Jump to content
Dogomania

Psie sporty


REVOLUTION

Recommended Posts

Sowa
wchodzisz na szczyty kretactwa. Moja zimowa kurtka ma grubsze rekawy niz ten "symboliczny szarpak".

Najsmieszniejsze jest to, ze to sa szkolenia podawane jako wzor, upubliczniane. Nie chce myslec co sie naprawde dzieje. Polscy przedstawiciele mondio to chyba dresy, wszystkie filmiki z podejrzanie wygladajacymi ludzmi, agresywna, prymitywna muzyka. Jak sie mozna tym fascynowac?
A, tez sa szczeniaczki uczone ataku.

Live baiting bylo nagrane ukryta kamera, teraz drony lataja nad torami zeby psow na oposy nie szczuc. U nas na ludzi wolno.

Link to comment
Share on other sites

Przypomniala mi sie metoda ktora wykorzystuja ludzie do szkolenia psow do walk. Na psie przywiazuja psie herbatniki. Widzisz tu jakas roznice? Myslisz ze pies szkolony w ten sposob na podworku nie przenosi tego zachowania na ulice? Grubo sie mylisz. Ja tu widze to samo co w szkoleniu do walk - psy mlode, bez podstaw szkolenia, nie mozna zniechecic. Wiec na pierwsze ofiary sie wybiera swinki morskie i kroliki, albo pies gryziony jest przywiazany krotko na lancuchu i ma kaganiec. Wiekszosc psow uzywanych do walki nie ma pojecia ze moze im sie cos stac - az sie nie stanie.

Link to comment
Share on other sites

"Przypomniala mi sie metoda ktora wykorzystuja ludzie do szkolenia psow do walk. Na psie przywiazuja psie herbatniki."

 

 

IDĘ SIĘ UPIĆ.

 

Ty naprawdę wierzysz w te - przepraszam - kocopały które wypisujesz?

 

:-)))

 

Nadal proszę o podanie miasta / regionu w którym mieszkasz i czynisz te obserwacje. Spróbuję je - jednak - zweryfikować z jakimkolwiek szkoleniowcem z tego miejsca.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tak? A ratowana osoba to biega i macha rekami?

 

Ratowana osoba jest często przerażonym dzieckiem czy osobą z alzheimerem, zdarzają się osoby z problemami psychicznymi. Potrafią się zachowywać bardzo, ze tak to ujmę niekonwencjonalnie. Poza tym pies poszukiwawczy terenowy nie idzie po śladzie tylko reaguje także na całkowicie przypadkowe osoby spotkane w terenie, na przykład wypoczywające na szlaku. Pies ma co prawda kamizelkę, ale nie każdy prawidłowo na nią reaguje. Nawet w legendzie o Barrym, pies ratownik zginął, bo zabiła go osoba, którą ratował. Często ratowanym jest osoba bardzo przerażona, która przez to dziwnie pachnie. Może być  ranna, dochodzi więc zapach krwi.

 

Zaczynam się powoli zastanawiać czy jesteś tym za kogo się podajesz. Jak na osobę, która powinna mieć pojęcie o psiej psychice, choćby z racji przebywania, pracy ze zwierzętami, to o układaniu psa do różnych sportów, o ich użytkowości (z wyjątkiem chartów, ale tu ciężko mi oceniać, bo mi z kolei wiedzy w tym temacie brakuje i nie mam własnych doświadczeń, a także nie zamierzam w X grupę wchodzić). Wiem, że weci mają mała, bardzo małą wiedzę w tym temacie, ale żeby aż tak.

Link to comment
Share on other sites

PYTON!

 

Oczekujemy rozwinięcia tego wątaska - który ma szanse stać się kultowym - w stronę psa walczącego z morderczym pytonem!!!

 

Chociaż nie, psy zdaje się mają być wypchanymi owcami i tylko takie mogą pojawiać się w przestrzeni publicznej, a wypchana owca raczej nie da sobie rady z Krwiożerczym Pytonem, niestety pozamiatane :-(

 

(za wyjątkiem niesamowitych, pełnych popędów i koniecznie NIE SZKOLONYCH! chartów pomykających jak wiatr po torach wyścigowych, te na dźwięk montowania wabika odgryzają blachę z samochodów i wyrywają w nich kierownice, w związku z czym pojazdy w których są przetrzymywane muszą być obwiązywane kołdrami). 

 

"Berek, obwieś się psimi herbatnikami i zobacz, czy pies Cię zje :>"

 

 

No coś Ty, bojam się!

Link to comment
Share on other sites

Berek
zanim sie zaczniesz smiac z herbatnikow przeczytaj zalinkowany artykul.

Widze, ze zamiast merytorycznych argumentow zaczynaja sie wycieczki osobiste. Bo argumentow nie ma. Po prostu ta cala "wiedza" to zbior bajek ktore ktos kiedys puscil w obieg, a ze to byl "autorytet" to juz tak zostalo.
I zbior "pewnikow" ktore maja sluzyc samoobronie ludzi tworzacych towarzystwo wzajemmnej adoracji.
taki malutki przykladzik- Mrzewinska napisala ze psy nie znosza dotykania glowy. I mimo ze wiekszosc psow lubi glaskanie po glowie, i wiekszosc greyhoundow do adopcji ma w opisie ze uwielbia glaskanie po uszach i glowie, to te stwierdzenie stalo sie "prawda". Bo jedna pani miala psy spaczone.
Druga "prawda" to to ze pies szkolony absolutnie nie moze ugryzc -przeciez dostaje na to papierek! I szkolacy musza miec reklame i kase tzrepac.
Co prawda jest to w sposob niepojety godzone z zamilowaniem pewnych osob do psow agresywnych, atakujacych. Wystarczy posluchac ich rozmow "prywatnych" - a bo jak moj pies schwycil tego kundla...
Zaraz dam przyklad, tylko napisze o nastepnej "prawdzie" - ataku uczy sie psy ktore ukonczyly szkolenie z posluszenstwa.
I nastepna "prawda" -musze sobie zanotowac, rewelacja- szarpak zastepczy. czyli czlowiek.
Tutaj mamy psy ktore sa idealnie wyszkolone z posluszenstwa (moze maja jakies dyplomy?)
Sa wychowywane na psy spokojne i zdolne do zycia wsrod ludzi. Absolutnie nie atakuja, one sobie tylko szarpia.
I SZARPAK ZASTEPCZY w postaci spodni dzinsowych ktore absolutnie nie sa przez ludzi uzywane. Psy trenuja na placu treningowym wiec te zachowanie ABSOLUTNIE NIE MOZE BYC PRZENIESIONE na normalne warunki.
https://www.youtube.com/watch?v=lOYzd06S8fs
moze do kompletu


https://www.youtube.com/watch?v=ZuPdpZ8M-2M
https://www.youtube.com/watch?v=1mFBwNStoqI
zreszta sa tego tysiace.

Link to comment
Share on other sites

Sjette, straszną złością wieje od Twoich postów. Nie wiem co chcesz i komu udowodnić. Być może dla Ciebie cała wiedza to bajki, ale jak ktoś szkoli psy i tą wiedzę ma, to to co piszesz jest bajką. Bez urazy, ale mówisz, że się nie znasz na szkoleniu i ono Cie nie interesuje, a walczysz jak lew z tym, co piszą ludzie, którzy psy szkolą i z nimi startują w zawodach. Myślisz, że kogokolwiek z nich przekonasz do tego, że budowanie u psa motywacji czy popęd łupu to śmiertelne niebezpieczeństwo dla osób przypadkowo napotykanych na spacerach? Nie sądzę... Dostałaś filmiki gdzie odwołuje się psa od ruszającego pozoranta a dalej uparcie twierdzisz, że nikt tego nie potrafi udowodnić... Na każdych zawodach mondio można to zobaczyć, wystarczy wyguglać.

Link to comment
Share on other sites

Beatrx
jak nie umiesz angielskiego to uzyj tlumacza
Hessa
nie dostalam takiego filmu. Nawet sie dziwie ze ktos wlasnego psa nie sfilmowal.
Jeszcze raz - na zawodach mondio jest komenda, nastepnie pozorant staje bez ruchu, pies ma sekunde zeby puscic. Zadna sztuka, moja suka tez jak przyneta staje to traci cale zainteresowanie.
Nie widzialam zadnego odwolania od ruszajacego sie czlowieka, jak masz cos takiego to bardzo prosze.
czy zupelnie serio twierdzisz ze uczenie agresji w stosunku do czlowieka , i to jeszce uczenie szczeniat przy matce nie owocuje agresja w pozniejszym zyciu? Przeciez nawet chyba szkolacy do walk nie zaczynaja tak wczesnie.
To jest po prostu chore, tak sie ekscytowac ze pies gryzie. po co to komu?

Link to comment
Share on other sites

Jak bawisz się z psem i on warczy to też twierdzisz, że to uczenie psa agresji? Szarpanie zabawki, rozrywanie jej... W sumie to też pozwalanie na jawne zachowania agresywne psa we własnym domu.

Trzeba znać się na szkoleniu, żeby wiedzieć gdzie zaczyna się agresja... Jak wyjaśnić to Tobie? Nie wiem, to chyba niemożliwe. Miliony psów bawią się z właścicielem w szarpanie, ile z nich atakuje potem człowieka? Garstka. Żeby potwierdzić tezę, że szkolenia obronne uczą agresji i rzucania się na ludzi, to co najmniej 50% z nich musiałoby potem napadać na ludzi. Znasz takie statystyki? Bo ja nie. Poniżej 50% to można mówić o przypadku. Nie podałaś żadnych wiarygodnych danych na potwierdzenie swoje tezy... Więc powiedz jak wierzyć w to co piszesz, skoro w rzeczywistości spotykam się z zupełnie czymś innym.

Link to comment
Share on other sites

Hessa
nie dostalam takiego filmu. Nawet sie dziwie ze ktos wlasnego psa nie sfilmowal.
 

Dostałas filmik z dokładnie określonym czasem 1.17 https://www.youtube....h?v=fKLw0XhJv9w gdzie pies jest odwoływany od ataku, zreszta z bardzo dużej odległości. Może okulista by się przydał ? 

Ja jednak kończę tę dyskusję, bo jak sama nazwa mówi,dyskusja to wymiana poglądów. Ty poglądów nie wymieniasz, tylko chowasz się w jakiejś oblężonej twierdzy i wypowiadasz o rzeczach, których kompletnie nie rozumiesz. Ja ciągle przebywam z psami, których przewodnicy bawią się w mondio i obronę cywilną, z psami które biegają na spacerach swobodnie wśród ludzi i dzieci, chodza na zajęcia do szkół i przedszkoli i cholera nie chcą na nikogo poza treningami  się rzucać. Może to nie psy i ich agresja są problemem, a kiepscy szkoleniowcy z którymi masz doczynienia.  

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ta dyskusja przypomina mi jak kiedys probowalam jednemu czlowiekowi wyjasnic, ze 1,5 metra lancucha non stop to nie sa warunki dla psa. Tez sie nie znalam, bo on ma psy cale zycie, nie bedzie psa meczyl kazac mu na spacery chodzic, szkolenie to samo zlo, noi wiadomo, jak sie z lancuca pusci to od razu poleci i kogos zagryzie. Nic nie zrobisz, taki stan umyslu.

Link to comment
Share on other sites

E, dajcie spokój, dziewoja wypisuje takie farmazony że ręce opadają. Trudno to poważnie traktować.

 

Można być ignorantem, ale być z tego dumnym... to już wyższa szkoła jazdy.

Swoją drogą to wręcz zatykające, że ktoś kto twierdzi że ma zawodowy kontakt z psami tak dalece nic o nich nie wie. :-(

 

To brzmi aż... nieprawdziwie.

 

Zdecydowanie - brakuje tu tylko KULTOWEGO  PYTONA.

 

Zawsze można go znaleźć na youtube, jak się poszuka. He he.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytalam tem watek i moim zdaniem jedna Pani tu bzdury pisze .Moje psy nie sa psami sportowymi i nie biora udzialu w zadnych zawodach ,ucze je komend ,roznych sztuczek ,chodzenia przy nodze itp i wiem napewno ,ze im wiecej sie z psem pracuje ( oczywiscie w granicach rozsadku ) tym wieksza jest wiez i posluszenstwo psa .Na krotko przed moim urodzeniem za czasow komuny jeszcze moi rodzice kupili szczeniaka suczke ON od czlowieka  ,ktory szkolil psy dla milicji .Suka przeszla szkolenia obronne u tego czlowieka ,byla bardzo madrym zrownowarzonym dumnym psem ,nigdy nikogo nie pogryzla ,nie szarpala za nogawki ani rekawy .Wychowalam sie z tym psem ,pamietam ,ze byla opiekuncza i prowokowala mnie do zabawy .Podobno do wozka gdy bylam niemowlakiem nikt obcy nie mogl sie zblizyc,bez zgody rodzicow ale nigdy nikogo nie zaatakowala .Pamietam ,ze gdy ktos dzwonil do drzwi wydawano komende otworz dzwi ,biegla i otwierala ,znajomych wpuszczala a gdy byla to osoba obca siedziala w drzwiach i nie wpuszczala tylko czekala az podejdzie domownik i zadecyduje czy osoba moze wejsc.Byla przyjazna a jednoczesnie budzila respekt.

Link to comment
Share on other sites

A mi nie daje spokoju jedno sformułowanie. Pies po przejściach, świadek zabijania innych psów, nie został poddany szkoleniu między innymi (zaznaczam to, bo argumentów było naprawdę sporo) dlatego, że znalazłaby się w niezrozumiałej sytuacji i pojawiłby się lęk że zostanie zlikwidowana jeśli nie sprosta wymaganiom.
O ile proste, logiczne skojarzenie, że skoro człowiek może zabić innego psa, to znaczy że jest zagrożeniem takżedla niej, mogę zrozumieć. To jednak doszukiwanie się całego procesu myślowego, w którym pies odnajduje powód zabicia tamtych psów i sam zaczyna się obawiać że musi osiągnąć pewne rezultaty żeby nie skończyć jak one, jest już dla mnie kompletnie przesadzone. To jak z tym popularnym "mój pies wie, że nie wolno mu sikać na dywan, bo kuli się jak tylko wezmę gazetę". Już wielokrotnie pisałam, że laik ze mnie, ale nawet mi to nie pasuje do obrazu psiej psychiki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...