Jump to content
Dogomania

Podniesiona nóżka


Avaloth

Recommended Posts

Szukałam. Najpierw takiego wątku. Potem miejsca, gdzie mogę ten wątek założyć. I co znalazłam? jajeczko.. więc zakładam, tu najwyżej jakiś dobry mod go przeniesie :eviltong: No bo to chyba nie zależne od rasy... No to pytam: kiedy pies płci pies, czyli męskiej zaczyna sikać z podniesioną nogą?
Mój Dziki zwierz ma już ponad 5 miesięcy i jeszcze sika jak panienka :eviltong:. No więc kiedy? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Chester, podnoszenie łapy przy sikaniu naszych psów to stres większości "świeżych" właścicieli ;) Pamiętam jak ja panikowałam i pytałam weta, gdy mój półroczny pies nadal sikał jak panienka.

Tak na poważnie - 5 miesięcy to jeszcze szczenię. Znam psy, które mają powyżej roku i nadal kucają przy sikaniu. Mój pies miał ok.9-10 miesięcy.

Niektórzy właściciele psów twierdzą, że im później, tym lepiej - pies podczas spaceru przynajmniej sika 'raz a dobrze', zamiast obsikiwać każde drzewko po kolei :razz:

Pozostało Ci czekać, aż Twój Chester odsłoni te objawy męskości ;)

Link to comment
Share on other sites

Dlas tego ja nie trzymam psa tylko suki, bo ten cech jest jeden z minusow trymania samca.

Mocz samca jest bardziej smierdzacy i ciagle treba pilnowac aby ni podniosl noge gdzie nie treba, i chodzic po ogrodkuy smywac te sapachowe komunikaty :D

niektore rasy male szybko to robia a niektroe owiele pozniej do poltora roku.

Jesli pies jest wykastrpwany mlodu to moze nawet zawsze bedzie kucac, i dlatego psy dla niewidomych w Agnli sa kastrowane przed pol rokiem zycia.

Link to comment
Share on other sites

Jogurt ma 9 mies i czasem podnosi noge...a czasem nie. Zalezy czy sobie przypomni :cool3: A juz najwiekszym hitem jest jak nie stoi caly czas na jednej nodze tylko w trakcie zmienia na druga i sie obsikuje :p Tak samo,jak juz ta lape podniesie to prawi nigdy przy krzaczku talko na srodku trawnika, ale to mi sie wydaje akurat zaleta. A no i poniewarz szanowny pan basset jest niski, to raz sobie za wysoko lape podniosl i sie wywrocil :roll:

Link to comment
Share on other sites

ja w wakacje wychodziłam z psem który robił qpę z podniesioną łapą, z różnym efektem:cool1: i to nie czasem, a zawsze.

a mój pies zaczął podnosić łapę bardzo wcześnie, miał z 5 miesięcy i bardzo szybko sensem jego życia stały sie suczki z cieczką. Dlatego w wieku 7 miesięcy został wykastrowany.

Link to comment
Share on other sites

mój zaczął na stałe podnosić nogę między 5 a 6 miesiącem życia mniej więcej :)
ale jak tu ktoś wcześniej napisał - im później tym lepiej.. skończyły się czasy gdy pies siknął raz, góra dwa, ale porządnie.. teraz kropelkuje i dawkuje żeby mieć czym obsikać całą okolicę, czasami po 20 minutach łażenia w celu wysikania psa do dna - wciąż ma czym sikać ;)

Link to comment
Share on other sites

Moja suczka od zawsze podnosi nogę podczas sikania :lol: Chyba zostało jej to z okresu, gdy załatwiała się w domu na gazety i musiała uważać, żeby nie nasikać sobie na łapki. :cool3:

Ja wole jak pies często sika na spacerach, przynajmniej mam pewność, że po godzinnym spacerze pęcherz jest pusty. Bardzo mnie denerwuje, jak nieraz spaceruję z Magią ze 2 godziny, a ona tylko raz się wysika.

Link to comment
Share on other sites

Co do podnoszenia łapy podobno niektórym samcom to zostaje kucanie.
Tłumaczone jest to wyższym niż normalnie poziomem żeńskich psich hormonów(np. reszta miotu to były sunie ).
Wprawdzie tu wątek o łapce jest ale to też pasuje.
Mój Victor dopiero w tym roku(5 lat) pierwszy raz grzebnął -i czasem teraz to robi-po zrobieniu q... A mały syn Victora pie4rwszy raz zrobił to wczoraj!!!
I to nie było naśladownictwo w tym momencie:multi:

Link to comment
Share on other sites

Moj Dealer zostal wykastrowany w wieku 9 miesiecy.Lape zaczal podnosic po skonczeniu 2 roku zycia. Do dzis na spacerze pierwszy siq jest w kucki i trwa lata cale,a potem to podnosi lape jak mu sie przypomni:evil_lol:Czasem podniesie, popatrzy na nia i kladzie na ziemi:evil_lol:.Ogolnie to jest tak , ze jak jestesmy na polu czy lace gdzie nie ma krzakow to sika jak sunia a jak znajdzie kawalek czegos wyzszego to czasem sika jak pies:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik']Wprawdzie tu wątek o łapce jest ale to też pasuje.
Mój Victor dopiero w tym roku(5 lat) pierwszy raz grzebnął -i czasem teraz to robi-po zrobieniu q... A mały syn Victora pie4rwszy raz zrobił to wczoraj!!!
I to nie było naśladownictwo w tym momencie:multi:[/quote]
hmmm mój od jakiegoś czasu już "grzebie" po sikaniu lub po grubszej sprawie ;) ma 13 miesięcy i robi to od jakiegoś czasu już.. a jaki ważny wtedy się czuje jak sobie "pogrzebie" :D

Link to comment
Share on other sites

Mój zaczął podnosić łapkę w wieku ok. 7-8 m-cy, po spacerze ze starszym kolegą - niufkiem.
Co do grzebania, pies w ten sposób zaznacza wyraźniej miejsce, gdzie zostawił ślad zapachowy :cool3: Mój też grzebie, zdarza się, że sypie ziemią prosto na mnie. xP No cóż...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...