Jump to content
Dogomania

Tomi z chorobą Cushinga prosi o pomoc


cancer43

Recommended Posts

Też jestem przerażona i kompletnie nie mam pomysłu,mam nadzieję ze nie zostaniemy samotrzec

Chyba nie powinnaś mieć wątpliwości :) Jest nas tu sporo !

 

...
Jutro się odezwę,bo coś na kształt grypy rozłożyło mnie dokumentnie,rozsadza mi głowę i boli mnie cały człowiek

Danutka, nie daj sie !!!

Link to comment
Share on other sites

Udało mi się wejść do Tomiego przez pocztę Wp - idzie się zabić z tą nową Dogomanią
Doszły wpłaty od Malwy - 50 zł i Jagusek - 30 zł ,serdecznie dziękuję ,0heart.gif

Widzę że Basia juz zdała relację . Tomi energicznie protestował przeciwko testom.
Oprócz testów miał zbadane uszy,bo popiskiwał przy mizianiu w okolicy jednego uszka
(nie pamiętam,lewe czy prawe).Badany był kamerką,wnetrze ucha widać na monitorze.Ale wszystko z uszami w porządku.
Poza tym ma kłopoty z chodzeniem,jakoś ciągnie tył.Jeden pozytyw - ma apetyt,lubi gotowane jedzenie,sucha jest fuj
Dzisiejsze koszty to 80 zł za test i 10 zł za badanie uszu
Nie mogę uzupełnic rozliczenia na poczatku,bo wyskakuje mi ciągle ten obrzydliwy ERROR
Spróbuję później.
No i kciuki,kciuki !!!! Oby jutro była jakaś pozytywna wiadomość

Link to comment
Share on other sites

U mnie Britem nie pogardzał. Stała karma w klatce i na koniec dnia miseczka była pusta plus gotowane oczywiście.

 

Danusiu a na jakie konto mam wpłacić tą stałą na Tomisia?

 

Bardzo, bardzo mocno trzymamy kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Nawet aż za wiele i proponuję zachować rozsądek ;)

 

Straaaaasznie długo trzeba czekać na te wyniki :( U nas Szyszka nie chciała jeść suchej karmy, ale bardzo szybko się przekonała, że konkurencja nie śpi ;) Teraz wsuwa, aż jej się uszy trzęsą! :)

Link to comment
Share on other sites

Jest na dogo wątek o chorobie Cushinga. Oby nie było to potrzebne, ale gdyby, to można tam wiele dowiedzieć się o tej paskudnej chorobie.

 

http://www.dogomania.com/forum/topic/19362-dopad%C5%82a-nas-choroba-cushinga/

modlę się ,żeby to jednak nie był Cushing, bo pamiętam jak podejrzewali u mojej Jasieńki i trochę poczytałam... to :(

 

ciekawe czy Tomiś ma powiększony, piłkowaty brzuszek z przełysieniami i plamami?...

Link to comment
Share on other sites

Nawet aż za wiele i proponuję zachować rozsądek ;)

 

...

A czy ja go tracę podając link do rozmów na temat tej  choroby ?

Nikt nie musi tam zaglądać, jeśli nie chce, ale gdyby się okazało, że jest taka potrzeba, to nie zawadzi wiedzieć coś więcej na ten temast.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, elik, jeśli Cię uraziłam - nie było to absolutnie moim zamiarem!

Sama, w panice, zajrzałam na ten wątek, gdy tylko się dowiedziałam, że mój Lesio jest chory i poprosiłam o pomoc. Teraz czytam regularnie każdy nowy wpis, ale staram się nie popadać w histerię, bo bardzo o to łatwo, czytając te wszystkie "skomplikowane" wpisy ;) Mam nadzieję, że się w przypadku Tomisia ta wiedza ani trochę nie przyda!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sądziłam,że mocz także był zaraz zrobiony.W każdym razie trzeba wiedzieć,że jeżeli ma być podawany Vetoryl to musi być  bardzo skrupulatnie podawany,jeszcze coś, trzeba obserwować wciąż psiaka,być może dawka może być za duża albo za mała a więc samemu należy dawkę dopasować.Działanie Vetorylu zależy od organizmu.Wet tylko narzuca dawkę ale to nie oznacza,że ta dawka taka powinna być.Pamiętajcie o tym.Piszę o tym,ponieważ trochę nabrałam doświadczenia ze swoją tymczasią i tak dopasowałam sama dawkę,że Cecylka czuła się wspaniale,opadł brzuszek,przestała pić litrami wodę,sierść pięknie jej odrosła.Absolutnie nie było widać po zachowaniu suni,że ma w sobie chorobę.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Tomi miał badany mocz,chodzi o jakieś dodatkowe badania
Rozmawiałam z Danusią Kadelą,ona ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu psów z Cushingiem.
Według niej najbardziej miarodajną metodą stwierdzenia lub wykluczenia choroby przy niejednoznacznych
wynikach laboratoryjnych jest wykonanie USG nadnerczy ,nie każdy aparat do USG wykona takie badanie.Poczekamy na te wyniki moczu .

Wcięło mi też post ,w którym wpisywałam wpłaty,wpisuje ponownie

Malwa - 50 zł 0heart.gif
Jaguska - 30 zł 0heart.gif
Panna Marple - 100 zł 0heart.gif

Serdecznie dziękujemy

Kolejny wydatek za testy i badanie uszu - 90zł(80+10)

Stan konta na minusie 95 zł

Link to comment
Share on other sites

Widzę że wcięło wpisy Ewu i mój,to może raz jeszcze.
Wyniki były wczoraj - niejednoznaczne ,żeby potwierdzic lub wyeliminować Cushinga potrzebne jest jeszcze badanie moczu ,albo było zrobione dziś,albo bedzie w poniedziałek

No to trzymam kciuki dalej i czaruję ..."to nie jest Cushing.. to nie jest Cushing... to nie jest Cushing..."

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, elik, jeśli Cię uraziłam - nie było to absolutnie moim zamiarem!

Sama, w panice, zajrzałam na ten wątek, gdy tylko się dowiedziałam, że mój Lesio jest chory i poprosiłam o pomoc. Teraz czytam regularnie każdy nowy wpis, ale staram się nie popadać w histerię, bo bardzo o to łatwo, czytając te wszystkie "skomplikowane" wpisy ;) Mam nadzieję, że się w przypadku Tomisia ta wiedza ani trochę nie przyda!

Nic to :) Czasem coś tak się powie, że można to dwojako rozumieć. Sama też tak czasem mam :)

 

Nareszcie mam dogo,  dalej trzymamy kciuki.

Tomi ma apetyt, nadal niestety pije jak szalony.

Też trzymam kciuki, a co do picia, to mój Binguś też bardzo dużo pije, a na to paskudztwa nie choruje.

Link to comment
Share on other sites

Nareszcie mam dogo,  dalej trzymamy kciuki.

Tomi ma apetyt, nadal niestety pije jak szalony.

Kciuki trzymamy razem, zawsze to siła! ;) a może Tomiś , też tak dużo pije... ze stresu?

... bo jak dobrze zrozumiałam??  to wynik badania stężenia kortyzolu, nie jest jednoznaczny( czyli nie jest wysoki!) może jednak, nie będzie cushinga?! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...