Jump to content
Dogomania

Diana wychudzone nieszczęście z lasu w BDT


Moli@

Recommended Posts

Dawno tu nie wchodziłam...nerwy mi nadszarpnęła ostro, ta cholera wykończy mnie kiedyś...

Od kilku dni zastanawiam się co z nią robić, o czym myślałam, przez moment, lepiej nie pisać. Musiałam ochłonąć.

Dianka zaatakowała Miśkę... dorwała ją przez szparę (odepchnęła nosem dół bramki/blokady na schodach) wepchała nos i chwyciła za tylną łapkę. Cudem nie chwyciła za mięsień tylko za nadmiar skóry, szarpnęła i oderwała.

Błyskawicznie, w samochód i do lecznicy.

Wykonano zabieg w narkozie - oczyszczenie rany, wyrównanie powłok skórnych.

Jeździmy codziennie na zmianę opatrunku, na zastrzyki - przeciwbólowy, antybiotyk.

Misia musi być w klatce - żeby nie zainfekować rany. Na siusiu i kupkę wynoszę na trawkę, w domu nie robi... trzeba pilnować żeby nie zwiała - opatrunek już tak bardzo nie przeszkadza w chodzeniu.

Z apetytem nie ma problemu...siusia, kupki ładne. Raz załatwiła się w lecznicy...obraziła się na mnie że nie chcę jej pozwolić pospacerować i dowiozła do weta "prezenciki".

Leczenie potrwa długo...potrzeba czasu na wytworzenie skóry. Koszt bardzo duży,  już zapłaciłam 976,12zł.

Proszę o pomoc.

 

 

 

 

 

100_3244.JPG

100_3263.JPG

100_3277.JPG

100_3278.JPG

100_3283.JPG

Link to comment
Share on other sites

Podobny obraz
Składam wszystkim , Najlepsze życzenia, Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, anica napisał:

Moli ,kochana zaniemówiłam, coś będzie trzeba pomyśleć! na tą chwilę nie wiem co?  ale... nawywijała Dianeczka :(  dobrze że napisałaś...przynajmniej będziemy się martwić razem...

Ja nawaliłam...Dianka nawaliła, wystarczyła chwila nieuwagi (:

Z Misi też dobra agregatka,  mały urwis atakuje oszczekuje  kłapie zębami do psów i kotów

Link to comment
Share on other sites

Dojechać do wsiowej asfaltówki nie mogę...samochód grzęźnie w błocie (:, zostawiłam w połowie drogi, zaparkowany pod płotem sąsiadów (:. Zadzwoniłam do lecznicy, uzgodniłyśmy że zrobię opatrunek i podam leki w domu (na szczęście środki opatrunkowe, balsam, płyny,... przygotowane w lecznicy zastrzyki w strzykawkach miałam w domu - tak na wszelki wypadek). Przydało się :)

Gryzelda pozwoliła... palce całe ,) nawet sprawnie nam poszło :) Założyć czyste ubranko... nie ma problemu. Kochana dzielna Misia. Była nagroda - kurze łapki :)

 

 

100_3459.JPG

100_3463.JPG

Link to comment
Share on other sites

Dzień doberek poŚwiętach, życzę Wszystkiego Spokojnego!mruga.gif  ... nadrabiam cały czas zaległości! ... Moli kochana ,podziwiam! i myślę... skąd wytrzasnąć 1130,52zł????

... cieszę się bardzo ,że już wszystko u Misi się goi! i że Ty jesteś taka ... zaradna!buziak.gif

Link to comment
Share on other sites

Rana powoli się goi,  najważniejsze że nic złego się  z nią nie dzieje... nie ma zmian martwiczych, ropnych...obrzęk zszedł. Już ziarninuje.

Wizyta w lecznicy zaliczona. Wczoraj nie skrzywdziłam zmianą opatrunku ;)

Kurze łapki na pocieszenie :)

 

100_3468.JPG

100_3469.JPG

100_3471.JPG

100_3472.JPG

Link to comment
Share on other sites

31.03 wpłynęło na konto 50zł od E.R - na leczenie Roxi

29.03 wpłynęło na konto 50zł od E.R - przeznaczę dla Misi na leczenie.

 

Jutro otwieram ostatni worek - 15kg Brit.

Misi i Roxi karmy nie ruszę!, panny mają jeszcze około 23kg

 

E.R dziękuję bardzo za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Misia po śniadanku, spacerku i zmianie opatrunku :)

Wymieniłam legowisko...ma więcej miejsca. Rana goi się i zaczyna swędzieć, musiałam kupić kołnierz ochronny - zakładać nad ranem. Panna budzi się około 4 i zaczyna majstrować przy opatrunku.

 

 

100_3528.JPG

100_3530.JPG

100_3532.JPG

100_3535.JPG

100_3536.JPG

100_3539.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...