Jump to content
Dogomania

myślistwo/ myśliwi złe czy dobre...


renia3399

Recommended Posts

[quote name='Sybel']Panbazyl, nie pomyślałam...
A, kurde, moja znajoma jest dziekanem malarstwa ASP, jej ojciec był współzałożycielem tejże szkoły. I nie, nie mają wrażliwości dziecka, tylko dorosłego, dojrzałego człowieka po różnych życiowych zakrętach.
A małe dziecko am tyle wrażliwości, co czołg - [B]palec w oku mamusi[/B], w uchu tatusia, w nosku pieska... Jak myślisz, dlaczego psy najczęściej nie akcpetują dzieci? Nie przez rozmiar....[/QUOTE]

nie znasz się ...dziecko jest wrażliwe na ból matki :roflt:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']tej zimy z głodu nie zemrzemy :evil_lol:[/QUOTE]



no nie. U mnie spore zapasy - pół hektara ogrodzonego śniegu na pół metra wysokości a czasem i wyżej. Tylko tego obsikanego nie jedzmy - tam są bakterie! A to żywe przeca. Nawet jak zamrożone.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']no nie. U mnie spore zapasy - pół hektara ogrodzonego śniegu na pół metra wysokości a czasem i wyżej. Tylko tego obsikanego nie jedzmy - tam są bakterie! A to żywe przeca. Nawet jak zamrożone.[/QUOTE]
urynoterapia , to podobno teraz największy hicior :evil_lol:

my mamy śniegu , do końca życia tego nie przeżremy :shake: leśny jest !!! ekologiczny :grins:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']i znowu przytyję tej zimy :placz: z obżarstwa , bo jak nie zjeśc jak to białe wszędzie leży[/QUOTE]
no mnie to też grozi :diabloti:

[quote name='Vectra']urynoterapia , to podobno teraz największy hicior :evil_lol:

my mamy śniegu , do końca życia tego nie przeżremy :shake: leśny jest !!! ekologiczny :grins:[/QUOTE]
też mam ekologiczny, lasy dookoła też a w dodatku prawie że "górski"

a mój pies juz zaczyna akcję niejedzenia barfu a pożerania sniegu
[IMG]http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/527738_432764400145763_1409215108_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']Panbazyl nieźle te swoje psy karmisz żeberka z dzika fiu fiu :siara:

moje co najwyżej sarninki posmakowały. A teraz suka wylizuje słoik po nutelli, dostaje slinotoku jak tylko widzi ze siegam po to mazidło :evil_lol: zupełnie jak pańcia :loveu:[/QUOTE]

oj daj mi adres to Ci wyślę tylko co napoczęty słoik nutelli. U mnie w domu jakoś nie idzie to...
a psy na mięsie "lecą" tzn na barfie. A żeberka dostałam od znajomych myśliwych a że ja i kuchnia to dwie inne sprawy więc pomyślalam, ze psy dostana na święta taki prezent. W końcu trawę jedzą tylko czasem to niech mają też atrakcje - hoduję psy nie kozy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']oj daj mi adres to Ci wyślę tylko co napoczęty słoik nutelli. U mnie w domu jakoś nie idzie to...
a psy na mięsie "lecą" tzn na barfie. A żeberka dostałam od znajomych myśliwych a że ja i kuchnia to dwie inne sprawy więc pomyślalam, ze psy dostana na święta taki prezent. W końcu trawę jedzą tylko czasem to niech mają też atrakcje - hoduję psy nie kozy.[/QUOTE]

u nas idzie w tempie przerazającym-teraz robię domową :diabloti:
Moje tez na mięchu chowane-wtanżalają aż miło :loveu: Chociaz dzika jeszcze nie dostały. Ale za to konika jadły. :roll: Dobrze, że na swoje nie zachaciało im się polować :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

ja moim też dałam kiedyś koninę - dostałam juz gotowe paczki z firmy Barf Center. Przyznam się, ze miałam dość mieszane uczucia względem akurat tego dania dla psów. Ale dałam. Uznałam, że ten koń i tak już nieżywy i że grzechem jest marnować to co mam. Tak samo ja nie zjem koniny ani króliczyny. Dziki mnie nie przerażają na talerzu - byle z naturalnego lasu a nie z hodowli - bo wtedy mięso smakuje identycznie jak ze świni (to samo jakby swinie puścic do lasu i pozwolić na dzikie życie - mięso smakuje jak z dzika).

Link to comment
Share on other sites

No tez z tego samego założenia wyszłam.
Koniś i tak już kaput, a ja mam to co? Ma zgić? Psy zeżarły, ja bym nie mogła, królika akuat jadłam-nie powalił mnie na kolana. Ale taki ze mnie hipokryta, że krówkę i świnkę zjem, w imię zasady polędwica oczu nie ma :diabloti: Konika nie mogę, no...:-(

a co do sniegu i głodu-może by tak zapakować i do afryki wysłać? Załatało by tam braki c'nie? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']A ja znam kobiety wegetarianiki, które podczas ciąży nie jadły mięsa i żyją,a dzieci są zdrowe. Ulegajmy zachcianką, tak, to najlepszy argument za zabijaniem. Bo mi smakuje, bo chciałem.
Weganką zaleca się nie przejście na miesożerstwo,a na wegetarianizm, aby dostarczać więcej witamin itp. [B]z nabiału i jajek[/B].
podawałam linki do stron
[URL]http://wegemaluch.pl/[/URL][/QUOTE]

Tak, jaja i nabiał dostarczą wszystkiego co trzeba :D

[quote name='Vectra']tej zimy z głodu nie zemrzemy :evil_lol:[/QUOTE]

To samo pomyślałam ;)
Ale ja chyba umrę, bo u mnie śniegu brak :eviltong:
[quote name='Alicja']nie znasz się ...dziecko jest wrażliwe na ból matki :roflt:[/QUOTE]

Tak, mój Theoś jest bardzo wrażliwy na mój ból, jak ciągnie mnie za włosy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']ee a to bezag napisała, że wówczas je się tylko nabiał i jajka? naprawdę, zarówno wegetarianizm, jak i weganizm obfitują w multum żywieniowych możliwości ;)[/QUOTE]

Już w kilku postach napisał, że nabiał i jaja mogą zastąpić mięso ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']no jakoś wegetarianie i weganie mają się dobrze ;) i tak jak pisałam, często lepiej niż przeciętny mięsożerca[/QUOTE]

no to weź losowo 100 zjadaczy mięsa , 100 zjadaczy okazjonalnych i 100 wegan i wegetarian ...i gwarantuję ci , ze w każdej populacji znajdziesz i zdrowych i chorych w ilościach porównywalnych ; nie masz jednoznacznych badań i nikt jeszcze nie udowodnił ze wegańskie czy wegetariańskie odżywianie daje gwarancje na zdrowie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']no to weź losowo 100 zjadaczy mięsa , 100 zjadaczy okazjonalnych i 100 wegan i wegetarian ...i gwarantuję ci , ze w każdej populacji znajdziesz i zdrowych i chorych w ilościach porównywalnych ; nie masz jednoznacznych badań i nikt jeszcze nie udowodnił ze wegańskie czy wegetariańskie odżywianie daje gwarancje na zdrowie[/QUOTE]

tylko że ja nie mówię, że różnica leży konkretnie w sposobie żywienia, tylko o tym, że przeciętny zjadacz mięsa dużo mniej interesuje się tym, co je, niż weganie. to, że wielu ludzi odżywia się fatalnie to chyba nie jest tajemnica.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']tylko że ja nie mówię, że różnica leży konkretnie w sposobie żywienia, tylko o tym, że przeciętny zjadacz mięsa dużo mniej interesuje się tym, co je, niż weganie. to, że wielu ludzi odżywia się fatalnie to chyba nie jest tajemnica.[/QUOTE]

jak nie mówisz jak mówisz :)

[quote name='motyleqq']no jakoś wegetarianie i weganie mają się dobrze ;-) i tak jak pisałam, często lepiej niż przeciętny mięsożerca[/QUOTE]

się zdecyduj :)

Link to comment
Share on other sites

proszę Cię, nie mów mi, co miałam na myśli. poszukaj sobie kilka stron wstecz, bo do tego nawiązałam pisząc 'i tak jak pisałam', tam dokładnie napisałam o co mi chodzi.
można żyć bez mięsa w dzisiejszych czasach, trochę głupie jest sprzeczanie się z tym.

proszę, żebyś nie musiała szukać, to się zacytuję:

[QUOTE]właśnie to, że tak wysoko rozwinęła się nasza cywilizacja umożliwia rezygnację z mięsa(żeby nie było, to nie znaczy, że należy rezygnować, tylko że jest taka możliwość, jeśli ktoś chce). cała masa ludzi jedzących mięso odżywia się dużo gorzej niż przeciętny weganin. [/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Aborygeni sobie upolują .... a tych bałwanów należało by w końcu karmić tym na co zapracowali[/QUOTE]
a tak - dokładnie - tylko czy tam znajdzie się miejsce na kolejne bałwany?

jak to czytam to nasuwa mi się takie stare opowiadania na myśl jak to chłop chciał oduczyć konia jeść wszystkiego. I mu się to udało, tylko, ze koń zdechł.

Magdabroy - sniegu doślemy - ja już pakuję - bo wlasnie Matka Natura dowiozla mi nową dostawę prosto z nieba.

Link to comment
Share on other sites

niestety przeciętni veganin , odżywia się bardzo źle , bo nie umie komponować sobie odpowiednio posiłków.
często lekarze na ten temat mówią.

i kiedyś pisałaś że bezmięsna dieta jest tania - bzdury opowiadasz , jest droższa niż kotlet schabowy i nie wmówisz mi że nie , bo karmię również bezmięsnych i głównie ich ... bo to świetny sposób na zbijanie kokosów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...