Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

[QUOTE]Odwracasz kota ogonem. Kolejny raz:smile:. Liczy się ROZWÓJ. Nowe spojrzenie, nowa jakość - bez zbędnego cierpienia.
Jakoś mój "rzeźnik" skorzystał z opcji jaką daje nowa ustawa i nie tnie psów po kątach, dla Kowalskich.
Liczę na to, że doberman naturalny zyska na wartości. Tak jak zyskał dla mnie.[/QUOTE]
To ciekawe co piszesz. Teraz nie wiadomo od kogo brać psa na wschodzie, bo skoro wszyscy kopiują to jak odróżnisz tych dobrych od tych złych? :shake:

A co z tymi, którzy są miłosierni, a nie mogą sprzedać urodzonych już szczeniąt? Mają zamknąć hodowlę bo nie ma zbytu? No ale jak to, taka to miłość do rasy? Tylko kasa się liczy? Czy adoptować wszystkie szczeniaki za darmo?

[QUOTE] Nadinterpertuję? Psa tniesz raz, kopa sprzedać też możesz raz :smile: W obu wypadkach przezyje.


[/QUOTE]
Bożesztymój my tu o kopiowaniu gadamy, a wychodzą takie okropieństwa... Ci co uznają kopiowanie są wrzucani to tego samego wora co dziadki kopiące psy po pysku... Naślij na mnie TOZ, niech jedzie na sygnale.

[QUOTE]Tylko pod warunkiem, że wybudzi się z narkozy. [/QUOTE]
A do sterylizacji się narkozy nie daje? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lotty']Amber i po co ten sarkazm? Narkoza zawsze jest ryzykowna bez względu na rasę psa lub jej brak.[/QUOTE]
No OK, macie kolejny powód do hejtu na mnie. Wysterylizowałam moją sukę TYLKO dlatego, że mam też w domu jajecznego psa (no miała jeszcze urojki, ale to nie ważne) i tak było mi wygodniej. Specjalnie ją naraziłam na narkozę.

Kto pierwszy rzuci kamieniem? Bo zapewne jestem JEDYNA na dogo, która zrobiła sterylkę dla własnego widzi mi się, a nie "profilaktycznie, dla kontroli urodzeń, bo ropomacicze". Gdyby ludzie przestali kłamać było by milej na tym świecie.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie ciężko jest odróżnić dobrego hodowce, mającego na względzie hodowlę psów jako pasję od tego - co kryje co popadnie, czym popadnie,pod przykrywką, że psy są super.
U nas przez ustawę - nagle stało się to bardzo łatwe :).

Ja ciacham wszystko co nie jest hodowlane - z dumą. Bo nie jestem w stanie upilnować wszystkich psów na świecie..a w samym woj. łódzkim jest ponad 10 000 bezdomnych psów. Po co więcej?

Jednak swoją sukę - cykam się dać na stół od 3 lat:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']No właśnie ciężko jest odróżnić dobrego hodowce, mającego na względzie hodowlę psów jako pasję od tego - co kryje co popadnie, czym popadnie,pod przykrywką, że psy są super.
U nas przez ustawę - nagle stało się to bardzo łatwe :)[/QUOTE]
No to kurczę nie będę spać po nocach nie wiedząc czy ten akurat hodowca w czasie wolnym oprócz kopiowania nie wali psów przywiązanych do budy z buta. Bo to przecież BARDZO prawdopodobne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']No OK, macie kolejny powód do hejtu na mnie.[/QUOTE]
Wcale na mam powodu do " hejtu" jak to określiłaś. Stwierdziłam tylko, że narkoza jest ryzykowna to wszystko.

Link to comment
Share on other sites

No tak, to to wiadomo, ale z tym kopiowaniem na wschodzie to faktycznie ciężki orzech do zgryzienia, żeby rozpoznać kto jest dobry, a kto zły... Może powinnam jakiś formularz napisać z pytaniami np. czy trzymasz psy przy budzie i na jak długim łańcuchu, to już jest jakaś wskazówka...

[quote name='Lotty']Wcale na mam powodu do " hejtu" jak to określiłaś. Stwierdziłam tylko, że narkoza jest ryzykowna to wszystko.[/QUOTE]
No jest. Ale takie to już życie jest, że czasem jest dobrze, a czasem źle... A czasem nijak nawet.

Link to comment
Share on other sites

a ja przypuszczam,że psy które do tej pory cieszyły sie popularnościa ze wzgl.na wyglad-bo nie łudżmy sie,część ludzi kupowała bo np.ładnie wyglada bez uszu czy ogona([B]amber[/B] absolutnie to nie do ciebie),stracą swa "światłość"a w tę luke trafia następne rasy,byc może te które od dłuzszego czasu maja ogony czy tez uszy i ludzie przyzwyczaili się do ich wyglądu ,do głowy przychodzi mi np.amstaff.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']racja,brązowo-białego cao niekopiowanego bardzo łatwo,przynajmniej z daleka ,pomylić z bernardynem[/QUOTE]



Z benkiem to jeszcze komplemet by był. Toż to wygląda jak kundel. I to w dodatku koszmarnie brzydki. I co tu się dziwić, że ludzie kupią w pseudo? Nie dość, że taniej to jeszcze ładniej. A potem się okazuje, że to jednak mimo wszystko CAO i mamy pieska za pieskiem do adopcji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']
I tak doberman sie kojarzy z "sarenką", psem chudym, wysokim,ledwo stojącym na łapach. Kogo to zasługa? Bo na wystawie czegoś takiego to nie widziałam..[/QUOTE]

Nawet jak byłam małym kurduplem to NIGDY doberman nie kojarzył mi się z z sarenką, co najwyzej tzw. 'ratlerek' czyli coś bliżej nikomu nieokreślone nazywałam w ten sposób.
Dla mnie doberman to pies dostojny i silny i taki też powinien być jego wygląd.

I nie, pies z niekopiowanymi uszami i ogonem dla szarego Kowalskiego będzie 'kundelkiem'.
Nieraz na wystawie byłam świadkiem jak widzowie stali przy ringu dobermanów i pytali czemu kundelki chodzą po ringu razem z dobermanami, albo 'proszę Pani a czemu dobermany są na ringu razem z jakimiś psami myśliwskimi' i to fakt autentyczny, nie wymyślona sytuacja. Bo ludzie mają utrwalony zgoła inną sylwetkę tego psa.
I tak jak nie zmieni się podejścia ludzi do rasowości psów stosując nową ustawę, tak samo nie zmieni się takiego myślenia.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Nieraz na wystawie byłam świadkiem jak widzowie stali przy ringu dobermanów i pytali czemu kundelki chodzą po ringu razem z dobermanami, albo 'proszę Pani a czemu dobermany są na ringu razem z jakimiś psami myśliwskimi' i to fakt autentyczny, nie wymyślona sytuacja. [/QUOTE]
Potwierdzam. To jest jakby wpisane w każdą wystawę ;)

Btw ciężko, żeby fakt nie był autentyczny ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']racja,brązowo-białego cao niekopiowanego bardzo łatwo,przynajmniej z daleka ,pomylić z bernardynem[/QUOTE]

Zwłaszcza kiedy już wzrok będzie nie ten i zęby cudze.
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=QJrKRRq1CCw[/URL]

Swoją drogą, to przywiązanie do kopiowania wynikające z bezrozumnego odwoływanie się do stereotypu, tradycji, słusznie minionych czasów i czego tam jeszcze może przypominać religię, tak jak ją rozumieją Mohery ze swoim wodzem, ojcem Dyrektorem. Kopiowanie, jako istota Moherowej kynologii? To jest jakieś wyjaśnienie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...