Jump to content
Dogomania

Schronisko w Katowicach - POMÓŻMY IM ZNALEŹĆ DOMY !!! Ruszył wolontariat!


Recommended Posts

Nasz wystraszony Batonik zachowuje się całkiem ładnie w domu! Trochę się boi, ale na pieszczotki i do łózka przychodzi! Niestety ma straszną biegunkę, na dodatek ma dziwne kwadratowe robaki, dziś idzie do weterynarza! Świetnie, że tak trafił!!!!

Robaki to prawdopodobnie tasiemiec, dobrze by było odrobaczyć na cito psa, który z nim był w boksie, ale zapomniałam jaki to był numer boksu! HELP!!!

Link to comment
Share on other sites

Wizytówek (opisów i zdjęć) nie mają jeszcze (na dzisiaj) n/w psy:
630/13
649/13
652/13
654/13
680/13
686/13
688/13
697/13
699/13
702/13
710/13
711/13
Proszę o pomoc w wyprowadzeniu do zdjęć, obserwacji psa i opisie – mielibyśmy wszystkie psy opisane!

Link to comment
Share on other sites

czy ktoś może nam pomóc???
Mamy albumy picaso, na których są psy do adopcji, zawsze podpisane były nazwą fundacji, ale od 3 tygodni, ciągle nam Google je zwiesza, żądając podpisania profilu imieniem i nazwiskiem (KOGO??? - jest nas 150 wolontariuszy!!!), Podpisałam w niedzielę profil Ala Wolontariusz, ale niestety dziś znowu zablokowali nam wszystko, bo stwierdzili, że Ala Wolontariusz nie jest prawdziwym imieniem i nazwiskiem, to jakaś paranoja, a z obsługą picasa nie ma żadnego kontaktu, nigdzie nie ma żadnego maila, każdy pies na stronie schroniska ma zakładkę ze strony schroniska do swojego albumu, takie posunięcia szkodzą mocno adopcjom, bo nie można zobaczyć jak wygląda dany pies, Na razie podpisałam imieniem i nazwiskiem kierowniczki schroniska, ale przecież to nie ona prowadzi albumy psów, czy coś możemy zrobić????

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam wszystkich... -> [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/246031-Uroczy-malutki-szczeniak-PILNIE-szuka-DT-lub-DS%21-Pom%C3%B3%C5%BCcie?p=21168240#post21168240"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/246031-Uroczy-malutki-szczeniak-PILNIE-szuka-DT-lub-DS%21-Pom%C3%B3%C5%BCcie?p=21168240#post21168240[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='soboz4']czy ktoś może nam pomóc???
Mamy albumy picaso, na których są psy do adopcji, zawsze podpisane były nazwą fundacji, ale od 3 tygodni, ciągle nam Google je zwiesza, żądając podpisania profilu imieniem i nazwiskiem (KOGO??? - jest nas 150 wolontariuszy!!!), Podpisałam w niedzielę profil Ala Wolontariusz, ale niestety dziś znowu zablokowali nam wszystko, bo stwierdzili, że Ala Wolontariusz nie jest prawdziwym imieniem i nazwiskiem, to jakaś paranoja, a z obsługą picasa nie ma żadnego kontaktu, nigdzie nie ma żadnego maila, każdy pies na stronie schroniska ma zakładkę ze strony schroniska do swojego albumu, takie posunięcia szkodzą mocno adopcjom, bo nie można zobaczyć jak wygląda dany pies, Na razie podpisałam imieniem i nazwiskiem kierowniczki schroniska, ale przecież to nie ona prowadzi albumy psów, czy coś możemy zrobić????[/QUOTE]

Na sosnowieckiej picassie pokazuje się tylko inf :

[QUOTE] [h=2]Zmień nazwę w YouTube na lepszą[/h]
[B]Zastąp swoją trudną do odczytania nazwę użytkownika i zacznij używać imienia i nazwiska, pod którymi znają Cię inne osoby.[/B] Linki do Twojego kanału nadal będą używać nazwy [B]wolontariuszsc[/B].[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Czy Bulbie (597/13) można by było podmienić zdjęcie?

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-V7VqhaApKbs/UgPhEpT-evI/AAAAAAADOA4/m5IU5HMIRMI/s800/DSC_0069.JPG[/IMG]

Dziś wyszło znowu trochę psów do zdjęć, w sobotę chyba 3 albo 4 kończą kwarantannę to byłyby do opisu i chyba 3 zostały ale nie wiem czy damy radę je zabrać, reszta dziś wyszła, ooidy dęba na pewno do jutra, bo na sobotę robię wizytówki, Ala juz przesłała dwa, a na resztę czekam

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Kasiu! osiągnęliśmy stan, że tylko po 5-6 psów nowych nieopisanych - takich które kończą kwarantannę, lub tych co nie chcą wyjść z boksu pozostało do opisania, bardzo się z tego powodu cieszę i mam nadzieję, że uda nam się utrzymać ten stan juz na stałe.

Sarnia 553/13 już w nowym domku, jak będę mieć chwilkę to wkleję zdjęcia, opiekunka obiecała mi jeszcze dziś nowe zdjęcia.

Baton zostaje w nowym dt juz na stałe, pokochali nieboraka i go nie oddadzą! e wrześniu podpiszę umowę, co prawda chcą juz teraz, ale jeszcze im dam 2 tygodnie. Można go zdjąć ze strony, żeby nie zajmował miejsca innym.

Tami nadal szuka, niestety istnieje poważne przesłanki, że ma chora trzustkę, będziemy musieli zrobić badania pod tym kątem.

Misię chcą aż w Lublinie, ale podobno nie mają telefonu tylko internet, opisują wszystko, że będzie tam miała cud i maliny, ale wizyty nie chcą i telefonicznie rozmawiać tez nie, więc po kilkunastu mailach nie rozwijam dalej tematu, bo jak mam jej załatwić transport do Lublina jak nic nie wiem o domu!

Tobik dziś idzie do adopcji (119/13)

Buni zapada się oczko, nie wiem co to jest, pierwszy raz cos takiego widziałam

Link to comment
Share on other sites

Tym razem znaleziono KRÓLIKA

dziś rano (koło godziny 5.30) przy Ulicy Jankego (na przystanku Ochojec Sadowa) koczował mały królik. Nie wiem czy samiec, czy samica. Królik o mało nie skończył pod kołami samochodu, po kilku minutach podchodów dał się złapać. Jest oswojony, lubi przebywać na rękach.

Króliczek wygląda na zdrowego. Zjadł sałaty i żarcia dla królików, wodę też popił.
Jakby ktoś słyszał, że taki nieborak zaginął dajcie znać - 607-913-906

jeśli właściciel się nie odnajdzie zwierzak albo zostanie u nas (jak kot i dwa psy nie będą przejawiać morderczych zamiarów), albo u znajomych :)

tymczasowo okupuje naszą sypialnię, gdzie jest cisza i spokój - bo zwierzaki w dzień tam nie wchodzą.

oto nasz outsider
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-_D9nlrqemAE/UgTmqTTi44I/AAAAAAAAnrc/SxJpngB_TTg/s640/DSC07233.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-p-b7MQyeQec/UgTmpoR7eRI/AAAAAAAAnrU/2-LEDWXNOS0/s640/DSC07232.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Kasiu, nie mieści się na picasie

[URL]https://picasaweb.google.com/118380588009733343934/Florek688131Rok39Cm9Kg15072013R#[/URL]

Psiak średniej wielkości, waży 9 kg i ma 39 cm w kłębie, tak przed kolano. Trochę przypomina krzyżówkę cocer spaniela z cavalierem. Gdy tylkominął stres związany z pierwszym spacerem i nowymi twarzami witał się z wszystkimi radośnie i rozdawał buziaki. Jest bardzo przyjazny i wesoły, potrzebuje sporo ruchu. To pies z temperamentem i żywiołowością oraz chęcią do ciągłej zabawy. Chętnie wskoczył na ręce opiekunce, widać że był noszony i pieszczony, nie boi się ludzi, nie boi się dotyku, nie boi się gwałtownych ruchów. To mały alpinista, niestety skacze po parapetach,płotach i na wszystko się wspina. Jest bardzo ciekawy świata i nie ma w nim grama strachu, gdy poznaje nowe tereny. Przy adopcji trzeba być świadomym, że psiak uwielbia się bawić, ganiać, skakać i powinien trafić do aktywnego domu, który zapewni mu odpowiednią dawkę ruchu. Trochę marnie chodzi na smyczy, ciągnie i obiera własne kierunki, ale to młodziutki pies i brak ogłady można nadrobić.Jest przyjazny nie tylko w stosunku do ludzi, ale również w stosunku do innych psów. Ma ciut dłuższe futerko, o bardzo miękkim i jedwabistym włosie, które wymaga wyczesania od czasu do czasu.

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-YhUPUIZYV2A/UgPiDe3BBGI/AAAAAAADODU/IqWkt8GNAdw/s720/IMG_5197.JPG[/IMG]

Pimpuś tez się nie mieści...

[URL]https://picasaweb.google.com/118380588009733343934/Pimpus697136Miesiecy17072013R#[/URL]

Pimpuś to jamnikowaty, wesoły szczenior, któremu bardzo trudno zrobić zdjęcie. Wszędzie go pełno i nie usiedzi w miejscu ani chwileczki. Wszystko musi obwąchać, wszędzie musi zajrzeć i z każdym musi się przywitać. Na smyczy chodzi raczej marnie, zachłysnął się wolnością po wyjściu z boksu i biegał we wszystkich kierunkach, dopiero zabrany na ręce na krótką chwilkę się uspokoił. Oczywiście w stosunku do psów jest bardzo łagodny,każdego traktuje jak ewentualnego kompana do zabawy. W stosunku do ludzi również jest bardzo przyjazny, nie boi się, choć nie wykazuje nadmiernego zainteresowania bliższym kontaktem, na razie woli towarzystwo psów. Mamy nadzieję, że przyszły dom szybko to zmieni! Szczeniaczek jest słodki, choć na pewno będzie wymagał sporo pracy, prawdopodobnie nie potrafi utrzymać czystości i trzeba będzie go dopiero tego nauczyć. Piesek jest dość aktywny i dobrze by było gdyby trafił do domu, który zapewni mu odpowiednią dawkę ruchu.

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-f3rz4NUZK1c/UgPhcqWecyI/AAAAAAADOBs/q5g3vVJLFqY/s720/DSC_0077.JPG[/IMG]

Edited by soboz4
Link to comment
Share on other sites

[quote name='soboz4']Kasiu, przywróć Alfę![/QUOTE]Przywrócona. Nie wiem dlaczego nie było jej na stronie schroniska.

Strona schroniska zaktualizowana (opisy, tudzież nowe karty).

[quote name='soboz4']osiągnęliśmy stan, że tylko po 5-6 psów nowych nieopisanych - takich które kończą kwarantannę, lub tych co nie chcą wyjść z boksu pozostało do opisania, bardzo się z tego powodu cieszę i mam nadzieję, że uda nam się utrzymać ten stan juz na stałe. [/QUOTE]Na moje oko jest to ok. 16 psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='soboz4']szkoda, to taka miła sunia! Osobiście widzę ją w mieszkaniu, a nie w firmie pilnującej obejście[/QUOTE]

szkoda szkoda, ale to nie był dom dla niej. na ogródku w okolicy borek z innym psem. wszystko było ok póki ludzie tam byli, jak poszli do domu to Alfa robiła wycieczki po pobliskich działkach, prawdopodobnie ma lęk separacyjny

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...