Jump to content
Dogomania

Dora...Za TM :( Umarła otoczona ogromną miłością ...


Tiger

Recommended Posts

  • Replies 654
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hm może napisać do TVN? pokazać im najbardziej drastyczne przypadki z dogomanii, może Dore też- przecież ona była katowana tak długo!!! pamiętam jeszcze psa, który chodził z raną kłótą na wylot, taką zaropiałą. był też Synek czy jakoś tak - co leżał w kałuży krwi, Śrutka czy też od nas z Gdańska psiak, z którego zrobili tarczę strzelniczą. jeszcze pamiętam popaloną suczkę...i psa z otwartą całkowicie raną niby po zabiegu "weterynarza" i tego z wrośniętą kolczatką..Bart? nie , nie wiem jak on się nazywał. jest ich tyle...
ludziom czasem się wydaje, że to tylko w "Hameryce" takie starszne rzeczy się dzieją. wczoraj na spotkaniu klasowym opowiadałam czym się zajmuję, wspomniałam o kilku przypadkach...wszyscy byli zaskoczeni. jakoś po pierwsze nie przyszło im do głowy, że to się dzieje koło nas, po drugie nawet jak sami widzieli psa w złym stanie, no to jakoś to sobie tam tłumaczyli. ktoś bił psa? no, bił bo pewnie pies był niedobry.
mozna spróbować...

zapomniałam, to co najwazniejsze i na temat: płyną już do mnie pieniążki za pierwszy bazarek, jak powysyłam wszystko, podliczę to łączną kwotę prześlę dla Dorki. drugi bazarek kończy się jutro.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isiak']Trochę to trwało, bo ostatnio czas mam tylko w nocy, kosztem snu, ale udało mi się coś wymodzić na bazarek dla Dory. Zapraszam:[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=6346661#post6346661[/URL][/quote]

fajne są te rzeczy...:cool3: :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']hm może napisać do TVN? pokazać im najbardziej drastyczne przypadki z dogomanii, może Dore też- przecież ona była katowana tak długo!!! pamiętam jeszcze psa, który chodził z raną kłótą na wylot, taką zaropiałą. był też Synek czy jakoś tak - co leżał w kałuży krwi, Śrutka czy też od nas z Gdańska psiak, z którego zrobili tarczę strzelniczą. jeszcze pamiętam popaloną suczkę...i psa z otwartą całkowicie raną niby po zabiegu "weterynarza" i tego z wrośniętą kolczatką..Bart? nie , nie wiem jak on się nazywał. jest ich tyle...
.[/quote]
ja się tak włącze bo śledze wąteg Dory, i tamte przypadki też mi się obiły o uszy/oczy i mi pomysł z meilem wydaje się niegłupi , i można by wysłać nie tylko do TVNu ale teżdo innych stacji ? tu jest wiele trgedii psich i nie tylko :shake: :-( może któś podchwyci i mimo że może to raczej postępowania by ludzi nie zmieniło, to może przynajmniej niektórzy by inaczej spojrzeli, albo zareagowali przynajmniej na psie nieszczęscie anstepnym razem....

Link to comment
Share on other sites

Przy akcji z [URL="http://ozzy.dog.pl"]Ozzy'm[/URL] wspaniały tvn odpisał nam, że nie będzie się tym zajmował bo to 'tylko' pies. Natomiast polsat wtedy stanął na wysokości zadania i zrobił o tej sprawie reportaż więc jak mam polecać to właśnie polsat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']gdyby nie to, ze jestem tak zawlaona pracą, to założyłabym osobny wątek na dogo, prosiła o zdjecia i rózne starszne rpzypadki, zebrala wszystko...ale ja najwczesniej dam rade zrobic to tak koniec wrzesnia:([/quote]

To bardzo dobry pomysł z tą stronką. To by były zawsze pod ręką historie, które nas :angryy::angryy::angryy::placz::placz::placz: Wycinki prasowe, przez nas poznane historie znęcania się nad zwierzętami (dobrze żeby były udokumentowane), reportaże, audycje (również media lokalne). "Sprawy Ozziego" nie koniec. Jak dotąd naczelny lekarz weterynarii w większości kwestii nas popiera (wątek Ozziego - nie potrafię odesłać do wątku - nie komputerowa jestem, a przeczytać warto).
Im więcej, w odpowiednim czasie zrobimy szumu, tym lepiej dla sprawy naszych braci mniejszych. W wakacje jest czas na zbieranie materiałów (w tym z Dogo), wstępne dogadywanie się ze wszystkimi możliwymi mediami, szukanie pomysłów na jak najszersze zaistnienie w naszych lokalnych środowiskach (nie należy ich zaniedbywać) i w kraju. I czekać w gotowości na najbardziej sprzyjający czas. Jesteśmy już dużo bogatsi w doświadczenia po sprawie Ozziego i nie tylko, np. po historii orlenowskiego Kubusia na stacji benzynowej, w której tankuję pojawił się piesek z napisem na dowiązanej chusteczce "kierownik stacji" (żywy oczywiście). Nalepki na naszych samochodach chyba zrobiły wrażenie:diabloti:. Tak mi jeszcze przyszło do głowy, żeby zaprzyjaźnić się i pozyskać do pomocy jak największą ilość organizacji pro zwierzęcych w naszych miejscach zamieszkania. W końcu musi coś drgnąć tam na górze jak zmienimy się w tak uprzykrzone muchy.

Link to comment
Share on other sites

kiedyś obiło mi się o uszy , że Michał Olszański prowadzący express reporterów w programie 2 jest wrazliwy na los zwierząt , program 2 kazdy ma , nasza Dorka byłaby nr 1 ( staż dręczenia 10 lat) ,kilka słów do kamery myslę ze musieliby powiedzieć dogomaniacy , którzy byli,, na gorąco" przy tych dręczonych psiakach, jeśli dobrze przygotowalibyśmy się moglibysmy wysłac @ z propozycją tematu na reportaż , niech zobaczy cała Polska ....na tak przygotowany wątek o ktorym pisze Betbet moznaby zaprosić reportera , mój mini wywód zaprowadził Dorkę na 1wszą stronkę .
Ciocia Tiger doczekała się pogody , taki upal nad morzem należy jej się.
Isiak jak poczytałam na wątku o Twojej odwadze, gdybyśmy zakładali grupę dogomaniaków wymierzających sprawiedliwość , byłabyś Prezesem jak nic. No i dziewczyny łatwo mi sie tak wymądrzać , ale jestem daleko , a trzebaby chyba sprawdzić czy ten świr nie ma przypadkiem następnego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar']
Ja mógłbym założyć gdyby mi ktoś tekst podesłał ;)
[/quote]
to jeszcze o katowaniu:
[URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img172.imageshack.us/img172/1751/mixonkaoq5.png[/IMG][/URL]
Text o tej Dobermance? Zbiorczy? ja mogę to napisać-nie ma problemu-można dołączyć do wątku-który byłby zbiorczym-wątek gwałconej Emi z Podlasia-teraz już po katrdze w nowym dobrym domu-mogę też go dołączyć i o koniach porąbanych na części o Białce....itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isiak']Ja tak trochę nie w temacie Dory, ale poczytajcie to:[URL]http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4315913.html[/URL][/quote]

no wiecie co !!!!!! :angryy::angryy::angryy::angryy:

[URL]http://bi.gazeta.pl/im/1/4316/z4316051X.jpg[/URL]

:mad::mad::mad::angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ala35']kiedyś obiło mi się o uszy , że Michał Olszański prowadzący express reporterów w programie 2 jest wrazliwy na los zwierząt
Isiak jak poczytałam na wątku o Twojej odwadze, gdybyśmy zakładali grupę dogomaniaków wymierzających sprawiedliwość , byłabyś Prezesem jak nic. quote]

Tak, w ekspresie reporterów już kilka razy były reportaże o zwierzętach - o koniach, o ON-ce z wrośniętym sznurkiem i szczeniakami... Może rzeczywiście warto zastukać w te drzwi...A co do odwagi - to ja wcale odważna nie jestem. Tchórz jestem jak mało kto. Ale byłam w takiej sytuacji, że miałam do wyboru - albo gnojek kopnie mi psa, albo ja wykorzystam element zaskoczenia i doskoczę do niego pierwsza. Innego wyboru nie miałam. Musiałam wyjść z suką na dwór, bo miała biegunkę, a piętro niżej awanturował się na klatce pijany facet, który reagował agresją na każdego, kto przechodził. Więc kolczatka na rękę (wielce użyteczne narzędzie taka kolczatka :-) ) i z duszą na ramieniu, ale poleciałam. A potem miałam stracha, czy nie skończę na policji...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...