Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

skoro wg Ciebie jest zakaz , bo wg mnie NIE MA - to skąd na ulicach PL tyle kopiowanych psów hę ? :)
rozmawiajmy o realiach , a nie marzeniach - tak będzie prościej ....
jest taki zakaz , jak w Warszawie dziś śnieg ... ma być zakaz .. śnieg też ma być , ale ani zakazu ani śniegu , póki co nie ma - ma być :grins: śnieg we wtorek , zakaz od 1.01.2012 - a czy będzie - zobaczymy we wtorek

przykład płaskiej ziemi , już byl tu szeroko omówiony , więc mało trafna ironia ... wiesz bo to zależy , gdzie się mieszka ... ale na co się patrzy , co się chce widzieć ...

moja ziemia , póki co jest zmrożona , bo jest mrozek i może będzie płaska , jak krety pójdą spać , wtedy skończą się górki i dołki ... rozumiem , że teraz chcesz o kuli ziemskiej ?

Link to comment
Share on other sites

Do czego i komu maja sluzyc takie okaleczone Psy.Wiekszosc krajow Europy wprowadzila zakaz tego procederu celebrowanego przez przegrancow ktorzy moga tylko na siebie zwrocic uwage tym ze prowadza na smyczy okaleczonego psa.Niektore kraje jak Szwajcarja wprowadzily tez zakaz wjazdu takim psom do tego kraju,moim zdaniem powinno sie zabronic wjazdu ograniczonym umyslowo ktorzy te psy okaleczyli.Zamiast wydawac pieniadze na ten proceder moze lepiej byloby zainwestowac w polepszenie warunkow bytu psow bezdomnych w Polsce?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Ja w schronisku widuję i kopiowane psy, i niekopiowane. W życiu natomiast nie widziłam ciętego sznupka bez rodowodu. Wszystkie cięte spotykam przeważnie na wystawach lub u ludzi posiadających psy rodowodowe. Na moim osiedlu jest sryliard sznupków takich piąta woda po kisielu i wszystkie mają uszy, każdy zaś ma inne ;)[/QUOTE]
Zastanawiam się dlaczego w pudlach jest dokładnie odwrotnie. Sądząc po galeriach hodowców udzielających się na dogo oraz tego, co można zobaczyć na wystawach, długi ogon u pudla ("banan" zamiast "kulki") przeszedł całkiem gładko i bez takich dramatycznych dyskusji, że coś jest szpetotą. Za to nie widziałam ani jednego pseudopudla z długim ogonem - pomijam wątek pudli w potrzebie, w którym na ogół przewijają się starsze psy - ale na ulicy, gdzie widuje się pudle młode, bezpapierowe są cięte. Pseudo nie nadążyło za "modą" dyktowaną przez wybiegi. Bo moim zdaniem tak to działa - ludzie patrzą na zdjęcia psów danej rasy i chcą mieć takiego samego - przykład idzie z góry - ja już byłam świadkiem narzekań pani z pseudopudelką, młodziutką, że tak krótko jej ten ogonek ucięli i że szkoda, bo już chyba nie urośnie...
Z przyjemnością patrzę na coraz większą liczbę spanieli z ogonami - i tych papierowych, i tych bez. Zaczyna się też widywać boksery. Widać w niektórych rasach ludzie jakoś łatwiej przywykają do nowego wyglądu. A w innych idzie jak po grudzie - szczególnie tam, gdzie "image" psa ma pasować do jego "obronnego" charakteru.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dosia.wil']
Rozpaczliwe próby zaklinania niewygodnej rzeczywistości przez miłośników rżniętych psów są doprawdy żałosne...[/QUOTE]

[quote name='dog193']Jak to miło z samego rana dowiedzieć się o sobie takich fajnych rzeczy :)
Vectra, myślałam, że jesteśmy poważni, ale widać się pomyliłam. W końcu żałosna jestem :)[/QUOTE]
widzisz , ja miałam tą przyjemność na dobranoc :) ale za to jakie miałam piękne sny , więc masz szanse na cudowny dzień

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']skoro wg Ciebie jest zakaz , bo wg mnie NIE MA - to skąd na ulicach PL tyle kopiowanych psów hę ? :)
rozmawiajmy o realiach , a nie marzeniach - tak będzie prościej ....
[B]jest taki zakaz , jak w Warszawie dziś śnieg [/B]... ma być zakaz .. śnieg też ma być , ale ani zakazu ani śniegu , póki co nie ma - ma być :grins: śnieg we wtorek , zakaz od 1.01.2012 - a czy będzie - zobaczymy we wtorek

przykład płaskiej ziemi , już byl tu szeroko omówiony , więc mało trafna ironia ... [B]wiesz bo to zależy , gdzie się mieszka ...[/B] ale na co się patrzy , co się chce widzieć ...

moja ziemia , póki co jest zmrożona , bo jest mrozek i może będzie płaska , jak krety pójdą spać , wtedy skończą się górki i dołki ... rozumiem , że teraz chcesz o kuli ziemskiej ?[/QUOTE]
Zechcesz podjąć polemikę w sprawie ISTNIENIA zakazu z posłem na Sejm RP? I to nie pierwszym lepszym posłem, ale z takim, który ustawę o ochronie zwierząt zna lepiej niż którykolwiek inny?
[URL]http://bi.gazeta.pl/im/1/10034/m10034271.mp3[/URL]
Poseł Paweł Suski: "W obecnym stanie prawnym te zabiegi są zabronione (...) i tego typu zabiegi kwalifikują się jako znęcanie."

[B]Vectro[/B], nie kompromituj się już dłużej, proszę. W końcu nie jesteś tutaj zwykłym użytkownikiem tylko moderatorem. Więc o ile ignorancja zwykłego użytkownika stawia w złym świetle tylko autora głupiej wypowiedzi, o tyle ignorancja moderatora rzuca cień na administrację forum...

P.S. Mnie w szkole uczono, że ziemia jest okrągła niezależnie od tego, gdzie się mieszka i CO SIĘ KOMU WYDAJE, gdy patrzy na horyzont :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Jestem takim samym użytkownikiem tego forum jak i Ty i każdy inny :) a to że jestem moderatorem , akurat nie zobowiązuje mnie , do posiadania poglądów , wygodnych np Tobie :)
Ja oceniam stan faktyczny , a nie martwe przepisy , które są niejednoznaczne - jeśli był by zakaz kopiowania , nie było by kopiowanych psów , gdyby był zakaz - każdy właściciel kopiowanego psa , poniósł by konsekwencje .. mam kopiowane psy , nikt mi tego nie zabronił , ani mnie nikt za to nie ukarał ... doberman , azjata , pitbull , foksterrier

PS do Twojego PS - WOW :diabloti: dziękuje że mnie poinformowałaś , żyłam ponad 30 lat w niewiedzy ... horyzontu nie widzę , las mi zasłania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Jestem takim samym użytkownikiem tego forum jak i Ty i każdy inny :) a to że jestem moderatorem , akurat [B]nie zobowiązuje mnie , do posiadania poglądów , wygodnych np Tobie [/B]:)[/QUOTE]
Nie mówimy o podglądach wygodnych komukolwiek, tylko o wyrażaniu poglądów świadczących nie najlepiej o kondycji umysłowej piszącego.
[quote name='Vectra']
Ja oceniam stan faktyczny , a nie martwe przepisy , które są niejednoznaczne - [B]jeśli był by zakaz kopiowania , nie było by kopiowanych psów[/B] , gdyby był zakaz - każdy właściciel kopiowanego psa , poniósł by konsekwencje .. mam kopiowane psy , nikt mi tego nie zabronił , ani mnie nikt za to nie ukarał ... doberman , azjata , pitbull , foksterrier
[/quote]
Twoje rozumowanie jest... hmmm, nazwijmy to delikatnie: obarczone błędem logicznym.
Jeżeli fakt paradowania po ulicach psów z oberżniętymi uszami i ogonami dowodzi, że w Polsce nie obowiązuje zakaz kopiowania, to zgodnie z Twoją logiką, jeżeli w Polsce byłby zakaz prowadzenia samochodu po pijaku, to nie byłoby pijanych kierowców.
Czy wreszcie dostrzegasz słabość Twojego wywodu? Czy nadal będziesz nam udowadniać, że jesteś ofiarą polskiej oświaty na szczeblu podstawowym?

[quote name='Vectra']PS do Twojego PS - WOW :diabloti: dziękuje że mnie poinformowałaś , żyłam ponad 30 lat w niewiedzy ... [B]horyzontu nie widzę , las mi zasłania[/B][/quote]
Co w żaden sposób nie wpływa niwelująco na kulistość ziemi...:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']skoro wg Ciebie jest zakaz , bo wg mnie NIE MA - to skąd na ulicach PL tyle kopiowanych psów hę ? :) [/QUOTE]
To że jest tyle przypadków kradzieży nie oznacza że nie ma zakazu. Tylko ze niektórzy nazywaja to pożyczeniem i w ten sposób próbują obejść prawo.
Z kopiowaniem jest podobnie. Ale chyba teraz już nie będzie tego problemu, skoro tak jasno to ujęto w ustawie.

Link to comment
Share on other sites

Już ze trzy razy wklejono tu oficjalny komunikat ZKwP, więc należy przyjąć, że nie mieli innego wyjścia i że przynajmniej części hodowców nie będzie chciało się gimnastykować z wywożeniem/przywożeniem psa z zagranicy.
Gdyby mogli to jakoś ominąć, to by to zrobili - ZK wykazał niezbyt chlubną postawę w czasie dyskusji nad zapisem ustawy z 1997 r. Przecież tę dziwaczną interpretację zapisu w duchu "zabiegów wynikających z technologii produkcji", którą popełnił sekretarz stanu Kowalczyk, wydrukowali w "Psie" w całości upowszechniając w ten sposób przekonanie o legalności zabiegu wśród hodowców - czego jesteśmy świadkami na tym wątku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']widzisz , ja miałam tą przyjemność na dobranoc :)[/QUOTE]
Może i miałaś, ale ja ci tej przyjemności nie zapewniłam, podczas gdy ty obraziłaś również mnie - cóż, ni grzeje mnie to ni ziębi, ale ja się wycofuję z tej dyskusji, źle oceniłam partnerów ;)

Link to comment
Share on other sites

ale pijany kierowca czy złodziej , złapany przez stróży prawa - jest karany :) ja nie muszę ukrywać moich kopiowanych psów , gdyby był zakaz , owszem musiała bym psy trzyma c w piwnicy , lub przemykać jak pijany kierowca , zakamarkami , a nóż się uda i mnie policja nie złapie ....

więc ZŁE przykłady i marne argumenty - dalej podtrzymuje , w naszym kraju nie ma aktualnie zakazu kopiowania , no może poza kilkoma przypadkami marzeń .. ale z życie to nie bujanie w obłokach , tylko szara rzeczywistość ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']ale pijany kierowca czy złodziej , złapany przez stróży prawa - jest karany :) [B]ja nie muszę ukrywać moich kopiowanych psów , gdyby był zakaz , owszem musiała bym psy trzyma c w piwnicy , lub przemykać [/B]jak pijany kierowca , zakamarkami , a nóż się uda i mnie policja nie złapie ....

więc ZŁE przykłady i marne argumenty - dalej podtrzymuje , w naszym kraju nie ma aktualnie zakazu kopiowania , no może poza kilkoma przypadkami marzeń .. ale z życie to nie bujanie w obłokach , tylko szara rzeczywistość ...[/QUOTE]
Czy chcesz przez to powiedzieć, że w okresie np. ostatniego roku zawiozłaś któregoś ze swoich psów lub urodzone w Twojej hodowli szczeniaki do weta w celu obcięcia uszu i ogonów, a wet taki zabieg wykonał?

Link to comment
Share on other sites

Ludzie!! ja w ogóle nie rozumiem o co wy się kłócicie!! cały ten wątek to jedno wielkie bredzenie i marnowanie czasu... który ja na przykład zmarnowałam żeby przebrnąć przez to wszystko...

parę słów ode mnie:

Po pierwsze - oczywiste jest że nowa ustawa wnosi bardzo dużo. Oczywiste jest że nie spowoduje ona że z dnia na dzień znikną pseudohodowle, że ludzie przestaną się znęcać, że kopiowane psy znikną z ulic. Ale spowoduje ona, że osoby którym zostaną [U]udowodnione[/U] takie działania, będą mogły zostać ukarane, bo jest do tego podstawa prawna. Dobrze? czy źle? lepiej żeby ustawy nie było, czy dobrze że jest?

Po drugie - kopiowanie psów rodowodowych nie będzie już takie proste, jak było do tej pory mimo prawnego zakazu. Skoro będzie można wystawiać kopiowane psy w szczególnych przypadkach, czyli takich gdzie zaistniał konkretny zdrowotny powód skopiowania - zapewne wymagana będzie odpowiednia dokumentacja (nikt nie uwierzy nam na słowo że pies wymagał dokonania zabiegu). Dokumentacja będzie musiała być wystawiona przez wykonującego zabieg weterynarza, i oczywiste jest że żaden wet nie będzie wykonywał takich zabiegów w większej ilości, z obawy przed ukaraniem za łamanie przepisów. Dobrze czy źle? generalnie dobrze, choć nie w interesie hodowców ras kopiowanych.

Po trzecie - zakaz wystawiania. Tu jasne jest że ZKWP [U]nieprawidłowo (niekorzystnie dla polskich hodowców)[/U] sformułował swoje zarządzenie, bo skoro zakazane będzie wystawianie kopiowanych psów - to powinno dotyczyć to WSZYSTKICH psów, a nie tylko urodzonych w Polsce. Pochodzenie psa nie powinno mieć tu znaczenia - bo obecnie przepis uderza w polskich hodowców, dając "fory" hodowcom i właścicielom psów kopiowanych spoza naszego kraju. Tu zainteresowani hodowcy powinni zwrócić się do ZK o stosowną zmianę przepisów.

Po czwarte - rzeczywiście z powodu zarządzenia ZK pojawia się nowa furtka dla pseudo - w sytuacji gdy ktoś będzie chciał kupić kopiowanego szczeniaka, a w zarejestrowanych hodowlach go nie dostanie - zwróci się do pseudo... która nie potrzebuje żadnych dokumentacji, zaświadczeń, i zabieg kopiowania będzie mógł być bez przeszkód wykonywany "na czarno", nawet przez wykwalifikowanych weterynarzy, bo przecież nigdzie się pod tym nie podpiszą. Źle - ale czy z tego powodu powinno się zezwolić na legalne kopiowanie? od którejś strony trzeba się zabrać za problemy i bardzo dobrze że się za nie zabrano!

Odnośnie hodowców ras kopiowanych i ich problemów związanych z zakazem - rozwiązanie jest tylko jedno - prowadzenie dalszej hodowli tak, by wcześniej kopiowane uszy i ogony - pozostawione naturalnie - w przyszłości wyglądały jak najbardziej poprawnie (jak np. u amstaffów małe, lekkie ucho ułożone w płatek róży, czy też u sznaucerów tak jak na fotkach wklejanych kilka postów wyżej - nie stojące, małe, klapnięte i przylegające do głowy, czy jakie to tam ma być, nie znam się na sznaucerach) - pasując do ogólnego wyrazu psa. Pozostają jeszcze kombinacje z rejestracją hodowli za granicą itp - ale pewnie większość hodowców odpuści sobie takie kombinowanie.


Sytuacja jest jasna, nie rozumiem kłótni i przepychanek w tym temacie, dajcie już sobie spokój i zajmijcie się czymś bardziej pożytecznym - zamiast dalej udowadniać sobie nawzajem kto tu jest najmądrzejszy i kto ma rację...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dosia.wil']Czy chcesz przez to powiedzieć, że w okresie np. ostatniego roku zawiozłaś któregoś ze swoich psów lub urodzone w Twojej hodowli szczeniaki do weta w celu obcięcia uszu i ogonów, a wet taki zabieg wykonał?[/QUOTE]
Rasę którą wystawiam i do której mam przydomek - się nie kopiuje :) o tym pisałam , było czytać uważnie :diabloti:
a co ma ostatni rok do tego ? od urodzenia , do dziś - jeśli rasa wymagała kopiowania , takie psy nabywałam , wypisałam Ci nawet jakie to rasy , dodam do nich 2 boksery , 3 foksteriery , doberman , pitbull , CAO ... osobiście ich nie kopiowałam , bo ten zabieg wykonuje się kilka dni po narodzinach szczeniaków :) dobek miał ucha naturalne , ale tylko dlatego , że nabyłam go gdy miał ponad 4 miesiące , no i w przypadku tej rasy , kopiowanie w tym wieku , niosło ryzyko że uszy nie staną ... lepszy klapouchy naturalny , niż spaprane kopiowanie - szacun dla weta :) i CAO uszy tnie się razem z ogonami ... w ich kraju , do dziś dnia ... nie używa się do tego skalpela , rwie się uszy :) Mój najmłodszy kopiowany pies , skończy za 3 dni 5 lat , ale po dziś dzień mogę bez problemu nabyć w/w rasy psów kopiowane ...
Weci bez problemu takie zabiegi wykonują - wystarczy iść na wystawę , popatrzeć na rasy kopiowane - klasy od baby do młodzieży - tu popatrz.
Gdyby zakaz prowadzenia samochodu , pod wpływem alkoholu , miał taki sam zakaz/zapis - jak niby zakaz kopiowania , to co 2 kierowca jeździł by nawalony do tego bez ponoszenia konsekwencji.

I daje sobie paluszki poobcinać , że po 1 stycznia 2012 roku , psy kopiowane nadal będą ... bo będzie sobie zapis , tylko nie będzie nikogo kto by to nadzorował i miał władzę by wyciągać konsekwencje ... jadąc po pijaku , stracę prawo jazdy , dostanę wyrok , skonfiskują mi auto , do tego jest grzywna .. co mi kto zrobi , jak będę prowadziła psa z kopiowanymi uszami i ogonem ? skonfiskują mi go , uśpią ? aspiracje wystawowo-hodowlane , mam tylko względem jednej rasy , której się nie kopiuje , aczkolwiek kiedyś z setkę lat temu się to czyniło , ale zaprzestano kopiowania , bynajmniej nie przez miłosierdzie :) powód taki sam , jak niedopuszczalne kolory w rasie SBT , czyli wątrobiany , podpalany i tri ... ale to nie opowieść na ten wątek :) a że lubię mieć w domu PSY , staffik to taka popierdułka ... dlatego pit bądź ast może i doberk - będą kopiowane , nie będą wystawiane .... więc regulamin ZK ich nie będzie dotyczył :)

i zaprzestań mi wmawiać , Twoje pobożne życzenia , tylko zejdź na ziemię , może być okrągła i rozejrzyj się dookoła - i wtedy napisz co tam widzisz ... wyimaginowany świat psów niekopiowanych , czy polską szarą rzeczywistość , która płodzi non stop nowe ustawy , tylko że martwe :)

Wy tu będziecie wmawiać , wklejać , pokazywać parlamentarne zapiski ... jest ich miliony , różnych i nieraz całkiem ciekawych ... jak wspominałam , MARTWYCH .

jak widzę zakaz wjazdu , to go nie łamię , jak widzę zakaz wprowadzania psów , to z psem się nie gramolę , bo skoro jest zakaz , to mogę dostać mandat .. a jeszcze nie spotkałam się z tym , by ktoś kto ma kopiowane psy , został ukarany :) żadna służba mundurowa NIGDY nie zwróciła uwagi , że mam psy bez ogona i uszu ... a miałam z nimi troszkę do czynienia , z racji posiadania ras psów uznanych za nielubiane ... był nawet komplet funkcjonariuszy , który to próbowali mnie ukarać , za to że, moje psy są bez kagańcy i nie upięte na łańcuchu , na własnym podwórku , zabezpieczonym 250 cm ogrodzeniem , oklejonych tabliczkami ostrzegawczymi , że są zUe psy

i oczywiście zanim jutro dogrzebie się do dogomani , powstanie kilkanaście postów , że zakaz jest ... ale to może w waszym kraju :diabloti: bo tu gdzie mieszkam , czyli w państwie zwanym Warszawa , zakazu nie ma ... jak wspominałam , fantazja szczególnie straży miejskiej , często puszcza i potrafią zaskoczyć - czepiali się o różne rzeczy , chcieli mandaty pisać , na wymyślone przez nich uchybienia , których dopatrzyli się u moich psów , kopiowanych psów , ale jak bonie dydy , w życiu nie czepili sie braku ogona czy uszów , baaaa jakie problemy miałam przez naturalne uszy u dobka :diabloti: musiałam wyjaśniać na posterunku SM , że mój dobek to nie rottek i zezwolenia na niego mieć nie muszę , a uszy ma klapnięte tylko dlatego , że skalpel ich nie tykał - wtedy też nie usłyszałam o żadnym zakazie kopiowania ...

to podam znów ten przykład o pijakach i złodziejach - żeby nie wiem jak ciocie z dogo tupały nóżkami , to ja nie wsiądę po % za kółko , ani nie ukradnę - bo policja czy SM , dobierze mi się do zadka .... zresztą mówią , straszą i przestrzegają non stop , podają statystyki ..... analogicznie , skoro ani policja ano SM czy też inna instytucja , nigdy w życiu nie wspomniała mi , ani nie pogroziła palcem , że mam kopiowane psy , o żadnym zakazie nie wspomniała - serio to mogę grubą książkę napiąć o spotkaniach z tymi instytucjami , bo ja prawo znam i przestrzegam i uczę tego tych co smyczy nie umieją przypiąć psu , lubię też ciszę nocną i nie lubię wałęsających się psów , blisko mego domu i setki funkcjonariuszy widziało moje kopiowane psy.
Możecie tupać nóżkami , że zakaz jest - ja słucham tych , co prawo egzekwują.

zaraz ktoś wytłuści zdanie "bo ja prawo znam i przestrzegam " i dopisze , że zakaz jest a ja go łamię ... zakaz by był , gdyby go egzekwowano :) tak jak z jazdą po alkoholu , kradzieży , prowadzanie psa bez smyczy , zakłócanie ciszy nocnej itd
A mam kopiowane psy i legalnie się z nimi poruszam po Warszawie , oczywiście są na smyczy - bez kagańca , bo tak mówi prawo smycz lub kaganiec , a że moje pitu mitu , to dla naszego państwa nie rasa , mimo iż rasa pitbull jest na liście , zezwolenia mieć nie muszę więc kagańca również :)

PS uważajcie na jabłka , batoniki Pawełek i niektóry płyny do spryskiwaczy - po spożyciu tychże czy też wdychiwaniu , alkomat wykaże spożycie :diabloti: a jest zakaz prowadzenia pojazdów , pod wpływem alkoholu :)

PS2 , w moim lesie prószy śnieg

Link to comment
Share on other sites

Vectra, ja zupełnie nie rozumiem Ciebie i tego co chcesz tu wszystkim udowodnić! jasnowidzem chyba jesteś skoro z taką pewnością wiesz jak nowe przepisy będą egzekwowane i jak będą karane czy nie karane osoby je łamiące. Z twoich wywodów wynika że jeśli zrobię komuś krzywdę, pobiję, obrabuję, ale nikt mnie na tym nie złapie ani nie udowodni - to znaczy że nie zrobiłam nic złego a przepis zabraniający takich czynów jest martwy więc właściwie go nie ma!

a powiedz, skoro tak podobają Ci się kopiowane psy - dlaczego sobie staffików nie skopiujesz? zrób hodowlankę, zalicz wystawy, po czym narkoza, ciach ciach, i będzie piękne ucho! staffiki mają małe uszka, na pewno staną, a pomyśl jak pięknie będą wyglądały! a co to za różnica czy poddasz narkozie dorosłego psa czy szczeniaka? żadna. nie mówiąc już o tym że ucho można by urwać ręcznie, tak się przecież w rosji robi, albo chocby ciachnąć siekierką żeby równo wyszło, a co tam, zakazy są przecież martwe, a nawet jak ktoś kiedyś zobaczy że masz takie psy to nie udowodni Ci że to ty zrobiłaś - będziesz więc 100% niewinna...

nie rozumiem co chcesz tu wszystkim udowodnić, bo ja rozumiem z tego jedno - że jeśli nikt nie złapie za rękę, nie udowodni, nie podciągnie pod paragraf - to hulaj dusza, można robić co się komu podoba wg własnego widzimisię, bo przepis jest martwy

może wyprowadźmy się wszyscy gdzieś w dżunglę, do kraju w którym nie ma prawa, będzie można nawet jeździć po pijaku i rozjeżdżać ludzi na placki - jeśli przepisów nie będzie (lub będą ale martwe) - wszystko będzie w porządku...

Link to comment
Share on other sites

Ustawa z 1997 jest ewidentnie zła, skoro trzeba aż 12 stron, żeby próbować rozgryźć co autor miał na myśli:
[url]http://sprp.com.pl/tresc/prokurator/bae5eea3bda96bb31b78e0c51b472a0b.pdf[/url]
Wiem tylko o jednym przypadku zatrzymania za obcięcie ogona szczeniakowi - skończyło się grzywną 300 zł, bo winny przyznał się i dobrowolnie poddał karze. No i miał 73 lata, co pewnie jest nie bez znaczenia.
Obcinał te ogony sekatorem - zawsze to jakiś postęp, jeśli zważyć, że onegdaj psom ogony odgryzano. I trzeba w ten postęp wierzyć. To się nie stanie z dnia na dzień, ale będzie lepiej. Ludzie są zbyt leniwi, żeby masowo omijać postanowienia ZK, nawet jeśli niedoskonałe. A że postawa niektórych hodowców i sędziów jest jaka jest, to smutne, ale nie od dziś wiadomo, że ryba śmierdzi od głowy. Na szczęście nie wszyscy tkwią uwięzieni w schematach. Pudle były cięte a teraz nie są. Yorki też. Z innymi też się uda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dosia.wil']Zechcesz podjąć polemikę w sprawie ISTNIENIA zakazu z posłem na Sejm RP? I to nie pierwszym lepszym posłem, ale z takim, który ustawę o ochronie zwierząt zna lepiej niż którykolwiek inny?

[URL="http://bi.gazeta.pl/im/1/10034/m10034271.mp3"][B] http://bi.gazeta.pl/im/1/10034/m10034271.mp3[/B][/URL]

Poseł Paweł Suski: "W obecnym stanie prawnym te zabiegi są zabronione (...) i tego typu zabiegi kwalifikują się jako znęcanie."

[/QUOTE]
[quote name='Vectra']- dalej podtrzymuje , w naszym kraju nie ma aktualnie zakazu kopiowania , no może poza kilkoma przypadkami marzeń .. ale z życie to nie bujanie w obłokach , tylko szara rzeczywistość ...[/QUOTE]
[FONT=Verdana]Wysłuchałem całego nagrania i nie ulega żadnej wątpliwości, że Twój upór jest nieracjonalny. Lekarz weterynarii i poseł specjalista jednoznacznie stwierdzają, że te zabiegi są zabronione. Koniec. Kropka.
Oczywiście, zawsze się znajdą tacy, którzy będą twierdzili że czegoś tam nie rozumieją i według nich jest inaczej niż jest faktycznie, ale może nadeszła już pora żeby się tym nie chwalić?

[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olga RaQ']
a powiedz, skoro tak podobają Ci się kopiowane psy - dlaczego sobie staffików nie skopiujesz? [/QUOTE]
wiesz wezmę ten pomysł pod uwagę :)

może zatem inaczej , poszperajcie w necie , jakie są wyciągane konsekwencje , w krajach w których przepisy są żywe - tam są zakazy , nakazy , obowiązki - są kary

no i własnie cały czas bawię się tym tutaj , że po z tego że kolejny przepis wejdzie w życie , skoro nikt tego nie będzie kontrolował ?

no i cały czas próbuje nakierować rozmówców , by zamiast cieszyć się , że jakiś kolejny zakaz wejdzie , zaczęli walkę by był paluch sprawiedliwości , który będzie nad tym czuwał i pociągał do odpowiedzialności , tych którzy zakazy łamią ..

Filodendron widzę że złapał , dziękuje Ci za to :)
Nowa ustawa też nie jest dobra , bo nie ma wyszczególnionego , co grozi za złamanie zakazu ... mandat 300 zł ? żadna kasa i kara ... no i który organ , będzie że tak powiem , się w to bawił i wyłapywał właścicieli kopiowanych psów

Na dzień dzisiejszy , wiem np co mi grozi , jeśli wsiądę do samochodu pod wpływem alkoholu czy też innych środków odurzających , natomiast nie ma wzmianki , co mi będzie grozić , kto będzie to kontrolował , brak bata do tej ustawy.
Jasno i klarownie wiem tylko , że nie mogę wystawić kopiowanego psa , urodzonego po nowym roku w PL .. że w czasie przeglądu hodowlanego , pieski mają mieć ogonki całe - tu wiem , tu mam jasno napisane ...

i 73 latek , oberwał bo użył sekatora , nie był wetem ,więc nie ma uprawnień by takie zabiegi czynić ...

z każdym tematem psim , właśnie jest taki durny spór - brawa że coś powstało , oklaski , fajerwerki - spory z osobami które nabijają się z kolejnego ustawowego twora ... a poza tym że powstanie kolejny zapis , nie zmieni się nic ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']wiesz wezmę ten pomysł pod uwagę :)

może zatem inaczej , poszperajcie w necie , jakie są wyciągane konsekwencje , w krajach w których przepisy są żywe - tam są zakazy , nakazy , obowiązki - są kary

no i własnie cały czas bawię się tym tutaj , że po z tego że kolejny przepis wejdzie w życie , skoro nikt tego nie będzie kontrolował ?

no i cały czas próbuje nakierować rozmówców , by zamiast cieszyć się , że jakiś kolejny zakaz wejdzie , zaczęli walkę by był paluch sprawiedliwości , który będzie nad tym czuwał i pociągał do odpowiedzialności , tych którzy zakazy łamią ..

Filodendron widzę że złapał , dziękuje Ci za to :)
[B]Nowa ustawa też nie jest dobra , bo nie ma wyszczególnionego , co grozi za złamanie zakazu ... mandat 300 zł ? żadna kasa i kara ... no i który organ , będzie że tak powiem , się w to bawił i wyłapywał właścicieli kopiowanych psów [/B]

Na dzień dzisiejszy , wiem np co mi grozi , jeśli wsiądę do samochodu pod wpływem alkoholu czy też innych środków odurzających , natomiast nie ma wzmianki , co mi będzie grozić , kto będzie to kontrolował , [B]brak bata do tej ustawy.[/B]
Jasno i klarownie wiem tylko , że nie mogę wystawić kopiowanego psa , urodzonego po nowym roku w PL .. że w czasie przeglądu hodowlanego , pieski mają mieć ogonki całe - tu wiem , tu mam jasno napisane ...

i 73 latek , oberwał bo użył sekatora , nie był wetem ,więc nie ma uprawnień by takie zabiegi czynić ...

z każdym tematem psim , właśnie jest taki durny spór - brawa że coś powstało , oklaski , fajerwerki - spory z osobami które nabijają się z kolejnego ustawowego twora ... a poza tym że powstanie kolejny zapis , nie zmieni się nic ...[/QUOTE]

Wiesz co? Już mi się nawet śmiać nie chce z tych bzdur, które tutaj pitolisz od paru stron.

Co do Twojej postawy życiowej i wyznawanych wartości, które nam tutaj jasno wyłożyłaś -
[U]Moralność według Vectry:[/U]
Vectra nie kradnie, nie zabija, nie jeździ po pijaku, ale nie dlatego, że to jest złe, niemoralne i niezgodne z prawem, a tylko dlatego, że mogliby ją złapać i zapuszkować! Gdyby nie pewność, ze spotka ją dotkliwa kara, Vectra bez oporów zapewne robiłaby różne brzydkie rzeczy...

"Wór z łajnem"... :angryy:

P.S. [U]Co do kar, jakie grożą za kopiowanie.[/U] Gulgoczesz tutaj i mądrzysz się na temat prawa i ustawy, a nawet jej nie przeczytałaś. Nie wiem, skąd wzięłaś ten mandat 300 zł. Pewnie z głowy, czyli z niczego. Artykuł 35 ustawy o ochronie zwierząt:
Za kopiowanie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, kara pieniężna do 100 tys. zł, zakaz posiadania zwierząt przez 10 lat, no i... przepadek zwierzęcia, nad którym się znęcałaś. Warto ryzykować?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']no i cały czas próbuje nakierować rozmówców , by zamiast cieszyć się , że jakiś kolejny zakaz wejdzie , zaczęli walkę by był paluch sprawiedliwości , który będzie nad tym czuwał i pociągał do odpowiedzialności , tych którzy zakazy łamią .. [/QUOTE]

są takie organy jak policja, prokuratura, sądy. Są to organy ustanowione po to by łapać, osądzać i karać przestępców, czyli osoby które łamią przepisy ustaw. Skoro są przepisy, jest ustawa, dlaczego te już istniejące istniejące organy nie miałyby się zająć takimi sprawami?

oczywiste jest że nagle z dnia na dzień wszyscy policjanci nie rzucą się nagle do przeszukiwania domostw czy też prowadzenia śledztw mających na celu znalezienie i wytępienie pseudohodowców czy też osób znęcających się nad zwierzętami. Ale jeszcze raz powtórzę - jeśli taka osoba zostanie złapana na przestępstwie, będą dowody - będzie mogła w świetle prawa zostać odpowiednio ukarana, [U]bo będzie do tego podstawa prawna[/U], taka jakiej do tej pory nie było.

a z tego co wiem jest sporo osób - choćby działających w fundacjach na rzecz zwierząt - które będą walczyć o to żeby odpowiednie dowody się znalazły, więc spokojnie - myślę że jest szansa na pewne zmiany przynajmniej w niektórych kwestiach

Link to comment
Share on other sites

W moim przekonaniu relacja do prawa, to w Polsce wielki problem.
Weźmy całkiem inną sprawę. Zadyma w Warszawie w dniu 11 listopada.
Stołeczny ratusz wydaje zezwolenie na manifestacje skrajnie opozycyjnych grup w [B]bezpośrednim sąsiedztwie i w tym samym czasie[/B]. [B]Każdy najmarniejszy urzędnik ale z wyobraźnią musi wiedzieć[/B], że będzie maksymalna zadyma. I tak też jest.
Zamieszki, walki uliczne, spalone samochody, polewaczki, 200 osób zatrzymanych.

[B]Pani Prezydent, profesor prawa,[/B] pytana już po wszystkim, kto za ten bałagan ponosi odpowiedzialność stwierdziła, że [B]ratusz zrobił wszystko, w granicach prawa, aby uniknąć zadymy[/B]. Redaktor ciśnie dalej pytając, a może należałoby nie udzielać zezwolenia na sąsiednie manifestacje opozycyjnych grup.
[B]Pani Prezydent, profesor prawa[/B] stwierdza, że ustawa nie daje takich możliwości, bo taką odmowę można zaskarżyć do sądu. Już raz tak zrobiła w ubiegłym roku, sąd uchylił decyzję o odmowie, ratusz przegrał, [B]a ratusz nie może przegrywać w sądzie !!![/B]
Tę wypowiedź słyszałem osobiście w TV.
W sukurs pani Prezydent Warszawy przychodzą Prezydent, Premier i całkiem spora grupka aktywistów PO, a także szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego w kancelarii Prezydenta, generał zresztą. Zgodnym chórem wołają: [B]prawo należy zmienić![/B]

Dzisiaj w radiu słyszałem [B]wypowiedź innej profesor prawa, karnistki,[/B] pani M. Płatek, która stwierdziła, ze prawo w sprawie zgromadzeń jest OK., przestrzegała przed jego pochopnymi zmianami, a [B]polecała zwyczajne myślenie i przewidywanie skutków.[/B]


Co to jest? Wypisz wymaluj obrazek jak w tym temacie. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixel']Sugerujesz, że Vectra może w realu być profesorem prawa??? Hmmm, to by wiele wyjaśniało...:evil_lol:[/QUOTE]

Jak chcesz wiedzieć , to zapytaj bezpośrednio mnie , a nie rób sobie tu podśmiechujek by zabłysnąć :)
Na razie nie mam chwilowo czasu na ten wątek , bo prowadzę rozmowę , na podobnym poziomie rozumiejących jak tu :) z moim ulubieńcem TPSA , bo ktoś przypadkowo , dał mój nr telefonu , też innemu abonamentowi , no i dochodzimy - jak to się mogło stać :diabloti: ja juz wiem jak , teraz TP niech poniucha , może dojdzie

Link to comment
Share on other sites

''P.S. Co do kar, jakie grożą za kopiowanie. Gulgoczesz tutaj i mądrzysz się na temat prawa i ustawy, a nawet jej nie przeczytałaś. Nie wiem, skąd wzięłaś ten mandat 300 zł. Pewnie z głowy, czyli z niczego. Artykuł 35 ustawy o ochronie zwierząt:
Za kopiowanie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, kara pieniężna do 100 tys. zł, zakaz posiadania zwierząt przez 10 lat, no i... przepadek zwierzęcia, nad którym się znęcałaś. Warto ryzykować?''


Jeżeli kara grzywny przewiduje do 100 tys.zł ,to grzywna może wynosić 300zł.W zależności od tego w jakim nastroju jest sędzia:)Może to być każda suma do 100 tys.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...