce na dzień następny. Jeśli nie chcesz karmić gotowanym możesz karmić karmą za wykonaną pracę, wymieszaj ją z ciastkami i innymi smaczkami to przejdzie zapachem. Jak rozepchnie troche żołądek to i chętniej zje no i dużu ruchu - poprawia apetyt;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']możesz karmić karmą za wykonaną pracę, wymieszaj ją z ciastkami i innymi smaczkami to przejdzie zapachem. Jak rozepchnie troche żołądek to i chętniej zje no i dużu ruchu - poprawia apetyt;)[/quote]


To nie takie proste niestety :/
Bywa, ze pies jest poprostu wybredny ale czasem nie jedzenie może być uwarunkowane psychiczie. Narazie bym się za bardzo nie martwiła. jeśli pies jest ogólnie zdrowy, zadowolony z życia i nie doprowadza się do jakiejś skrajnej formy niejedzienia/ wycieńczenia to uważam , że nie jest źle. U mnie suki (jamnik :) ) wyglądają jak szparagi do przynajmniej drugiego roku życia między innymi dlatego, że są niejadkami :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...