Jump to content
Dogomania

Czy powinny być tylko rasowe?


Martens

Czy psy powinny być tylko rasowe?  

875 members have voted

  1. 1. Czy psy powinny być tylko rasowe?

    • Tak, rasowce są lepsze od kundelków.
    • Tak,dla dobra psów ogólnie - rasowe są lepiej traktowane i bardziej przewidywalne przy wyborze.
    • Nie, ale rozmnażanie wszystkich psów nie powinno odbywać się bez kontroli.
    • Nie, kundelki są najlepsze, psy z papierami są dla snobów.


Recommended Posts

Jak dla mnie opcja 2 jest najlepsza - kundelki i tak będą choćby dzięki wspomnianej już chasi, która puściła się z pudlem sąsiada... Za to nie wyobrażam sobie żadnego sposobu, który umożliwiłby całkowitą kontrolę urodzeń kundelków... Za to wprowadzenie sterylizacji za symboliczną złotówkę sprawiłoby, że nawet na wsiach mogliby się na to zdecydować i ilość kundelków w końcu zaczęłaby spadać...

Żeby nie było - kocham kundle, są wspaniałymi psiakami, do niedawna sama miałam takiego psiaka [w walentynki odszedł za TM]. Ale jak widzę, jak żyje większość jakich psiaków to coś się we mnie przewraca - ludzi, którzy rozmnażają kundelki sama skazałabym na takie życie, jakie te biedne psiaki później mają....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 289
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja poprosze dodac do odpowiedzi taka:

"na Swiecie sa sami madrzy i odpowiedzialni ludzie, kupujacy psy z rozwaga i majacy swiadomosc, ze to co biora pod swoj dach jest od nich calkowicie zalezne i dla tego dbaja o swoje zwierzeta jak o wlasne dzieci niezaleznie od tego ile one kosztowaly".

Link to comment
Share on other sites

głosowałam za opcją drugą ale tylko dlatego, że wiem ile u nas jest kundelków do "zagospodarowania". Osobiście uważam, że wybór rasowego psa daje większą szansę na dobór jego cech do właściciela - po prostu zwykle psy rasowe są bardziej przewidywalne.Poza tym, jak ktoś zapłaci za psa stosowną kwotę, to o niego dba,tak już u nas jest. Ryzyko nabycia z hodowli psa z defektem rozwiązuje zwykle zawarcie pisemnej umowy np.przewidującej stosowne odszkodowania. To bardzo utrudniłoby życie dzikim hodowlom.
Poza tym kocham kundelki - ale jest ich za dużo i cierpią...

Link to comment
Share on other sites

Ja układałam ;) Wstawiłam tyle punktów widzenia, ile na tamtą chwilę przyszło mi do głowy. Pierwszy i ostatni są jak widać okrutnie stronnicze, ale widać były potrzebne, skoro są osoby, które miały tak skrajne zdanie...

I nie wiem czy po tylu głosach jest sens edytować ankietę i nie wiem czy w ogóle można.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GameBoy']wiesz co, jak dla mnie to te odpowiedzi sa lekko tendencyjne bo z kazda z nich daloby sie polemizowac:eviltong:
(...)
[SIZE=1]jestes z miasta w ktorym urodzil sie moj Ojciec! pozdrawiam!:loveu:<prywata>[/SIZE][/QUOTE]

W sumie masz rację ;) Na temat każdej z tych opcji można dyskutować i tu jest chyba dobre miejsce do tego.

[SIZE="1"]O proszę! 99% osób z którymi rozmawiam, nie wie nawet gdzie to jest :) A byłaś może w tej mojej klimatycznej dziurze?[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']

[SIZE=1]O proszę! 99% osób z którymi rozmawiam, nie wie nawet gdzie to jest :) A byłaś może w tej mojej klimatycznej dziurze?[/SIZE][/quote]

no ja Cie ciotka proszę ciotka, Ty mnie nawet takich obrazoburczych pytan nie zadawaj :mad::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Ja wahałam się między 2 i 3 odpowiedzią.
A tak na prawdę, to nigdy nie będzie tylko psów rasowych. Obserwując psy w krajach, gdzie rozmnażanie psów jest bardziej kontrolowane niż u nas, zauważyć można że oprócz psów rasowych znacznie więcej niż typowych kundelków jest mieszańców (krzyżuje sie 2 różne rasy), gdzie łatwo można określić, jakich ras byli rodzice.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katik']
A tak na prawdę, to nigdy nie będzie tylko psów rasowych. Obserwując psy w krajach, gdzie rozmnażanie psów jest bardziej kontrolowane niż u nas, zauważyć można że oprócz psów rasowych znacznie więcej niż typowych kundelków jest mieszańców (krzyżuje sie 2 różne rasy), gdzie łatwo można określić, jakich ras byli rodzice.[/QUOTE]

Sytuacja, że będą tylko psy rasowe owszem, jest nierealna w 100%, nie da się tego zabronić. Tylko pytanie, czy byłby sens uczynić rozmnażanie kundelków czy wspomnianych krzyżówek w jakiś sposób niewygodnym, np. poprzez wysoki podatek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Sytuacja, że będą tylko psy rasowe owszem, jest nierealna w 100%, nie da się tego zabronić. Tylko pytanie, czy byłby sens uczynić rozmnażanie kundelków czy wspomnianych krzyżówek w jakiś sposób niewygodnym, np. poprzez wysoki podatek[/quote]
Każdy sposób zmniejszenia liczby psów będzie dobry. I to nie chodzi tylko o kundelki czy "rasowe bez rodowodu". Rasowe psy też w wielu przypadkach rozmnażane są bezmyślnie.
Dobrym rozwiązaniem byłby wysoki podatek już od samego posiadania psa, a gdyby pies był wysterylizowany/wykastrowany właściciel płaciłby mniej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katik']Każdy sposób zmniejszenia liczby psów będzie dobry. I to nie chodzi tylko o kundelki czy "rasowe bez rodowodu". Rasowe psy też w wielu przypadkach rozmnażane są bezmyślnie.
Dobrym rozwiązaniem byłby wysoki podatek już od samego posiadania psa, a gdyby pies był wysterylizowany/wykastrowany właściciel płaciłby mniej.[/QUOTE]

Ale jaki procent psów w Polsce ogółem stanowią psy rodowodowe..? A problem ich bezmyślnego rozmnażania to bardziej problem ZK niż rządu.

Pomysł wysokiego podatku popieram, ale nie od posiadania, a od rozmnażania jakiegokolwiek psa.
W ogóle nie podoba mi się jakiekolwiek piętnowanie właścicieli niesterylizowanych zwierząt. Ostatnio dopiero wychodzą na jaw najróżniejsze skutki uboczne sterylizacji i okazuje się, że wcale nie jest ona obojętna dla zdrowia, dlatego jako właścicielka psa chciałabym mieć wolny wybór w tej kwestii.
Co innego sterylizacja w schroniskach, tam bez dyskusji jest ona konieczna. A zamiast wysokich podatków za niesterylizowanie psa proponowałabym raczej zupełne zwolnienie od podatku właścicieli psów ze schroniska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Ale jaki procent psów w Polsce ogółem stanowią psy rodowodowe..? A problem ich bezmyślnego rozmnażania to bardziej problem ZK niż rządu.

Pomysł wysokiego podatku popieram, ale nie od posiadania, a od rozmnażania jakiegokolwiek psa.
W ogóle nie podoba mi się jakiekolwiek piętnowanie właścicieli niesterylizowanych zwierząt. Ostatnio dopiero wychodzą na jaw najróżniejsze skutki uboczne sterylizacji i okazuje się, że wcale nie jest ona obojętna dla zdrowia, dlatego jako właścicielka psa chciałabym mieć wolny wybór w tej kwestii.
Co innego sterylizacja w schroniskach, tam bez dyskusji jest ona konieczna. A zamiast wysokich podatków za niesterylizowanie psa proponowałabym raczej zupełne zwolnienie od podatku właścicieli psów ze schroniska.[/quote]
Trudno nie zgodzić się z Tobą.
Jeśli chodzi o psy rasowe to ZK nie ma nic do rzeczy. Bo ogólnie uwaza się, ze jak pies zrobi uprawnienia hodowlane to już można go rozmnażać.
Wg. mnie podatek od posiadania psów mógłby być większy, ale tylko w przypadku gdy pieniądze szłyby bezpośrednio do schronisk. I gdyby był egzekwowany, bo wielu właścicieli nie płaci za psy. Wtedy kazdy zastanowiłby się czy warto kupowac psa i potem co rok za niego płacić. Wtedy zwolnienie z płacenia podatku od psów schroniskowych na pewno zmniejszyłoby liczbę bezpańskich psów.

Link to comment
Share on other sites

Jak juz pisałam uwazam że najgorsze są pseudohodowle, bo jeśli ktoś uwielbia kundelki to moze wziąc szczeniaczka/dorosłego psa ze schroniska (a one z kolei raczej nie znikną:-(). A jeżeli ktoś marzy o rasowym psie to cena raczej nie gra roli i może wziąć szczenie z hodowli, a jeśli koszt jest przeszkodą to i w schronisku znajdzie sie młodego psa z rodowodem, lub w typie ulubionej rasy.:)

Link to comment
Share on other sites

A tak na marginesie:
[FONT=Palatino Linotype][SIZE=3][COLOR=navy][B]WESOŁYCH SWIĄT!!![/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[COLOR=navy][SIZE=3][FONT=Palatino Linotype]Jajka pysznego, dyngusa mokrego
Zająca w koszyku, prezentów bez liku[/FONT][/SIZE]
[FONT=Palatino Linotype][SIZE=3]Baranka białego, kurczaczka radosnego[/SIZE][/FONT]
[FONT=Palatino Linotype][SIZE=3]rzeżuchy zielonej, wędliny wędzonej[/SIZE][/FONT]
[FONT=Palatino Linotype][SIZE=3]przepięknych pisanek, i czystych firanek:evil_lol:[/SIZE][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...