Jump to content
Dogomania

Monieq

Members
 • Content Count

  662
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

About Monieq

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 08/24/1993

Contact Methods

 • Website URL
  https://www.facebook.com/figoolaf

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  Wrocław

Recent Profile Visitors

1,580 profile views
 1. Monieq

  Jakaś opinia o hodowli Eskimoski Domek ?

  Hodowla z tego co widzę jest zrzeszona w ZKwP, a to bardzo ważne - prawdziwie rasowe psy dostaniesz tylko w ZKwP (FCI). Moim zdaniem najlepiej sprawdzić hodowlę odwiedzając ją. Sam zobaczysz, w jakich warunkach psy żyją, poznasz charakter przyszłej matki swojego szczeniaka i sprawdzisz, czy Ci odpowiada, zobaczysz, czy hodowca szczerze odpowiada na twoje pytania. Pytaj przede wszystkim o zdrowie, żywienie i socjalizację maluchów.
 2. Monieq

  BRIT Care Weight Loss Rabbit & Rice

  Raczej sucha i o specyficznym zapachu, mój wybredny niezbyt chciał ją jeść. Granulki średnie, ale west nie miał problemu i wolę, jak ma co gryźć, a nie łyka w całości. Najlepiej kupić mały worek 1 kg za te 20 zł i przekonać się na własnym psie :)
 3. Monieq

  Zmiana diety - jaka karma?

  Totalnie, karma, która ma w składzie około 25-30% świeżego mięsa, czyli pod odliczeniu wody, która z niej zniknie w procesie produkcji, to będzie ile faktycznie, 5% mięsa w suchej masie? Mniej? A dodatkowo to przecież nie jest samo porządnej jakości mięso, tylko też produkty pochodzenia zwierzęcego - czyli wełna, kopytka, piórka i inne niedopuszczone do obrotu na rynku ludzkiego pożywienia smakowitości. Na rynku jest wiele lepszych karm i wiele lepszych firm, które nie stosują tak upierdliwych form reklamy jak ta powyżej.
 4. Nie rozmaczaj, zostaw miskę na 15 minut, jak nie zje to zabierz. I tak do skutku, jak zgłodnieje to zje, a sam się nie zagłodzi. Ja się 9 lat z takim niejadztwem użeram, częste zmienianie smaków karmy trochę pomaga, ale ogólnie im bardziej się starałam dogodzić, dosmaczać i cudować, tym bardziej nie chciał jeść. A jak jest suche i nic więcej przez kilka dni to nagle okazuje się zjadliwe...
 5. Czasami trafiają się oferty 1+1 kg gratis, wtedy się opłaca. Też nie kupiłabym tej karmy w dużym worku. Używam jej teraz jako smaków i po 1 dniu w saszetce twardnieje jak skała :/ I w regularnej cenie faktycznie jest za droga, szczególnie wersja ze strusiem czy indykiem - same ziemniaki :( Ale dziczyzna i kaczka wchodziły dobrze i nie było po nich żadnych problemów.
 6. Monieq

  Potrzebuje pilnej pomocy!!!!

  Tak na przyszłość - wysterylizuj ją - Ty będziesz miała spokój, a kolejne kundelki nie będą się namnażać.
 7. Monieq

  Chihuahua

  Czytam to, co piszesz i jedno jest pewne - nie rozumiesz swojego psa. Przede wszystkim trzeba zaakceptować to, że każdy pies, tak jak każdy człowiek, jest inny. Niektóre są bezobsługowe i nigdy nie ma z nimi problemów, inne to chodzące tragedie z lękami, brakiem motywacji, nieufnością itp. itd. Niestety, ale wbrew powszechnemu przekonaniu, że małe to bezproblemowe, to właśnie z małymi psami często są problemy, które my, przewodnicy, pogłębiamy, nawet nie zdając sobie sprawy z własnej winy. Bo np. noszenie psa na rękach totalnie zaburza mu spojrzenie na świat, często wzmaga zachowania agresywne. Socjalizowanie psa na siłę jest błędem. Niesocjalizowanie jeszcze gorszym. Dla każdego psa trzeba znaleźć własną ścieżkę i metodę, a jeżeli ma się problem ze zrobieniem tego samemu - bo to nie jest żaden wstyd ani przestępstwo - szuka się pomocy kogoś doświadczonego, kto jako bezstronny obserwator wytknie nam nasze błędy i wytłumaczy, jak postępować. Gdyby Twoje dziecko było agresywne w stosunku do kolegów to zamykałabyś go w pokoju z innymi dziećmi i czekała, aż zmądrzeje, czy raczej próbowała znaleźć genezę i spokojnie przepracować problem? Bo wrzucanie psa, który z jakiegoś powodu rzuca się na inne zwierzęta, na psi wybieg i czekanie na cud to raczej kiepski sposób na terapię. Przekonywanie psa do innych zwierzaków powinno się przeprowadzać w spokojnym miejscu, z wybranym przez siebie spokojnym i tolerancyjnym psem i do tego najlepiej po długim spacerze, żeby pies wyrzucił z siebie wcześniej emocje. Wychodzą błędy popełnione w wychowywaniu psa. Może ma lęk sepacacyjny? Może jest od Was zbytnio uzależniony? Może to pilnowanie zasobów i stąd agresja (to by trochę pasowało do twojej "zazdrości"), może to innego rodzaju lęki, nieradzenie sobie z emocjami, powodów zachowania może być naprawdę wiele. To może być też spotęgowane złym żywieniem, bo pies dostaje mięso z mięsem, bez żadnych innych składników bilansujących. NIKT i NIC samo się nie zmieni. Jeżeli przez ponad 3 lata nie stwierdziłaś, że skoro pies jest jaki jest, to widocznie twoje metody wychowawcze jednak nie są takie super i nie widziałaś potrzeby zasięgnięcia profesjonalnej porady, no to trochę "masz babo placek". I to, że przyszła ci do głowy taka "terapia schroniskowa" naprawdę pokazuje brak zrozumienia dla psiej psychiki. Weterynarze potrafią powiedzieć, że BARFem można psa zabić, że jedyną i najlepszą karmą jest royal, potrafią naprawdę epicko mylić się w określaniu ras i zalecać szkolenie kolczatką i obrożą elektryczną... To nie są omnibusy, mają znać się na chorobach i leczeniu, na całej reszcie już nie muszą. Nigdy nie skorzystałabym bez sprawdzenia w innych źródłach żywieniowej, a już tym bardziej szkoleniowej porady od weterynarza. Bo zbyt wielu z nich nie ma o tym bladego pojęcia.
 8. Monieq

  Mix border i collie

  Wiem tylko o krzyżówce borderów z whippetami, o mixie z collakami nie słyszałam, brzmi dziwnie. Jak znajdziesz tę hodowlę to podziel się linkiem :)
 9. Monieq

  CZYM KARMIĆ?

  Super, że znaleźliście coś dla siebie, wracajcie do zdrowia ;)
 10. Monieq

  Bravecto - opinie

  Ja kupiłam scalibor w "kuchniapupila", dawałam 40 zł za 1 na dużego psa, nie wiem, czy dalej jest ta promocja. U mnie na jednym psie póki co scalibor działa bezbłędnie, drugi dostał strasznej reakcji alergicznej i przerzuciliśmy się na kropelki...
 11. Monieq

  Karma Lukullus

  Też właśnie testujemy w ramach urozmaicenia, starszy kijem nie ruszy, ale młodemu smakuje i wszystkie parametry spacerowe póki co w normie :) I chyba podoba mu się forma tych "pałeczek", bo jest więcej gryzienia niż przy normalnych chrupkach. Je teraz jagnięcinę, czeka jeszcze wołowina na spróbowanie.
 12. Fizycznie niemożliwe jest, żeby 8 tygodniowe szczenię miało komplet szczepień. Jeśli w hodowli powiedzą Ci, że ma komplet, to bierz nogi za pas i uciekaj, bo to nie będzie dobre miejsce do brania psa. Jeśli można zapytać - jaką hodowlę wybrałaś? Wybór metody zależy od warunków, jakie masz - jeśli masz swój ogród, to możesz od razu uczyć załatwiania się na dworze. Jeśli mieszkasz na jakimś osiedlu, gdzie wszystkie trawniki to psie wychodki, to szkoda psiego zdrowia i lepiej się tej kwarantanny trzymać, ale to też nie oznacza całkowitej izolacji psa w domu. Warto wtedy psiak wynosić na rękach, pozwolić mu się przejść kawałek po chodniku, byle nie miał kontaktu z odchodami, które mogą być zakażone.
 13. Monieq

  Fitmin v TOTW

  Totw to dobra karma, przede wszystkim bezzbożowa. Ale i tak karmę musisz dopasować do swojego psa, sprawdzić, czy chce ją jeść i czy mu służy :)
 14. Monieq

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  Nie wydaje mi się, żeby tu miała miejsce jakakolwiek propaganda. Akurat na te rasy nie ma boomu, nie są zbyt popularne i chwała im za to. To owczarki, a owczarki z definicji mają być nastawione na kontakt z człowiekiem, wykonywanie zadań i uszczęśliwianie opiekuna. Ale mimo wszystko pies to pies. Najlepszego da się banalnie łatwo zepsuć, a przy solidnej pracy można z rozbójnika zrobić super psa. Wybierasz rasę po charakterze, predyspozycjach, ale czy je wykorzystasz i nie zepsujesz- to już w twoich rękach :)
 15. Monieq

  s

  Takie uczłowieczanie psa powoduje więcej problemów niż daje odpowiedzi. Pies NIE ROZUMIE, że źle zrobił, bo się w nocy zesikał. Rozumie, że wstajesz i masz do niego z bliżej nieokreślonego powodu pretensje. Dlatego psów się nie karci, jeśli nie są złapane na gorącym uczynku. Jeśli sytuacja wygląda np. tak, że wstajesz rano, pies przychodzi się przywitać, a Ty zauważasz w tej chwili kałużę i z wyrzutem mówisz "co zrobiłaś?!", to dla psa to nie znaczy sikanie=reprymenda, tylko powitanie = reprymenda. Po pierwsze zrobiłabym kontrolne badania moczu, żeby wykluczyć podłoże zdrowotne. Nie wiemy, w jaki sposób pies jest prowadzony, za co i w jakich okolicznościach jest karcony, czy może coś się ostatnio w Waszym domu zmieniło, a to wszystko może mieć znaczenie.
×