Jump to content
Dogomania

Bez Oczu Widzę, Bez Zębów Jem, Dziękując Wam Ogonem ... Brajl za TM ...


albiemu

Recommended Posts

  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poker:
Gałki oczne można by wstawić, ale skoro nic się złego nie dzieje z oczodołami Brajla, to chyba lepiej, żeby tak pozostało, bo nie wiadomo, czy by nie było gorzej po wstawieniu sztucznych gałek ocznych lub zaszyciu.

Kako80:
Z tego co wiem, to z zębami wszystko w porządku, poza tym, że są spiłowane oczywiście.
Według mnie to wygląda tak, że jakiś "człowiek" chciał się zemścić (prawdopodobnie na poprzednim właścicielu Brajla) i zwabił psa, żeby mu wyrządzić taką krzywdę, a potem porzucić gdzieś daleko. Tylko, że wtedy poprzedni właściciel szukał by go. Chyba, że oprawca pokazał mu dowód śmierci Brajla w postaci jego oczu :(. Oj nie mogę więcej o tym myśleć, najważniejsze, że Brajl jest już szczęśliwy.

Link to comment
Share on other sites

To straszne co nasz kochany Brajl musiał przejść:-(
Na szczęście teraz jest jak jest, czyli Brajl ma cudowną Pańcie i Pańcia, a to, że zaszczekał jest wspaniałą wiadomością, Brajluś zaczyna się czuć na prawdę bezpiecznie, Piesku kochany śpij spokojnie:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy ta informacja już się nie pojawiła, ale na forum Owczarków jest wątek z finansami Brajla: [URL]http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=12263[/URL]
Można tam zobaczyć na co potrzebne sa pieniążki i na co są wydawane.
Z wątku też wynika, że o wiele bardziej opłaca się wpłacanie od razu na konto pani Edyty. W związku z tym jeśli ktoś mógłby podać mi jej numer konta to proszę o info na PW.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JustynaKowalska']Nie wiem czy ta informacja już się nie pojawiła, ale na forum Owczarków jest wątek z finansami Brajla: [URL]http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=12263[/URL]
Można tam zobaczyć na co potrzebne sa pieniążki i na co są wydawane.
Z wątku też wynika, że o wiele bardziej opłaca się wpłacanie od razu na konto pani Edyty. W związku z tym jeśli ktoś mógłby podać mi jej numer konta to proszę o info na PW.[/quote]

Na tym wątku przypisano mi słowa, których nigdy nie napisałam :roll:
Proszę o sprostowanie.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie przebrnełam przez wątek funduszy Braila na owczarku.
Rozumiem, że fundacja ma swoje koszta, nie wiedziałam o prowizji ani o fakturach, choc w przypadku fundacji pewnie powinnam jednak o tym pomysleć, z czegos w końcu musi się utrzymywać.
Sytuacja Braila była jednak tak wyjątkowa, ze Nikt za pewne o tym nie myślał ,to była chwila, myśl o tym, żeby jak najszybciej pomóc.
Rozumiem też tym bardziej Edyte, która ma urwanie głowy z Psiakami, myśl o fakturach to ostatnia rzecz na, którą ma czas.
Rouzmiem jednak obydwie strony, zarówno AFN jak i Osoby wplacające.
Zadeklarowałam 50 zł pomocy comiesięcznej i chciałabym aby te środki były u Edyty ( oczywiście dalej będe wpłacą bezpośrednio na Jej konto).
Moje pytanie jest takie, padła wypowiedź, ze AFN może zwrócić srodki nadawcy, czy jest taka mozliwośc?
Jeśli tak, prosze o zwrot ( prowizja około 6 zł mnie nie interesuje, dopłace resztę, takie są zasady z tym nie dyskutuje). Wtedy bezpośrednio wpłacę na konto Edyty, nie jest to bardzo dużo, sądzę jednak, ze dla Edyty każda kwota jest ważna.
Pozdrawiam, agnieszka.

Link to comment
Share on other sites

Podczytuje ostatnio (jak pewnie wielu innych uzytkownków tego forum ;) ) Brajlowy watek na forum owczarka i przed chwilą przeczytałam, że poza spiłowanymi specjalnie zębami gałki oczne też zostały usunięte - jeśli dobrze zrozumiałam "fachowo" :placz: Ktoś świadomie i z premedytacją okaleczył tego psa, niekoniecznie w sposób barbarzyński i sadystyczny. Brajl miał dzisiaj robione badania, m.in. usg jamy brzusznej.
Pani Edyta napisała na swoim forum:
"Brajl ma silny stan zapalny jelit,dostaje zastrzyki i leki do...pyskowe..
W usg wyszedł guz w pachwinie,wielkości pięści.Pewnie trzeba go będzie usunąć.Ma mocno zgrubiałe ściany pęcherza.
Jest mocno wychudzony..Tak potęzny i wysoki owczarek waży...28kg..
Jest przepuklina,która moze być wynikiem np.kopania."
Wyniki innych badań będą jutro.
Ileż jeszcze będzie musiał wycierpieć ten wspaniały pies i ci którzy go przygarneli pod swój dach i pokochali zanim jeszcze do nich trafił. Nie ma dnia żebym nie myślała o tej psince. Trzymam kciuki, żeby dane mu było pożyć jeszcze wiele lat w zdrowiu i spokoju.

Link to comment
Share on other sites

Mimo wszystko, psinka odzyskał sens życia i musi żyć. Powoli wet wyprowadzi go z tych chorób, ale musimy go wspierać finansowo. Wszyscy interesują się Brajlem, brak mi słów- co on przeżył...Pragnę,:mad: by odnalazł się oprawca.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...