Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom w Krakowie :) Duży czarny pies Ergo zabrany z nędznych warunków


AgaG

Recommended Posts

2 godziny temu, ewkar napisał:

Pies wabi się Kajtek i podobno jest na FB, ale ja nie potrafię go znaleźć.Jutro mam mieć zdjęcia, ale kobieta, która to obiecała do słownych nie należy.Pies ma budę, ale nie jest na łańcuchu i chyba do końca ślepy nie jest i coś słyszy, bo reaguje.Był czarny, teraz jest beżowy, był na łańcuchu, teraz nie jest, był całkowicie ślepy i głuchy, a teraz już chyba coś widzi lub słyszy.

Bardzo Was wszystkich przepraszam, ale uprzedzałam, że tak będzie, nie widziałam psa, a napisałam tylko o nim, bo diabli mnie biorą na znieczulicę fundacji z założenia prozwierzęcych."Chrońmy zwierzęta" z Tarnobrzega też psa olała.

A to bardzo daleko? POdjechać nie możesz?

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, agat21 napisał:

Spróbuj może czegoś więcej się o psiaku dowiedzieć, a przede wszystkim do kiedy on jeszcze tam może być

mam nadzieję, że uda się zdążyć z pomocą? choć opis ewkar brzmi strasznie, biedny pies :( kolejne nieszczęście:(

Link to comment
Share on other sites

Do mnie ktoś dzwonił w sprawie tego pieska ok. dwa-trzy tygodnie temu, ale nie mieliśmy miejsca. Pani miała potem dzwonić, ale już się nie odezwała, więc sądziłam, że coś się udało zorganizować. To na pewno o tego samego chodzi, bo też 12-letni, ślepy, żyjący na terenie firmy.

Link to comment
Share on other sites

Tak, Kasiu.Chodziło o tego pieska.Znajoma wie o Waszym hoteliku, wiedziała, że mieliście psy ze Stalowej Woli, prosiła mnie o namiary.Wtedy nie znałam szczegółów, podałam nazwę hoteliku po prostu, wystarczyło poszukać w google.

Nie mam samochodu, a to jest jednak kawałek.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, agat21 napisał:

Ewkar, mam nadzieję, że uda się zdobyć jakieś konkretniejsze wiadomości. 

Mdk, czy możesz zapytać kikou, czy w razie czego przyjmie staruszka do siebie, czy ma miejsce? Ona ma chyba prawie same staruszki - dobrze kojarzę? 

nie mam telefonu do kikou . Ostatnim razem pytałam na pw o miejsce ale regularnie bywa na dogo więc można zapytać i podać więcej szczegółów o jakiego psa chodzi. 

U niej są przeważnie same staruszki .

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, jolantina napisał:

Dochód z bazarku wyniósł 700 zł

Usiata wpłaciła 40 zł za fanty bezpośrednio do Murki, więc teraz przelałam na konto hoteliku 660 zł

Wielkie dzięki jolantino. Jutro zerknę na konto i zrobię rozliczenie. :)

Dziś miałam dłuuuugą rozmowę z domem Ergo, która była niezwykle miła i obfitowała we wspaniałe wieści. Ale teraz czeka mnie jeszcze trochę obowiazków, więc opowiem jutro. :)

ale szczegół ważny zdradzę, że Ergo cały czas śpi ze swoją Pańcią, a zdrówko bardzo mu dopisuje. Jutro dalsze szczegóły Ergusiowego życia :)

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Kopiuję maila w sprawie Kajtka

Witam serdecznie

W załączeniu wysyłam Pani zdjęcia Kajtka, któremu szukamy nowego domu. Pies ma 12 lat jest niedowidzący, jest szczepiony i ma książeczkę zdrowia, Jest psem łagodnym i przyjaznym. Obecnie jest pod opieką właściciela warsztatu samochodowego ale niestety musi to miejsce opuścić.

Bardzo dziękuję Pani za zaangażowanie się w adopcję Kajtka.

kajtek1.jpg

kajtek2.jpg

kajtek3.jpg

kajtek4.jpg

kajtek5-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mnie się wydaje, że to ładny pies.Zabiedzony nie jest, a to, że nie jest na łańcuchu i ma kontakt z ludźmi sprawiło, że jest przyjazny.Jak takiego usypiać???W dodatku nie jest wychudzony, wygląda ładnie.Bawi się z kotem, wychodzi za bramę, ale wraca, więc chyba nie jest całkowicie ślepy.

Link to comment
Share on other sites

a wieści o Ergo takie (z wczoraj):

Erguś bardzo szybko się wszystkiego uczy, lubi się uczyć, jest pojętny i ogromnie zainteresowany WSZYSTKIM :). Swojej Pańci asystuje przy wszelich zajęciach i czynnościach, na początku nawet przy braniu prysznica :) teraz łaskawie czeka w pokoju, jak jego Pańcia jest w łazience. Gapi się jak się odkurza (wcale się nie boi odkurzacza), wymienianie worka w odkurzaczu jest super interesujące :). Już nie gryzie nerwowo koców :) dostaje specjalne przysmaki do gryzienia, jak zje 1/3 takiego wielkiego psiego przysmaku, to spokojnie daje sobie odebrać :)

Nadal śpi na kanapie, która w nocy staje się łóżkiem. Gdy Pani zaczyna ścielić, to stara się jej w tym przeszkodzić, jakby obawiał się, że z powrotem na kanapę nie będzie mógł wejść. :)  Spi z Panią mocno przez cala noc tym w łóżku, rozwalony i zadowolony.

Nauczył się si robić nie zaraz pod blokiem tylko na bardziej oddalonym trawniku. :) Ani razu nie nabrudził w domu. 

Ludzi kocha i co czasem jest kłopotliwe wita nadal WSZYSTKICH przechodniów, podchodząc i merdając. Większość ludzi wcale się go nie boi i głaszcze :). Piłki wszystkie zgryzł, więc Pani bawi się z nim taką ósemką ze sznura. Na wybiegu bardzo ładnie się bawi tym, ale tez w zabawie za rękawy łapie i zaczepia swoją Pańcię. :)

 

Odnośnie zdrowia: Pani była u weta swojego po receptę na te uspakajacze, bo to się skończyło, ale rozważa odstawienie tego, bo Ergo bardzo normalny jest :) W ogóle łapy nie rozlizuje, sił ma sporo, na kanapę na poczatku się wdrapywał trochę, a teraz jednym susem wskakuje. Niepokojących objawów nie ma. Natomiast Pani wybiera się z nim niedługo do chirurga-specjalisty na diagnostykę kręgosłupa, stawów, by ten lekarz zdecydował, czy te leki, które bierze na kręgosłup ma brac, czy może coś zmienić itd.

Pojadą do tej samej kliniki, w której Ergo już w Krakowie był z Murkiem.

Pani mówi, ze kłopotów z Erusiem nie ma zadnych i jest nim zachwycone. Jej wet powiedział ostatnio, że bardzo lubił jej poprzedniego psa, ale Erguś ma złoty charakter. Bo Ergo na wizytach trochę się stresuje, ale i liże doktora, merda itd.

No naprawdę ma bajkowy dom :)

ps. a i lubi wszystkie psy! na wybiegu nikogo nie podgryza !

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, mar.gajko napisał:

Nie ma. Kolejka jest. Nawet ten owczuś po operacji stary, musi czekać w kolejce. Ale trzeba go wpisać, jak chcemy go tam wziąć.

Ja bym wpisała. :) jakoś damy radę...Musimy,

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, ewkar napisał:

Mnie się wydaje, że to ładny pies.Zabiedzony nie jest, a to, że nie jest na łańcuchu i ma kontakt z ludźmi sprawiło, że jest przyjazny.Jak takiego usypiać???W dodatku nie jest wychudzony, wygląda ładnie.Bawi się z kotem, wychodzi za bramę, ale wraca, więc chyba nie jest całkowicie ślepy.

Ewkar a jaki on duży? ile kilo na oko? Widziałas go? 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, jolantina napisał:

Śliczny misiu.

Co robimy??

treba go do kolejki wstawić a do tej pory jakoś doglądać by mu się nic nie stało! tylko jak to na odległość zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Wieści o Ergo zachwycające.To jest jak sen.Dlaczego taki pies tak długo musiał się marnować?

Bardzo Wam dziękuję za zainteresowanie Kajtkiem.Nie, nie widziałam go.Podobno jest średni, cokolwiek to znaczy.Bardzo miły i ogólnie zdrowy, tylko stary już i niepotrzebny, a więc morbital.Trudno się z czymś takim pogodzić, prawda?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...