Jump to content
Dogomania

Żabka ma już Dom Stały !


MALWA

Recommended Posts

Dzisiaj miałam przyjemność poznać Anię i Żabkę :) Spędziłyśmy ze sobą trochę czasu spacerując po parku AWF-u gdzie Żabka mogła się do woli wybiegać, pohasać i powyciągać ode mnie smakołyki.

Żabka jest przeuroczą niewielką sunią, wygląda prześlicznie. W pierwszym kontakcie z obcą osobą jest nieśmiała, ale dzięki smaczkom szybko podeszła do mnie bliżej. Podczas spaceru nie zachowywała się bojaźliwie. Kiedy się zatrzymywałyśmy podchodziła do nas, dawała się głaskać Ani, a później także i mi :) Naprawdę zauroczyła mnie niesamowicie :)

Myślę, że będzie idealnym psem dla osoby spokojnej, gotowej na to, że suczka będzie w pewnych sytuacjach się wolniej przełamywać niż inne psy. Ale naprawdę jestem mega zaskoczona zachowaniem Żabci :) Na koniec dawała mi nawet buziaczki :) i trącała noskiem po więcej smaczków.

Żabka w pewnym momencie złapała świra i goniła jak szalona pośród liści :) Wyglądała pięknie i radośnie.

Jeśli tylko się nam uda zgrać termin, to chętnie się spotkam jeszcze raz z Anią i Żabką i wezmę moją Czarę, bo myślę że dziewuszki fajnie by sobie mogły razem poszaleć :)

A teraz trochę fotek:

Link to comment
Share on other sites

Żabka dziś została zaszczepiona na wsciwklizne i dostała zipiran do odrobaczenia na piątek. Razem wyszło 33 złote. Paragon mam, postaram się go tu wstawić. Zastanawiam się nad karma dla zabki żeby nie musiała się męczyć z dużymi granulkami, bo teraz je ta dla ras olbrzymich:). Jest taki bosch w zooplusie 2x7,5 kg zdecydowacza 104 złote dla psów mini, może warto by się na to zdecydowa, bo wtedy przesyłka jest za darmo. A jeśli by karma została to ja ją przekażę jakiemuś wskazanemu przez Was psiakowi.chyba ze macie jakieś inne propozycje? Najtaniej jest kupić w internecie, ceny są najnizsze. Co do zabki to ewentualny nowy opiekun pozyska kochanego oddanego psiaka. Zaba wczoraj uwila sobie gniazdo z moich użytych skarpetek i spodni:). U weterynarza zostałam również oszczedzona, chociaż sunia zachowywała się skandalicznie- o badaniu nie było mowy, tylko została - a i to podstępnie i przy użyciu wszelkich mocy ludzkich- zaszczepiona. Ale i tak jest kochana! :)

Link to comment
Share on other sites

Aniu podaj mi proszę na pw lub maila dane do przelewu za szczepienie i odrobaczenie.

A co z uszkami Żabki? Wszystko w porządku?

Polecam tą karmę: http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/bosch/mini/51510
Tylko nie ma dużego opakowania, jest 2x3kg zestaw za 60 zł. Ale to na długo starczy, bo wg wagi Żabka powinna jeść jej 110-120 g dziennie.

A to jest ta karma, która smakowała Żabce w sobotę :) no i ma bardzo małe granulki.

Fajnie, że udało wam się zaszczepić Żabkę, z moją Czarą też zawsze jest ciężko ;)

Link to comment
Share on other sites

Z uszami ok, na ile udało się obejrzeć z daleka:/, a odbarwienie na nosku nie jest niczym szczególnym, na pewno nie jest to reakcja alergiczna. Co do karmy, to powiem szczerze nie wiem gdzie ja widziałam ten zestaw 7,5 kg, bo dziś nie i miałam go znaleźć - chyba coś musiałam pomylić...:I. w każdym razie - czy zamawiać ta karme Boscha 3 kg za 29,90, ew 2x3 kg za 59,90? Niestety di tego dojdzie 10 zł za przesylke (bo za darmo jest dopiero od 99 zl). Chyba ze ktoś z Krakowa będzie robił zamówienie na dniach? Wtedy bym się podlaczyla.. ja dla swoich będę zamawiać dopiero w grudniu, bo kupił im jedzenie na bazarku na dogo..

Link to comment
Share on other sites

Aha, i jeszcze najważniejsze, myślę że zabke można powoli oglaszac. Zaba jest bardzo przyjazna dla opiekuna, wiec myślę że dalsza socjalizacje może przechodzić we własnym domu. To wesoła, kochana sunia, która powinna zamieszkać bez innych zwierzątek,żeby miała opiekuna tylko dla siebie.

Link to comment
Share on other sites

Aniu a napiszesz tekst dla Żabki? Wykupię jej ogłoszenia na jakimś bazarku, w sumie część bym mogła sama zrobić w niedzielę wieczorem.

 

Ale najpierw musimy mieć tekst.

 

Co do zooplusa - czy dasz radę zrobić zamówienie na tą karmę 2x3kg? Ja chciałabym kupić też suszone szprotki dla mojej Czary, więc przesyłka będzie za darmo. Może lepiej do Ciebie, bo karma ważniejsza. A na odbiór szprotek się umówimy jakoś. Zrobiłabym Ci przelew jak najszybciej za wszystko :)

Link to comment
Share on other sites

Tekst napisze, tylko dopiero dam rade w poniedziałek. Co do karmy to oczywiście ze zamówię, tylko poproszę o link na szprotki:). Nr konta tez podam w poniedziałek bo w domu mam tylko internet w telefonie..:/..i kiepsko się w tym poruszac:(. Dziekuje!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Tekst napisze, tylko dopiero dam rade w poniedziałek. Co do karmy to oczywiście ze zamówię, tylko poproszę o link na szprotki:). Nr konta tez podam w poniedziałek bo w domu mam tylko internet w telefonie..:/..i kiepsko się w tym poruszac:(. Dziekuje!!!! :)

 

Aniu wyślę Ci na pw link :) będę czekać na info, jaka kwota dokładnie do zwrotu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

chciałam potwierdzić, ze dostałam pieniązki 91,90 zł - juz dawno, ale dopiero dzis sie zebrałam do uzupełniania..

 

Teraz pare słów o Zabce: to kochana, wesoła, delikatna sunia, ktora bardzo chce sie bawić, biegac, rozkręciła sie fajnie i myśle ze juz czas zeby szła do swojego własnego domku, gdzie bedzie miała Opiekuna i miseczke tylko dla siebie:)..(bo u mnie niestety ciagle musi pilnowac zeby nikt jej nie okradł z jedzenia:D)..

Na spacerach nie obszczekuje innych osób, chodzi bez smyczki i bardzo sie pilnuje, ale widac ze brakuje jej biegania i zabawy z innymi psiakami. W domu jest wyluzowana, nie ma juz prawie bojaźliwego kulenia sie, natomiast Zabka nadal nie jest zbyt ufna do obcych osób i myśle, ze tak juz pozostanie.

 

Do innych zwierzaków jest odważna, ale nie atakuje, natomiast nie jest również uległa. Jednak gdy zwierzak nie wykazuje zainteresowania Zaba próbuje zachecac go do zabawy.

Zabka nie reaguje też na koty- gdy byłam na spacerze z Patią i Jej psami  szedł z nami również kotek. Żaba przywitała sie z nim jak z psem (nosek do noska) - chyba nie zauważyła w ogóle ze to kot. Potem tez nie zwracała na niego uwagi.

 

Tak, ze szukamy domku Żabce, jak najlepszego (to wiadomo:)), spokojnego i najchetniej bez małych dzieciaków, gdyz Żaba jednak nie czuje sie zbyt pewnie przy nadmiernym zamieszaniu.

Link to comment
Share on other sites

Był jeden Telefon - z tym ze Zabka miaąłby mieszkać z drugą sunia o podobnym charakterze :( wiec raczej Państwo chyba sie nie zdecyduja - zreszta nawet nie byłoby to komfortowe ani dla nich ani dla suniek...

 

Co prawda u mnie Żabka przestała sie denerwować na Gigi:), nawet przydybałam je jak razem spały na leżance psiej :), ale to jednak trwało, po drugie Gigi - nawet z uwagi na to ze jest głucha - nie za bardzo przejmowała sie Żabczynym warczeniem. 

Ja osobiscie jestem zauroczona Żabą - ona w domu jest cudowna dla opiekuna, do tego grzeczna, czysciutka i nienachalna. Chetnie bym ja sobie zostawiła :loveu:, ale ona jest taka fajna i ładna, ze szkoda gdyby miałą zająć miejsce innym potrzebujacym..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...