Jump to content
Dogomania

Tomi z chorobą Cushinga prosi o pomoc


cancer43

Recommended Posts

Przepraszam że zadam takie durne pytanie, ale dlaczego piesom nie można podawać ludzkiego ketokonazolu który jest stosowany w leczeniu Cushinga u ludzi?

Pytanie wcale nie jest durne,może jakąś wiedzę na ten temat maja ciotki,które zetknęły się z Cushingiem
Link to comment
Share on other sites

Pytam, bo kilka lat temu znałam osobę chorą na Cushinga która leczona była ketokonazolem i zastanawiano się nad operacją, może są dla psów jakieś przeciwwskazania, nie znam się :-( , tylko mnie nie ukamienujcie że zarzuciłam taki temat.

Link to comment
Share on other sites

To znowu ja ;-) w obronie przed ukamienowaniem poczytałam i Ketokonazol jako lek szkodliwy na wątrobę, tak jak i Vetoryl zresztą, został zabroniony przy leczeniu grzybic wszelakich, argumentem jest że w przypadku takiej choroby jest więcej minusów niż plusów, natomiast przy leczeniu Cushinga jest stosowany nadal -Ketokonazol w tabletkach może być stosowany jedynie poza wskazaniami, w leczeniu pacjentów z zespołem Cushinga.- źródło http://leki-informacje.pl/503,wazne_informacje_dla_pacjentow_stosujacych_ketokonazol_w_tabletkach.html

Z tych informacji wynika że i przy Vetorylu i Ketokonazolu trzeba równolegle leczyć watrobę, i teraz przydało by się popytać bezstronnego kumatego weta dlaczego Vetoryl - tak a Ketokonazol - nie, może wielu psiakom można by było przedłużyć życie, lub pomóc dotrwać do operacji??? Kto da fachową odpowiedź???

Link to comment
Share on other sites

Tak,trzeba wysypac z kapsułek i podzielic na cztery dawki

...  to siempodzieli ;)  myślę Danusiu, o jakieś wysyłce fantów, tylko może poczekam aż się lepiej poczujesz, dobzie?! :)

Trudne to wszystko.

Szkoda ,że to dodatkowo jest w proszku, waga analityczna jest potrzebna.

Tabletki łatwo dzielić a to dodatkowe utrudnienie.

... Basieńka nie jest tak trudno, ja dzieliłam już tak kapsułki!  bierzesz biały papier, np śniadaniowy ,wysypujesz zawartość, którą po rozsypaniu, ostrym nożykiem dzielisz na czworo (podzielone granuleczki ,wsypywałam do trzech maleńkich kieliszków a czwarta od razu do łyknięcia ;))

Pytanie wcale nie jest durne,może jakąś wiedzę na ten temat maja ciotki,które zetknęły się z Cushingiem

... Anula ma wiedzę to będziemy męczyć pytaniami! :)

Link to comment
Share on other sites

Aniu,Tomi musi dostawać dokładnie 30 mg Vetorylu - to jest ważne .Bez laboratoryjnej wagi nie da się .
Do tego farmaceutka powiedziała mi żeby absolutnie nie dzielić kapsułek ,że dzielone to nie to samo .
Zawile tłumaczyła dlaczego,ale nie zapamiętałam,sorry

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam i bez urazy dla osoby proponującej tą sprzedaż Wetorylu.Ciocie,poproście o rachunek zakupu i dane kontaktowe apteki w której były te tabletki dzielone.Ja już tyle sie naczytałam na temat oszustw proponowanych leków,że lepiej wszystko sprawdzić...
 

Jezu! Nie pomyślałam :(

Link to comment
Share on other sites

Ketokenazol był bardzo dobry i skuteczny, ale UE wycofała i dupa blada :(

 

Dzielić lek można samemu, bo waga nie musi być aż tak dokładnie przestrzegana (choć lepiej, gdyby była), ale problem polega na czym innym - nie można tego proszku podawać bez osłony. Ja dzieliłam 60 mg na pół. Wtedy wykorzystywałam kapsułkę po leku, która składa się z 2 części i każdą z nich zatykałam masłem lub pasztetem. Niestety, kapsułki są malutkie i strasznie ciężko było wsypać proszek do połówki (szczególnie tej mniejszej). W aptece, nie dość, że dzielą z aptekarską dokładnością, to pakują w tzw. opłatki skrobiowe, które stanowią wystarczającą osłonę (proszek jest bardzo agresywny, szczególnie dla przewodu pokarmowego).

 

Aha, i jeszcze jedno! Lek powinien być podawany czymś tłustym. Ja podaję Lesiowi w maśle.

Link to comment
Share on other sites

Aha, pojęłam!  ...u mnie jest tak! jak lekarz mówi, że nie wolno! to amen! NIE WOLNO!... nie kombinuję, bo z tego same ,kłopoty!!!

... i wiem już!... to napewno, że są leki, które mogą być zamiennikami dla psów, ale też są takie, które są wręcz ZABÓJCZE dla psów!

 

Danuniu, Zdróweczka kochana moja zakochany.gif

Link to comment
Share on other sites

Aha, pojęłam!  ...u mnie jest tak! jak lekarz mówi, że nie wolno! to amen! NIE WOLNO!... nie kombinuję, bo z tego same ,kłopoty!!!

... i wiem już!... to napewno, że są leki, które mogą być zamiennikami dla psów, ale też są takie, które są wręcz ZABÓJCZE dla psów!

 

Danuniu, Zdróweczka kochana moja zakochany.gif

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli są kapusłki, to chyba nie można dzielić, Dzielic można tabletki te, które mają rowek po środku. W kapsułkach może byc oprócz substancji czynnej wypełniacz i mimo, że podzieli się równo wagowo,składowo może być różnie. No i chyba, jesli sa kapsułki oznacza, że lek jest agresywyny i musi rozpuścić się dopiero w zołądku.

Link to comment
Share on other sites

Moja znajoma dzieli Vetoryl od dawna .

Rozmawiała kiedyś  z lecznicą, która leczy Cushinga i wet stosował  psom dzielone i niedzielone.

Nie było żadnej różnicy w efektach leczenia.

Pies znajomej czuje się świetnie , łyka dzielone od dwóch lat, co jakiś czas badania moczu i dopasowywanie dawki.

Poza tym Nutusia tak samo robi i też jest ok.

Dziewczyny nie ma możliwości uniesienia finansowo kosztów Vetorylu w przypadku kupowania dawek wskazanych bez dzielenia.

I na te dzielone będzie trudno ... :(

Teoria  to jedno a życie i jego proza zmuszają do kompromisu.

Tomi nawet deklaracji na hotelik nie zebrał :(

Selma ma 20 zł deklaracji o reszcie nie wspomnę :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

Wydarzenie Tomiego na FB

https://www.facebook.com/events/1420666048260177/1420667061593409/

Znalazłam namiary na Wrocław ,jak do tej pory najtańsza opcja - 480 zł za 30 sztuk x 120mg,(wystarczyłoby na 4 miesiące),tylko to dzielenie na 4 części,kto to zrobi,to nie tabletka,którą mozna przeciąć
Jest tez mozliwość kupienia 30 mg,niestety, 280 zł za 30 sztuk ,więc zdecydowanie drożej

 

Rozumiem że koszty leku dlA Tomiego, tego ebz dzielenia to
280zł tak ? Bo on ma 30g dziennie zazywać tak ?
Link to comment
Share on other sites

Mamy już chyba nieco tańszą opcję. Ale poniżej 200 zł za 10 tabl. to już raczej bez szans :(

 

Na wątku o Cushingu Natt_Aqua napisała: Mam do sprzedania po mojej suczce Vetoryl, niecałe dwa opakowania 60 mg, jedno jest całe (30 tabletek x 60mg), drugie bez 4 tabletek, czyli razem 56 tabletek.. Zostały mi po przegranej walce z rakiem. Vetoryl brała przez prawie rok, kupowałam na stronie PetDrugsOnline, mogę trochę taniej odsprzedać. Gdyby ktoś był zainteresowany piszcie na priv.

 

Może warto zapytać? Choć dawka 60 mg wyjdzie na bank drożej. Może warto też zajrzeć na podaną stronę internetową?... Zawsze trzeba mieć jakiś plan B.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Też słyszałam,że ten vetoryl jest toksyczny... 

ja wiem,że może nudna już z tym olejem będę-ale naprawdę polecam olej z ostropestu na poprawę wątroby (profilaktycznie rzecz jasna). Przekonałam się do niego przy Zośce-niby nic a naprawdę działa.

Link to comment
Share on other sites

Mamy już chyba nieco tańszą opcję. Ale poniżej 200 zł za 10 tabl. to już raczej bez szans :(

 

Na wątku o Cushingu Natt_Aqua napisała: Mam do sprzedania po mojej suczce Vetoryl, niecałe dwa opakowania 60 mg, jedno jest całe (30 tabletek x 60mg), drugie bez 4 tabletek, czyli razem 56 tabletek.. Zostały mi po przegranej walce z rakiem. Vetoryl brała przez prawie rok, kupowałam na stronie PetDrugsOnline, mogę trochę taniej odsprzedać. Gdyby ktoś był zainteresowany piszcie na priv.

 

Może warto zapytać? Choć dawka 60 mg wyjdzie na bank drożej. Może warto też zajrzeć na podaną stronę internetową?... Zawsze trzeba mieć jakiś plan B.

Nutusiu, jak dobrze że jesteś z nami! zawsze jesteś taka...skuteczna12.gif

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...