Jump to content
Dogomania

Mała 6kg.sunia po dwóch operacjach w domu . Córka Kulki i jej dzieci w nowych domach!


auraa

Recommended Posts

Kolejne, potrzebujące natychmiastowej pomocy suczki  ze wsi pod Mińskiem Maz. będącej zagłębiem poplątanych ludzi i bezdomnych psów.

Chałupka jak z bajki o "Trzech świnkach", Trzech niezaradnych życiowo facetów i cztery suczki. Dwie matki z córkami. Dwie rude,radosne, kochające cały świat, przywiązane na łańcuchach do czegoś co ma się nazywać budą. I dwie małe czarne, przerażone, przemykające i chowąjące się w głębi  "domu".

Dopiero po pewnym czasie, jedna z dokarmiających sunie koleżanek zauważyła, że z jedną z czarnych suczek coś jest "nie tak". Udało się namówić jednego z facetów aby ją podniósł i wtedy ukazał się taki widok.

Aktualizacja z dn, 7. 05. br

Sunia przeszła poważną operację. Zdiagnozowaną u niej mastocytomę. To jest nowotwór komórek tucznych. Obecnie jest w dt. u inki33 .Sunia wymaga troskliwej opieki i długiej rekonwalescencji nie wiemy kiedy będzie gotowa do adopcji. Na szczęście guz nie jest złośliwy!!!!!!

Aktualizacja z dn,14.06. br

Od 12 maja Kulka jest w BDT u Mazowszanki. Przeszła konsultację ortopedyczną u dr. Traczyka. Mamy nadzieję, ze po zabiegach rehabilitacyjnych mała odzyska pełną sprawność.

http://www.dogomania...zdrowia/page-37

 

zdjęcia Kulki do ogłoszeń

 

Koszt leczenia Kulki wynosi 1750,02

 

79ffffbbc13a8113med.jpg

1d530f9e32069c2fmed.jpg

 

sunia była przerażona. Nie wiem ile ma lat i  jak długo ma tego guza. Nie wiem czy to jest przepuklina, czy coś gorszego

:shake: .  Jestem jednak pewna, że nigdy nie była u weterynarza i pewnie nie była szczepiona. Sunia jest mała a jej córka jeszcze mniejsza. Mniejsza od kota. Obydwie są bardzo wycofane. Ponieważ uciekały wgłąb domu myślałam, że śpią w mieszkaniu z facetami. Okazało się jednak, że śpią w jakiejś graciarni. Nie byłam w środku i raczej nie chcę tam wchodzić.  Ponieważ miałyśmy  pod opieką zabrane z tej samej wsi Sabę i Gabi czułyśmy się bezradne. Jednak w ostatni weekend Marzena zaobserwowała ,że sunia cała drży. Była tam dwa razy i suczka nie wyglądała dobrze.

a9ec04d982a28079med.jpg

 

Sunia z guzem, to ta po lewej stronie.

8270ea2cfc1d6526med.jpg

 Tu widać w jakim stanie jest dom. Widać fragment drzwi i połamanej ściany.

Córka suni z guzem jest mniejsza i bardziej wycofana. Czeka aż zje matka i dopiero wtedy dochodzi do miski aby zjeść resztki, których zwykle nie ma. Wszystkie suczki są bardzo głodne . Facet mówi, ze jest dobrze, bo panie je karmią.

7dcb5d6b3df7f1e6med.jpg

Tu widać, że suczka jest mała i przerażona. Kiedy chciałam zrobić zdjęcie tego guza, z piskiem zwijała się w kłębek jak jeżyk.

 

Suczka już jest na SGGW

 

Sunia odziedziczyła w spadku po Gabuni i Sabie 373,27 zł

15.03-elficzkowa-30zł

16.04.-Mazowszanka13 -100zł

17.04- Mazowszanka13-150zł

WYDATKI

4.05.-150ZŁ - inka33

8.05. 100zł-inka33

rozliczenia wydatków inki33- post 740

Stan na 8.05.br

403,27 zł

Wpływy

13.05.-200zł Kabaja

21.05.- 25zł Poker za bazarek

WYDATKI

18.05-20ZŁ inka33

stan na 22.05.br

608,27

Wpływy

Matilu-60zł

elik za bazarek-131,17

Wydatki

Mazowszanka-161,95

rozliczenia wydatków Mazowszanki- post 723

 

stan na 27.05.br

637,49

WPŁYWY

06.07.br -  30,00 ZŁ ELFICZKOWA

76.56zł- inka33

127zł Mazowszanak 13

13.07.-50zł Poker

 

stan na 13.07. br

1021,05

WPŁywy

15.07Mattilu-35zł

21.07 KABAJA 100zł

27.07Poker 51,50

 

wydatki

 

30.07-1200zł na konto Fundacji Pokochaj Psy Niczyje

 

stan na 30.07.br.

7.55zł

Wpływy

04.08.-273 zł za bazarek

 

stan na 04.08. br.

280.55 zł

Wpływy

wpłaty dla Mikrusa przekazane na spłatę długu Kulki

STERYLIZACJA MIKRUSA-TERESAA118  10.08.2015 -80,00  zł

  POKER DLA MIKRUSKA 10.08.2015 -30,00 zł

   AZALIA 13.08.2015- 30zł

razem 140zł

DLA kulki OD KABAJA 27.08. -60 zł

od Pani Mikruska na leczenie Kulki na konto fundacji -80zł

 

Stan na 13.09 br-560.55

Mamy całą kwotę!!!!!!!. Jutro przeleję brakujące 470zł

   

DSCF3745.JPG

Link to comment
Share on other sites

Jestem i będę zaglądać. Cholerka, kasą niestety nie wspomogę...

A co ci panowie mówią na temat zabrania suni z guzem na operację, ona ma potem wrócić do nich? co z resztą suczek, sterylka i powrót, czy zgodzą się je oddać?

Link to comment
Share on other sites

Niestety, sunia jest takim dzikusem, że nie udało się nam  jej złapać. Była ode mnie dokładnie pół metra ale kiedy ją chciałam dotknąc zaczęła tak piszczeć, że az podskoczyłam ze strachu a ona uciekła. Cały czas była w pobliżu i chyba bym ją złapała gdyby nie pojawił sie jeden z panów. Myślałam, że już po problemie bo sunia pobiegła za nim do domu. Niestety ten lebiega nie potrafił złapać własnego psa! Sunia uciekła mu przez uchylone drzwi i już nie podeszła do nikogo. Facet wiedząc, że stoimy na podwórku a na suczkę czeka chirurg,  zostawił nas bez słowa i przez dziurę w płocie poszedł do sąsiadów :wallbash:. Zdążyłam się jednak dowiedzieć, że suczka ma ok. 10lat a jej stan wydaje mi się poważniejszy niż by się na początku wydawało. Ona ma chyba  też guza na plecach nad ogonem.

Musimy chyba użyć sedalinu bo na pomoc panów nie ma co liczyć. Potrzebny też będzie duzy kontener, bo w takim stanie psychicznym nie da rady jej przewieźć. Jestem załamana .....

[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4d1838587e744acb.html]4d1838587e744acbmed.jpg[/URL]

byłam tak blisko!

[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/569f13a857e7f5b6.html]569f13a857e7f5b6med.jpg[/URL]

ucieczka

[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c2037df609a83012.html]c2037df609a83012med.jpg[/URL]

Dziwnie wyglada tył jej pleców

Musimy natychmiast zabierać białego psa. Dotychczas nie reagował na małe kociaki a dziś z zazdrości lub w obronie miski zaatakował 3mc. koteczkę. Na szczęście nic się nie stało. Ale Marzena, która jest kociarą bardzo się zdenerwowała. On jest natomiast totalnie zakręcony na ludzi. Prosi całym sobą, zeby go zabrać. Dziś Krysia wyjęła z niego z 10 pękatych kleszczy !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ta cała sytuacja mnie przerasta. Te czarne sunie nalezało by wysterylizować i tam zostawić. Młodsza ma chyba ok.2 lat ale jest jeszcze bardziej dzika niż matka. Rude  są w tragicznej sytuacji. One są zdecydowanie do zabrania i to natychmiast. Małe krótkowłose, nie mają bud.

 

[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/92d47031f877dfc5.html]92d47031f877dfc5med.jpg[/URL]

[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5b2a21957c1464cb.html][/URL]

[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5b2a21957c1464cb.html]5b2a21957c1464cbmed.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

płakać się chce :(   jak ty pomóc  ?    może doraźnie chociaż jakieś budki dla rudych suń do czasu jak będziemy mogły pomóc

W lepszym stanie budy to pewnie ten człowiek  przepije . Jakiej wielkości są rude sunie ,jamnik beagle ,.. 

Link to comment
Share on other sites

wkurzyłam się. Marzena zajmuje się kotami. Chodzi, dokarmia je . Znalazła domy dla trzech kociaków. Zostały jeszcze dwie małe koteczki. Znalazła dom dla jednej z nich a facet nie pozwolił jej zabrać " bo nie" Tym sposobem na tej "posesji" są trzy kotki. Teraz pomnóżmy liczbę kociaków które będą rodziły, ile to będzie?

Link to comment
Share on other sites

jak edytować sygnaturę? Nie wiem jak pozbyć się linku o bazarku...

Ponieważ biały pies musiał zniknąć. Ubłagałam astorath, żeby go przyjęła do hotelu. Tym samym znowu mamy dwa psy w hotelu. Nie wiem jak sobie poradzimy?

Biały pies musiał być kiedyś psem domowym. Ładnie jedzie w samochodzie, chodzi na smyczy i wie do czego służy fotel.Kto pomoże?

Link to comment
Share on other sites

Auro kochana

jestem z Wami

 lada dzień będę slac ciociu

 nie zapomnialalm , jak obiecalalm

 tylko ze zyciowe opóźnienia

 i w domku mamy drugie serdunko psie

 cudna sunie

 tymczasowo na razie ...

 wiec latam miedzy praca a domkiem i wszystkimi sprawami

 jak szalona

 

 

 ciociuniu ciesze się ogromnie , ze zalozylas drugi watus tym biedaczkom

 ja slalm smski , ale może zle num spisalalm Twój ciociuniu ?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...