Jump to content
Dogomania

Dopadła nas choroba Cushinga


kasia_r

Recommended Posts

czesc,

Nigdy nie bylam na tym watku, sama duzo dowiedzialam o cushingu, na ktory cierpial moj pies, glownie ze stron zagraniicznych. Vetoryl sprowadzalam z Wielkiej Brytanii, bo zaoszczdzalam ok 80 pln. na opakowaniu 60 mg.

Moj kompan odszedl wczoraj w nocy spokojnie za teczowy most, a zostalo mi troche vetorylu 60 mg.

Jesli ktos jest zainteresowany to chetnie odsprzedam.
Z tego co wiem, w Uk i innych krajach jest i bedzie nadal dostepny, a cena konkurecyjna do polskiej.

Ja zamawialm na medicanimal, recepte zawsze mialam w j. polskim, wysylalam scanem na [EMAIL="rx@medic"]rx@medic[/EMAIL]....., a zaraz po tym poczta (list priorytetowy). Jak tylko dostali scan to szykowali wysylke. Za wysylke nic nie placilam, zawsze zamawialm 4 opakowania na raz, i wysylka wychodzila mi za free (chyba powyzej 75 funtow koszty biora na siebie).

jak ktos potrzebuje pomocy w tym temacie chetnie pomoge.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

juz opisalam, jesli ktos potrzebuje pomocy, bo np. slabo czuje sie w angielskim, chetnie pomoge. Wiem co to znaczy miec psa z cushingiem....

Aaaa, medicanimal ma kilka stron, tzn. w kilku krajach, w Niemczech chyba wychodzi jeszcze taniej, ja zawsze zamawialam z UK, bo nie mowie po niemiecku.

Na dostawe nie czeka sie dlugo, u mnie to bylo ok. tygodnia. raz tylko zaginela recepta, reklamowalam kilka razy i wyslali mi bez, bo wczesniej wyslalam im scan mi mialam dowod, ze recepta byla.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']Zrobiłam zapas Vetorylu, ale moja Pepa miała inny plan... dziś odeszła za TM, miała ogromnego guza na nerce/nadnerczu :( więc jeśli ktoś potrzebuje to odsprzedam - mam 60 mg 2 opakowania po 30 kapsułek i z trzeciego 22 kapsułki
mój mail [email][email protected][/email][/QUOTE]

Bardzo mi przykro :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']Zrobiłam zapas Vetorylu, ale moja Pepa miała inny plan... [/QUOTE]
Mój Bonus też postanowił nie sprawiać mi już kłopotów ze zdobywaniem Vetorylu i odszedł dzień przed Pepą. Jakby się umówili :-(
Miał objawy neurologiczne - najprawdopodobniej guz mózgu :-(

Link to comment
Share on other sites

Jest możliwość zakupu Vetorylu. Mój wet może przywozić z hurtowni zagranicznej. Koszt 1 op. 60 mg to 270 PLN, 1 op. 30 mg - 210 PLN. Wystawia paragon fiskalny lub fakturę (wg życzenia). Jeśli ktoś jest zainteresowany - proszę o kontakt, wet wkrótce jedzie do hurtowni.

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie! Mam jamnika, który od 4 lat choruje na zespół Cushinga.Do tej pory nie miałam kłopotu z zdobyciem Vetorylu, ale od miesiaca wiem,że lek ten jest nie do zdobycia w Polsce.Jedziemy jeszcze na zapasach, ale niestety, kończą sie.Przeczytałam na forum Twój wpis odnośnie tego leku i mam pytanie - w jaki sposób go można zdobyć? Mam receptę,szukam najprostszych dróg jej realizacji.Domyślam się,że sprowadzałaś lek zza granicy.W jaki sposób, jak wyglądała płatność?


[quote name='sozaa']czesc,

Nigdy nie bylam na tym watku, sama duzo dowiedzialam o cushingu, na ktory cierpial moj pies, glownie ze stron zagraniicznych. Vetoryl sprowadzalam z Wielkiej Brytanii, bo zaoszczdzalam ok 80 pln. na opakowaniu 60 mg.

Moj kompan odszedl wczoraj w nocy spokojnie za teczowy most, a zostalo mi troche vetorylu 60 mg.

Jesli ktos jest zainteresowany to chetnie odsprzedam.
Z tego co wiem, w Uk i innych krajach jest i bedzie nadal dostepny, a cena konkurecyjna do polskiej.

Ja zamawialm na medicanimal, recepte zawsze mialam w j. polskim, wysylalam scanem na rx@medic....., a zaraz po tym poczta (list priorytetowy). Jak tylko dostali scan to szykowali wysylke. Za wysylke nic nie placilam, zawsze zamawialm 4 opakowania na raz, i wysylka wychodzila mi za free (chyba powyzej 75 funtow koszty biora na siebie).

jak ktos potrzebuje pomocy w tym temacie chetnie pomoge.

pozdrawiam[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Witam, jest to mój pierwszy post na forum i niestety trafiłam tu, ponieważ bardzo pilnie potrzebuję mitotanu lub vetorylu, za 5 dni kończą mi się leki (straciłam kontakt z osobą, od której wcześniej kupowałam lek, do dzisiaj czekałam na kontakt). Bardzo proszę o kontakt, jeżeli ktoś dysponuje jakąkolwiek ilością leku. [email][email protected][/email] lub 506165061 Jeszcze raz serdecznie proszę o kontakt i pomoc. Liczy się dla mnie każdy dzień. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lamucher']Witam, jest to mój pierwszy post na forum i niestety trafiłam tu, ponieważ bardzo pilnie potrzebuję mitotanu lub vetorylu, za 5 dni kończą mi się leki (straciłam kontakt z osobą, od której wcześniej kupowałam lek, do dzisiaj czekałam na kontakt). Bardzo proszę o kontakt, jeżeli ktoś dysponuje jakąkolwiek ilością leku. [email][email protected][/email] lub 506165061 Jeszcze raz serdecznie proszę o kontakt i pomoc. Liczy się dla mnie każdy dzień. Pozdrawiam[/QUOTE]

Zgłoś się do Sybisi, która parę postów wyżej proponowala zakup vetorylu

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Tahoma]Widzę, że coraz więcej osob potrzebuje Vetorylu, ja tez ostatnio dostaje więcej maili w tej sprawie.[/FONT]
[FONT=Tahoma]Jeszcze raz opisuję, jak ja kupowalam vetoryl, bylo to tak proste, jak zakup w sklepie internetowym w Polsce. [/FONT]
[FONT=Tahoma]wchodzilam na medicanimal.com, wpisywalam "vetoryl 60 mg", jesli mi sie nie pojwaial, w lewym gornym rogu zmieniałam wersje strony na niemiecką, jeszcze raz wpisywalam "vetoryl 60 mg", pojawial mi sie "vetoryl 30, 60, 120", klikalam na niego, wybierałam z listy 60 mg, bo ten akurat mnie interesował.[/FONT]
[FONT=Tahoma]"wkladałam" do koszyka i wybierałam ilość (ja zawsze kupowalam 4 opakowania). Tam pojawia sie komunikat, że jest wymagana recepta, ktora ja mialam od polskiego veta, wypisana po polsku.[/FONT]
[FONT=Tahoma]dalej, przechodziłam do koszyka, i kupowałam Vetoryl. Wczesniej oczywiście musiałam zalozyć sobie konto w tej aptece, podając dane moje i zwierzaka dla jakiego kupuję. Jesli kupilabym dla zwierzaka, którego nie maiłam podpietego pod moje konto, a recepta jest też wypisywana na imie pupila, nie wiem, czy by zaakceptowali. Przy zakladaniu konta trzeba tez podać nr karty kredytowej, niestety w naszym przypadku platnośc mozliwa jest tylko poprzez kartę kredytowa lub poprzez paypal.[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wracajac do zakupów, jak juz sobie z niemieckiej strony wybralam to co chcialam, to wracałam na te brytyjską, zawartość koszyka nie zmieniala się, kupowalam towar, potwierdzałam, że to dla pupila o tym imieniu, że zapłace k. kredytową i dostawalam informację, żeby przysłać scan recepty na adres podany (chyba [/FONT][FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][FONT=Tahoma]). Skanowałam receptę, wysyłałam mailem i tego samego dnia listem poleconym priorytetowym wysylalam oryginał recepty.[/FONT]
[FONT=Tahoma] [/FONT]
[FONT=Tahoma]Juz po kilku dniach dostawałam informacje mailem, że towar zapakowanao i wyslano na ich koszt, bo przy zamowieniu powyżej 75 funtów oni wysylaja na swoj koszt. zazwyczaj nastepnego dnia mialam juz paczke z UK. Oni chyba wysylali na podstawie scanu recepty, bo czasami juz 2 dni po złożeniu zamówienia mialam te notyfikacje o wysylce na mailu.[/FONT]
[FONT=Tahoma]Acha, i jak wysyłacie koperte z recepta, to na kopercie napiszcie nr zamowienia.[/FONT]
[FONT=Tahoma] [/FONT]
[FONT=Tahoma]Jeszcze jedno, cena za vetoryl była podana na stronie brytyjskiej w funtach, ale funtami płacic moga tylko oni, dla innych krajow sklep automatycznie przelicza na euro (co nie jest zbyt korzystne, bo w funtach wychodzi ciut taniej), i później ta kwota jest ściągana z Karty.[/FONT]
[FONT=Tahoma] [/FONT]
[FONT=Tahoma]Vetoryl tam jest dostepny (dzis sprawdzałam) i wychodzi ok. 30-40% taniej niz w Polsce.[/FONT]
[FONT=Tahoma]I jest tam tez dostepny w innych dawkach, niedostepnych tutaj, 10 mg i 120 mg.[/FONT]
[FONT=Tahoma] [/FONT]
[FONT=Tahoma]mam nadzieję, że Wam pomogłam, w razie pytań chetnie odpowiem.[/FONT]
[FONT=Tahoma] [/FONT]
[FONT=Tahoma]Mam wrażenie, że sporo psiaków z cushingiem ostatnio odeszło :([/FONT]
[FONT=Tahoma]skąd to sie bierze ???[/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Tak samo zakup przez sybisię jest posty, bo do Czech jeździ jej znajomy weterynarz i po prostu przywozi tu do polski. Ja przez niego kupowałam ostatnio i cena za opakowanie vetorylu 60 mg wyniosla mnie 270 zł, co jest o wiele taniej niż cena tego leku jaką pobierali w naszych lecznicach. On jeździ dość systematycznie 2 x w miesiącu i nie ma problemów, bo można zaplacić normalnym przelewem. Tak że jak ktoś jest w potrzebie, to sybisia oferowała Swoją pomoc.

Link to comment
Share on other sites

witam ponownie, po pierwsze chciałabym napisać, że nadal poszukuję vetorylu, jeżeli ktoś dysponuje jakąkolwiek ilością leku, to proszę o kontakt, ponadto chciałabym zmienić dane kontaktowe, ponieważ pisałam w imieniu Cioci, a muszę wyjechać na 2 tygodnie, proszę kontaktować się w tej sprawie z właścicielem chorego pieska na adres [email][email protected][/email] lub na numer 513 926 037. Jeżeli ktoś dysponuje większą ilością leku dla swojego chorego pieska i chciałby się nim podzielić, to mogę zaoferować, że z dużym prawdopodobieństwem, sprowadzę z Anglii lek, ale za około miesiąc. Jeszcze raz serdecznie proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CZARA']Witam! Wróciłam z wakacji i myslałam ,że poprawiła sie sytuacja z Vetorylem a tu jeszcze gorzej:( Mam tylko 8tabletek i co bedzie dalej....[/QUOTE]

Jeżeli zamowisz dzis w medicanimal to za tydzien Vetoryl powinnien byc u Ciebie, ale musisz dysponowac skanerem i zeskanowana recepte natychmiast wyslac do nich mailem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...