Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

najlepiej zaszczep go ponownie na wściekliznę, do PL nie jest taki problem powinno byc ok. Jesli masz paszport i papiery. jeśli masz wápliwosci sprawdz na [URL="http://www.defra.gov.uk"]www.defra.gov.uk[/URL] , mozesz tez napisac do nich maila odpowiadajá lub 0207-580-4324

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

chcialabym sie zapytac ... bo wylecialo mi juz z glowy ... jak to jest ...
jak przywioze psa z polski do anglii a potem chce jechac na urlop z psem ... przypuscmy ze tez do polski .. to jak wracam z urlopu to jak wyglada sprawa na granicy ... czy potrzebuje zrobic jakies badania przed wjazdem na teren UK?
a dodatkowo czy powinnam szczepic psa co roku wedlug polskich zasad, zeby potem nie miec problemu na granicach w europie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dahme']jak przywioze psa z polski do anglii a potem chce jechac na urlop z psem ... przypuscmy ze tez do polski .. to jak wracam z urlopu to jak wyglada sprawa na granicy ... czy potrzebuje zrobic jakies badania przed wjazdem na teren UK? [/quote]

[COLOR=DarkSlateGray]jeśli pilnujesz terminów szczepień to kwarantanna jest ważna do końca życia psa - ale musisz go oczywiszcze odrobaczyć i "odkleszczyć" :diabloti: przed każdym wjazdem na teren uk, jeśli spóźnisz się jeden dzień ze szczepieniem kwarantanna jest nieważna i cały proces trzeba powtórzyć[/COLOR]

[quote name='dahme'] a dodatkowo czy powinnam szczepic psa co roku wedlug polskich zasad, zeby potem nie miec problemu na granicach w europie?[/quote]

[COLOR=DarkSlateGray]tak, termin ważności szczepionki to jedno a ustawowy (w polsce) obowiązek szczepienia psa co rok to odrębna sprawa[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

kochani ... :)
wy jak zawsze pomocni :) jak ja sie mam wam odwdzieczyc :Rose:
... zawsze mam jakies pytania a jak ktos inny pyta to u mnie pustka w glowie :/:oops:

wiec skoro tak juz na wstepie ladnie wam przyslodzilam, zeby sie podlizac ... to zapytam jeszcze o jedno :mdrmed:
jak myslicie ile moglo by kosztowac nadanie psa jako cargo z Francji (kolo Bordeaux) do Polski ... wolalabym przewiezc osobiscie samochodem ... ale mam prawko dopiero 3 miesiace :/ a to by wypadalo w listopadzie ... wiec warunki srednio sprzyjające i sama nie wiem jak to zalatwic...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dahme']jak myslicie ile moglo by kosztowac nadanie psa jako cargo z Francji (kolo Bordeaux) do Polski ... wolalabym przewiezc osobiscie samochodem ... ale mam prawko dopiero 3 miesiace :/ a to by wypadalo w listopadzie ... wiec warunki srednio sprzyjające i sama nie wiem jak to zalatwic...[/quote]

[COLOR=DarkSlateGray]tym razem nie pomogę, bo nie mam pojęcia ... za to witam w klubie, też z 3 m-ce temu zdałem prawko :diabloti:[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkSlateGray]nie, ja ciągle jeszcze w pl - i tutaj zdałem prawko, u mnie jest (bo nie skończyło się :diabloti:) tak, że zrezygnowałem z pracy żeby samemu sobie postawić kropkę nad "i" i szukam mieszkania w londynie dla siebie i psa, szukam z polski więc niemrawo to idzie ale w końcu musi się znaleźć coś właściwego i wtedy jazdaaa ...

eh, nawet już prawie (jak wiadomo robi różnicę :diabloti:) miałem coś w rękach - jedynka na mill hill, czyli dla psa raj, w domu gdzie jedna z panien też miała dużego psiaka i miała właściwe podejście do wychowania ale gdy wymienialiśmy już właściwie końcowe maile okazało się że jednak jeden z ich przyjaciół postanowił zamieszkać z nimi ... więc szukamy dalej :diabloti:[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

A my wlasnie szukamy kogos kto by chcial wziasc jeden z naszych pokoi(bardzo maly) i nie mozemy znalezc :cool1:

U mnie do jutra jest jeszcze Amberka :loveu: Sunia cud miod normalnie :loveu:

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img70.imageshack.us/img70/2007/amber16nk9.png[/IMG][/URL]
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=70&i=amber16nk9.png][IMG]http://img70.imageshack.us/img70/2007/amber16nk9.dfae4b8120.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kamila']A my wlasnie szukamy kogos kto by chcial wziasc jeden z naszych pokoi(bardzo maly) i nie mozemy znalezc :cool1:[/quote]

[COLOR=DarkSlateGray]no tylko mi straaaasznie zależy na północnym londynie a ty na południu mieszkasz ...:-(

...psiak uroczy ... modelka normalnie ...
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Kamila modelka sliczna imie trafione w 100% ;) ale lepiej pochwal sie jaki masz aparat i obiektyw, bo zdjecie cudowne, mile dla oka ;) jak i inne w ruchu ktore sa o wiele trudniejsze do zrobienia, a galeriw Twoja sledze bo jest czym nacieszyc oczy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osho'][COLOR=darkslategray]no tylko mi straaaasznie zależy na północnym londynie a ty na południu mieszkasz ...:-([/COLOR]

[COLOR=darkslategray]...psiak uroczy ... modelka normalnie ...[/COLOR]
[/quote]

Dziekuje ;) A Pd Londyn jest fajniejszy :eviltong:

[quote name='zaba14']Kamila modelka sliczna imie trafione w 100% ;) ale lepiej pochwal sie jaki masz aparat i obiektyw, bo zdjecie cudowne, mile dla oka ;) jak i inne w ruchu ktore sa o wiele trudniejsze do zrobienia, a galeriw Twoja sledze bo jest czym nacieszyc oczy ;)[/quote]

Oooo nie wiedzialam ze mam ukrytych odwiedzajacych :cool3: ciesze sie ze sie podobaja ale nie wszystkie wychodza mi takie jak bym chciala ;) A foce Nikonem D50.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='soti']":pDziekuje ;-) A Pd Londyn jest fajniejszy :eviltong:"

Kamilo - rozwiń prosze[/quote]

[COLOR=DarkSlateGray]jest fajniejszy, przecież tam mieszka i [COLOR=DarkGreen][B]kamila[/B][COLOR=DarkSlateGray] i [B][COLOR=DarkGreen]lala[/COLOR][/B][COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkSlateGray] ... :diabloti:[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osho'][COLOR=darkslategray]jest fajniejszy, przecież tam mieszka i [COLOR=darkgreen][B]kamila[/B][COLOR=darkslategray] i [B][COLOR=darkgreen]lala[/COLOR][/B][COLOR=darkgreen][COLOR=darkslategray] ... :diabloti:[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/quote]

Wlasnie mialam to napisac :eviltong:
Prawie 5lat mieszkam w Pd Londynie i jak jade do Pn to sie czuje jakos tak nie swojo :oops:

Link to comment
Share on other sites

ja tez poszukuje miejsca w polnocnym, albo polnocnozachodnim bo tam wiecej pracy dla mnie :) (a przynajmniej na to wyglada ... zobaczymy co sie okaze :roll: )

osho - a ty w jakim zawodzie szukasz ??

amber przesliczna (az przeslalam linka kolezance co zostawila swojego seterka w polsce)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dahme']osho - a ty w jakim zawodzie szukasz ??[/quote]

[COLOR=DarkSlateGray]ja na razie szukam mieszkanka/pokoju bo to jest wąskim gardłem całego przedsięwzięcia - przecież nie zdecyduję się na pracę a potem powiem "so sorry, haven't managed to organize any flat for mysef, hope you can understand" :diabloti: miałbym już jednego potencjalnego pracodawcę poza listą :diabloti:

skończyłem ochronę środowiska na wydziale chemicznym polibudy i to jest moje docelowe dążenie - jakieś laboratorium, firma konsultingowa etc, chcę robić to co lubię i uważam za ważne, ewentualnie coś z webmasteringiem, bo też lubię ... a na początek jestem gotowy zacząć prawie z czymkolwiek żeby mieć środki do życia (można dalej szukać pracując a oszczędności wydać na przyjemniejsze rzeczy niż opłacanie landlord'a) ... przy czym prawie - np. rzeźnikiem nie będę ... ostatnie dwa lata pracowałem jako planista produkcji w dużej firmie ... więc mogę iść i w tą stronę, choć to nie jest szczyt moich marzeń i cel zawodowego spełnienia
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...