Jump to content
Dogomania

lemonsky

Members
 • Content Count

  477
 • Joined

 • Last visited

About lemonsky

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

Converted

 • Location
  Northampton
 • Occupation
  graphic designer
 1. lemonsky

  Dexterek po amputacji penisa... ma dom!!!

  brak słów... dołączę się na pewno, szlag mnie trafił, jak można, jak można!?!!
 2. lemonsky

  mądry wet potrzebny - Lublin - podejrzenie padaczki

  czy możesz polecić specjalistę godnego zaufania - też szukam kogoś, kto całościowo przepatrzy problem.
 3. lemonsky

  mądry wet potrzebny - Lublin - podejrzenie padaczki

  Pięknie dziękuję! Spróbujemy :)
 4. Witajcie U psa moich rodziców (6 lat, buldog francuski) po kilku atakach wet zdiagnozował padaczkę, chce go z marszu faszerować luminalem. Wet wydał mi się z opisu podejrzanie szybki w diagnozie i mało dociekliwy, dlatego poszukuję sprawdzonego fachowca, który pomoże w prawidłowej diagnozie. Jeśli znacie kogoś tagiego w okolicy Lublina (długa podróż odpada, bo psisko potwrnie znosi auto) - będziemy bardzo wdzięczni.
 5. lemonsky

  Anglia

  Utaap - mam psa z tatuażem, ale nie kwalifikował się jako identyfikacja psa... dostałam klarowną informację - 3 lata temu, że musi być czip i tyle. Tatuaż to prehistoryczny wymysł w Polsce i we Francji chyba tylko.
 6. lemonsky

  Anglia

  Cfaniara, jesli kolejność była taka, jaką opisałaś - nieważne czy pies ma tatoo czy nie - to niestety musisz powtórzyć szczepienie - do prawidłowego przeprowadzenie kwarantanny potrzebny jest wpis w paszporcie o szczepieniu zrobionym po zaczipowaniu psa. Najpierw psa znakujesz (wiem, jak to brzmi...) - pies staje się*identyfikowalny, potem szczepisz z wpisem do paszportu. Potem kolejno - badania itd. Powodzenia! Dowiedzialam się tyle o moim nowym ubezpueczeniu - nie zdecydowałam się na kosztowną kontynuację..., że nowy wartiant nie pokryje żadnych chorób związanych z kręgosłupem - pojechali sobie bardzo szeroko. Bardzo to dziwne, spróbuję napisać jeszcze dokładnie, dopytam, ale trudno :-(
 7. lemonsky

  Pies w samolocie

  Sprawdzałam dawno temu - 3 lata temu, ale wątpię, żeby się coś zmieniło - więc wtedy za psa do 15 kg (buldog francuski) wychodziło ok. 4000zł (z zakupem transportera). Lot Cargo i BA tylko. Inne linie nie mają*takiej usługi, poza tym wchodzi kwestia Pet Travel Scheme i kwarantanny - zapraszam na wątke "Anglia". Pozdrawiamy i powodzenia!
 8. lemonsky

  Anglia

  no generalnie umowę ubezpieczenia zawiera się na rok z opcją*przedłużenia - gdyby nie ta poważna akcja z psem i kosztowna operacja, pewnie nie byłoby tematu... a tu problem polega na tym,*że teraz jak nie będę kontynuować ubezpieczenia, z którym byliśmy związani wtedy (a składka rośnie z roku na rok o połowę) to nie jestem pewna, co będzie w razie problemów z kręgosłupem... po prostu zadzwonię*i poproszę, tak jak karjo sugeruje, żeby dokładnie określili, czego nie będą chcieli objąć ubezpieczeniem - bo może mają w tych swoich rubryczkach jednostkę*chorobową czy co. Mam nadzieję nie dać się zbyć formułką o tych istniejących wcześniej chorobach. O.
 9. lemonsky

  Anglia

  Dziewczyny i nie tylko :) porady potrzebuję*i zdroworozsądkowego albo doświadczonego podejścia - być może trzeba mnie w głowę walnąć bo za bardzo kombinuję - to poproszę Ubezpieczenie psiowe - za chwilę kończy nam się roczna polisa - przedłużana od dwóch lat, teraz płacę ok. 20 funtów miesięcznie za mojego paskuda w Sainsburym. Właśnie dostałam ofertę na kolejny rok - prawie 30 funtów! To już powoli boli... - może jestem sknera, ale za chwilę dziecko się nam tu objawi, sytuacja niepewna, no zawahałam się i zaczęłam szukać tańszej opcji. W zasadzie nawet w Sainsbury mogłabym nie przedłużać tego ubezpieczenia (tam to najwyższy pakiet) tylko wziąć nową tańszą opcję - to jak się okazuje nowa umowa (nie ma updatowania warunków pt. tańsza opcja) wyszło jakieś 12 funtów miesięcznie, więc różnica w kieszeni rocznie spora, ale... to byłaby nowa umowa, a Torro miał półtora roku lata temu poważną operację na kręgosłup, którą ubezpieczenie sfinansowało (właśnie z tą przedłużaną polisą). I nie wiem teraz, czy jak zawrę nową tańszą umowę to ubezpieczenie w razie tfutfu jakichś przyszłych kłopotów z kręgosłupem pokryje koszty leczenia (oczywiście do nowej niższej kwoty)... mają taką notkę o niepokrywaniu kosztow "preexisiting conditions" - Torro miał wg opisu lekarskiego zmiażdżony dysk - sztuka jedna, jest dokumentacja, reszta kręgosłupa wyglądała normalnie (o ile u BFa kręgosłup wygląda normalnie...) - czy dobrze rozumiem,*że gdyby w tym samym miejscu kręgosłupa coś się wydarzyło niedobrego, to oni się*na mnie wypną, czy ewentualne "wypięcie" dotyczy problemów całego kręgosłupa? Pies nie młodnieje... bardzo na niego uważamy, po paraliżu i operacji wrócił do sprawności dawnej prawie, ale kwestia kręgosłupa mnie martwi. Może powinnam pogadać z wetem? sprawdzić operacyjną dokumentację? No nie wiem, co tu robić - co bardziej cenne - spokój ducha czy przyoszczędzenie... i jak w tym roku to miałoby być 30 to za rok ile - 45? Pozdrowienia!
 10. lemonsky

  Anglia

  Jak nie chcesz zglębiać wątku - a szkoda, bo dla potencjalnego psiarza na wyspie to skarbnica wiedzy i doświadczeń - zajrzyj na pierwszą stronę - masz tam skrót postępowania i linki do stron Defry. Twojego maluszka obowiązuje ta sama procedura, z tym, że krew do badań pewnie poślesz gdzieś tutaj, nie do Puław, paszport założy wet. Ze szczepieniem na wściekliznę wstrzymaj się do czasu, kiedy maluch będzie w odpowiednim wieku - no po prostu, wszystkie szczepienia po kolei :) Idź do weta i zapytaj, czy wie jak wygląda procedura Pet Travel Scheme, jak nie wie - uciekaj i znajdź takiego, który jest zorientowany. Powodzenia!
 11. lemonsky

  Anglia

  Fur - zakładaj działalność! proste to bardzo w porównaniu z polskimi przejściami, a mam porównanie tu i tu... w zasadzie wystarczy jeden telefon, potem krok po kroku wszytsko ci przeslą i wyliczą. Powodzenia!!!
 12. lemonsky

  Anglia

  Madika - wybór laboratorium, gdzie zbadany zostanie poziom przeciwciał to chyba kwestia otwarta - decyzja zależnie od ceny i doświadczenia weta. Najważniejsze żeby przed szczepieniem pies miał założony paszport i chipa. Potem szczepienie z wpisem do paszportu i badania - gdzie? to już drugorzędna kwestia, byle był to certyfikowane laboratorium z listy. Jeżeli badanie wskaże wlaściwy poziom przeciwciał, to po odczekaniu 6 mcy od daty pobrania krwi, zakładając, że wścieklizna jest doszczepiana regularnie zgodnie z zaleceniami, certyfikat z potwierdzeniem przeciwciał jest ważny do końca życia psa. [url=http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/pets/procedures/owners.htm]Defra, UK - Animal health and welfare - Pet Travel Scheme - What you need to do to bring your pet into or back into the UK under the Pet Travel Scheme[/url] tu masz wszystko ładnie opisane krok po kroku - podświetlone zagadnienia otwieraja się kolejno na podstronach z wyjaśnieniem Powodzenia!
 13. lemonsky

  Anglia

  pięknie dziękuję!
 14. lemonsky

  Anglia

  Dziewczyny i Osho! czy macie moze jakiś namiar na sprawdzoną firmę transportową, co mi paczkę z telewizorem przewiezie z Uk do Polski - do Gdyni/Gdańska? Będę wdzięczna za cynk. Pozdrawiamy z burego Northampton.
 15. lemonsky

  Anglia

  U nas sprawdziła się metoda dodatkowej zachęty w postaci otwartej kwestii depozytu - znalezlismy mieszkanie z zastrzeżeniem bezpsiowym, ale mieliśmy referencje z poprzedniej agencji no i po obejrzeniu mieszkania zaproponowaliśmy o połowę wyższą kaucję, warto dodać,*że pies np ubezpieczony i takie tam. My wprawdzie nie z Londynu, ale warto próbować się dogadać. Powodzenia!!
×