Jump to content
Dogomania

Diana wychudzone nieszczęście z lasu w BDT


Moli@

Recommended Posts

Weekendowe serdeczności zostawiam, Miłego odpoczynku na łonie natury i spokojnego dnia :)  Moli czy myślałaś może o kimś, kto mógłby zrobić jakiś bazareczek?  Elik na razie wyleciała nam na piękną Sycylię, chyba w najbliższym czasie cięęężko będzie u niej z czasem .... działeczka wiosną pochłania oczy.gif

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, anica napisał:

Weekendowe serdeczności zostawiam, Miłego odpoczynku na łonie natury i spokojnego dnia :)  Moli czy myślałaś może o kimś, kto mógłby zrobić jakiś bazareczek?  Elik na razie wyleciała nam na piękną Sycylię, chyba w najbliższym czasie cięęężko będzie u niej z czasem .... działeczka wiosną pochłania oczy.gif

Dzięki za "serdeczności" :)

Elik, życzę udanego wyjazdu...:)

O bazarku na razie nie myślę...nie ogarnę czasowo.

Misia, jak na taką ranę, czuje się dobrze...aktywistka ,) Łapka nie boli tylko swędzi. Pana chce chodzić, spacerować...biegać a tu ograniczenia (: Oczywiście wychodzimy na spacery...musi chodzić, żeby nie doszło do zaniku mięśni i powikłań ze strony układu krążenia. Spaceruje kilka razy dziennie...dla niej to jednak za krótkie wyjścia, focha mi strzela że nie pozwalam biegać ,)

O cudzie, rana goi...udaje się nie dopuścić do infekcji. Z każdym dniem zmniejsza się po obwodzie...i tak ma być. Trzeba pilnować żeby nie wyschła, żeby nie pokryła się strupem bo wtedy sierść nie odrośnie. Jest coraz cieplej, słoneczko przygrzewa... co mi nie poprawia humoru, im wyższa temperatura tym rany goją się wolniej...szybciej może dojść do zakażenia

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, anica napisał:

Moli, siły i pogody ducha ,serdecznie życzębuziak.gif ja myślę że tutaj bardziej Twoja wiedza, czyni cuda! cieszę się ,że wszystko ładnie się goi, głaski dla Misi! i całego stadkapies.gif

Tak, weci zaakceptowali mój pomysł na leki stosowane bezpośrednio na ranę ,)...doświadczenie zdobyte w szpitalu przydało się

Link to comment
Share on other sites

W niedzielę - jazda do lecznicy - kontrola, zmiana opatrunku, podanie antybiotyku. Wizyty od 15.04 będą rozliczone w drugiej fakturze zbiorczej.

Dla Misi, pokonanie kołnierza nie stanowi problemu...wykombinowała i w końcu dostaje się do rany i ściąga opatrunki. Dziś już dwukrotnie zakładałam nowy .... wrrr. Z wyglądu aniołek...jak to pozory mylą.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Już po wizycie w lecznicy.

Śpiochy i opatrunek ściąga (:

...rana szybko ziarninuje...wręcz za szybko. Nie goi się źle... goi szybko też niedobrze bo nowa skóra nie będzie powstawała. Odpukać, powierzchnia zmniejsza się, już około 2 cm w koło na  obwodzie - równomiernie.

Kupiłam większy kołnierz

100_3624.JPG

100_3628.JPG

100_3625.JPG

Link to comment
Share on other sites

Zabezpieczyłam Misię od kleszczy preparatem w pipecie (pożyczyłam od Stefanii). Mamy od Pani Kasi obrożę Foresto - dodatkowa obrożą w tym momencie będzie przeszkadzała, założymy po zdjęciu kołnierza.

Obrożę i 15kg worek karmy Brit - dostała 12.09.2017r...Dziś 18.04.2018r... super dieta odchudzająca (:

 

stare zdjęcie karmy + obroży

 

100_1120.JPG

Link to comment
Share on other sites

Od czwartku była przerwa w jeżdżeniu do lecznicy - opatrunki, antybiotyk w domu. Dziś byłyśmy na wizycie kontrolnej. Rana w 50% pokryta nowym naskórkiem...na krańcach nieśmiało wyrastają włoski. Zmieniono opatrunek, antybiotyku nie podano...teraz co 3 dni.

U wetów mamy zameldować się w piątek...opatrunki codziennie do zmiany w domu i jeden antybiotyk do podania.

 

100_3772.JPG

100_3774.JPG

100_3777.JPG

100_3780.JPG

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

Sliczna ta sunia!

Troszke przegapilam na watku i nie widze wiesci o Diance?

Telefon milczy :(... ręce mi opadły (:

Przez ostatni miesiąc prawie codziennie byłam w lecznicy...widziałam duże psy - przeważnie labladory nad którymi opiekunowie nie panują. Psy prawie po suficie chodzą...do innych zwierząt agresywne...ciągną, szarpią, warczą, ziapy narywają  że aż strach patrzeć (:...

a Dianki nikt nie chce (:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...