Jump to content
Dogomania

SUCHE- w czym trzymacie?


Elfik

Recommended Posts

  • Replies 208
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zadnych problemow.

Karmie eukanuba, otwieram worek, zabieram tyle karmy ile chce i po prostu zaciskam z powrotem, w miare ubywania karmy roluje worek.

Nie wydaje mi sie, zeby jakos specjalnie bylo te karme czuc w domu - znajomi, ktorzy nie maja psow (wiadomo - my mozemy miec troche "przyzwyczajony" wech) tez sie nie skarza.

Inaczej jest w przypadku takich karm, jak np. ANF (chcialem wyprobowac, tylko nigdzie kupic nie moge), gdzie worek jest napelniany azotem, wtedy, zeby go nie wypuscic i na maxa wykorzystac te atmosfere ochronna, dobrze jest go otwierac od dolu i utrzymywac caly czas pionowo, odsypujac tylko potrzebne ilosci.

Link to comment
Share on other sites

Nie mam z tym problemu. Trzymam normalnioe w worku , ale na korytarzu zewnętrznym. Mam taki duży biurowy klips. Troszę żałuję, że nie załapałam się, gdy chyba Purina (gdy kilkaktrotnie mu kupowałam)sprzedawała karmę 15kg z gratisem - takim dużą puszką.

Link to comment
Share on other sites

Aha - klipsy biurowe.

Kiedys zaciskalem klamerkami do suszenia prania, ale dalem sobie spokoj, bo nie widze roznicy. I tylko zwijam, albo zaciskam i zostawiam.

Czy z klamerka, czy bez, wysychalo wlasciwie tak samo - a pies zre tez bez roznicy.

Link to comment
Share on other sites

Teraz w duuużej puszce,hermetycznie zamknietej-w styczniu Eukanuba dawała takie z 15 kg worem. :lol:

Poprzedno w worku,który rolowałem i okręcałem linką - na bieżący użytek miałem 2 pojemniki do przechowywania żywności.

Pozdrawiamy :angel:

Link to comment
Share on other sites

Czy z klamerka, czy bez, wysychalo wlasciwie tak samo - a pies zre tez bez roznicy.

Sucha karma moze chyba tylko zwiolgotniec? :o

Ja trzymam 15kg puriny w oryginalnym worze, zawijam go u gory i zapinam klamerka. odsypuje zawsze troche do pudelka. Rzeczywiscie pomysl z pudlem po popcornie jest ok.

Link to comment
Share on other sites

Niekoniecznie.

Zobacz, czy Ci piech gdzies pod jaka szafke nie wturlal chruke przypadkiem ;)

Jesli ja takie znajduje, to sa czesciej wysuszone, niz zwilgotniale.

To samo jest z karma, ktora nosze na spacery - mam woreczek po probce karmy, w ktorym ja przechowuje, nie jest zamykany, zeby mozna bylo szybko wyjac chrupke w razie potrzeby.

Jesli jej nie zuzyje w ciagu jednego-dwoch-trzech dni, to karma robi sie wyraznie bardziej sucha i krucha.

Mimo, ze wilgotnosc powietrza mam tu u siebie dosc duza.

Link to comment
Share on other sites

Ja raz zakupiłam Euro Premium w wiadrze - 4 kg - wymyłam i teraz karmę przesypuję tam a resztę w zawinętym i "obgumkowanym" recepturkami worku + worze na śmieci trzymam na szafie ( kto wie co temu pół buldożerowi strzeli do głowy - pewnie jakby znalazła to jadłaby bez opamiętania!!!)

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia je Eukanubę i mam pojemnik który kupiłam za 16,- w Geantcie. Tyle że nie cała mi się mieści , bo pojemnik ma 16kg a ja przywożę karmę w 18-to kg opakowaniach. Ale to co zostaje w worku zwyczajnie zakręcam i i czeka aż zmieści się do pojemnika

:Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Najlepiej kupować taką ilość, która będzie zjedzona w krótkim czasie - np w ciągu tygodnia. Przy przechowywaniu nie tyle chodzi o zapobieganie roznoszeniu się zapachu karmy co o utrudnienie dostępu powietrza do niej. Karma ciągle przewietrzana, przez codzienne otwieranie i zamykanie worka, podlega procesom utleniania co w najlepszym przypadku obniża jej wartość pokarmową.

Ale są rożne powody dla których kupujemy na raz więcej.

Ja kupuję karmę w wiekszych ilościach na Slowacji, bo była dużo tańsza. Po przywiezieniu, te worki, których nie bedę od razu otwierał "ubieram" dodatkowo w dwa plastikowe wory na śmieci: pierwszy zakładam od góry, drugi od dołu zawiązuję i wstawiam do chłodnego miejsca. Worki do bieżącego spożycia przepakowuję do mniejszych woreczków ( takich ze szwem ) oraz do 3 litrowych słoików zamykanych na nakrętkę. Resztę, tak mniej więcej tygodniową dawkę, pozostawiam w oryginalnych workach, zrolowanych od góry i zaciśniętych dużymi klipsami biurowymi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja swojemu kupuje 15kg worki jedzenia. Dostałam ostatnio od znajomego wiaderko 10kg. z pokrywką na klipsy. Wszystko jest szczelne i nie czuje zapachu karmy w domu. Karmę trzemam w kuchni przy ścianie z oknem także ma zapewniony chłód. To co sie nie mieści zostawiam w worku i najpier pies dostaje tą karmę z worka. Na szczęście nie jest wybredny i dostaje 2 razy w tygodniu surowe warzywa (marchew piertuszkę i seler)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ostatnio kupiłem worek karmy Royal Canin Junior Maxi 15 kg i dostałem do karmy gratis plastikowy bardzo gustowny pojemnik czerwony ze szczelną pokrywą. Tam mieści się spokojnie cały worwk karmy. No i w końcu jestem zadowolony ze sposobu przechowywania suchej karmy nie schnie i nie wilgotnieje.

Karme kupiłem w zwykłym sklepie zoologicznym

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...