Jump to content
Dogomania

Tomi z chorobą Cushinga prosi o pomoc


cancer43

Recommended Posts

Moja znajoma dzieli Vetoryl od dawna .
Rozmawiała kiedyś  z lecznicą, która leczy Cushinga i wet stosował  psom dzielone i niedzielone.
Nie było żadnej różnicy w efektach leczenia.
Pies znajomej czuje się świetnie , łyka dzielone od dwóch lat, co jakiś czas badania moczu i dopasowywanie dawki.
Poza tym Nutusia tak samo robi i też jest ok.
Dziewczyny nie ma możliwości uniesienia finansowo kosztów Vetorylu w przypadku kupowania dawek wskazanych bez dzielenia.
I na te dzielone będzie trudno ... :(
Teoria  to jedno a życie i jego proza zmuszają do kompromisu.
Tomi nawet deklaracji na hotelik nie zebrał :(
Selma ma 20 zł deklaracji o reszcie nie wspomnę :(

Tak jak ewu napisała,trzeba pójść na kompromis,ponieważ nie udźwignie się kosztów Vetorylu.Trzeba kupić taką dawkę aby zminimalizowała koszt.To nie jest lek,który będzie podany jednorazowo,Vetoryl Tomi będzie musiał łykać do końca swojego życia.Pamiętajcie także o tym,że dawka będzie zmieniana siłą rzeczy.Jeszcze coś,jeżeli Tomi po dawce 30mg będzie czuł się źle,należy natychmiast zmniejszyć dawkę.Tak jak napisałam wcześniej,trzeba obserwować psa i jego samopoczucie i dopasować indywidualnie dawkę do jego organizmu.Ja osobiście,mogę napisać,że zjadłam zęby na temat podawania Vetorylu,nie sądźcie,że bez wiedzy.Opanowałam strony amerykańskie na,których są o wiele szersze opisy na temat choroby i podawania Vetorylu.Tam głównie kładziono nacisk na samopoczucie psa i podawania leku wg.tego wzorca.Dopasowałam swojej tymczasi tak dobrze dawkę,że czuła się świetnie.Dzielenie dawki nie jest koszmarem,można bardzo szybko dojść do wprawy z tym,że potrzeba troszeczkę dokładności i skupienia,nie trzeba być laborantem aby to opanować(ja akurat byłam laborantką).Jak sobie przypominam to dawkę dzieliłam na 4 części,wysypując na karteczkę złożoną na 4,następnie kartą od bankomatu usypywałam stożek,przygniatałam,spłaszczałam stożek do formatu kółka i dzieliłam dalej kartą na 4 części.Miałam przygotowane jeszcze 3 karteczki złożone i każdą część wsypywałam do karteczki.W ten sposób laboratoryjnie dzieli się wszystkie sproszkowane materiały z tą różnicą,że dzieli się na szkle.Dużą wiedzę o dzieleniu i podawaniu Vetorylu ma malawaszka,zaproście ją na wątek,ponieważ każda osoba,która miała do czynienia z Vetorylem jest bardzo cenna na tym wątku i napewno wiedza od niej nie zaszkodzi a tylko pomoże poprzez doświadczenie.
Jeżeli ktoś ma chęć,czas poczytać historię Cecylki to tu jest jej wątek.
http://www.dogomania.com/forum/topic/85578-cecylka-poprzez-dt-u-anuli-już-w-ds-powodzenia-czarnulko/
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A co z grzybicą , ma czy nie ? Potrzebuje jakiegoś leczenia ? Jest w płatnym dt ? To przydałoby się bdt, zeby na leki starczyło , no i pewnie Vetoryl to nie jedyne leczenie Tomisia :(.

12 dni hodują, jeszcze chyba 3 dni żeby podali wynik.

Link to comment
Share on other sites

Też słyszałam,że ten vetoryl jest toksyczny... 

ja wiem,że może nudna już z tym olejem będę-ale naprawdę polecam olej z ostropestu na poprawę wątroby (profilaktycznie rzecz jasna). Przekonałam się do niego przy Zośce-niby nic a naprawdę działa.

Gdzie to kupić?

Link to comment
Share on other sites

Cały czas miałam nadzieję że to jednak nie Cushing:(

 

Poproszę o numer konta. Chciałabym wpłacić 50 zł dla niego. Więcej nie dam rady:(

 

Podtrzymuję propozycję przekazania fantów na bazarek dla Tomiego, ale nie jestem w stanie czasowo zająć się robieniem bazarku sama:( Czas dzielę pomiędzy pracę, nasze tymczasy i chorego Semika i naprawdę nie mogę.

Link to comment
Share on other sites

Cały czas miałam nadzieję że to jednak nie Cushing:(

 

Poproszę o numer konta. Chciałabym wpłacić 50 zł dla niego. Więcej nie dam rady:(

 

Podtrzymuję propozycję przekazania fantów na bazarek dla Tomiego, ale nie jestem w stanie czasowo zająć się robieniem bazarku sama:( Czas dzielę pomiędzy pracę, nasze tymczasy i chorego Semika i naprawdę nie mogę.

Ewciu kochana dziękuję :)

Bazarki robią Kama i cancer:)

Danusia poda konto.

Link to comment
Share on other sites

ja kupuję w sklepie zielarskim w Klu :) ulv mi mówiła z kolei,że u niej w jakichś markerach też jest. 

 

Trzeba pamiętać, że ma to być olej nierafinowany tłoczony na zimno  inny to plaster na wiadomo co

Polecam, jest niezwykle skuteczny. Można też podawać do karmy mielony (ze sklepów zielarskich)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Trzeba pamiętać, że ma to być olej nierafinowany tłoczony na zimno  inny to plaster na wiadomo co

Polecam, jest niezwykle skuteczny. Można też podawać do karmy mielony (ze sklepów zielarskich)

Dziękuję, poszukam:)

Link to comment
Share on other sites

Mamy już chyba nieco tańszą opcję. Ale poniżej 200 zł za 10 tabl. to już raczej bez szans :(
 
Na wątku o Cushingu Natt_Aqua napisała: Mam do sprzedania po mojej suczce Vetoryl, niecałe dwa opakowania 60 mg, jedno jest całe (30 tabletek x 60mg), drugie bez 4 tabletek, czyli razem 56 tabletek.. Zostały mi po przegranej walce z rakiem. Vetoryl brała przez prawie rok, kupowałam na stronie PetDrugsOnline, mogę trochę taniej odsprzedać. Gdyby ktoś był zainteresowany piszcie na priv.
 
Może warto zapytać? Choć dawka 60 mg wyjdzie na bank drożej. Może warto też zajrzeć na podaną stronę internetową?... Zawsze trzeba mieć jakiś plan B.


Jest taniej niz 200 zł,jedna opcja to 480 zł za 30 sztuk - 120 mg,czyli za 10 sztuk 160 zł,a 280 zł za 30 sztuk - 30 mg,czyli93 zł za 10 sztuk

Po długich naradach zdecydowałyśmy kupić jedno opakowanie Vetorylu 60 mg za 300 zł ,dziewczynie niedawno umarł psiak ,gratis dostaniemy leki osłonowe na wątrobę.
Przy dawce 30 mg,powinno wystarczyć na dwa miesiące,da to nam chwile na złapanie oddechu,szukanie pieniędzy.
I tak sobie marzę,może znalazłby się BDT.
Tomi trafił do p.Stasi w bardzo awaryjnej sytuacji ,dobrze że po usilnych prośbach zgodziła się go przyjąć,przecież nie mógł wrócić do schronu.
Jak już lek dotrze,weźmiemy się za intensywne poszukiwania
Link to comment
Share on other sites

Poproszę konto,dorzucę trochę grosza.Biedaczek,ale i Wam nie będzie lekko.

 
 Serdeczne dzięki 0heart.gif

można przesypać odważone
 
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&sqi=2&ved=0CCUQFjAA&url=http%3A%2F%2Fkapsulki.com.pl%2F&ei=a5eJVYfIBYOqsAG89IWoCQ&usg=AFQjCNGUVY6XyKcGD3RTj9GD7Q35Z3bOoQ&bvm=bv.96339352,d.bGg&cad=rja



Tak,wiem,poproszę Basie,może maja w jakiejś aptece,zamawianie przez internet to kolejne 10 zł do zapłacenia za przesyłkę,a my jesteśmy w kaczej dooopie z kasą
Link to comment
Share on other sites

  • 00 - pojemność 500mg - 1g
  • 0 - pojemność 250mg - 0.8g
  • 1 - pojemność 150mg - 500mg
  • 2 - pojemność 125mg - 400mg

Ilość substancji jaką konkretnie zmieści dana kapsułka zależy od gęstości produktu, jeżeli nie wiedzą Państwo jaką wybrać, lepiej wybrać większą.

 

Szczegółowe wymiary kapsułek:

  • 00 - długość: 23,30mm, średnica: 8,18mm, objętość: 0,95ml
  • 0 - długość: 21,20mm, średnica: 7,34mm, objętość: 0,68ml
  • 1 - długość: 19,3mm, średnica: 6,1mm, objętość: 0,50ml
  • 2 - długość: 17,8mm, średnica: 6,1mm, objętość: 0,37ml
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...