Jump to content
Dogomania

Koalicja dla zmiany prawa o zwierzętach domowych


G.Lindenberg

Recommended Posts

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='mariamc']Czarno to widzę:-( [jeśli się mylę, odszczekam na kolanach]

Tak naprawdę te biedne psy naszych posłów g....o obchodzą.

Liczy się ELEKTORAT:diabloti:
Czyli , jeśli będzie poparcie społeczne , to może prezydium PO skieruje wniosek do sejmu.
Co wcale nie znaczy , że póżniej już będzie lepiej.

Jest kryzys , a psy nie mają duszy.[/quote]

Ok, czyli mamy się brać za pisanie listów?:razz:
Zaczynamy też zbierać 100 tys podpisów?

Może moglibyśmy połączyć siły?:razz:
W topicu [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f105/gazeta-wyborcza-fabryki-psow-130274/[/URL] shin już próbuje stworzyć jakieś pisemko (na razie jeszcze nie publikuje na wątku), ale to takie nasze amatorskie próby tylko.:roll:

W związku z tym mam prośbę, czy moglibyście pomóc np radą, zerknąć fachowym okiem. Potrzebne byłyby też jakieś statystyki schronowe, np dotyczące sterylek, kosztów utrzymania psa w schronie (jedzenie, leczenie), ogólnie liczby, liczby, liczby. Czy dyponuje ktoś takowymi?
Fajnie byłoby zasypać władze mailami jak w Olkuszu, ale do tego potrzebne jest dobrze napisane pismo.:oops: Na razie tylko shin się podjął, ale myślę, że powinniśmy go wesprzeć:roll:
Myślę tu o pomocy merytorycznej jakichś fundacji (Ada-jeje?:cool3:), ale oczywiście każda pomoc, rada, a nawet własny wzór pisma mile widziane:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Nasza Fundacja tez caly czas byla wspierane przez inne organizaje, bez ktorych nie dalybysmy rady,zwlaszcza przez Arke ktora to pisala pisma do wyslylania mielami, rowniez zaangazowana byla epe, Kinya, E-S, Filomen. Osoby ktore wymienilam napewno pomoga tez w tym przedsiewieciu. Nacisk spoleczny to najsilniejasza bron. Przepraszam wszystkich ktorzy nas wspierali a ich nie wymienilam. :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Nasza Fundacja tez caly czas byla wspierane przez inne organizaje, bez ktorych nie dalybysmy rady,zwlaszcza przez Arke ktora to pisala pisma do wyslylania mielami, rowniez zaangazowana byla epe, Kinya, E-S, Filomen. Osoby ktore wymienilam napewno pomoga tez w tym przedsiewieciu. Nacisk spoleczny to najsilniejasza bron. Przepraszam wszystkich ktorzy nas wspierali a ich nie wymienilam. :oops:[/quote]

OK, dzięki! Będziemy ich prosić :razz:
Może uda się komuś wygospodarować chwilkę :oops:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Red][B]UWAGA![/B][/COLOR] Na stronie [URL="http://www.koalicja.org.pl"]Koalicja dla Zwierząt[/URL] , w zakładce "Komentarze" jest wyjaśnienie spowolnienia prac nad ustawą, apel o "akcję społeczną" oraz lista mailingowa do wykorzystania.

Przydałby się jakiś tekst...
Może na dogo powstanie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga'][COLOR=Red][B]UWAGA![/B][/COLOR] Na stronie [URL="http://www.koalicja.org.pl"]Koalicja dla Zwierząt[/URL] , w zakładce "Komentarze" jest wyjaśnienie spowolnienia prac nad ustawą, apel o "akcję społeczną" oraz lista mailingowa do wykorzystania.

Przydałby się jakiś tekst...
Może na dogo powstanie?[/QUOTE]

Bardzo by się taki tekst przydał..Nie bardzo wiem jak naskrobać taki e-mail, wypadało by poprzeć jakimiś danymi ,a nie potrafię posługiwać się językiem statystyk etc. Coś sensownego i przekonującego, wtedy więcej osób mogło by się włączyć. Gdybym miała taki tekst, połaziłam bym po moich ludziach żeby się pod nim podpisali (imię,nazwisko,adres) - trudniej taki list zignorować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Napiszcie meila do Fundacji Argos lub zadzwonicie, napewno udziela wam fachowej rady co do tresci tego listu. Pozniej napiszcie na watku i bedziemy dzialac.[/QUOTE]

Właśnie wysłałam do nich maila - poczekam na odpowiedź i zobaczymy co się da sklecić.

Link to comment
Share on other sites

przepraszam za zmianę tematu, ale potrzeban mi fachowa odpowiedż: Czy każda gmina ma obowiązek mieć plan i umowę ze schroniskiem w sprawie bezdomnych zwierząt?

miałąm taki przypadek, że we wsi leżał pies przy drodze, i nie było gdzie zadzwonić, w gminie podali mi numer do weterynarza, który pojechał tam z "dobroci serca", ale jaknby pies żył, to nie wiedział co z nim zrobić, bo juz kilka takich miał w domu

podobno PRAWNIE gmina ma obowiązek podpisac umowę ze schroniskiem - czy to prawda? i co moge zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Ustawowo "każda gmina może przyjąć program zapobiegania bezdomności zwierząt "art.11a

Może ale NIE MUSI:shake:

Nie wierzę ,że nasze petycje coś zdziałają:shake:

Dlatego też napisałam skargę do komisji europejskiej.
Czy to coś da -nie wiem-w ciągu miesiąca powinnam mieć odpowiedż.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

I tak od razu prosto z marszu pozwolę sobie na małą dygresję i zapytam fachowców:
Szukałam jakiegoś forum na stronach internetowych Prokuratury i Sądów byśmy mogli bezpośrednio wytknąć im co nam się nie podoba w ich działaniu - głównie chodzi mi o tzw. "niską szkodliwość społeczną" morderców zwierząt :angryy::angryy::angryy:. Oczywiście same prokuratury i sądy jakoś nie chcą zakładać na swoich stronach forum, ale znalazłam to: [url=http://aferyibezprawie.org/dyskusje/index.php?sid=1ef3dac3941848bf9634759621922608]aferyibezprawie.org :: Indeks[/url]
Wygląda poważnie. W poszczególnych wątkach wytykane są urzędnikom błędy nawet z imienia i nazwiska! Stronka wydaje się być na poziomie. [B]Chciałabym byśmy my-dogomaniacy założyli i masowo poparli tam wątek dotyczący niewłaściwego działania prokuratury i sądów w sprawach dotyczących znęcania się nad zwierzętami.[/B] Jak już pisałam strona wydaje się skupiać profesjonalistów, więc przydałoby się by przynajmniej pierwszy z naszych postów w wątku był dobrze przemyślany.
[B]Co myślicie o tym pomyśle? i jeśli z góry go nie odrzucacie to proszę POMÓŻCIE stworzyć tekst na pierwszy post![/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Bamboo ®']
Czy są jakieś inne możliwości, aby otworzyć im oczy na problem? [B]Zasypać ich statystykami albo mailami i zdjęciami jak w Olkuszu?[/B] Nagłośnić w mediach?

[B]CO MOŻNA JESZCZE ZROBIĆ???[/B][/quote]


[quote name='Ada-jeje']Tez mysle o naglosnieniu tej sprawy, [B]wysylac meile do poslow, premiera i prezydenta :diabloti: lacznie z fotkami[/B], nie mozemy tak latwo sie poddawac[/quote]


[quote name='mariamc'][B]Jest nawet prożba o wysyłanie maili do prezydium PO[/B]
adresy są proste
nazwisko@ sejm.pl[/quote]


[quote name='Ada-jeje']mariamc a [B]czy nie bylo by prosciej, przygotowac pismo ktore mozna by przesylac meilem[/B], tak jak to mamy na watkach Olkuskich. Wiemy z doswiadczenia ze jak jest cos gotowego do podania to bez problemu przesylamy link do strony i w blyskawicznym tempie wszyscy beda wysylac[/quote]


[quote name='Ada-jeje']Arko jak juz wspomnialam [B]robmy kampanie meilowa, zasypujmy ich skrzynki, fotkami przykladami, musimy naciskac[/B], niech nie spia nocami tak jak i my, niech snia im sie maltretowane zwierzeta, niech straca apetyt na widok tych zdjec, wlasnie dla nich [B]wybierzmy najokrutniejsze zdjecia[/B].[/quote]


[quote name='epe']
[B]To co- wysyłamy do sejmu do tych ważniejszych z PO?[/B](...)
Jak to nie widzą problemu? A był jeden z drugim kiedykolwiek w schronisku?
Nie? [B]No to im pokażmy jak to wygląda- zdjęć mamy dostatek[/B],z różnych schronów![/quote]


[quote name='epe']
[B]Przydałoby się krótkie "pisemko" ,w którym wyrazimy zdziwienie,że członkowie partii proeuropejskiej,nie widzą problemu w sprawie zmian do ustawy o ochronie zwierząt i pokazówka zdjęć z naszych schronów[/B] oraz ze schronów np.w Niemczech-dla porównania!
[B]I na maile ze strony sejmowej wysyłać do nich![/B][/quote]


[quote name='mariamc']
[B]jeśli będzie poparcie społeczne , to może prezydium PO skieruje wniosek do sejmu.[/B]
[/quote]


[quote name='mariamc'][B]Maile do członków prezydium PO z prożbą o wprowadzenie ustawy.[/B][/quote]


[quote name='Bamboo ®'][B]Ok, czyli mamy się brać za pisanie listów?[/B]:razz:
Zaczynamy też zbierać 100 tys podpisów?

Może moglibyśmy połączyć siły?:razz:
W topicu [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f105/gazeta-wyborcza-fabryki-psow-130274/[/URL] shin już próbuje stworzyć jakieś pisemko (na razie jeszcze nie publikuje na wątku), ale to takie nasze amatorskie próby tylko.:roll:

(...)
[B]Fajnie byłoby zasypać władze mailami jak w Olkuszu[/B], ale do tego potrzebne jest dobrze napisane pismo.:oops: Na razie tylko shin się podjął, ale myślę, że powinniśmy go wesprzeć:roll:
[/quote]


[quote name='Ada-jeje'] [B]Nacisk spoleczny to najsilniejasza bron.[/B] [/quote]


[quote name='Selenga'][COLOR=Red][B]UWAGA![/B][/COLOR] Na stronie [URL="http://www.koalicja.org.pl/"]Koalicja dla Zwierząt[/URL] , w zakładce "Komentarze" jest wyjaśnienie spowolnienia prac nad ustawą, [B]apel o "akcję społeczną" oraz lista mailingowa do wykorzystania.[/B]

[B]Przydałby się jakiś tekst...
Może na dogo powstanie?[/B][/quote]


[quote name='bigosik'][B]Bardzo by się taki tekst przydał[/B]..Nie bardzo wiem jak naskrobać taki e-mail, wypadało by [B]poprzeć jakimiś danymi[/B] ,a nie potrafię posługiwać się językiem statystyk etc. Coś sensownego i przekonującego, wtedy [B]więcej osób mogło by się włączyć[/B]. [B]Gdybym miała taki tekst, połaziłam bym po moich ludziach żeby się pod nim podpisali [/B]([B]imię,nazwisko,adres) - trudniej taki list zignorować.[/B][/quote]



Taki tekst (wraz z filmikiem) już powstał, jest też lista adresów do [B]WSZYSTKICH[/B] posłów (nie tylko z PO) i prezydenta, podana na tacy + cała instrukcja jak wysyłać.
Wszystko od A do Z zrobione.
Nic, tylko przestać biadolić i zacząć działać!:diabloti::diabloti::diabloti:

Nie zmarnujmy tej szansy!
Tylu Was tu, na wątku, dołączcie do naszej akcji..:roll:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f402/teraz-albo-nigdy-zmieniamy-prawo-zasypmy-poslow-mailami-134409/[/URL]


:user: :user: :user:
[COLOR=Blue][B]
Wysyłajcie![/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Disclaimery
1. Poniższy tekst nie jest jakąkolwiek personalną polemiką.
2. Do napisania go skłoniły mnie moje wolontariackie przemyślenia z kilku schronisk i samodzielnej działalności jako DT.

Świadomy wolontariat

W naszej polskiej, coraz bardziej europejskiej ale ciągle jeszcze często siermiężnie stękającej rzeczywistości wolontariat jest działaniem mocno niesformalizowanym i nakładającym na wolontariuszy szczególne wymagania. Generalnie jesteśmy "obcym elementem" który burzy działania placówki albo elementem porządanym lecz puszczonym wprost na żywioł funkcjonującego schroniska.
W pierwszym przypadku piętrzy się przed nami formalne przeszkody przed dopuszczeniem do pracy z psami, w drugim wpadamy w środek życia psów bez dostatecznch informacji...
Sądzę że możliwym do przyjęcia rozwiązaniem byłoby stworzenie ogólnopolskiego programu na zasadzie anglosaskich "good practices". Za niewielkie pieniądze które można pozyskać od propsich parlamentarzystów, fundacji i osób prywatnych utworzyć program afirmatywny, dobrowolne przystąpienie schroniska, przytuliska w zamian za tytuł "Schronisko przyjazne zwierzętom i ludziom", umieszcenie na dobrze spozycjonowanej liście schronisk i zamieszczanie w powiedzmy kwartalnie wydawanych ulotkach akcji "dobre schronisko"
W zamian schronisko akceptuje i stosuje się do zbioru zaleceń "dobrych praktyk" traktowania zwierząt, adopcji i współpracy z wolontariatem. Listy zaleceń świadomienie nie formułuje czekając na wasz odzew.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='niceravik'][FONT=Tahoma]Grzegorzu, zwierzęta nadal w potrzebie, a Ty wątpisz? [/FONT]
[FONT=Tahoma]Wahasz się? Odpuszczasz? Poddałeś się? :shake:[/FONT]

[FONT=Tahoma]Nigdy nie uwierzę w to. [/FONT]
[FONT=Tahoma]To niepodobne do Ciebie.[/FONT][/QUOTE]
Pewnie, że niepodobne :) Tylko ten opór materii...

[quote name='Charly']Zabrzmialo to jak mowa Jezusa do uczniów na łodzi rybackiej:lol:

mam nadzieję, że tak nie jest. że brak Grzegorza na dogo nie jest rownoznaczne z zaniechaniem działań.[/QUOTE]

Zaniechanie? W żadnym wypadku - zapraszam na stronę Koalicji. Opublikowany został projekt ustawy przez Koalicje przygotowany
Dla przypomnienia: [URL]http://www.koalicja.org.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...