Jump to content
Dogomania

Mała Dusia-Duszka już w swoim domku :)


Mortes

Recommended Posts

Maluszek, a właściwie Dusia - Duszka (w swoim domku) została dziś sama na 6 godzin... pierwszy raz... jesteśmy z Niej dumni, bo nic nie zniszczyła, nie nasikała, koopy też nie zostawiła - Dzielna Dusia!  :wub:  :wub:  Na pewno - zwiedziła (nieszkodliwie) dwa parapety okienne (pewnie w oczekiwaniu na powrót Państwa, albo i z ciekawości co tam za oknem), no i poroznosiła ubrania Pańci po domku (zapewne na nich polegując), co zostało przyjęte z całkowitym zrozumieniem :)

Brzuszek Dusi już prawie całkiem wygojony, tylko maleńki strupeczek został, co to lada chwila sam odpadnie. Napiszę jeszcze, że każda rozmowa z Panią Małgosią coraz bardziej poprawia mi nastrój i cieszę się, że Dusia ma taki fajny domek i dziewczynka tak fajnie (i tak szybko) w tym domku się odnajduje radosne-sloneczko.gif

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

I newsy sprzed dosłownie chwili - Dusia zaczęła bawić się piłką tenisową i patyczkami, "bryka za nimi jak Tygrysek z Kubusia Puchatka". I najnowsze fotki Dusi :) zwróćcie, proszę, uwagę na zdjęcie z Kiciulą - u Państwa jest  9-letnia, wychodząca kotka. Po trzydobowej obserwacjii wydaje się, że Dusia lepiej adoptuje się w domku w obecności Kiciuli, a i Kiciula nie prostestuje przeciw nowemu członkowi "stada". 0heart.gif Chyba miało tak być, po prostu...  

 

24qpt1s.jpg

 

2wd57uu.jpg

 

64qqrn.jpg

 

2lk6wbm.jpg

 

Pani Małgosiu - serdecznie dziękuję - 0vishenka_33.gif 0vishenka_33.gif

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Eeetam, psiaki malutkie, słodkie, śliczne to przecież domki szybko się znajdują  :D i największa zasługa w tym wszystkim jest właśnie samych ogonków - takie poturbowane przez los i ludzisków swoimi ślipkami z ogłoszeń przyciągają dobre duszyczki, a ja tylko gadam w imieniu psinek przez telefon :lol:

 

Ale do rzeczy - maleńka Dusieńka jest grzeczną i dzielną dziewczynką  :wub:  wczoraj musiała zostać troszkę dłużej sama w domku gdyż Pańcia miała obowiązkowe szkolenie. I już wiemy, że Dusia ma swoje rytuały - bardzo lubi obserwować życie z wysokości parapetów, a jak się już tym zmęczy to sobie poroznosi swoje zabawki po domku, potem bierze się za ubrania Pańci (całkiem przypadkiem zostawione na odpowiedniej półce  ;)) i sobie uprzyjemnia oczekiwanie na Państwa powrót z pracy.

 

Wczoraj Duszka już nie śpiewała w domku, już coraz bardziej z dnia na dzień odnajduje się w swoim nowym życiu. :) Ale przy takich wyrozumiałych  kocio- i psio- lubnych Opiekunach inaczej być nie mogło; serce rośnie po prostu  upup.gif

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

A dziś, Dusieńka w czasie nieobecności Państwa (zdecydowanie krótszej niż w ciągu poprzednich dni) próbowała zjeść drzwi wejściowe  <_< (od strony wewnętrznej ocieplone gąbką i skórą tapicerską).  

 

I jak zwykle, w takich przypadkach zachowań poadopcyjnych psiaka - mam ambiwalentne odczucia - z jednej strony to jednak poczyniona szkoda, a z drugiej - Dusia zaczyna pewniej czuć się w domku, i tęsknić za Państwem którzy wyszli właśnie tymi drzwiami i trzeba za nimi zwyczajnie biec...  

Państwo podchodzą do sytuacji ze spokojem, i zastanawiają się jak zabezpieczyć naruszone obecnie drzwi, żeby Dusieńka nie najadła się przypadkiem tej gąbki bo same drzwi to można ponownie zabezpieczyć na zimę, do której te kilka miesiecy jeszcze upłynie i Dusia ma czas żeby wyrosnąć z takich zachowań...

 

I dlatego wciąż, kochane ciocie, upraszamy nieustająco o kciuki dla Dusieńki i nowego domku :)

kciuki_167.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A bardzo te drzwi nadżarła?

Aż tak bardzo to nie, ale jak napoczęła to i będą kusić... stąd dumanie co zrobić, żeby dalej Duśki nie ciągnęło... 

 

Edycja - Pani Małgosia ma pewien pomysł, zobaczymy jak zadziała :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja myślę że Mała w ten sposób odreagowuje stres  :( Pewnie jak nabierze pewności to sie wyciszy . Choć u nas w Białogonkowie Dzikuski czuja się juz baaardzo pewnie a i tak lubią sobie coś potargać  szczególnie jak sie czymś rozemocjonują  ale ...to specyficzne psiaki z bardzo trudną przeszłością .  Mała pewnie też nie miała życia usłanego różami ale plusem jest to że jest młodziutka ...trzymajmy kciuki za łobuziarę ;)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Kiedyś od behawiorysty słyszałam takie stwierdzenie: "jeśli ktoś wymyśli gumę do żucia dla psów, powinni mu dać Nobla!" Bo żucie i glamanie niezwykle psa uspokaja. Problem tylko w tym, by chciał glamać to co wolno i co do glamania służy... Bo moje pieski nad gryzaki przedkładają posłanka, poduszki, chodniki, a na dworze płotki i roślinki...

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Dusia gryzakami jest mało zainteresowana, gdy zostaje sama. W takiej sytuacji zdecydowanie upatrzonym obiektem są drzwi  ;) dziś Dusieńka pracowicie wygryzła kolejną dziurę w obiciu bo tę wczorajszą Pani Małgosia zakleiła mocną taśmą i na dodatek popsiukała dezodorantem z talkiem.

Podziałało na tyle, że Mała dziś musiała się trochę natrudzić żeby sięgnąć innego miejsca w obiciu   ;) Państwo spisali w straty obicie - niech już Dusia pastwi się nad nim skoro musi, może z tego wyrośnie do zimy, wówczas zrobi sie nowe obicie, itp. gdyż poza tym Maluszka większych szkód nie czyni, zachowuje czystość, ani siusiu, ani koopy w domku. :)

Jutro Dusieńka będzie sama tylko 4 godziny i zaistnieje szansa by zaobserwować, czy drzwi atakuje już od razu po wyjściu Państwa, czy dopiero po dłuższym czasie. 

W każdym razie - o kciuki upraszam - żeby Malutka przekonała siebie, że jest w swoim, docelowym domku i przyswoiła nowy rytm życia :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dusia gryzakami jest mało zainteresowana, gdy zostaje sama. W takiej sytuacji zdecydowanie upatrzonym obiektem są drzwi  ;) dziś Dusieńka pracowicie wygryzła kolejną dziurę w obiciu bo tę wczorajszą Pani Małgosia zakleiła mocną taśmą i na dodatek popsiukała dezodorantem z talkiem.

Podziałało na tyle, że Mała dziś musiała się trochę natrudzić żeby sięgnąć innego miejsca w obiciu   ;) Państwo spisali w straty obicie - niech już Dusia pastwi się nad nim skoro musi, może z tego wyrośnie do zimy, wówczas zrobi sie nowe obicie, itp. gdyż poza tym Maluszka większych szkód nie czyni, zachowuje czystość, ani siusiu, ani koopy w domku. :)

Jutro Dusieńka będzie sama tylko 4 godziny i zaistnieje szansa by zaobserwować, czy drzwi atakuje już od razu po wyjściu Państwa, czy dopiero po dłuższym czasie. 

W każdym razie - o kciuki upraszam - żeby Malutka przekonała siebie, że jest w swoim, docelowym domku i przyswoiła nowy rytm życia :)

 

Może kongo ze smaczkami w środku jej zostawiać na czas nieobecności Państwa?  Drzwi taka samkowicie nie pachną :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

Może kongo ze smaczkami w środku jej zostawiać na czas nieobecności Państwa?  Drzwi taka samkowicie nie pachną  :)

Igusiu kochana bardzo dawno Ciebie nie czytałam :) 53kwiatek.gif podobnie myślimy bo wlaśnie przedwczoraj z myślą o Dusi właśnie,  na bazarku na rzecz Buni, udało mi się kupić konga dla Maluszka  :D  a że dziś, jak codzień, rozmawiałam z Panią Małgosią, to Państwo zgodzili się przyjąć konga dla Dusieńki - zobaczymy jak zareaguje :) troszkę pogadałam na ten temat bo moje obie psice kongi mają żeby miały co robić, gdy ja musze wyjść na dłużej z domu i w naszym przypadku kongi się sprawdzają (najsmaczniejsza jest drobiowa pasztetowa, ale i małe smaczki robią frajdę).

 

Dzisiaj Dusieńka przez 5 godzin samotności w domku absolutnie NIC nie nabroiła. NIC!. Cieszymy się - ostrożnie  ;) (nauczone doświadczeniem  ;) ) wydaje się, że maluszka powoli się stabilizuje emocjonalnie (tfu, tfu, tfu), a wczoraj wieczorem Dusia z Kiciulą leżały sobie na jednym fotelu :)

 

Ale kciuki, trzymamy wciąż, cioteczki kochane, trzy-ma-my, za co z góry pięknie dzię-ku-je-my 0vishenka_33.gif 0vishenka_33.gif

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...