Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

[quote name='marisia']Pisałam, że mam suczkę dla zmylenia przeciwnika i to też jest prawda, ale nie do końca :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: . Resztę zatrzymam dla siebie, ale jak wyjdą jej wszystkie zęby i zgryz się nie popsuje a mam nadzieję, że nie to też pokażę ją na wystawach. Na razie niech sobie rośnie :lol: :lol: :lol: .[/quote]
aaaa to o suczce!!!!juz kumam:))))a tamta fota to byl Tuptus????

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

no i d...blada- jeszcze nie doszedl mejl, ale to nic, bo tam jak sie wchodzi to mozna stworzyc te szczenieta tylko jak choc jeden z psow jest moja wlasnoscia:(((wiec niestety chyba ze jest jakis sposob zeby inaczej wpisac-ale ja nie znam:((

Link to comment
Share on other sites

Biedny Galcinek :shake: Dobrze, że nic poważniejszego sie nie stało.

[quote name='Angelka'][B]Pasavera [/B]a ty gdzie byłaś , myślałam że przyjdziesz? :eviltong::eviltong:
Powinny byc jakieś fotki to wstawię.[/QUOTE]
Ja cały dzień chodziłam po sklepach a potem balowałam :oops: Nie znalazłam nawet odrobinki czasu :roll: Nastepnym razem powinnam sie pojawić ;) Ale kiedy? Jutro?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]a nawet moim (ale to tylko moim prywatnym :razz:) zdaniem zgłoście się i pojedźcie razem z Denisem. Na miejscu zobaczysz jak to wygląda, jak się zachowuje Denis. Obowiązku startu nie ma - jeśli zobaczysz, że to za wcześnie po prostu nie wystartujecie. Fakt, stracisz troszkę pieniędzy za startowe, ale ten czas wykorzystasz na spokojne ćwiczenia gdzieś na boku z Denisem w atmosferze zawodów. Przy okazji zobaczysz jak to wygląda, jak ćwiczą inni.[/QUOTE]

i chyba rtak zrobie bo ja juz sama nie wiem w sumie to chyba chce a sie boje... po prostu nie wiem jak sobie poradzimy bo np. dzisiaj rano bylo super, Denisek skuppiony slicznie zostawal - spuszzony cwiczyl podczas gdy w kolo krecilo sie niewiele ale jednak troche ludzi (w parku) psow nie bylo, nawet karmil go jakis maly chlopczyk ktoremu sie strasznie podobal i Denisek sie go nie bal spokojnie podchodzil i bral karme ktora dalam chlopczykowi ale jednak poglaskac sie nie dal bo sie cofal....

chodzenie przy nodze tez idzie coraz lepej bo juz przez jakas polowe (tak mi sie wydaje) sie patrzy czasem roi nawet 2-3 kroki ze wzrokiem wlepionym potem np. jeden krok patrzy sie przed siebie i znowu kilka krokow na mnie wiec jest bardzpo fajnie:) zobaczymy chyba nie chce stracic takiej okazji i go zglosze dla samej ciekawosci,m z drugiej strony przypominam sobie ze jak bylismy na bloniach na takiej psiek imprezie organizowanej chyba przez pedigree to byly czasy gdy Denis ciagnal dom psa spotkanego na spacerze to jednak tam bylo takie zamieszanie, mnostwo psow w okolo, pokazy agility ze Denis nie wiedzac do ktorego psa ciagnac na ktorego sie patrzyc to byl bardziej skupiony na mnie! wiec tez jest to inna sprawa ze gdy ma jednego psa obok to go korci a gdy tych psow jest kilka/nascie to czuje sie barziej niepewnie w takim zamieszaniu i paterzy na mnie wiec nie przewidze jak sie zachowa i zobacze tam na miejsc -

a powiedzcie mi czy jest przed startem chwilka czasu by pocwiczyc chocby kilka minut z psiakiem w tej atmosferze i mozna go wtedy nagradzac smaczkami?

Link to comment
Share on other sites

Zalezy o ktorej bedziesz startowac ,jaki numer wylosujesz.Ale zglaszasz sie na zawody wczesniej i jak jest losowanie , przygotowanie do rozpoczecia to mozesz pocwiczyc.
Ja bylam chyba 13sta czy 14sta i jak numer przede mna wszedla na parkur to ja wzielam Zuzie i rozcwiczylysmy sie .Nie ma sensu psa dlugo meczyc zeby nie stracil zapalu przed samym wejsciem na ring.
Idz , ja bede trzymac za Ciebie i Denisa kciuki :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzior_ka']a powiedzcie mi czy jest przed startem chwilka czasu by pocwiczyc chocby kilka minut z psiakiem w tej atmosferze i mozna go wtedy nagradzac smaczkami?[/quote]
Dokładnie tak, jak napisała [B]Romas[/B] - przyjedźcie trochę wcześniej (żebyś miała czas nawet jeśli wylosujesz jeden z pierwszych numerów). I oczywiście możecie sobie trenować, nagradzać smakołykami, piłeczką - czym chcesz. Jest tylko jedno "ale" - nie wolno Wam ćwiczyć na ringu, na którym odbywają się zawody, tylko poza nim. To jest pewien problem, bo pies poznaje teren wokół, ale jak wchodzi na ring, to jest tam tyle nowych zapachów, że jest to dosyć kuszące. Dlatego pamiętaj, aby parę razy przed zawodami poćwiczyć z Denisem w zupełnie nowym dla niego miejscu - żeby się przyzwyczaił.

No i o jeszcze jednej bardzo ważnej sprawie wspomniała [B]Romas[/B] - nie przesadź z tymi ćwiczeniami przed startem. Będzie czerwiec - pewnie będzie bardzo gorąco. Jeśli będziesz miała dużo osób przed sobą, to przejdź się spokojnie i daj Denisowi "ochłonąć" atmosferą. Potem odpocznijcie i zacznijcie trenować na jakieś 2-3 osoby przed Wami. Człowiek odczuwa dużą presję, żeby przećwiczyć WSZYSTKO i jeszcze jakieś rzeczy poprawić przed startem... To duży błąd - nie daj się temu, bo pies Ci się "spali".

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Madziorka Ty sie nie zastanawiaj tyle tylko marsz na zawody i juz :mad:[/QUOTE]
dobrze dobrze al zeby potem nie byo jak wylecime z dyskw:)) [a co tam:) bedzie smiesznie najzyzej:))

dzieki dziewczyny za rady na pewno skorzystamy:) ostantio chodzimy w wiele miejsc i to trawisatsych bo na takich Denisowi gorzej bylo cwiczyc wolal na asfalci ale obecnie to juz prawie nie ma znaczenia, wymyslilam sobie ze jeszcze mamy taki dosc fajny plac w rynku (niedaleko) gdzie zawsze przyjezdza cyrk i karuzele wiec jest duzy a w okol jest dosc ruchliwa ulica chodzi duzo ludzi:) muisimy sie tam wybrac:)

a c do cwiczen przed startem to chyba mniej wiecej wiem co i jak bo taki blad popelnilam na pirwszych zawodach jezdzieckich w ujezdzeniu - chcialam wszystko supe dobrze przecwiczyc wyjechalam chyba pol godziny wczesnie i co? efekt byl taki ze klusowalam, galopowalam, zmienialam chody itd a bezposrednio przed startem snulam sie stepem po rozprezalni i na czworobok wyjechala na zmeczonym i spiacym koniu:))) ale na bledach sie czlowiek uczy choc efekt i tak nie byl zly bo mialam w tym ujezdzeniu chyba 51% wiec zle nie bylo:)

Link to comment
Share on other sites

było robione badanie histopatologiczne guza w Gliwicach, wyszedł im "guz o charakterze zapalnym" czyli nic konkretnego, o ewentualnej złośliwości nic nie napisano
wkurzyłam się bo w piśmie przewodnim prosiłam o zostawienie fragmentu guza do dalszej dyspozycji, a tego nie zrobili:mad: jeszcze dzisiaj jakas kobieta się wydzierała, "że słoiczek nieopisany, czy ona ma za wszystkich opisywać", miała pecha bo ja nie posłałam tego guza w słoiczku:angryy:, dobrze że to inna ze mną rozmawiała, bo bym ją op#$*!!a z góry na dół
w przyszłym tyg jade do Gliwic po preparaty i zawiozę je na uczelnię do Wrocławia - żeby tam na histopatologii je przejrzeli
jeżeli mamy psicę kroić drugi raz, musze wiedzieć jakiego mamy przeciwnika
ona ma prawie 14,5 wiec operacja to duże ryzyko
ale póki nie cierpi, będziemy walczyć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bluerat']było robione badanie histopatologiczne guza w Gliwicach, wyszedł im "guz o charakterze zapalnym" czyli nic konkretnego, o ewentualnej złośliwości nic nie napisano[/quote]

A jak wyglądał ten guz przed operacją? Czy to była taka twarda bardzo gorąca masa z lokalnym zaczerwienieniem?

pozdrawiam
dorunia

Link to comment
Share on other sites

Bluerat , to trzymam kciuki ,ostatnio jakos duzo tych niemilych wiesci o chorobach psow .Szczegolnie nowotwory jakos teraz bardziej atakuja albo sie czesciej je wykrywa.
Mam nadzieje ,ze Twoja suczka pozbiera sie z tego ,moze to tylko stan zapalny w miejscu operacji.

Sluchajcie czy macie taka obserwacje ,ze sznaucery sa podatne na guzki skory ??Moja Zuzia miala lagodnego guzka skory ,zostal zoperowany to prawie w tym samym miejscu wyrosla jej duza brodawka (ale nie rosnie i nie jest twarda czy zaczerwieniona).
I takich histori o sznaucerach troche slysze ,moze jednak przypadlosc rasy .

Link to comment
Share on other sites

moja ma brodawek pełno, ale nie rosną, nie sączą sie itp
ma też sporo tłuszczaków, ale jw
za to ten guz pojawił się dawno temu, nawet powiedziałabym że 2 lata, ale najpierw była to 1cm średnicy jasna bezwłosa skóra, trochę twardsza niż normalna
potem pojawiło się coś na nodze i ta zmiana zaczęła się także powiększać
potem obie zmiany się zagoiły, ale jak rozpoczęło się na nowo, to było nieciekawe, rozpadało się i musieliśmy wyciachać
tak, było twarde, płaskie, czy gorące ? psica ciągle lizała i podkrwawiało
ale z takiego opisu nie można przecież wnioskować co za guz, to tylko HP pokaże(drugie badanie:angryy:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...