Jump to content
Dogomania

Schronisko w Katowicach - POMÓŻMY IM ZNALEŹĆ DOMY !!! Ruszył wolontariat!


Recommended Posts

Dostałam taką prośbę:

Witam Pani Bożeno, mam prośbę, szukam jakiegoś schronienia dla psa rasy Cane Corsa (chyba tak się pisze). Właścicielka psa musiała przeprowadzić sie do małego mieszkania w bloku. Pies jest agresywny dla innych psów i kotów, Schronisko w Bielsku-Białej odmówiło przyjęcia psa, właścicielka chce go uśpić, pies ma ok 5 lat, czy zna Pani jakąś fundacje miłośnika tej rasy??

Jeżeli ktoś może pomóc to proszę napisać na gg pod numer: 3518008

Link to comment
Share on other sites

[quote name='soboz4']Dostałam taką prośbę:

Witam Pani Bożeno, mam prośbę, szukam jakiegoś schronienia dla psa rasy Cane Corsa (chyba tak się pisze). Właścicielka psa musiała przeprowadzić sie do małego mieszkania w bloku. Pies jest agresywny dla innych psów i kotów, Schronisko w Bielsku-Białej odmówiło przyjęcia psa, właścicielka chce go uśpić, pies ma ok 5 lat, czy zna Pani jakąś fundacje miłośnika tej rasy??

Jeżeli ktoś może pomóc to proszę napisać na gg pod numer: 3518008[/QUOTE]

nie mam gg w pracy - prosze o przekazanie: [url]http://cane-corso.epsy.org/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Padł ostatnio pomysł, który chyba wszystkim się spodoba aby starszym psiakom i tym, które dłuuuugo czekają na domek spróbować wyróżnić ogłoszenia na miesiąc na tablicy. Koszt takiego jednego ogłoszenia to 24,99 zł, Kasia przelała mi już pieniądze na konto. Jutro wieczorem wyróżnię na razie ogłoszenie na miesiąc dla: Aresa, Wako i Tobika. Trzymajcie mocno kciuki!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania91sc']Padł ostatnio pomysł, który chyba wszystkim się spodoba aby starszym psiakom i tym, które dłuuuugo czekają na domek spróbować wyróżnić ogłoszenia na miesiąc na tablicy. Koszt takiego jednego ogłoszenia to 24,99 zł, Kasia przelała mi już pieniądze na konto. [/QUOTE]
Tak jest, przelałam (74,97 zł na 3 ogłoszenia) :). Mamy teraz: [B][FONT=Verdana]335,77 zł[/FONT][/B].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania91sc']Pieniążki mam na koncie, dziś wieczorem po wolontariacie wyróżnię ogłoszenia dla psiaków...
Może ktoś ma pomysł na tekst do ogłoszeń dla Wako, Tobika i Aresa? :)[/QUOTE]

Wako ma opiekunke, możeo na coś napisze?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagdaB']Wako ma opiekunke, możeo na coś napisze?[/QUOTE]

Ares też ma opiekunke, ale opis dalej stary, ten zrobiony jeszcze przeze mnie...opiekunki nie udzielają się za bardzo tutaj na forum...

A do tych psiakow z wyróżnionymi ogłoszeniami dodałabym w drugiej kolejności Bambiego, biedak tyle już czeka...

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4]Błagam o pomoc, jeśli ktoś jest w stanie pomóc proszę o kontakt (504-895-404)

Znalazłam jakieś 20 min temu 3 kociaki mają po 4-5 tyg, ktoś je wrzucił do śmietnika :( Niestety nie mogę trzymać w domu kotów, a nie chcę ich oddawać do schroniska,bo tam na pewno je uśpią :(

Jeżeli ktoś ma możliwość dać im tymczas albo dom byłanym mocno wdzięczna. Kociaki są urocze. Najprawdopodobniej nie są szczepione ani odrobaczane :/

Jeden już niestety kicha :( U reszty narazie nie zauważyłam...[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Dziś do domu poszła Syntia, Pan o kulach ale robił bardzo dobre wrażenie. Powinna być szczęśliwa. Poszedł też biały husky, a potem nie rejestrowałam, ale ludzi było dziś sporo.

Muszę bardzo podziękować Danusi, nowej wolontariuszce Klaudii, pomagały mi obciąć dwa psy, a to była naprawdę ciężka praca, prosiłabym też Kasiu o zmianę zdjęcia na stronie:

Bufi 462/13 (nie wpisuj jej tego, ale zgłosiłyśmy ją do weta, nadal leje się jej z ucha, ale przede wszystkim nos, kąciki pyszczka, pod oczami ma strasznie zaropiałe, poprosiłam o zrobienie wymazu przed rozpoczęciem leczenia, bo lepiej wiedzieć na czym się "stoi"). Bufi oprócz tego, że nie lubi być brana na ręce to w czasie obcinania jest bardzo grzeczna.

Nasz stolik, który dostaliśmy jest "boski", ma dorobioną lampę, kółka, jest całkiem składany, ale przywiozłam też dziś od sąsiada do niego szubienicę, mamy więc teraz profesjonalny stół do strzyżenia!!!

Zdjęcie Bufi do podmianki (Bufi nie ma wątku)
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-IsMH4eE8J_I/UeqFFsq3E-I/AAAAAAADKrw/S1gy2RlGiuo/s912/DSC_0053.JPG[/IMG]

Bufi, starsza już sunia, bardzo spokojna i mało szczekliwa. Waży około 25 kg i ma 58 cm w kłębie. Przyszła do schroniska bo jej opiekun wyjechał do pracy za granicę. Jest w dużym stresie, ale powoli przyzwyczaja się do nowych warunków. Bardzo lubi spacery, na których prawie nie ciągnie, jednak na terenie schroniska szarpie się i chce wyjść poza teren. W czasie kąpania bardzo spokojna, ale nie lubi być brana na ręce. Reaguje na imię, czasami na komendę siad, czy łapa. Kompletnie nie reaguje na inne psy, w czasie konfliktu odsuwa się. Ma bardzo dobry apetyt i jest trochę "przy kości". Po prostu starsza "Pani", które powinna leżeć sobie na fotelu we własnym domu, a nie schroniskowych deskach. W stosunku do ludzi bardzo uległa i przymilna. Ma bardzo grube futro, które wymaga co jakiś czas podcięcia, albo regularnego czesania.


Drugi (nie licząc obcinania "tyłków") do podcięcia był Smyk (613/13), piesek w typie foksteriera z karygodnie zaniedbanym futerkiem. Miał jeden strup na sobie i futro odchodziło w całych kawałkach.

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-P-nz2TJv3sE/UeqEl8xqE8I/AAAAAAADKrQ/-UNPaVCfi4w/s912/DSC_0004.JPG[/IMG]


Gdyby można było podmienić jego zdjęcia z tego:

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-8vXK9sov2xo/UeqGJe6IKQI/AAAAAAADKro/iEC3_bJKwww/s494/Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2013-07-20 144320.jpg[/IMG]

na to (chyba, że wybierz inne po obcięciu):

[URL]https://picasaweb.google.com/118380588009733343934/Smyk613133Lata5Kg33Cm23062013KlaudiaKita#[/URL]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-q5fYX7PjXe8/UeqE2jqx4SI/AAAAAAADKrQ/EwQPGw5zw1o/s640/DSC_0027.JPG[/IMG]

Smyk to młodziutki psiak w typie foksteriera (ma około 2 - 3 lat). Waży 5 kg i ma 33 cm w kłębie. Trafił do schroniska bardzo zaniedbany, obecnie jest ścięty na "zero", łącznie z piękną brodą, ale inaczej nie dało się zlikwidować dredów i sfilcowanego futerka. Jak przystało na "foksia" jest bardzo zaczepliwy w stosunku do psich kolegów, za to w stosunku do ludzi to miziak i pieszczoch. Niestety jak zobaczy kolegę, szczególnie równego wzrostem to lubi sobie na niego poszczekać. Nie wykazuje takich zapędów w stosunku do suczek, które woli adorować niż obszczekiwać. W czasie obcinania dość nerwowy, ale miał tak sfilcowane futerko, że nie można mu się dziwić, bo na grzebcie miał jeden wielki strup. Bardzo lubi głaskanie, lubi być brany na ręce, nie boi się kąpieli. Nie bał się też szczotki czy grzebienia, maszynki tez nie jedynie był mocno zniecierpliwiony w czasie obcinania, które trwało dość długo. Jest szczuplutki i bardzo aktywny, chce wszystko obwąchać i poznać. Dobrze by było gdyby trafił do domu gdzie znają się na foksterierach, bo to wymagająca rasa. To odważne, wytrzymałe psy, o dużej pasji łowieckiej. Najczęściej są mało posłuszne i chodzą własnymi ścieżkami, dlatego wymagają konsekwentnego postępowania. Potrafią być agresywne w stosunku do innych psów. Szczególnie, jeżeli walczą o swoje terytorium. Także w stosunku do mniejszych zwierząt nie są przyjacielsko nastawione. Królik, kot, czy zając nie może czuć się bezpiecznie, jeżeli w pobliżu kręci się foksterier. Niestety ten opis z tego co zważyliśmy bardzo pasuje do naszego Smyka! Kontakt w sprawie adopcji: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL], 503-364-290

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Ci dziękuję! W poniedziałek chcę sfinalizować umowę z Naszym Miastem i proszę Wszystkich opiekunów żeby wysłali do Beaty najładniejsze zdjęcie i zminimalizowany opis, taki na dwa zdania góra i telefon, bez maila.

Kolejność dawania psów do gazety zostawiam Beacie Ch.(najtrudniejsze przypadki Wako, Ares, Tobik zwany Donem mają na razie wyróżnienie na Tablicy) więc myślę, że można by zacząć od Darmy, a potem kieruj się albo stażem w schronisku albo wiekiem, wiem, że żadnego nie ukrzywdzisz i będziesz dbała o to by najbardziej potrzebujące były na początku.

Misię chyba odpuść, ona już zawsze będzie kaszleć, nie wiem czy nie lepiej potraktować domu Iwony jako dożywocie, ale pomyślę jeszcze nad tym.

Acha, opiekunowie poniżej 16 lat - dawaj kontakt na Anię Nizioł, siebie, albo mnie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...