Jump to content
Dogomania

Do hodowców


wix

Recommended Posts

Czy jeśli zamówię małego dogusia jeszcze przed urodzeniem, to czy jest możliwość (tzn czy hodowla ma obowiazek to robić, czy może to sprawa indywidualna każdej hodowli?) żeby hodowca nie kopiował "mojemu" szczeniakowi uszu? A jak to jest z imieniem? Jeśli hodowca będzie wiedział że to będzie piesek "dla mnie", to czy nazwie go imieniem jakim ON chce, czy może mogę "zamowić pieska z imieniem"? ;)

Bardzo mnie to ciekawi ;)

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Najczesciej to przyszły własciciel decyduje się obcinac bądz nie obcinać uszy kiedy piesek jest juz u niego w domu. Tymbardziej jesli pieska zamówisz i odbierzesz w wieku 7-8 tygodni to wtedy napewno piesek bedzie caly. Poza tym skoro zamawiasz szczeniaczka kiedy jest nowo narodzony to po prostu umawiasz sie z hodowca co do uszu i imienia. Byc moze hodowca pozwoli ci wybrac imie do rodowodu, zaczynajace sie na jakąs litere (taką na jaką ma być miot) (chociaz teoretycznie nie ma nakazu nazywania szczeniat na jedną litere,ale najczęsciej tak własnie sie robi).

Link to comment
Share on other sites

Kolejne mioty urodzone w hodowli najczęściej nazywane są w porządku alfabetycznym, ale jest to indywidualna wybór każdego hodowcy.

Jeśli widzisz informacje o miocie np. H to psiaki z tego miotu nazywane są własnie na tą litere, a kolejne mioty to I, J...

W perspektywie czasu to bardzo ułatwia rozpoznawanie miotów...

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem imię powinno odzwierciedlać charakter i temperament psa. Dlatego czasami dzieje się tak, że nawet to wybrane, wymarzone imię zdrabniamy i zmieniamy :)

U mnie to jest tak:

Beni-->po prostu Beni, bo po turecku to znaczy "moja", a ona właśnie jest moja :D

Vanilla-->Vanilka, Lilka, Lila - zależnie od nastroju :roll:

Zandalee--> Zandalka, Zandala, Zandusia - j.w.

Wisconsin Wolf Dream--> krótko, czyli : Wolf albo Wolfi

Xcellent Vanilla Ice--> Snoopy, bo mimo że już 2-letni to ciągle z niego niesforny psiak-filozof :)

Link to comment
Share on other sites

W naszej rasie kopiuje się ogony w pierwszych dniach życia szczeniaka. Jeżeli ktoś nie życzy sobie kopiowania ogona to przyjeżdża w tym czasie do nas i wybiera swojego psa. Może wtedy też nadać psu swoje imię, które wpisujemy w metrykę pod warunkiem, ze będzie sie zaczynać na określona przez nas literę. Czasami jeżeli właściciel wymarzył sobie inne imię dajemy imona dwuczłonowe. Pierwsze wymysla na naszą literę drugie dodaje to właściwe.

Musze powiedzieć, że większość właścicieli zachowuje imiona, które nadaliśmy szczeniętom w hodowli, ponieważ staramy się, żeby były proste do "wołania" i pasowały do charakteru szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...