Jump to content
Dogomania

Orzechowce nadal potrzebujĄ pomocy!


iwop

Recommended Posts

Radzono nam rok temu puscic te zdjecia w internecie.Wydawalo nam sie ze pierwsza to rozmowa z prezydentem,a jak dolaczymy zdjecia cos z tym zrobia natychmiast.Niestety,prezydent mil rozmowe z p.SZostkiem,ktory wystepowal z przemowa w pr.interwencja,a ten obiecal czesto kontrolowac stan faktyczny schr.Bo to on z ramienia prezydenta byl odpowiedzialny za los schroniska.Dzis w gazecie wyb.jest komentarz do artykulu p.Derwisz /stowarz.rzeszowskie/Moim zdaniem winne jest stow.Sara,ktore przez lata makabrycznie zaniedbalo sprawy schr.Przez nie schronisko,wychodzi z dlugow Ktore narobili/Np niesamowite koszty za tankowanie-a z drugiej strony dlaczego miasto nie reagowalo,wiedzac o tym?/Dopiero od niedawna maja wreszcie troche groszy,zeby zamowic kilka nowych bud.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SZPiLKA23']Jak ktos kto widzi psa w takim stanie moze sie zdecydowac zeby go wziąć?? Psy z Orzechowcow zaraz po wzieciu ze schronu sa oceniane nawet na 2 razy starsze niz sa..... Moja Sara była oceniona na 6 lat a ma jakies 3.... Kzdy kto zobaczy zabiedzonego psa pomysli ze napewno jest chory i stary i nie warto go brac.....[/quote]
Owszem, nie da się właściwie ocenić wieku np: po zębach bo po prostu ich prawie nie ma...
Nasza Betty tylne ma starte prawie do dziąseł a kły połamane ....:-(

Link to comment
Share on other sites

Rak do pracy,wolontariusz z okolic i bud.Jedzenia jakis zapas jest a boimy sie ze gdy zima zrobi sie ostra dobiora sie do tego szczuryalbo p.StefaTam sa potrzeby nie do ogarniecia przez nas.Karma owszem,jak przestanie znikac i naprawde beda ja codziennie podawac.Sprawa pilna to dojazd,podczas sniegu i odwilzy tam nnie mozna sie przedrzec.Ja 2 razy zalatwilam auto,a 6 lat temu Nowiny zbieraly karme,a wiozlo wojsko,bo psy zdychaly i zagryzaly sie z glodu.Byly alarmujace art.w gazecie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GreenEvil']Boze :shake:
ja bardzo poprosze wolontariuszki o napisanie czego konkretnie tam brakuje, bo jak rozumiem chec zmian jest, tylko rzeczywistosc kwiczy?

pzdr
GreenEvil[/quote]
słuchajcie pomoc jest potrzebna, ja mam apel olbrzymi do Was

Zanim cokolwiek ruszy się w Orzechowcach bardzo ważne jest to aby wyciągać psy z tego miejsca. Ja pamiętam, że jak byłyśmy pierwszy raz w schronie przeraziła nas ilość kalekich zwierząt, bez łap... usłyszałyśmy wtedy, że wet schroniskowy wyznaje zasadę lepiej uciąć niż leczyć. Przy naszej kolejnej wizycie nie było tych psów - zniknęły słuchajcie. Ja wierzę, że chore psy pokazane w Interwencji żyją nadal. Rok temu było bardzo źle dzisiaj nie jest lepiej ale wierzę że nic złego im się nie stało. Pewnie przesadzam ale to co tam widziałyśmy i przeżyłyśmy powoduje takie podejrzenia. Pierwszy raz w życiu wynosiłam z boksu martwe i jeszcze ciepłe szczenie, które było nadjedzone ... nie miało kawałka pyszczka. Nie zapomina się takich przeżyć ...

Musimy zabierać psiaki z tego miejsca ja dlatego tak usilnie szukam domów. Wiem, że nie wszystkie je znajdą i trzeba zmienistan w schronisku ale to nie będzie szybko ....

Co do karmy - zbierajcie ją ale narazie nie wysyłajcie do schronsika, musimy wujaśnić o co chodzi ze składzikiem w którym jedzenie jest zamknięte. Beciu i Halciu tak dumam czy może Weronika nie wzięłaby uzbieranej karmy do siebie, jeździ do schoniska mogłaby zabierac ze sobą. tylko czy ma miejsce aby ja przetrzymać???? Budy na gwalt - ponoć nasze zamówione budy są zrobione będzie ich chyba 10 w zależności na ile materiału wystarczyło. Jest jeszcze masa bud do wymiany. My ociepliłyśmy same z chłopakami kilka bud ale to nadal nic w porównaniu z tym co trzeba. Szczeniaki pilnie pasuej zabrać, nie mają zbyt wielu szans. Mówię wprost nie stać nas na płatne DT, na hoteliki a składki na to przeznaczane odbieraja szanse na kolejny zakup bud. Jest tego tyle, że trzba wybierać najmniejsze zło.

Ja proszę pomóżcie w szukaniu domów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dunia77']Tak sobie myślę, że dobrze by było stworzyć stronę internetową z opisem sytuacji w Orzechowcach i z tym zdjęciami... można by było rozsyłać znajomym, których obchodzi los psów, a którzy niekoniecznie są na dgm.
Może więcej osób zainteresowało by się sprawą?

Sama nie dam rady (czasowo) stworzyć dobrej strony, ale jeśli jeszcze będą ze dwie osoby chętne, to jak najbardziej się da to zrobić.[/QUOTE]

Ja mogę pomóc..wystarczą gotowe teksty i foty..tylko nie wiem jak szybko mogłabym zrobić stronę, bo mam trochę nawału pracy, ale jakby co, to piszcie..

Link to comment
Share on other sites

SZOK,SZOK, SZOK, WIELKA TRAGEDIA,DRAMAT ZWIERZAT!!! :placz::placz::placz::angryy::angryy::angryy:
Ja dzis dzwonilam do UM, niestetety NIKOGO nie udalo mi sie zastac. To co mialam do powiedzienia przekazalam facetowi, ktory jest kims 'na ksztalt rzecznika prasowego".Mial do mnie dzwonic! Nie zadzwonil. Rozmawialam z rzecznikiem wojewody-ma interweniowac, przeslalam mu link do reportazu polsatu, rozmawialam z wojewodzkim wetem, mam pismo wyslac..wydawal sie ludzki!
LUDZIE, nie czekajciem, nie zastanawiajcie sie slijcie listy, petycje, gdzie sie da!

Jestem zdruzgotana tymi zdjecami:placz::placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]jessu co za miejsce!![/B][/I]
[I][B]trzeba organizować psom nowe domy!![/B][/I]
[I][B]a może przeniesienie do innych schronisk?hotelów?cokolwiek!![/B][/I]
[I][B]przeciez te psy tam umierają .... :-([/B][/I][/quote]

[B][SIZE=4][COLOR=red]ALE na ich miejsce beda nowe psy!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad:[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][COLOR=#ff0000]Trzeba walczyc o natychmiastowa poprawe ZYCIA tych zwierzat w tym obozie!!![/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Stowarzyszenie , ktore tam działa pogonilabym na cztery strony świata ale najpierw niech odpowidzą za przyzwolenie na taki stan rzeczy. Moze nie być pieniędzy na duże inwestycje ale posprzątać ,naprawić budy można bez wiekszego nakladu finansowego. Nasze Stowarzyszenie powolało do życia tzw. tymczas, utrzymujemy go sami. Robimy kwesty, szukamy sponsorow. Tartak dał przyczepe desek ,inny 40 metrow siatki, chodzimy po firmach i prosimy o pomoc .Tutaj nikt nic nie robił , zgroza. Sprawe trzeba podać do prokuratury ! ja zlożylam wniosek na pewnego faceta ale musialam zlożyc doniesienie na policje i ta prowadzi dochodzenie. Trzeba to zrobić jak najszybciej aby byly jak najdrastyczniejsze dowody. Fotki , które macie nie są dowodami do sądu.
Psom poprawić warunki od teraz !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwop']Oczywiście , że należy walczyć o poprawę warunków ale uważasz, że te psy trzeba zostawić aby poczekały aż im się poprawi?! :crazyeye:[/quote]

iwop,masz lepsze pomysly to je ralizuj-GDZIE zabierzesz teraz psy?

Nie wiem nawet czy sa jakies aktualne zdjecia psow. Jakis czas jest potrzebny aby zwierzeta 'zebrac w kupe' , rozkrecic adopcje a TE PSY TAM SA,TERAZ!

Link to comment
Share on other sites

IWOP, oczywiście , że nie i zadeklarowałam pomoc w przyjęciu 2 kotow i psa.
Weż pod uwage , że tam jest 200 psow, wszystkie domow nie znajdą.
Uważam ,że adopcje i zmiany w chronisku, jednocześnie. Znam to ze swojego podwórka. Na informacje ,że policja robi zdjecia , zbiera dowody , wszyscy zaczeli pomagać , robi sie tzw. pospolite ruszenie .Budzą się ci , co do tej pory nie widzieli tragedii czyli winni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Folen']Ja mogę pomóc..wystarczą gotowe teksty i foty..tylko nie wiem jak szybko mogłabym zrobić stronę, bo mam trochę nawału pracy, ale jakby co, to piszcie..[/quote]

Są jakieś polskie serwery gdzie można stronkę wrzucić za free?
Zdjęć mamy już sporo tutaj, założe się, że albiemu ma jeszcze więcej.

Teksty powinien napisać ktoś, kto zna sytuację z pierwszej ręki (oczywiście anonimowo, bo wiadomo jak jest...)

Albiemu, Halcia i inne wolontariuszki z Orzechowca - co o tym sądzicicie?

Edit: na stronie można by też pokazać konkretne psy, te najbardziej potrzebujące... może w ten sposób dało by się rozkręcić trochę adopcji?

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=99806&highlight=albiemu[/URL]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=93406&highlight=albiemu[/URL]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=92356&highlight=albiemu[/URL]

To pieski, ktorym obecnie szukamy domow... liczba szczeniakow sie zmienia zdjecia sa nieaktualne bo czasami je ktos adoptuje, czasami, gina lub umieraja.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...