Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom w Krakowie :) Duży czarny pies Ergo zabrany z nędznych warunków


AgaG

Recommended Posts

To zamówię u weta ten Urinomet. Na czyszczenie ząbków umówiłam się z wetem wstępnie między Świętami, bo w nadchodzącym tygodniu czeka nas sporo zamieszania.

Nie mam jeszcze rachunku za ostatnią krew i mocz, więc na razie rozliczenie bez tego:

 

Stan konta na 15 listopad wynosił -558,30 zł

Wpłaty:

+290 zł AgaG

+50 zł Topi

+50 zł agat21

+490 zł AgaG

Razem: +321,70 zł

 

Koszty:

-450 zł hotelowanie 16.11-15.12

-30,80 zł Fluoxetyna x 2 opak.

-70,50 zł Cortawance

-11,40 zł Hydroksizinum

-38 zł Bioprotect

-90 zł Caniviton

-38,50 zł Fluoxetyna x 2 opak.

-10 zł przejazd do lecznicy na pobranie krwi

Razem: -750,70 zł

 

+321,70 zł - 750,70 zł = -429 zł

Stan konta na 15 grudzień wynosi -429 zł.

 

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, mar.gajko napisał:

Trzeba koniecznie mu kupić jakiś preparat. Ludzki nie. Bo my mamy inne ph 02icon_mryellow.gif Dolfos Urinomet albo L-Methiocid.

Marjolu dzięki za informacje dla Murki. :) Nie ma jak wiedza wyniesiona z doświadczenia, historii leczenia własnych psów.  Ja akurat takiego przypadku nie przerabiałam, więc nic nie doradzę. Poza tym, że na pewno trzeba będzie zmienić Ergusiowi karmę.

Dobrze, że nie ma przeciwskazań do czyszczenia ząbków. :) Murko proszę zaglądnij Ergowi do paszczy w taki sposób, by zwłaszcza zobaczyć zęby z boku i tyłu i sprawdź czy on ma kamień żółty, żółto-brązowy czy to już jest gorsza faza: typu zielono-szary nalot na zębach pod  którym  ledwo zęby widać. W zależności od sytuacji w paszczy termin zabiegu powinien być szybszy lub niekoniecznie - o ile na razie ząbki są jako takie :) przy czym przed narkozą musi być też kwalifikacja kardiologiczna. Bo w przypadku jakichkolwiek zmian w sercu oczywiście narkoza byłaby ryzykiem. Ale to ustalimy, jak się wyjaśni ta sprawa z drogami moczowymi. Na frazie nie wiadomo, czy parametry krwi mówiące o stanie zapalnym sa podniesione z powodu dróg moczowych czy kamienia nazębnego.  

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Murka napisał:

To zamówię u weta ten Urinomet. Na czyszczenie ząbków umówiłam się z wetem wstępnie między Świętami, bo w nadchodzącym tygodniu czeka nas sporo zamieszania.

Nie mam jeszcze rachunku za ostatnią krew i mocz, więc na razie rozliczenie bez tego:

 

Stan konta na 15 listopad wynosił -558,30 zł

Wpłaty:

+290 zł AgaG

+50 zł Topi

+50 zł agat21

+490 zł AgaG

Razem: +321,70 zł

 

Koszty:

-450 zł hotelowanie 16.11-15.12

-30,80 zł Fluoxetyna x 2 opak.

-70,50 zł Cortawance

-11,40 zł Hydroksizinum

-38 zł Bioprotect

-90 zł Caniviton

-38,50 zł Fluoxetyna x 2 opak.

-10 zł przejazd do lecznicy na pobranie krwi

Razem: -750,70 zł

 

+321,70 zł - 750,70 zł = -429 zł

Stan konta na 15 grudzień wynosi -429 zł.

 

Erguś zadłużony :(  Jeśli darczyńcy Suma nie mają nic przeciwko sumę która została ze składek dla Suma, wyślę Murce.

 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Cytat

 

Murko wysyłam kwotę która uzbierana została przez darczyńców dla bezdomnego Suma, który już ma dom! Proszę jak dojdzie 235 potwierdź na wątku Suma :)

 

Dług Ergo to obecnie - 194 zł.

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, AgaG napisał:

 

Dobrze, że nie ma przeciwskazań do czyszczenia ząbków. :) Murko proszę zaglądnij Ergowi do paszczy w taki sposób, by zwłaszcza zobaczyć zęby z boku i tyłu i sprawdź czy on ma kamień żółty, żółto-brązowy czy to już jest gorsza faza: typu zielono-szary nalot na zębach pod  którym  ledwo zęby widać. W zależności od sytuacji w paszczy termin zabiegu powinien być szybszy lub niekoniecznie - o ile na razie ząbki są jako takie :) przy czym przed narkozą musi być też kwalifikacja kardiologiczna. Bo w przypadku jakichkolwiek zmian w sercu oczywiście narkoza byłaby ryzykiem. Ale to ustalimy, jak się wyjaśni ta sprawa z drogami moczowymi. Na frazie nie wiadomo, czy parametry krwi mówiące o stanie zapalnym sa podniesione z powodu dróg moczowych czy kamienia nazębnego.  

 

 

Kamień jest żółto-brązowy z przewagą brązowego... Czy wstrzymujemy się jeszcze z czyszczeniem?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.12.2016 o 15:01, Murka napisał:

 

Kamień jest żółto-brązowy z przewagą brązowego... Czy wstrzymujemy się jeszcze z czyszczeniem?

To dobrze, że taki a nie szary :) a zapach z pyska jaki? :)

Na podstawie  doświadczeń z moimi psami i tego, co wiem od swoich wetów, doradzałabym, aby teraz skupić się na wyleczeniu dróg moczowych Erga. Warto sprawdzić, czy po poprawie wyników moczu, morfologia też  zacznie być w normie. Potem powinna być kwalifikacja kardiologiczna do narkozy. no i jak wypadnie pomyślnie Erguś powinien mieć czyszczone ząbki.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Przed Świętami nie udało się wetowi sprowadzić Urinometu (hurtownia przysłała tylko wersję mini, a to się calkowicie nie opłaca). Urinomet właściwy ma być w tym tygodniu, a wet dał mi na razie Urinovet, koszt 40 zł:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/8b2c1a594e4cfc84

 

Niestety Erguś znów zjada koopy, tym razem węszy po ogrodzie za cudzymi:(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.12.2016 o 17:30, Murka napisał:

Przed Świętami nie udało się wetowi sprowadzić Urinometu (hurtownia przysłała tylko wersję mini, a to się calkowicie nie opłaca). Urinomet właściwy ma być w tym tygodniu, a wet dał mi na razie Urinovet, koszt 40 zł:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/8b2c1a594e4cfc84

 

Niestety Erguś znów zjada koopy, tym razem węszy po ogrodzie za cudzymi:(

Dziękuję Murko za pilnowanie sprawy leczenia tych dróg moczowych. 

Oj ten Erguś. Czemu te kupy zjada?? A on jeszcze ma probiotyki? Czy są potrzebne? Jeszcze się tak zastanawiam nad  podawaniem mu twarogu. Podobno psy, które jedzą twaróg mniejsze mają skłonności do zjadania kup innych psów. Moje psy sporo jedzą twarogu i odpukać żaden kup nie zjada.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, jolantina napisał:

Przelałam z bazarku 100 zł dla Ergusia :)

AgaG, proszę potwierdź tutaj, jak pieniążki dotrą.

Dziś siądę do rozliczeń. Zerknę na konto wieczorem. Ogromnie dziękuję!  Mamy z Topi parę kolejnych fantów na bazarek :) 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, AgaG napisał:

Dziękuję Murko za pilnowanie sprawy leczenia tych dróg moczowych. 

Oj ten Erguś. Czemu te kupy zjada?? A on jeszcze ma probiotyki? Czy są potrzebne? Jeszcze się tak zastanawiam nad  podawaniem mu twarogu. Podobno psy, które jedzą twaróg mniejsze mają skłonności do zjadania kup innych psów. Moje psy sporo jedzą twarogu i odpukać żaden kup nie zjada.

Mam kilka kapsułek probiotyku, to mu wydam. 

To na pewno skutki chemii, wyjałowienie organizmu. Ale wydaje mi się, że sierść się poprawia już:)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

W rozliczeniu z 10 grudnia potwirdzałam już wpłaty od: 30 zł od elficzkowa (nie ma nicku ale wydaje mi się, że to ona :) za X, XI, XII 30 zł (deklaracja Sumika przeniesiona czasowa dla Ergo)

10 zł od sleepinbyday

75 od terra bazarek

15 zł od Yoana za XII

Razem dla  Ergo 130 zł

(wszystko od razu wysyłane na długi Ergo)

/////////////////////

dziś potwierdzam nowe wpłaty:

Dulska 20 zł

Jolantina bazafek 100 zł

pani Ania ze Szczekocin 30 zł . Ponieważ Ergo zadłużony od razu wysyłam do Murki całą uzbieraną sumę czyli 150 zł.

Link to comment
Share on other sites

  • (Po rozliczeniu zrobionym przez Murkę 15. 12 . 2016 dług Ergo za hotel i leczenie wynosił 429 zł.  O 235 złotych zmniejszył się bo przelałam pieniądze które zostały uzbierane przez darczyńców Suma, który ma już dom. W dniu 18.12. Ergo miał dług -194 złotych.
  • Po wysłaniu dziś 150 zł z ostatnich wpłat dla Ergo dług Ergo to 44 zł.

Bardzo dziękuję darczyńcom.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Niedawno minął kolejny rok od akcji ratowania Ergusia i tak sobie powspominałam trochę ten szalony dzień :) Cieszę się, że Ergo żyje sobie spokojnie i dostatnio wśród ludzkich i psich przyjaciół :) Cieszę się, że mu się udało :)

Pod kątem bazarku pomyślę znowu też o jakichś ciekawych fantach, poza tym styczeń za chwilę i znowu podeślę jakąś kaskę dla niego. Daj mu Mureczko jeszcze te probiotyki co masz, wcześniej to pomogło,  może zaraz uda się dozbierać kasy na następne ewentualne..

Dobrego nowego roku kochani!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...