Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

zeby skonczyc watek- mam juz CoatKinga z rozstawem 0,8mm -wyciaga z Foresta calkiem niezle podszerstek i troche wlosa okrywowego-no i rzeczywiscie przycina ten wlos, ale mi to nie przeszkadza..:eviltong: ogolnie-biorac pod uwage oszczednosc czasu-jestem zdecydowanie na tak:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[url]http://onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,02,,pl-pln,15898,29694.html[/url] tego za 95 zl :p uzywa sie tego jak grabi-sie grabi po siersci zgodnie z kierunkiem porostu wlosa. wyciaga teraz tego tyle, ze po 2 przeciagnieciach musze wyjmowac siersc z hakow, bo sa pelne:evil_lol: a na podlodze i tak pelno klakow:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuziaaizuz']jo_ann jakiego coat-kinga? jakiej firmy? Też się nad tym zastanawiam. Ładnie wyczesuje i wyciąga podszerstek? Powiedz cokolwiek bo mam problem co wybrać ;) Jak tak na to patrze to...jak sie tym obsługiwać? :lol::lol:[/quote]

U pieprzaka łatwo nim wyciąc "czarne dziury". Właściwie u każdego, ale u pieprzaka bedzie je dobrze widac.

Link to comment
Share on other sites

BŁAGAM o pomoc!!!!! Mały czarny średniak - słodziak -
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=9405911#post9405911[/URL]

Ten pies długo nie wytrzyma w schronisku..... Robimy co tylko mozna ale tymszasy zapsione, w hotelu brak miejsca. POMOCY!!!!

Link to comment
Share on other sites

Smutne to bardzo ,coraz ich wiecej.Do szału mnie doprowadza jak slysze ,ze ktos chce swojego psa rozmnozyc bez wyraznego powodu tzn nie jest to pies wybitny rodowodowo-eksterierowe cudo czy cos w tym stylu .Tyle tych psich biedakow cierpi powolanych do zycia bez sensu .

Link to comment
Share on other sites

Obowiązkowe chipowanie, żeby psa przypisać do konkretnego właściciela tak, aby czuł się za psa odpowiedzialny i nie mógł się go pozbyć w anonimowy sposób spowoduje, że człowiek 10 razy się zastanowi zanim bezmyślnie sprawi sobie psa, którego potem w zbyt łatwy sposób może się pozbyć :roll: . Mam tutaj na myśli oczywiście tylko pewną kategorię nieodpowiedzialnych ludzi :roll: . Nadmierne rozmnażanie jest ściśle związane z zapotrzebowaniem, jak nie będzie nabywców to psy nie będę rozmnażane nadmiernie :shake: .


Chcesz rozmnażać tylko rasowe pieski a co z kundelkami – chcesz je wyeliminować – to byłaby duża strata :roll: .

Link to comment
Share on other sites

Tak w naszej polskiej rzeczywistosci chcialabym wyeliminowac rozmnazanie kundelkow .
Poniewaz one bardzo cierpia , 90 % populacji kundelkow zyje w zastraszajacych warunkach.
Z tym rozmnazaniem scisle do potrzeb nabywcow to sie nie zgodze.Glupi ludzie beda dalej kryli swoje suki chocby i nie bylo zapotrzebowania na szczeniaki, argumenty te same od lat- bo piekne,bo suka chciala,dla zdrowia.A potem wypisuja placzliwe posty ,ze nie moga sprzedac i chyba uspia .Niekiedy ludzie oddaja/podrzucaja do schroniska cale mioty.A niekiedy zabijaja w bestialski sposob.
Tak ,zdecydowania chcialabym zakazac rozmnazania i hodowli psow nawet jesliby to mialo oznaczacza wyginiecie niektorych .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romas']Tak w naszej polskiej rzeczywistosci chcialabym wyeliminowac rozmnazanie kundelkow .
Poniewaz one bardzo cierpia , 90 % populacji kundelkow zyje w zastraszajacych warunkach.
Z tym rozmnazaniem scisle do potrzeb nabywcow to sie nie zgodze.Glupi ludzie beda dalej kryli swoje suki chocby i nie bylo zapotrzebowania na szczeniaki, argumenty te same od lat- bo piekne,bo suka chciala,dla zdrowia.A potem wypisuja placzliwe posty ,ze nie moga sprzedac i chyba uspia .Niekiedy ludzie oddaja/podrzucaja do schroniska cale mioty.A niekiedy zabijaja w bestialski sposob.
Tak ,zdecydowania chcialabym zakazac rozmnazania i hodowli psow nawet jesliby to mialo oznaczacza wyginiecie niektorych .[/quote]


Dokłądnie tak!!!! CIagle w tym zaciemniałym narodzie tkwi przeświadczenie "że suka raz musi mieć młode" !!!!! Możesz gadać , uświadamiać ....... orka na ugorze!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romas']Tak w naszej polskiej rzeczywistosci chcialabym wyeliminowac rozmnazanie kundelkow .
Poniewaz one bardzo cierpia , 90 % populacji kundelkow zyje w zastraszajacych warunkach.......[/quote]
[FONT=Tahoma]Wiecie co sympatyczne dogomaniaczki - media, w tym i nasze forum, skupiają się głównie na problemach złego traktowania zwierząt a w szczególności w naszym wypadku psów. Stąd pewnie u Ciebie przeświadczenie, że 90% kundelków jest źle traktowana. Uważam, że to gruba przesada – skupiacie się na tragedii a pomijacie fakt, że jednak obok żyją i szczęśliwe psy, dobrze traktowane – chociażby Wasze psiaki. Mieszkałam kiedyś w bloku – 18 piętrowym, pełnym psów – niektórych to nawet złościło – nie sprzątane odchody – fakt szczególnie po zimie – masakra, ale nie zauważyłam złego traktowania psów. Mam dosyć rozległą rodzinę mieszkającą a to w mniejszych miastach, a to na wsi. Niektórzy mają psy i wszystkie są traktowane dobrze. Jako dziecko i obecnie również jeżdżę do niektórych a więc i sąsiadów znam – również nie zauważyłam jakiejś patologii. [/FONT]
[FONT=Tahoma][B]Cenne są inicjatywy walki z brutalnym traktowaniem piesków, cenne jest poszukiwanie dla nich nowych domów, ale nie popadajmy w skrajność :roll: – naprawdę i rasowych i kundelków szczęśliwych jest cała masa :lol: .[/B] [/FONT]
[FONT=Tahoma]To tak, jak i z nami – ludźmi – jedni żyją na skraju ubóstwa – to Ci co sobie nie radzą w społeczeństwie a inni żyją na wyższym a czasem na całkiem wysokim poziomie a psiaki dzielą z nami los czasem gorszy a czasem lepszy.[/FONT]

[FONT=Tahoma]Życie nie jest czarne, albo białe a ma wiele pośrednich odcieni szarości. [/FONT]
[FONT=Tahoma]Mam nadzieję, że kundelki nie znikną – ja spotykam ich bardzo dużo i wcale nie jest im tak źle :lol::lol::lol: .[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

A ja myśle że w tym artykule:
[URL="http://ulubiency.wp.pl/kat,1010807,title,Odpowiedzialne-oswajanie,wid,9611134,wiadomosc.html?T%5Bpage%5D=1"]http://ulubiency.wp.pl/kat,1010807,title,Odpowiedzialne-oswajanie,wid,9611134,wiadomosc.html?T%5Bpage%5D=1[/URL]

zawarte jest wszystko to co można powiedzieć o urzedasach, schroniskach i świadomych "inaczej" właścicielach zwierzat...

Fakjt - życie jest szare.... świadomość społeczmna rodaków Polaków - mizerna w temacie zwierzęta!

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Helv]Wiecie co to jest takie przygnębiające – jak się weźmie gazetę do reki to z pierwszych stron jesteśmy bombardowani tylko złymi wiadomościami. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Helv]Z psiakami jest identycznie. Zionie tylko tragedią - nie wierzę, że 90% kundelków cierpi :roll: . Więcej optymizmu nie zaszkodzi. Nie wierzę i z moich obserwacji wcale nie wynikają wcale takie druzgocące cyfry.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Helv]Jasne, że jak się popatrzy na schronisko to żal serce ściska – podobnie jak się popatrzy na domy dziecka :-( . [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Helv]Podejdźmy do tego matematycznie – jak sądzicie, jaki procent populacji psów jest w schronisku?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Helv]Jaki procent wszystkich psów żyjących z nami jest źle traktowanych – jak spojrzę wkoło to w żadnym razie nie wychodzi mi aż 90% :shake: - nawet na wsi. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Helv]Trzeba z tymi negatywnym zjawiskami walczyć, ale nie popadajmy w skrajność :lol: . [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amikat']A ja myśle że w tym artykule:
[URL]http://ulubiency.wp.pl/kat,1010807,title,Odpowiedzialne-oswajanie,wid,9611134,wiadomosc.html?T%5Bpage%5D=1[/URL]

zawarte jest wszystko to co można powiedzieć o urzedasach, schroniskach i świadomych "inaczej" właścicielach zwierzat...

Fakjt - życie jest szare.... świadomość społeczmna rodaków Polaków - mizerna w temacie zwierzęta![/quote]
[COLOR=black][FONT=Helv]Oglądałam nieraz reportaże na Animal Planet– fakt, że w bogatszych krajach istnieje specjalna policja, która ściga przypadki znęcania się na zwierzętami. I do nas to z pewnością dotrze, ale na to jest potrzebna kasa. Nie raz pisałam, że jak nam byt się polepszy, to i naszym psiakom razem z nami będzie się żyło dostatniej :cool1: .[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Helv]Byt kształtuje świadomość. Kochani Polacy nie są tacy źli – wciąż po prostu są jeszcze zbyt biedni :cool1: .[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

sznaucerka mini moich rodziców bardzo kocha miękkie - poduchy, poduszki, pierzynki... jak jest na łóżku to chodzi w kółko w jednym miejscu aż się zrobi dołek i w nim śpi. Zauważywszy że jej legowisko może jest dla niej za twarde, kupiłam jej w Makro tylko dla niej poduchę... teraz nam nie zazdrości i na niej uwielbia leżeć (poducha jest w legowisku tj. wystaje troche bo duża, nie jasiek). ZASTANAWIAMY SIE CZY TAKIE LEZENIE NIE WPŁYWA ŹLE NA JEJ KRĘGOSŁUP???

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...