Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

[quote name='sloneczko76']czesc Aga ja jestem z southampton i mam 1,5 rocznego westa,wiec jesli bys chciala go poznac to czemu nie,zapraszam.:lol:[/quote]



sloneczko ty jestes z southampton ????? wow kurcze moze bysmy sie spotkaly na spacerku tez mam westie i nie ma za bardzo z kim sie bawic dziewczyny dajcie zan to moze bysmy sie ustawily na wspolny spacerek ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pięknie dziękuję za wsparcie duchowe :evil_lol: bo mam pierta, ja już starawa jestem i jakoś myślałam, że mnie taka akcja ominie, no ale niech się dzieje, przynajmniej wielka impreza będzie i weselisko! a zdjęcia - o ile przeżyję - na pewno objawię... a w ogóle - może macie jakieś wskazówki? łykam wszystko :lol:
wódkę trza by było jakąś zrobić, to fakt :evil_lol:, jakby co, to nasze ślubowanie po południu 16 sierpnia, a jak wrócę, to może jaki mini zlocik imigracyjny :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Własnie przegladam nasze zdiecia z pobytu w Krakowie
wkleje wam jedo zebyscie zobaczyli jaka mamy piekna młodziez polonijna :loveu:

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images29.fotosik.pl/258/fe359f9bdcddae7c.jpg[/IMG][/URL]

jest to grupa juniorow zespołu piesni tanca Karolinka
moje to: droga od prawej w najwyższym rzędzie i to maleństwo co przed szereg wyłazi

Link to comment
Share on other sites

Cześć,
Jestem w tym temacie po raz pierwszy (jeszcze kilkadziesiąt postów do przeczytania, ale idzie mi coraz lepiej :eviltong: Ufff), ponieważ decyzja o wyjeździe do Anglii podjęta została niedawno.
Często bywam na tym forum, chyba nawet kiedyś coś pisałam, ale to było dawno. Ale nie o tym;)

Już od jakiegoś czasu jestem pomiędzy Anglią i Polską (teraz piszę z Princes Risborough), ale ze względu na moje dwie dziewczynki beagle, jeszcze większość czasu siedzę w Polsce.

Wszystkie papierki powoli załatwiam, wyniki z Puław już są, więc tylko czekać...Na początku stycznia pakujemy się do auta i jazda na wyspy:multi:

Od września będziemy mieszkać koło Bishops Stortford. W zeszłym tygodniu byłam oglądać mieszkanie, dziewczynki będą miały raj. Dużo trawy, pola itd. Pierwsze mieszkania, które wpadło nam w oko i od razu strzał w dziesiątkę. Nie ma problemu, że będą mieszkać z nami psy.

Cieszę się, że udało Wam się wyjechać i zabrać ze sobą psiaki. Fajnie, że jest grono osób, które dzieli się doświadczeniami, radzi itd. :)

Czy jest ktoś z okolic Bishops Stortford?

Link to comment
Share on other sites

Jutro idziemy sie zaszczepic, z tej okazji zajzalam w paszporty psie i zdalam sobie sprawe ze ostatnie szczepienie Fur jest nie wazne:crazyeye: Pierwsze miala 04.08 a kolejne 06.08... ze oni tego przy kontroli paszportowej niezauwazyli:roll: a co gorsze ze ja tego nie zauwazylam:shake:
I teraz sobie mysle co z tym fantem zrobic??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']Jutro idziemy sie zaszczepic, z tej okazji zajzalam w paszporty psie i zdalam sobie sprawe ze ostatnie szczepienie Fur jest nie wazne:crazyeye: Pierwsze miala 04.08 a kolejne 06.08... ze oni tego przy kontroli paszportowej niezauwazyli:roll: a co gorsze ze ja tego nie zauwazylam:shake:
I teraz sobie mysle co z tym fantem zrobic??[/quote]

o kurcze to moze szybko doszczep i nic sie nie odzywaj moze sie nie dopatrza :roll: wiecie co strasznie to jest ,ze trzeba taqk tych terminow pilnowac ja to sobie chyba na scnianie powiesze wielka kartke kiedy mamy sie zglosic na kolejne szczepienie:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']Jutro idziemy sie zaszczepic, z tej okazji zajzalam w paszporty psie i zdalam sobie sprawe ze ostatnie szczepienie Fur jest nie wazne:crazyeye: Pierwsze miala 04.08 a kolejne 06.08... ze oni tego przy kontroli paszportowej niezauwazyli:roll: a co gorsze ze ja tego nie zauwazylam:shake:
I teraz sobie mysle co z tym fantem zrobic??[/quote]

[B][COLOR=DarkGreen]fur[/COLOR][/B][COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkSlateGray], to chyba faktycznie jakaś epidemia ... ale to rok temu się spóźniłaś, tak? idź jutro, przynajmniej bieżąca data będzie się zgrywać z początkowym terminem, a najwyżej w międzyczasie zrobisz nowy test ... może przez te 7 m-cy nadal tego nie zauważą

[COLOR=DarkGreen][B]eiwob[/B][COLOR=DarkSlateGray], witamy serdecznie![/COLOR][/COLOR]
[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

mam jeszcze jedno pytanko: czy to prawda ze jezeli pies plynie promem w jedna strone z anglii do polski to sie za niego nie placi?
jade z kims z ogloszenia i mielismy doplacic za psa - jak ja zadzwonilam to babka powiedziala ze spoko, 14 funtow. a jak on dzwonil to niby dowiedzial sie ze nie trzeba za psa placic jesli to w jedna strone. troche to dzwine, prom jest o 2 nad ranem, nie chcialabym problemow :(
Czy wiecie cos o tym?

druga sprawa:
spoznilismy sie ze szczepieniem tydzien i tu u ang veta zeby nie trzeba bylo czekac 3tyg i robic ponownego badania krwii vet zalozyl nam nowy paszport angielski i wpisal tam ze waznosc naszej szczepionki to 3 lata tj do 2010roku.
Byla produkcji MERIAL. Dostalismy tez list od producenta ze szczepionka ktora ma moj pies ma waznosc w zaleznosci od kraju 1-3lat wiec moze przekroczyc granice - moze to bedzie dla Ciebie pomocne:]
Dzieki temu nie trzeba bylo ani szczepic ani robic badania krwii.

Link to comment
Share on other sites

chelsea nigdy nie slyszalam o free przejazdach dla psa. Przeprawy promowe to biznes, a biznes jest biznes i za wszystko sie placi, wiec nie daj sobie wcisnác dziwnego kitu ze w nocy, bezplatnie.... bo potem zostaniesz z psem w srodku nocy w Dover.

matko z tá sklerozá to faktycznie pomór jakis. ja to zalatwilam w Polsce u weta choc termin byl juz przekroczony o prawie 3 tygodnie to w paszporcie mamy wszystko ok :p

lemon kiecke masz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aaliyah1981']o kurcze to moze szybko doszczep i nic sie nie odzywaj moze sie nie dopatrza :roll: wiecie co strasznie to jest ,ze trzeba taqk tych terminow pilnowac ja to sobie chyba na scnianie powiesze wielka kartke kiedy mamy sie zglosic na kolejne szczepienie:cool1:[/quote]

[quote name='osho'][B][COLOR=DarkGreen]fur[/COLOR][/B][COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkSlateGray], to chyba faktycznie jakaś epidemia ... ale to rok temu się spóźniłaś, tak? idź jutro, przynajmniej bieżąca data będzie się zgrywać z początkowym terminem, a najwyżej w międzyczasie zrobisz nowy test ... może przez te 7 m-cy nadal tego nie zauważą
[COLOR=DarkGreen][/COLOR]
[/COLOR][/COLOR][/quote]
Tak rok temu:shake:
Podejzewam ze w PL "zgubie paszport", nie chce ryzykowac ze przy poworocie do UK nas cofna:roll:

Link to comment
Share on other sites

hej.mieszkam w szkocji,mam psa alergika pokarmowego ,uczulona jest na drób,szukam jakiejs karmy dla niej,czy na forum jest jakas osoba która zna sie na karmach?polecono nam burns ale ma za duzo ryzu,pedigree,chappi i takie tam wynalazki odpadaja,szukam dobrej karmy z dodatkiem na stawy i witaminkami.bardzo prosze o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Ja z kolei polecam Acanę z jagnięciną lub łososiem. Też podejrzewałam u suki alergię na kurczaka. Po zmianie karmy poprawiło się wszystko;), lepsze trawienie, ładna sierść. Ja jestem zadowolona, choć w UK ciężko ją dostać w zwykłym pet shopie:roll: (przynajmniej w moim mieście).

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie mam problem.
Jade z prywatna osoba do Polski. Prom juz byl zamowiony wiec trzeba bylo dodac psa do zamowienia. Zadzwonilam tam i powiedzialam ze chce jeszcze psa i babka mi powiedziala ze koszt to 14funtow i trzeba zaplacic teraz przez tel karta a ze nie mialam jego karty to powiedzialam ze oddzwonimy.
Potem ten koles jako ze mogl zaplacic dzwonil tam i dwa razy [ powiedzialam zeby zadzwonil jeszcze raz, ktos inny odbierze i sie upewni] babka powiedziala mu ze za psa nie placi sie gdy wyjezdza tylko wtedy gdy wjezdza do anglii. I jestem w kropce bo wydaje mi sie ze powinnismy zaplacic - prom jest na 2 rano a kasy sa czynne od 7 rano wiec nie chce tam zostac.
Czy nikt nie wracal promem z psem i nie wie jaka jest prawda?
Zadzwonie tam jeszcze raz dzis, ale milo by bylo gdyby ktos mi napisal ze wracal i nie placil czy placil zebym sie upewnila jak jest na prawde.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chelsea']juz wszystko wiem wiec napisze i dla innych - podczas wywozu psa z anglii na promie nie placi sie za niego - jedzie za darmo!
Na pewno przyda wam sie ta informacja, a ja moge spac spokojnie:0 Zadzwonilam i wszystkiego sie dowiedziałam:][/quote]

Dzięki za info. My niedługo pierwszy raz będziemy płynąć z Anglii promem;).

Link to comment
Share on other sites

chelsea to dosc dziwne.... Ja "wywozilam" psa juz 3 razy i za kazdym razem placilam za niego. A jaká bedziesz liniá plynéla? Kto ci udzielil takich informacji?

pusia z c.taxem nic sie nie bój. My sie spóznilismy w styczniu i nic sie nie stalo. I to dosc duzo sie spóznilismy bo ja siedzialam wtedy miesác w Polsce. Przyslali reminder po prostu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...