Jump to content
Dogomania

Schronisko w Katowicach - POMÓŻMY IM ZNALEŹĆ DOMY !!! Ruszył wolontariat!


Recommended Posts

[quote name='ala56']Bożena mogę trochę ogloszeń zrobic[/QUOTE]

Bardzo Ci dziękuję, nie wyrabiam z czasem, na dodatek lekarz zabronił tykać mi się komputera, bo z moim stawem łokciowym jest bardzo źle, ale to niewykonalne jak dla mnie...

Wczoraj byłam załamana na 8 pawilonie, to najgorszy dzień w całym moim wolontariacie, taka ilość chorych psów i na dodatek takich, które nie radzą sobie psychicznie. Będzie cud jeżeli żaden nie odejdzie za TM, od paru lat nie było tylu psów w schronisku, w dodatku tylu chorych.

dałam pozwolenie na leczenie wszystkich tych biedactw z naszego konta fundacyjnego, na razie zbieranie na posłania wstrzymane aż do odwołania, nie wiem ile nas będzie kosztować leczenie, jeżeli będzie trzeba to płatny hotelik, niestety z tego co naliczyłam jest około 10 psów do leczenie, część z nich potrzebuje pilnie dt, dla 3 mam

1 mi się zagubił w boju - z tych wczorajszych - ma guz po prawą tylną łapą, ale za cholerkę nie umiem sobie przypomnieć, który to był...

Bufi - jest w dt u Basi
Tlenek - jest w dt u Basi
Bulba - dt by zoperować listwę mleczną i guza na łapie
Blondi - dt - nużyca albo grzyb
Igo - dt - nużyca albo grzyb, bardzo zły stan, dodatek owo kaszel kenelowy
Kora - dt - ogromna przepuklina
Nora - dt - nie radzi sobie w schronisku
Speedy - dt albo ucho albo zmiany neurologiczne
Jada - dt - guz sutka
Bunia - dt - wiek i zapalenie rogówki - prawdopodobnie od poniedziałku będzie w domu, ale nie uwierzę jak nie zobaczę! - to dzięki ogłoszeniom 1Izabelki1!!!

w kolejce zaraz ustawi się pewnie Kuba bo jest w boksie z Igo...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='1izabelka1']oj trzymam kciuki za Bunie , życzę szczęścia tej perełce niech trafi w dobre ręce . Jednego psiaka możesz mi podesłać bo teraz mam swojego tymczasowicza to czasu trochę mniej[/QUOTE]

super! Wielkie dzięki!

Danusia odszyfrowała, który z psów miał guz po tylną prawą łapką, muszę zgłosić do schroniska, choć pewnie na razie i tak nie można nic zrobić bo to Blondi z nużycą albo grzybicą...

Link to comment
Share on other sites

Izabelko i Alu, Danusia zrobiła watek zbiorczy tych najbardziej potrzebujących, widac, na nim który potrzebuje jakich ogłoszeń!

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/246345-10-nowych-psów-z-18-sierpnia-2013!-Schronisko-w-Katowicach?p=21207407#post21207407[/url]

Link to comment
Share on other sites

pomysł fajny, my dajemy chusty adopcyjne!

Mamy dt dla Bulby na okres 3-4 tygodni, szukam weta, który zrobi zabieg usunięcia 2 listew mlecznych i tłuszczaka nad kolanem, dobrego ale nie zbyt drogiego

próbuję dodzwonić się do Skolika, ale mają wyłączony telefon

Rybicki u Czogąły od jutra idzie na urlop, najwcześniej może za 3,5 tygodnia a znając życie za 4 -5

Bulba idzie na dt do Bytomia, fajnie by było w miarę blisko weta, choć i tak dt nie ma samochodu, więc trzeba znaleźć kogoś kto pojedzie z Bulba i zawiezie ja na kontrolę po 2 dniach a potem na ściągnięcie szwów i jeżeli w tym czasie nie znajdzie domu to z powrotem do schroniska.

Będę starała się jeszcze dodzwonić do Skolika, ale i tak ja wyjeżdżam więc ktoś musi przejąć podwózkę i organizację zabiegu Bulby ode mnie.

-PILNE!!!

Link to comment
Share on other sites

Perełka nie ma wątku więc napiszę tu,

[QUOTE]Dzień dobry, dziękuję za zainteresowanie. Jak na razie (nie zapeszając) bez zarzutu, Perełka jest na prawdę kochana, chodzi za mną krok w krok, nic nie szczeka, z naszym pieskiem przez weekend miała może z 5 spięć, typu o zabawkę, nastąpiła mu na łapkę, czy wystraszyła w nocy, ale jak tylko się głos podniesie to od razu odpuszcza.
Dzisiaj się trochę denerwuje, bo pierwszy raz zostały same na 8 godzin i obawiam się czy wszystko będzie w porządku. Byliśmy z nią wczoraj u weterynarza i behawiorystki - polecili nam na razie zostawiać pieski w oddzielnych pomieszczeniach przy zamkniętych drzwiach i w razie czego usunąć również ewentualne przedmioty sporu, czyli np zabawki, a nawet nie zostawiać jedzenia w miskach. Także myślę, że dzisiejszy dzień będzie dosyć przełomowy, ale jestem dobrej myśli.
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

polecam Silesia-vet. Ceny fajne i wetki bardzo ok. Jakbyście się zdecydowali, to zadzwoń Bożenko - może uda się jakąś lepszą cenę wynegocjować :)

[quote name='soboz4']pomysł fajny, my dajemy chusty adopcyjne!

Mamy dt dla Bulby na okres 3-4 tygodni, szukam weta, który zrobi zabieg usunięcia 2 listew mlecznych i tłuszczaka nad kolanem, dobrego ale nie zbyt drogiego

próbuję dodzwonić się do Skolika, ale mają wyłączony telefon

Rybicki u Czogąły od jutra idzie na urlop, najwcześniej może za 3,5 tygodnia a znając życie za 4 -5

Bulba idzie na dt do Bytomia, fajnie by było w miarę blisko weta, choć i tak dt nie ma samochodu, więc trzeba znaleźć kogoś kto pojedzie z Bulba i zawiezie ja na kontrolę po 2 dniach a potem na ściągnięcie szwów i jeżeli w tym czasie nie znajdzie domu to z powrotem do schroniska.

Będę starała się jeszcze dodzwonić do Skolika, ale i tak ja wyjeżdżam więc ktoś musi przejąć podwózkę i organizację zabiegu Bulby ode mnie.

-PILNE!!![/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']Z tą Bulbą to skąd dokąd dokładnie (ulice na prw najwyżej) bo ja bardzo nie znam okolicy i nie wiem kto gdzie jak. I w jakim terminie wstępnie, czy wiemy i czy to będzie popołudnie, weekend, czy co ?[/QUOTE]

najpierw musi mieć zdjęcie płuc, a potem do Bytomia Miechowic, muszę się tylko dowiedzieć czy u weta Magdy tez można zrobić prześwietlenie płuc, czy najpierw do Skolika na zdjęcie i ze zdjęciem do weta w Miechowicach, no chyba że byłaby najgorsza opcja czyli przerzuty do płuc, wtedy nie ma po co juz operowac

Link to comment
Share on other sites

Kasiu przywróć Zumę i Nestora, Zuma już jest a Nestor chyba będzie rano

Niestety do schroniska przyszła następna bida, sunia już nie bardzo młoda z olbrzymim guzem na stopie, w którym przelewał się jakiś płyn, guz miał średnicę około 8-10 cm, łapka suni (stopa 4 cm...) jak chodziła to guz obijał się od ziemi, stopy, maskara po prostu, chwilami mam dość patrzenia na te kocio psie nieszczęścia, przecież tego się nie da znieść!

na dodatek te ciągłe zwroty po 1 dniu, po 3 dniach, po tygodniu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...