Jump to content
Dogomania

ZYWE SZKIELETY ok.40!!! na zamku w Kamiencu !.. ODEBRANE ! ! ! ..sa Bialogardzie ...


zuziaM

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Elżbieta481

Nie wiem,czy ktoś napisze,ale podaje(na wszelki wypadek)
jest strona-www.prezydent.pl
i jest na stronie możliwośc wysłania maila do p.Prezydenta.
Teraz poszukam namiarów na Ministra Sprawiedliwości.
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

JA napisałam juz dawno temu do prezydenta
Dzis dostałam odpowiedź:
"
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Pani ................... tu moje imie i nazwisko[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][/FONT]
[FONT=Times New Roman][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Szanowna Pani[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Potwierdzamy wpływ Pani listu z dnia 9 października 2007 r. nadesłanego do Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Uprzejmie informujemy, że Pani list przesłaliśmy do Wójta Gminy Kamieniec Ząbkowicki z uprzejmą prośbą o rozpatrzenie opisanej sprawy i ewentualne wykorzystanie w podejmowanych działaniach.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Z poważaniem[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wojciech MARCZAK[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Asystent specjalista[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Biuro Listów i Opinii Obywatelskich [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej"[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][/FONT]
[FONT=Times New Roman][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

juz pisałam ze nie mam ;(
Pisałam go w tym formularzu
to co wy napisałyscie + tak z serca od siebie
tego dnia napisałam tego mase do prau gazet do radia etc.
Nie o[FONT=Times New Roman][SIZE=3]dtworzę [/SIZE][/FONT]tego -wiem ze piszac do prezydenta wazne by podac wszystkie swoje dane -anonimow nie czytaja.

wazne ze jest jakis efekt
moze jak beda czuli ze ktos patrzy im na rece to coś w tym temacie zrobia!!

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie
A strone dalej ja odpisałam ze takowy list wysłałam

[quote name='Madzik77']Cos tam sklecilam i wysłałam do PREZYDENTA do TVN do POLSATU do RADIA ZET...

Wy tez piszcie WSZEDZIE
moze ktos podejmie ta sprawe!

TRZEBA DZIAŁAĆ
TRZEBA COS ROBIC!!

:angryy:[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Wklejam APEL od P. Smigielski

[B][FONT=&quot][IMG]file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CAgata%5CUSTAWI%7E1%5CTemp%5Cmsohtml1%5C01%5Cclip_image002.jpg[/IMG] [/FONT][/B][B][FONT=&quot]„MRUNIO"[/FONT][/B][B][/B][B][FONT=&quot]Fundacja Ochrony Zwierząt i Ochrony Polskiego Dziedzictwa Przyrodniczego[/FONT][/B][B][/B][B]organizacja pożytku publicznego: KRS nr 0000261716[/B][B][/B][B]tel.: 0692 776 068 e-mail: [/B][B][email protected][/B][B][/B]
[CENTER][CENTER][B]Bank PEKAO S.A w Kłodzku konto: 85 1240 1965 1111 0010 1171 6801[/B][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][B][/B][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][B][U][FONT=Georgia]Psy z zamku w Kamieńcu Ząbkowickim czekają na ratunek.[/FONT][/U][/B][/CENTER][/CENTER]

[B][FONT=Georgia]Od 1992 r. do gminy, policji i prokuratury wpływają regularnie doniesienia o potwornych warunkach w jakich trzymane są psy na zamku w Kamieńcu Ząbk. [/FONT][/B][FONT=Georgia]Mimo licznych interwencji dzierżawca zamku, W. Sobiech, nadal[B] psy głodzi i nie zapewnia im opieki. [/B]Raport urzędu gminy z 2002 roku podaje, że na zamku było 50 psów. W 2007 roku naliczono ich około 25.[B] Mimo, że psy rozmnażają się stale; liczba ich nie rośnie lecz maleje ... [/B][/FONT]
[B][/B]
[B][FONT=Georgia]Prosimy o interwencje wszystkich ludzi, którym los cierpiących zwierząt nie jest obojętny: [/FONT][/B][FONT=Georgia] listy i tel. do prokuratury, inspekcji weterynaryjnej, starostwa w Ząbkowicach, do gminy i na policję w Kamieńcu Z., do władz wojewódzkich, itp;[B] z zapytaniem dlaczego ten koszmar tak długo się ciągnie; z żądaniem aby psy z zamku znalazły się w końcu pod opieką odpowiedzialnej osoby, [/B]która zapewni im pełną miskę i godziwe warunki bytowania.[B] Aby ten, który znęca się nad nimi od tak wielu lat nie uszedł sprawiedliwości ...[/B][/FONT]
[B][/B]
[B][FONT=Georgia]To co zobaczyłam na zamku 2 paźdź. br [/FONT][/B][FONT=Georgia]było niewyobrażalne. [B]Kilkanaście żywych szkieletów snuło się po ciemnym, brudnym i cuchnącym pomieszczeniu. Odór mocznika był tak silny, że piekło w oczy i utrudniało oddychanie.[/B] Oprócz skrajnego wychudzenia, psy miały różnorakie problemy skórne i ślady pogryzień. Nigdzie nie było śladu wody ani pożywienia. [/FONT]
[FONT=Georgia]Szok nie do opisania przeżyłam w momencie gdy zobaczyłam [B]scenę walki psów o świeże odchody.[/B] W czasie naszego pobytu w tym pomieszczeniu odbyły się dwie takie walki. [/FONT]
[FONT=Georgia]„Psy nie stoją w fekaliach” powiedział policjant „X” do prasy. Mój komentarz jest taki: owszem nie stoją bo fakalia zjadają natychmiast. [/FONT]
[FONT=Georgia]Widząc straszne zamieszanie z powodu walki o odchody dzierżawca postawił skrzynkę transportową, na którą rzuciła się grupa najsilniejszych psich szkieletów. Skrzynka mogła być tylko częściowo wypełniona bo od połowy wysokości ma otwory. Psy pochłonęły zawartość skrzynki w mgnieniu oka bardzo głośno mlaskając. Zapytałam czy one jedzą czy piją. Odpowiedział mi spokojnym głosem, cyt: „jedno i drugie”. Pozostałe psy nie dostały nic. [/FONT]
[FONT=Georgia]Ktoś powiedział dowcip, że właściciel psów wychodował nową odmianę charta. Tego typu żart w obliczu tragedii głodujących tam psów to po prostu okrucieństwo !!![/FONT]
[FONT=Georgia]Policjant „X” powiedział później, że psy te pochodzą z bliskich krzyżówek i w związku z tym są takie chude. Nie trzeba być ani weterynarzem ani genetykiem aby uznać, że tego typu wypowiedź to kompletna bzdura !!! [/FONT]
[FONT=Georgia]Pozostawiliśmy ten istny obóz koncentracyjny „za folią” i wyszliśmy z zamku. Zgodnie z Ustawą o Ochronie Zwierząt psy powinny były być natychmiast zabrane.[/FONT]
[B][FONT=Georgia]Władze gminy, funkcjonariusze inspekcji weterynaryjnej i policji bardziej dbają o prawa oprawcy niż jego ofiar[/FONT][/B][FONT=Georgia].[/FONT]
[FONT=Georgia]Fakt, że[B] od 15 lat W. Sobiech znęca się ze szczególnym okrucieństwem nad dziesiątkami psów powodując śmierć wielu z nich i to uchodzi mu bezkarnie; świadczy o tym, że powyższe służby dopuszczają się przestępstwa z Ustawy o Ochronie Zwierząt. [/B][/FONT]
[CENTER][CENTER][B][FONT=Georgia]Bierna akceptacja jest przyzwalaniem a przyzwalanie jest współwiną.[/FONT][/B][/CENTER][/CENTER]
[B][I][FONT=&quot]SMIGlELSKI[/FONT][/I][/B]
[B][I][FONT=&quot](Elżbieta Śmigielski,[/FONT][/I][/B][FONT=Arial] Prezes Zarządu Fundacji) [/FONT]

[CENTER][CENTER][B][I]"Zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę"[/I][/B] Art. 1.1 Ustawy o Ochronie Zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 r).[/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][B][I]"Zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom .. należy do zadań własnych gmin"[/I][/B](Art 11.1 w/w Ust.)[/CENTER][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

to co moze wysyłamy wszyscy wtedy jak otrzymaj inf od kilkunastu osób z roznych stron polski to mysle ze cos wskuramy .......

moze zorganizujmy cos jesli sie pod tym co napisałam podpisujecie


trzebaby podac w punktach adresy @ do wszystkich waznych osób ......i teks który kopiujemy i przesyłamy ewentualnie jakies własne mysli i refleksje ...pozdr was

Link to comment
Share on other sites

Nie znam stacji i programow telewizji polskiej, ale natknelam sie w internecie na stacje TVP3 Szczecin i program Pieskie życie[IMG]http://ww6.tvp.pl/images/layout/wiadomosci/blank.gif[/IMG]

Premiera: raz w miesiącu, sobota o 18:55
Autorka: Ewa Fundament-Karśnicka
[url]http://ww6.tvp.pl/6565,20070111444483.strona[/url]
Moze warto ta pania zainteresowac? Lub sprawa dla reportera (nie wiem czy sie zwierzetami tez zajmuja)? Takie dwa pomysly, moze ktos ma lepsze?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...