Jump to content
Dogomania

Żabka ma już Dom Stały !


MALWA

Recommended Posts

no, Żabsko jest słodziakiem, kochana, śliczna, ale niestety nadal tkwi u mnie:(. Pomimo, ze taka fajna niestety ma tez swoje ograniczenia, ktore nie daja jej szansy pójść do kazdego domu.. :(. Żabka najchetniej byłaby sama, bez innych zwierzat i bez małych dzieci.

Watek widze troche opustoszał, ale postaram sie pisać cos od czasu do czasu o Zabci.

Chciałam spytać czy ogłoszenia Zaby są nadal na portalach czy wygasły? Czy ewentualnie jest ktos kto mógłby zrobić aktywne wydarzenie na fb (ja niestety mam zablokowany dostep do portali społecznosciowych, a w domu mam Internet tylko w telefonie). Mozna też wykupić płatne wyróżnione ogłoszenie na gumtreee - koszt 50 zł!!!, ale moze warto? Doradźcie cos prosze, bo ja nigdy psiaków nie ogłaszałam.

Sprawa jest o tyle pilna, ze koleżanka ze Skarżyska zawiadomiła nas o trzech bardzo potrzebujacych psiakach w tamtejszym schronisku.

Poprosze kogos zeby wstawił zdjecia, w najwiekszej potzrebie jest kudłaty piesek, ktory jest terroryzowany w boksie oraz sunia Balbinka ktora nie radzi sobie w schronie. Nie chce juz pisac, ze ten schron to analogia Olkusza... :(

Dlatego zależy mi zeby taka fajna i śliczna sunia jak Zaba poszła do domu, wtedy mogłabym pomóc Balbince.. :(

 

Do tego cały czas mam pod płatną opieką (360 zł miesiecznie- ktore od 1,5 roku płace sama) sunie z NT Finke - i powoli (luty, marzec) przymierzam sie do zabrania jej do siebie - dlatego tez dom dla Żaby byłby bardzo mile widziany:)..

 

Bardzo prosze o pomoc i pomysły, bo ja chetnie zawsze pomoge jako DT, ale w ogłaszaniu i szukaniu domów jestem naprawde kiepska:(

Link to comment
Share on other sites

Aniu , ja śledzę wątek Żabki  :smile:  ale się nie odzywam jeśli nie mogę napisać nic sensownego. Leży mi na sercu los Balbinki i tego rudego szorściaka , wiem co obiecałam  :sad:  Tylko Tosia nadal tkwi u mnie . Śliczna , mała , adopcyjna -tylko z jedną wadą - druga Sara pod względem temperamentu i zdolności przekształcania otoczenia  :mdleje: Dochodzę do wniosku , ze mam pecha do rudych - no jak rude to musi być chyba wredne , co ? Druga sunia Bella to raczej zatrzyma się na dłużej , raz że czeka ją jeszcze sterylka , a dwa to do tej pory zaufała tylko mnie , reszta świata może dla niej nie istnieć . I nadal na widok smyczy wracają wszystkie wspomnienia - te najgorsze oczywiście .

Jeśli zdarzy się cud i Żabka i Tosia znajdą dobre domy to otworzy się szansa dla Balbinki .

 

ps. zdjęcia psiaków ze Skarżyska mam , chcesz Aniu aby je wstawić na watek Żabki ?

Link to comment
Share on other sites

Album Żabki na fb  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.767436990000409.1073741863.100002023443913&type=1&l=ef23c84186b , skromny bo z miniaturkami zamieszczonymi na wątku nic lepszego nie zrobię . Mogę prosić o zamieszczenie normalnych fot lub przesłanie na maila : [email protected]  :smile:

Żabka ma też zamówione nowe ogłoszenia , zgodnie z sugestią Ani będą tym razem na Wrocław .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziewczyny, powoli, powoli mogę już napisać, że żaba pojechala. Do domu:). Z ogłoszeń elaja na Wrocław odezwali sie Państwo z Łodzi - telefonów było kilka, naprawdę fajnych ale nie dla Żaby Przekazalam dane dziewczynom z Wrocławia, może jeszcze jakaś beda znajdzie dom. Żabę zawiozłam osobiście- razem z elaja, dziekuje!!!- w ubiegły piątek - Państwo super, wytrwali,spokojni, bo wiecie jaka żaba bywa:). Do towarzystwa ma psiaczka - zabranego spod bloku- Nelsona. Nie pisałam od razu, bo żabka trochę histeryzowala, pokazywała Panu i Nelsonowi zabki, Panią pokochała z miejsca, ale nie było wiadomo jak sprawa się rozwinie. Państwo są bardzo fajni i wyrozumiali wiedzą za mała potrzebuje czasu, a progres nastapil duży przez ten prawie tydzień. Dlatego myślę, że nie ma sensu zaby dalej oglaszac, środki zabczyne są do rozdysponowania, a założycielka wątku, jak oczywiście się jeszcze tu pokaże, może chyba powoli zmieniać tytuł. Aha, została odrobina karmy zabki, tak na dnie worka- jeśli się zgodzicie przeznacze ja dla jakiejś mojej nowej tymczasowiczki, która prędzej czy później na pewno do mnie trafi:). Bardzo dziekuje gluchypies i elaja za pomoc przy zabie:), gdyby nie Wy zaba pewnie dalej siedzialaby u mnie niepotrzebnie się przywiązujac.A to taka wrażliwa sunia...

Link to comment
Share on other sites

Wspaniała wiadomość! Bardzo dziękuję za opis, Aniu - dziękujemy, że zgodziłaś się wziąć Żabkę na DT i ją "odczarować". To naprawdę super psinka i cieszę się, że tak dobrze trafiła!

 

Na koncie Żabki pozostała kwota 386,01 zł - czy ktoś ma jakieś propozycje, jak ją wykorzystać? Może znacie jakiegoś psa z dużym długiem, któremu można by pomóc? Czekam na propozycje.

Link to comment
Share on other sites

Dziś przyjeżdża do Krakowa do hotelu kuleczek gryziony ze skatzyska- ten na ostatnich zdjęciach. Jeśli żabka zechcialaby wspomóc choć odrobinę kudlaczka (który będzie na utrzymaniu jedynie Patii i moim- miesięcznie 450 zł plus wet), to się bardzo polecamy:). Jakikolwiek grosz na dobry początek mile widziany. Oczywiscie jeśli tylko darczyńcy zaby nie mają innych psiakow w potrzebie. I oczywiście nawet nie zakładam całej spuscizny po zabie, ale za jakiekolwiek wsparcie, nawet minimalne, będziemy bardzo wdzięczne i zobowiązane. Ja ze swojej strony polecam się jako bdt dla.malej suni- niestety samców i dużych suczek nie dam rady tymczasowac z racji moich rezydentów :(..

Link to comment
Share on other sites

Aniu, jeśli chodzi o BDT mam pytanie o Czikę... To ta malutka sunia:

 

dsc_0410.JPG

 

 

dsc_0425.JPG

 

 

Z tego wątku: http://www.dogomania.com/forum/topic/142458-male%C5%84stwa-ze-schronu-b%C5%82agaj%C4%85-o-ratunek/page-140

 

Czeka w schronie już od września, tam są kiepskie warunki, ona sobie nie daje rady...

 

Pomyślałam o niej, bo wiem, że u Ciebie miałaby szansę odżyć i szukać nowego domku... Proszę pomyśl o niej... Oczywiście były zwrot karmy dla niej i wydatków na weta, można by przeznaczyć część środków po Żabce... żeby i ona miała coś na początek.

 

Jeśli chodzi o tego pieska, o którym piszesz - czy on ma wątek na dogo? Bo powinien mieć, jeśli chcemy to mieć dobrze rozliczone.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny , mam prośbę , niestety z gatunku tych tudnych do spełnienia  ....
W sylwestra trafiła do mnie mała sunia zabrana ze wsi , w najbliższy poniedziałek ma ustaloną sterylkę a potem miała jechać do domu tymczasowego . U mnie jest naprawdę awaryjnie . Dalej już nie jest różowo ..... wczoraj dostała cieczkę więc ze sterylki nici. Jakby tego było mało tam gdzie miała jechać jest niekastrowany samiec i nie ma możliwości izolowania psów . Ja ją nie wyrzucę ale u mnie też rezydent jest pełnojajeczny ......  Sunia jest sliczna , bardzo łagodna , przypomina rosyjskiego toya tylko jest 2 x od niego większa . Trzeba ją pilnować bo tęskni za utraconą wolnością . Może zdarzy się cud i ktoś znajdzie dla niej miejsce ?

 

10898094_778440015566773_365935054723966

 

10891797_778439725566802_171209694383619

Link to comment
Share on other sites

Kudlaczek będzie miał na pewno wątek, bo to kolejny piesek którego będę miała na utrzymaniu, a na razie do opłat jesteśmy tylko dwie z Patia. A co wiadomo o Czice? Na tym zbiorczym wątku niestety w ogóle nie umialam jej odnaleźć :( Z jakiego schroniska jest sunia? Czy ktoś się potem zajmie wszystkim co jest związane z adopcja? :)

Link to comment
Share on other sites

O Czice jest mało info, zaraz wyszukam na wątku i podam Ci link.

 

Napisz, co konkretnie chciałabyś wiedzieć, to zadzwonię do ewu - Basi, ona koordynuje wszystkie działania na tym wątku. W przypadku załatwiania adopcji, to zazywczaj ogłoszenia też są na nią. Zresztą Czika ma ogłoszenia robione przeze mnie i sa właśnie na Basię. To jest schronisko na śląsku, ale nieduże, a psiaków niestety zbyt wiele :(

 

Aniu, to podaj linka jak kudłaczek będzie miał wątek :)

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym wiedzieć czy ujada, to jest niestety najbardziej problematyczne u mnie. I chyba tyle w zasadzie. Czy Basia mieszka na Śląsku czy w krakowie? U mnie jest również kłopot czasowy gdy ktoś chce poznać sunie, przy zabie musiałam wszystkim zająć się sama. Dlatego nauczona doświadczeniem wolałabym wziąć sunie, która faktycznie ktoś będzie pilotowal. Ja najchętniej uzyczylabym lokalu:), dam jeść, wyprowadze na spacer i pomiziam. Na resztę nie bardzo mam czas- pracuje daleko i mam swoje dwa psy w tym jednego chorego. Stąd najchętniej wzielabym sunie, do której miałabym pewność, że ktoś się nią jeszcze później zajmie, a nie da.na bdt i zniknie... Wiesz o co mi chodzi.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem. Wiesz, Basia nie zniknie, ale ona nie jest z Krakowa :( kurczę, trochę rzeczywiście mógłby być kłopot :( a tak nam zależy na Czice, ona ciągle czeka, bo w kolejkę wchodzą bardziej potrzebujące psiaki :(

 

a co do ujadania, to nie mam pewności, czy Basia będzie to wiedzieć. Ale zapytam.

Link to comment
Share on other sites

Melduję  się u Żabki:)

Dziękuję za zainteresowanie Cziką.

Czikę znam jedynie ze schroniska, to urocza, bardzo miła , mała i przyjazna sunia.

Jest w boksie z innymi pieskami i nie przejawia agresji, jest zgodna.

Na temat szczekania niestety nie mogę się wypowiedzieć.

Czika tak jak inne pieski , które mieszkają w tym schronie bardzo potrzebuje pomocy:(

Wg informacji jest wysterylizowana ale zdarzało się,że informacje jakie dostaję nie są prawdziwe...

Ja nigdy  nie znikam , nie mam takiego zwyczaju:) Poza mną edek bardzo się interesuje Cziką, obie pilotowałybyśmy Czikę.

Niestety nie jesteśmy z Krakowa- ja ze Śląska,edek z Warszawy , napisz proszę  jakie wsparcie z naszej strony byłoby potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...