Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na to ze bedzie aktualne w listopadzie to ja bym nie liczyla :shake:
Nie wiem ktora to strefa ale chyba 3,mieszkanie wyglada oki,moze ta dzielnica jest tania...Ale i tak mi sie ta cena nie podoba :diabloti:

Edit:cena to £714 na miesiac (£165 mnozysz przez 4.33tyg) plus cauncil bedzie pewnie okolo £100

Link to comment
Share on other sites

No tak - spodziewam się, że do listopada juz go nie będzie (a może jednak jakimś cudem te mieszkanko poczeka na mnie bo nikt go nie zauważy???)

Szkoda tylko, że ma dywany bo mój on ciągle się leni...

No ale znalazłam więcej takich fajnych ofert więc nie jest tak źle.
Zresztą i tak ważniejsze to najpierw znaleźć pracę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pusia2405']Tutaj niestety w większości mieszkań i domów:razz: są dywany, co mnie też z lekka wkurza;).

Aaali,a bardzo wam porysowali?[/quote]


no niestety bardzo :cool1: mamy pewne podejrzenia ale jak sie kogos za reke nie zlapalo to co tu mozna zrobic nic niestety :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aaliyah1981']czyli musimy dzis sprawdzic cholerka wiecie co juz mnie ta dzielnica dobija samochodzik stal na posesji pod domem i tak ci porysuja :angryy:[/quote]

Oj ile razy mielismy juz porysowany czy powgniatany samochod:shake: i to na osiedlu strzezonym:roll:
A jaka to dzielnica??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']Oj ile razy mielismy juz porysowany czy powgniatany samochod:shake: i to na osiedlu strzezonym:roll:
A jaka to dzielnica??[/quote]


wiesz co chyba nie jest strzezone a mieszkamy na bitterne ale jedna rzecz mnie dziwi bo mamy ogrodzony domek i parkujemy na naszym podjezdzie i staly dwa samochody a tylko nam porysowali dlatego wydaje mi sie takie podejzane :mad:

Furciaczek ale zglaszaliscie juz o powgniataniu nie mowie tez nieraz w centrum nam ktos walnal :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Ali, jesli to nie jest duze uszkodzenie, to nawet nie warto zglaszac do ubezpieczenia. Do jakies wysokosci koszty i tak ponosicie (np. do 100L), a w papierach bedziecie mieli, ze ubezpieczalnia pokrywala czesc kosztow i odbije sie to w przyszlym roku, przy kolejnym ubezpieczaniu autka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Dahme, zalezy jak duzo i duze rzeczy macie. Jesli macie sporo drobiazgow, zaladujecie wszystko sami, to zastanow sie nad wynajeciem samego vana ( do 3,5 tony mozna prowadzic na "zwyklym" prawie jazdy), a w googlach wrzuc firmy wynajmujace. Pare miesiecy temu, po przekopaniu xxx stron, udalo mi sie znalezc propmocje 10L za dobe wynajmu. Poza tym np. na ebay, w "meblach" oglaszaja sie firmy typu "man&van", sprawdz, czy maja ubezpieczenie na przewoz rzeczy, a ceny tez moga byc przystepne.
Co do hodowli, wszystko pewnie na stronie KC, standartowo, paszport eksportowy od hodowcy, [url]http://www.thekennelclub.org.uk/item/473[/url]
[url]http://www.thekennelclub.org.uk/item/474[/url] [url]http://www.thekennelclub.org.uk/item/475[/url][/QUOTE]

sliczne dzieki napewno skorzystam :buzi:
a czy mozna byc tylko zarejestrowanym w FCI?
zebysie juz nie rejestrowac w KC? bo mi sie nie podoba w KC :/

[quote name='soti']DAHME - taniec mógłby być takim dodatkiem weekendowym, choć przyznaję, że można na tym nieźle zarobić. Ale ja wolałabym raczej pracować jako sekretarka czy recepcjonistka.
Generalnie każda moja nastepna praca jest lepsza od poprzedniej i nawet w Londynie nie chciałabym się cofać i pracować jako kelnerka (to już mam za sobą).
A ty kiedy wyjeżdżasz?
Zazdroszczę ci tych 3000 funtów na przeprowadzkę. U mnie będzie najgorzej z tym depozytem za mieszkanie i coraz bardziej przychylam się do pomysłu, żeby wynająć całą połówkę domu, parter dla nas, a dwa pokoje na piętrze wynajęliby jacyś moi znajomi...

W ogóle ostatnio przeglądam często oferty wynajmu i widziałam 2 oferty.
1 to apartament na parterze-2 pokoje kuchnia i łazienka. Wszystko nowe, ale nie umeblowane a do tego - ogród na 50stóp długi.... i 650 funtów za miesiąc (czyli bym się zmieściła w moich założeniach).
A druga oferta to było mieszkanie też 2 pok i ogród, bez zdjęć, jedynie informacja, że mieszkanie wymaga malowania i posprzątania smieci, ale w zamian za to landlord daje 3 tygodniowy okres nie płacenia za mieszkanie. Myslę, że taka oferta była by warta z tego względu, że z takim landlordem można by się jakoś dogdać i pewnie zgodziłby się na psa...[/QUOTE]

planuje tak we wrzesniu
ale w zyciu bywa roznie ... od razu mowie ze tej kasy jeszcze nie mam, tych 3000, ale mam taka nadzieje ze ja i moj tz uzbieramy to niedlugo, trzeba zcisnac psa ... ciezko bo za 2 tyg wyjazd do polski na wesele i chrzciny :/
tak na marginesie to nie wiem jak ja to przezyje wesele w soote a chrzciny w niedziele :lying:
wcale nie wiem jak ja mam to mieszkanie znalezc ... skoro ogloszenia w necie to w wiekszosci podpucha :/ nie mam nawet u kogo sie w londynie zatrzymac zeby mieszkania na spokojnie poogladac, wypadaloby pojechac tam na weekend, ale przez weekend tez sie wszystkiego nie zalatwi.
dodatkowo mam problemy w pracy ... ciezki czas nastal .. oj tak :(
ale probuje myslec pozytywnie ...
wam tez radze :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dahme']mamy ... no ale co mi po agencjach w naszym malym Hartlepool, jesli szukam mieszkania w Londynie? czyli (uwaga sprawdzilam ) 260 mil stad ..:cry:[/quote]
a szukalas na googlach angielskich hmm.. property London czy cos podobnego? nasze agencje maja strony intermetowy, kontakty telefoniczne tez sa i mailowe... to to samo jak odwiedzanie ich osobiscie, babka zapisuje Twoje dane + wymagania i dzwoni jesli cos maja ;)

Link to comment
Share on other sites

karjo Ty mój najlepszy wyszukiwaczu internetowy............ pamiétasz gdzie widzialas te samochody do wynajécia za dyche? bo ja potrzebuje na gwalt :cool1: w przyszlá sobote przyjezdza siostra ze szwagrem i dwójká dzieciaków i fajnie byloby gdzies razem pojechac ale w szóstké plus Kora to my sie do naszego nie zmiescimy i wlasnie szukam jakiegos auta na kilka dni ale ceny:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[B]zaba14[/B]... no tak, ja szukam glownie narazie na gum tree. pamietam ze jak szukalam agencji w Londynie to zalamywalam rece -takie ceny ...
ze zdjecia czasem trudno powiedziec czy sie oplaca, czy mieszkanie jest w znosnym stanie nie ma grzyba, okna sie nie rozpadaja, nic nie wycieka z rur, nie smierdzi papierosami itd itp. ale chyba na poczatek wezme co bedzie i ewentualnie na miejscu jeszcze poszukamy.
dziewczyny tu kiedys pisaly o malych agencjach, co czasem nawet szyldu nie maja ... wiec o mailu chyba moge tez zapomniec tak jak o wczesniejszym obejrzeniu chocby zdjec. obecnie w moim miescie wynajmuje wlasnie od takiej agencji ... najtanszej w miescie, nie mam porownania ale chyba nie jest zle.

Link to comment
Share on other sites

Ja tez wynajmujé z malutkiej agencji, która nie ma strony internetowej ani nie oglasza sie w gazecie lutonskiej ani nawet na rightmove i jestem baaardzo zadowolona. Rzecz jasna nie mam mieszkania, gdzie wszystko jest funkel nówka ale nie jest zle. I landlord fajny. Jak powiedzialam niesmialo o drugim psie to z szerokim usmiechem odpowiedzial "sure":p

Link to comment
Share on other sites

Ja bym za rzadne skarby nie wynajela czegos tylko na podstawie zdjec :cool1:
Poza tym Marta musisz pamietac ze w agencji wymagaja potwierdzenia z pracy a wy w Londynie dopiero pracy bedziecie szukac jesli sie nie myle wiec nie wiem za bardzo jak chcecie to obejsc :oops:
Wydaje mi sie ze dla was najlepszym wyjsciem byloby wynajecie double bedroom na jakies 2 miesiace,szybko znalezc robote i wtedy zaczac szukac mieszkanka.
I polecam [URL="http://www.findaproperty.com"]www.findaproperty.com[/URL] - tu znajduje sie chyba 99% agencji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylwia-Kora'].pamiétasz gdzie widzialas te samochody do wynajécia za dyche? bo ja potrzebuje na gwalt [/quote]
Hihi, co Ty za narzedzia gwaltu uzywasz:evil_lol:.
Tak na serio, to za taka cene widzialam pare miesiecy temu van do przeprowadzek, wiec 3 miejsca i reszta na pake ;)
A z tego korzystalismy, jesli chodzi o wynajem samochodow:
[url]http://www.pricerunner.co.uk/[/url]
[url]http://www.compare-car-rental.co.uk/[/url]
[url]http://www.comparecarhire.co.uk/[/url]
[url]http://www.comparecarrentals.co.uk/[/url]
[url]http://www.travelsupermarket.com/travelmerge/travelsearch.aspx?package=6&keywords=hire%20autoBroad&p=0[/url]
Za to auta 6/8 osobowe, to faktycznie majatek kosztuja..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...