Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

[quote name='Karilka']...Piszę że: ogon nie psuje wyglądu i charakteru rasy. Zwłaszcza charakteru rasy. Nadal to ten sam doberman!...
[URL]https://lh6.googleusercontent.com/-QG51Bge5aNY/URp1ojulPQI/AAAAAAAAAsw/uj9QI5BDvhU/s640/100_5610.jpg[/URL]...[/QUOTE]
Mylisz się, [B]ogon psuje wygląd rasy[/B], no z tym charakterem muszę się zgodzić:lol:
A uszy na fotce szybko się zagoją i jaki pies będzie piękny:roflt:
Wiwat moja wrażliwość:roflt::multi:

[quote name='Amber']Niech będzie, że jestem brutalem i rzeźnikiem. I jem mięso na dodatek. Jakoś będę musiała z tym żyć...[/QUOTE]
Nie jesteś osamotniona;-) Kocham mięsko, najlepiej takie półkrwiste;-)

[quote name='Karilka']Czyli jakbyś miała do wyboru: owczarek niemiecki a doberman naturalny - wybrałabyś...?[/QUOTE]
Kopiowanego sznaucera:lol:
Ale jakbym nie miała do wyboru sznupa, to na bank kopiowany sprowadzony z zagranicy dobek byłby wybrany:lol:
Owczarki - nie dość, że nie cierpię ich z powodu charakteru, to jeszcze brzydzi mnie ich wygląd z tymi opadającymi doopami;-)

[quote name='Vectra']Owczarkom skopiowano ważniejsze części ciała i jakoś nie ma HALO. Kopiowanie to zabieg , w znieczuleniu , szybko się goi.
Dysplazje i inne atrakcje kostne - są praktycznie nieuleczalne :diabloti: i to dopiero sprawia psu ból. Na uszach ani ogonie pies nie chodzi.

Jem mięso , bo lubię ... a narobiliście mi smaka na tatarek :eating:[/QUOTE]
Vectra Ty sadystko, nie znęcaj się nade mną. Teraz muszę Miśka zmusić, żeby kupił mi świeżutkie mięsko na tatarek - cebulkę i ogóra mam:lol:
Z tymi owczarkami to 100% racji:klacz:

[quote name='Amber']Heh bo u "wrażliwych" włącza się czerwona lampka dopiero jak widać krew i szwy. Jak nie widać to wszystko jest OK :loveu:[/QUOTE]
U mnie się nic nie włącza, mogę patrzeć na patroszenie - sama zabijam ryby i później ze smakiem konsumuję:lol:

[quote name='Vectra']ale mi przypomniałaś , o takich krwistych zrazikach wołowych , które się zszywa dratwą przed smażeniem.

Głodna jestem , wsio mi się z żarciem kojarzy :evil_lol:[/QUOTE]
A ja mam smaka na stek wołowy, taki lekko krwisty - naciskasz nożem i wypływa cała kwintesencja smaku - KREW:eating::sabber:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Nadal uważasz, że nie jestem miłośnikiem, bo nie kupię nigdy niekopiowanego dobermana?

A co powiesz o hodowcach, którzy te uszy rżną? Też nie są miłośnikami?[/QUOTE]

Może za 10 lat zmienisz zdanie. Jednym przychodzi to szybciej, innym nie. Jeszcze innym - wcale.

[quote name='Aysel']Rzeczywiście - niech będzie tak, że ludziom bardziej kojarzyć się będą z rasą dobermany z pseudo niż z ZK :D
To bardzo korzystne jest.[/QUOTE]
I tak doberman sie kojarzy z "sarenką", psem chudym, wysokim,ledwo stojącym na łapach. Kogo to zasługa? Bo na wystawie czegoś takiego to nie widziałam..

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Może za 10 lat zmienisz zdanie. Jednym przychodzi to szybciej, innym nie. Jeszcze innym - wcale.[/QUOTE]
A to jak się nawrócę to już będzie coś innego? :loveu: Myślisz, że twoja hodowczyni gdyby nie zakaz to by przestała ciąć? Na razie wygląda na to, że nie muszę się nawracać, bo skoro polscy hodowcy rejestrują hodowle na wschodzie to mam z górki, a nie pod górkę ;)

A teraz może idź zadzwoń do swojej hodowczyni i zacznij wylewać jej żale, że jest brutalem i rzeźnikiem, że ma psy tylko dla wyglądu... No to samo co piszesz tutaj mnie... Np. na przykładzie tego miotu [url]http://www.doberman.dolsat.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=76&Itemid=31[/url] zobacz ile biednych małych uszek zostało obciętych? :placz:

Ja jestem lepsza, bo przeze mnie w całym życiu nie "ucierpi" tyle dobermanów ile tam przez jeden miot :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']i jak ktoś będzie szedł z gończuchem na spacer , dostanie tysiące pytań
a czemu ten dobermanek nie ma obciętego ogonka i uszów - wygląda jak kundelek :multi:[/QUOTE]
To jest normalka na wystawach... :evil_lol:

(bo wiecie... ja byłam RAZ na wystawie, to wiem :diabloti:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']A to jak się nawrócę to już będzie coś innego? :loveu: Myślisz, że twoja hodowczyni gdyby nie zakaz to by przestała ciąć? Na razie wygląda na to, że nie muszę się nawracać, bo skoro polscy hodowcy rejestrują hodowle na wschodzie to mam z górki, a nie pod górkę ;)

A teraz może idź zadzwoń do swojej hodowczyni i zacznij wylewać jej żale, że jest brutalem i rzeźnikiem, że ma psy tylko dla wyglądu... No to samo co piszesz tutaj mnie... Np. na przykładzie tego miotu [URL]http://www.doberman.dolsat.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=76&Itemid=31[/URL] zobacz ile biednych małych uszek zostało obciętych? :placz:

Ja jestem lepsza, bo przeze mnie w całym życiu nie "ucierpi" tyle dobermanów ile tam przez jeden miot :diabloti:[/QUOTE]

Bardzo zmieniasz temat :).

Sama wiesz, że popyt tworzy podaż - nie mam o to żalu do hodowcy.

Chodzi o wygląd rasy, o pojecie miłośników na temat kopiowania.
O to,ze Ty niekopiowanego dobermana postrzegasz jako "coś okropnego, co z dobermanem nie ma nic wspólnego". Hodowczyni kocha dobermany - woli kopiowane (tak! Ja też wolę kopiowane!) ale nie ma nic przeciwko psom naturalnym (tutaj sie zgadzamy, że "idzie sie przyzwyczaić"). Nie wiem w czym masz problem :).

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, rzecz się rozchodzi o zwykłe gusta. Wy się potraficie przyzwyczaić, a ja nie. I tylko tyle. Wy macie naturalne, a ja kupię sobie zza granicy. Wszyscy są szczęśliwi. I na tym dla mnie się dyskusja kończy.

Ciebie boli, że mnie się twój pies nie podoba? No i się nigdy nie będzie podobał, tak jak mi się setki innych rzeczy nie podoba. Mój gust moja sprawa.

Więc sama nie odchodź od tematu i nie wstawiaj zdjęć "biednych" piesków po kopiowaniu, bo hodowcy rżną i by rżnęli uszy masowo jak dawniej gdyby nie zakaz.

[QUOTE] Sama wiesz, że popyt tworzy podaż - nie mam o to żalu do hodowcy. [/QUOTE]
Czyli co? Tylko kasa się liczy? :( A gdzie charakter, gdzie historia? :diabloti: To byłby hodowca z prawdziwego zdarzenia gdyby nie ciął gdy cięli inni, bo przecież się dało. To czemu tego nie robił? Nie kocha rasy, tylko wygląd i kasę :placz: :p

[QUOTE]Rób co chcesz - ja tam będę "przypadkiem" uświadamiać :smile:. [/QUOTE]
Ja też, tylko, że z kopiowanym :grins:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']No właśnie, rzecz się rozchodzi o zwykłe gusta. Wy się potraficie przyzwyczaić, a ja nie. I tylko tyle. Wy macie naturalne, a ja kupię sobie zza granicy. Wszyscy są szczęśliwi. I na tym dla mnie się dyskusja kończy.
[COLOR=#0000cd][B]
Wreszcie "MNIE SIE PODOBA"[/B][/COLOR]:lol:

Ciebie boli, że mnie się twój pies nie podoba? No i się nigdy nie będzie podobał, tak jak mi się setki innych rzeczy nie podoba. Mój gust moja sprawa.[COLOR=#0000cd][B]

Ależ mnie to zupełnie nie obchodzi... o WYROCZNIO, hahahah![/B][/COLOR]

Więc sama nie odchodź od tematu i nie wstawiaj zdjęć "biednych" piesków po kopiowaniu, bo hodowcy rżną i by rżnęli uszy masowo jak dawniej gdyby nie zakaz.
[COLOR=#0000cd][B]
Będę wstawiała bo MOIM zdaniem jest to niehumanitarne i NOWE PRAWO pozwala zaprzestać tego. Co mnie CIESZY[/B][/COLOR]:cool3:.


Czyli co? Tylko kasa się liczy? :( A gdzie charakter, gdzie historia? :diabloti: To byłby hodowca z prawdziwego zdarzenia gdyby nie ciął gdy cięli inni, bo przecież się dało. To czemu tego nie robił? Nie kocha rasy, tylko wygląd i kasa :placz: :p

[COLOR=#0000cd][B]Niestety. Hodowla musi iść w dobrym kierunku, nie zważając na uszy czy też nie.
Od wieków, psy były cięte - to się cięło, bez gadania. I tyle.

MNIE TEŻ SIĘ BARDZIEJ PODOBAJĄ PSY KOPIOWANE, ale co z tego?[/B][/COLOR]


Ja też, tylko, że z kopiowanym :grins:

[COLOR=#0000cd][B]Do zobaczenia za 20 lat:loveu:. Mam nadzieję,ze zostaniesz przy jamnikach![/B][/COLOR] [/QUOTE]

No to tyle na temat :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']To był gatunek, nie rasa.
Canis familiaris ma się dobrze. Aż za dobrze.[/QUOTE]
Popieram.
I daleko do tego dobermanowi. Ma się BARDZO DOBRZE na całym świecie. Wiecie dlaczego?
Bo na super charakter i kto miał raz dobermana - wpada w rasę jak śliwka w kompot.

Uszy czy też ich brak - nie są w stanie zniszczyć rasy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...