Jump to content
Dogomania

Psi psycholog z TVN-u :-/


Lilu

Recommended Posts

Ta sama pani co mówiła o sznaucerku, zapytana co zrobić jeśli chodzi o dużego psa np rotka powiedziała, że należy sie z nim najpierw przepychać ;-) a dopiero potem przewracac na grzbiet.
Życze powodzenia i małej liczby pogryzień -- przecież to dokładnie pójście na konfrontacje.
Bez komentarza.
beta

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 573
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziwię się tym ludziom co zgłaszają swoje psy, wystarczyłoby trochę zainteresowania tematem i poczytania a nie do telewizji. Chyba jest to ambicja wystąpienia przed kamerą. Obejrzałam akurat fragmenty o suczce onka. Sama też mam taką tylko 1,5 roku i pekińczyka 2,5 roku i nie zdażyło mi się aby psy wchodziły na meble i podobne historie. Żaden z nich nie był nigdy na szkoleniu tylko własną pracą nauczone są posłuszeństwa, a co do tych spacerów na zmęczenie psa to mam również podwórko na którym się wychasają a na spacery dłuższe nie codzień mamy czas, pozostaje zabawa z piłką i aportowaniem na podwórku na którym onka spędza większość czasu. W domu są spokojne. Pekińczyk czasem próbuje żebrać podczas obiadów ale go lekceważymy tzn. nie zwraca na niego uwagi nikt z domowników więc i on po krótkim czasie rezygnuje a dostaje swoje jedzenie w miskę o innych porach. Uważam, że zasady wprowadzane od szczenięcia a nie np. u 2 letniego psa są dużo prostsze dla psa jaki dla właścicieli

Link to comment
Share on other sites

Jakiś czas temu napisałam do nich (opisując problemu swojej suki) aby udzielono mi jakiś rad. Zaznaczyłam tam, że nie chcemy występować w tv tylko proszę o pomoc. Dziś mnie zaskoczono - dostałam telefon, że suka jest tak ciekawym a zarazem trudnym przypadkiem, że chcą nas zaprosić do studia. Mam jutro dać odpowiedź jednak kiedys czytam o Pani psycholog zastanawiam się czy to ma sens. Wydawało mi się, że TVN to poważna stacja i zatrudniają poważnych ludzi jednak chyba się myliłam. Czy ta nowa Pani Psycholog jest taka sama jak ta poprzednia? Bo nie widziałam jeszcze jej występów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiaNDM']nie wiem czy warto tracić czas...
ale z drugiej strony jestem bardzo ciekawa jakich rad udzieli... dla pokręconej amstaffki :D :diabloti:[/quote]

powie ci, żebyś uśpila psa mordercę - a najlepiej oba i kupila sobie yorka to nie będziesz miala problemow:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

No nie! :angryy: Tym razem - ze sznupkiem - przesadzili!:angryy: Tą panią "Rup" czy jak jej tam to chyba w ogóle wyciągnęli z jakiejs krypty, poglądy ma naprawdę przedpotopowe.
Jasne, jak się nie wie co powiedzieć to zawsze zostaje wszechmocna "DOMINACJA" :p Dobra na wszystko, jak polska wódka :p
Ja nie wiem, czy ci ludzie przeczytali Fishera i Fennel i myślą, ze już wszystko wiedzą ?? Nie raczyli się troszkę douczyć i sprawdzić czy przypadkiem się nie mylą? ŻAAAAAAAAL !

Ciekawe kiedy sznaucerek pogryzie swoich państwa bo wygasili warczenie zamiast dojść do jego przyczyn :p Zwłaszcza, ze aspirują do mian "szkoleniowców", "behawiorystów" i "zoopsychologów"
Może napisać do TVNu żeby wzięli kogoś np z Alteri który to wszystko teraz odkręci...

Generalnie zagotowało się we mnie jak to obejrzałam :angryy::angryy:
Coraz to lepsze rzeczy nam TVN serwuje... Ku uciesze gawiedzi....
Najlepsze jest to, ze kiedyś w MP był wywiad z Rusin (ktora w tym programie tak radośnie i entuzjastycznie podchodzi do metod tych kobiet) i z tego co pamiętam to dość mądrze gadała. Że bardzo ważne jest szkolenie i stworzenie z psem więzi, że pies potrzebuje wysiłku umysłowego itd. A tu coś takiego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa'][URL]http://dziendobrytvn.onet.pl/5,1461541,poradnik.html[/URL]

tylko najpierw weź głęboooki oddech :diabloti:[/QUOTE]

W zasadzie spodziewałam się, że bedzie dużo gorzej. Przyczepiłabym się jedynie do tego, że prawie nic nie wspomniano o nauce posłuszeństwa i budowaniu więzi z właścicielem. No i mrożące krew w żyłach przedstawienie teorii dominacji w praktyce :-o Jesli już pani koniecznie chciała sie tą teorią wesprzeć (zaznaczam, że ja teorii dominacji tak w 100 % nie odrzucam), jest tyle pokojowych metod.. Czy zaraz trzeba pokazywać przewracanie psa siłą na grzbiet i porady żeby przepychać warczącego rottka po domu :mdleje: A już namawianie dzieci do siłowej konfrontacji z psem, nawet małym, może się skończyć ugryzieniem w twarz :roll:

Chyba z ciekawości obejrzę resztę tego co jest na necie :)

Kasia, zgłoś się :) Ja jestem bardzo na tak :) Zobaczymy co nam powiedzą o TTB :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Tak, tak zgłoś sie, amstaf to na 100% dominant - dopiero będa mogli się wykazac. :diabloti::diabloti::diabloti:

Tytuł programu jest: "Psy, koty i kupa ropboty", ja jestem ciekawa co musiałby robic kot:evil_lol::evil_lol::evil_lol:, zeby "treser" stwierdził dominacje kota nad swoim stadem, i jak przywrócic własciwa hierarchię??

Gdyby siedział na stole i nie chciał zejśc - to chyba już dominacja :evil_lol::evil_lol::evil_lol:
(onek jek nie chciał zejśc to dominował).

Link to comment
Share on other sites

To jest żenujące. Nie wiem skąd tvn sobie wybiera coraz lepszych "szkoleniowców" - wygrzebuje ich chyba z pod ziemi. Ta ykh pani trener jest co najmniej ułomna - wygasza warczenie, łamie psa, nie uczy tworzenia więzi tylko używania siły.
Tragedia.
Jestem ciekawa co zrobią państwo jak ich sznaucerek upierdzieli córkę w twarz - co jest prawdopodobne przy takim poniewieraniu psem przez dziecko.
Może ja napiszę - i się skonfrontuje z panią psycholog?:diabloti: Tylko że nie mam o czym napisać - po za zjadaniem okazjonalnym zwierząt i ciąganiem na smyczy. Cholera pies ideał, tylko dominant - właśnie śpi na moich kolanach:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Tak, tak zgłoś sie, amstaf to na 100% dominant - dopiero będa mogli się wykazac. :diabloti::diabloti::diabloti:

Tytuł programu jest: "Psy, koty i kupa ropboty", ja jestem ciekawa co musiałby robic kot:evil_lol::evil_lol::evil_lol:, zeby "treser" stwierdził dominacje kota nad swoim stadem, i jak przywrócic własciwa hierarchię??

Gdyby siedział na stole i nie chciał zejśc - to chyba już dominacja :evil_lol::evil_lol::evil_lol:
(onek jek nie chciał zejśc to dominował).[/quote]

ogladałam to w necie no naprawde... wieelka dominacja onka nad rodzinom:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co...to jest takie komiczne,ze jak ogladam te jej programy to nie moge sie ze smiechu powstrzymac...Ale dla nas,'znawców', to jest smieszne,a dla kogos kto moze i kocha zwierzaki i chce miec psa,ale nie zna sie na wychowaniu i bezkrytycznie wierzy w te bzdury,ktore Pani Psychlog opowiada to to jest moim zdaniem tragedia.!Na nikim sie to nie odpbije jak tylko na psach.!One beda cierpiec bo jakas idiotka gada w TV takie brednie.!

A co do tego kto by sie do tego programu nadal to chociazby jescze p.Suminska,ktora prowadzi program 'Zwierzowiec'...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...