Jump to content
Dogomania

Nie widzę, boję się i ciągle mnie gryzą....schronisko Radom. Binky za TM ...


red

Recommended Posts

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kochany psiaczku... ja pamiętam
[*] (i chyba nigdy nie zapomnę)...
w mojej pamięci na zawsze zostanie Twoja uśmiechnięta mordka...

Zapamiętajmy go takim:

[IMG]http://lh5.google.com/Deep.Melancholy.91/R8GfzMOXS7I/AAAAAAAAAQQ/LSSZrihLsLA/HPIM5496.JPG.jpg?imgmax=512[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Tak bardzo mi przykro:-(. Podczytywałam czasami wątek .Maleńki mam nadzieję, że za TM będziesz dużo szczęśliwszy niż byłeś tu na ziemi... i będziesz kochany,bezpieczny i będziesz widział jak tam jest pięknie. Tak często kończy życie niewidomy pies i to tak bardzo boli...,dlaczego schrony nie zabezpieczają już i tak bardzo skrzywdzonych przez los istot, które nie mają szans obrony ... Binky trzymaj się pieseczku...

Link to comment
Share on other sites

Dowiedziałam się, że znalazła się pani z TV tvn, mieszkajaca na Mazurach i chciała bardzo Binkiego, miałby super dom.... dlaczego nie zdążyłyśmy..... jak to strasznie boli:-(:-(:-(:-( Dlaczego niektórym nie jest dane doczekać swojego domu, to był taki kochany pies, tak bardzo chciał kogoś pokochać, żebrał o miłość, ciągle był pełen nadziei i czekał....:-(:-(:-(:-( Binky :placz: Ciężko mi bardzo.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Psiutka380']Binki[']
Może ta pani weźmie jego imiennika?[/QUOTE]

Wiecie co ? To bardzo szlachetne jeżeli ktoś podejmuje się roztoczyć opiekę nad takim ułomnym psem. Może w związku ze śmiercią Binkiego osoba ta mogłaby zaopiekować się innym psem który znajduje sie w podobnej sytuacji ? Wcale niekoniecznie z Radomia. Przde wszystkim jednak to tylko ona sama mogłaby się wypowiedzieć w tej sprawie.

Link to comment
Share on other sites

schroniska nie zasługują na swoje miano, jesli nie zapewniają bezpieczeństwa przed zagryzieniem, to obozy dla psów. taka jest prawda. Wysiłek powienin isc w kierunku budownia choćby małych ale osobnych boksów albo boksów typu wysterylizowana suka i lubiący ją pies.. inaczej nic się nie zmieni, a te psy które wychodzą ze schronu po epizodach ciągłego gryzienia jesli się je uda uartować mają często niecheć do psów .. i są problemy.. to koszmar.:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaG']schroniska nie zasługują na swoje miano, jesli nie zapewniają bezpieczeństwa przed zagryzieniem, to obozy dla psów. taka jest prawda. Wysiłek powienin isc w kierunku budownia choćby małych ale osobnych boksów albo boksów typu wysterylizowana suka i lubiący ją pies.. inaczej nic się nie zmieni, a te psy które wychodzą ze schronu po epizodach ciągłego gryzienia jesli się je uda uartować mają często niecheć do psów .. i są problemy.. to koszmar.:-(:-([/quote]

Po części się zgadzam, po części nie. Fakt... każdy pies w osobnym boksie lub góra dwa psy razem, boksy o dużej powierzchni, psy nie widzą psów obok... obroże, psy czyste, zadbane... to chyba marzenie każdego kto chociaż raz był w jakim kolwiek schronie. Nie można z góry skreślać wszystkich schronisk, że niby nie zasługują na miano miejsca, które daje bezpieczeństwo. W większości takich placówek ludzie (pracownicy, itp...) robią wszystko co w ich mocy aby nie dochodziło do takich, dziwnych sytuacji, ale człowiek jest człowiekiem a zagryzienia czy pogryzienia nie leżą w dobrej organizacji (chociaż po części może) całej instytucji ale w zwierzęcej psychice, a na ten temat chociaż specjaliści wiedzą sporo, to i tak nadal jest tego za mało by móc przewidzieć co i jak. Nawet psy będące kilka lat razem mogą się pogryźć. A żeby dowiedzieć się co było przyczyną należałoby śledzić ich wzajemne relacje non stop... bo przecież pies bez powodu nie atakuje.
Osobne boksy to też dobry pomysł... ale jak zwykle problemem jest kasa. Wiadomo, że jakby jej było więcej to wszystko wyglądałoby inaczej... szersze korytarze wewnątrz budynków... większe odległości między boksami i takie tam...

rozpisałam się jak zwykle... :oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...