Jump to content
Dogomania

Dora...Za TM :( Umarła otoczona ogromną miłością ...


Tiger

Recommended Posts

Dobra, to się poprawię - MIMO WSZYSTKO MAMY DO SIEBIE ZAUFANIE:p Tiger bez tego nie damy rady działać i pomagać przecież. Jak teraz po tej aferze z Dagą każdy będzie każdego podejrzewał, to tylko psy na tym ucierpią. A ja nadal wierzę, że jesteśmy tutaj aby im pomagać, a nie się dorabiać, a czarne owce wszędzie się trafiają przecież. Monia nie tylko karmi, ale też gotuje, nie na słońcu a na gazie prawda, i poświęca swój czas. Byle tylko Dora zdrowiała, to jest teraz najważniejsze!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 654
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[SIZE=4]Rozliczenie :[/SIZE]

[B]Wpływy na moje konto :[/B]
[LEFT][B]Ligia 40 zł [/B]
[B]aisak 50 zł[/B]
[B]Dea 50 zł[/B]
[B]Agama (bazarek BeatyJ za martensy cioteczki Alii) 170 zł [/B]
[B]Anashar 20 zł [/B]
[B]Solito 25 zł [/B]
[B]Pluciarz 100zł [/B]
[B]Irma 100zł [/B]
[B]Isiak (bazarek) 120 zł [/B]
[B]Betbet(bazarek) 110zł [/B]
[B]Dea (bazarek) 85 zł [/B][B][COLOR=navy]RAZEM : 870 zł[/COLOR][/B][/LEFT]

[LEFT][COLOR=black][B][U]Dotychczasowe koszty:[/U][/B][/COLOR]
[B]Koszty Wet:[/B]
[COLOR=black](nie wszystko zdązyłam zapisać dokładnie jak mi wetka czytała , ale prawie się zgadza :))[/COLOR]
[COLOR=black]Antybiotyk ogólny na 7 dni (nie zapisałam nazwy) 46 zł [/COLOR]
Tolfedina (3 dni) 27 zł
Wymaz bakteryjny 28 zł
Morfologia 15 zł
RTG x2 60 zł
Antybiotyk w na 21 dni ( to ten od tego paciorkowca i gronkowca na skórze ) 21 dni x 4,50 zł 94,50 zł
Intravit x2 14 zł
Cartrophen Vet ( to ten lek na stawy - 4 dawki ) 96 zł [/LEFT]

[LEFT]RAZEM : [B]380, 50 zł[/B] [/LEFT]

[LEFT]Na taką kwotę będzie wystawiona faktura i tak jak pisałam , wyślę ją do AFN (na tzw. podkładkę) , to będę miała aby na bieżąco płacić Monice za jej zakupy dla Dory i za codzienne wyżywienie .
( Niepokoi mnie jednak fakt , że w fakturze nie ma uwzględnionej biochemii , któą Dora miałą na 100 % robioną - będę się musiała zapytać panią dr czy przypadkiem nie pominęła w obliczeniach kosztów leczenia Dory.............będzie to spora kwota i byłoby nieuczciwe nie zapytać o to )[/LEFT]

[LEFT][B]Koszty jedzenia:[/B]
(Dora jest u Moniki od 1 lipca )
Do dziś włącznie to jest 39 dni .
39 x5 zł = [B]195 zł[/B] [/LEFT]

[LEFT]Poza tym Monika kupiła Dorce szampon leczniczy ( ale za nic nie pamiętam nazwy:oops: ) [B]12 zł [/B]
smycz +obroża +2 miski [B]24 zł[/B]
Witaminki (Canititan) całe opakowanie Dora dostała od naszej pani wet w prezencie :) (wiem , że sie już kończy i trzeba będzie tym razem już kupić nowe opakowanie )[/LEFT]

[LEFT][B]Razem wszystkie koszty do dzisiaj : 611,50 zł[/B] [/LEFT]

[LEFT]870 zł - 611,50 zł = [B]258,50 zł[/B] tyle zostało z pieniązków , które wpłyneły na moje konto.[/LEFT]

[LEFT]Na AFN jest 584 zł w Dorkowej skarpetce , czyli razem na dzień dzisiejszy Dora ma jeszcze do "przetupania";) [B]842,50 zł[/B] :)
Jeżeli Dorze nie trzeba będzie podawać już żadnych leków oprócz witamin to pieniązki te wystarczą na kilka miesięcy :).........[/LEFT]

[LEFT]Pytanie tylko jak długo Dora będzie mogła zostać u Moniki ........
Ale o to będziemy się martwić potem ........[/LEFT]


[LEFT][SIZE=3]Tymczasem, Dora wciąz szuka swojego stałego domku , a w domku człowieka , który zaakceptuje jej małe ułomności i zajmie się nią troskliwie .[/SIZE] ... [/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Dupa .......

Dlaczego to tak jest ?
Dora całkiem niedawno przestała brać w końcu zastrzyki i inne leki i czuła się bardzo dobrze .......
Dziś brat Moniki , po powrocie ze spaceru oznajmił , że Dora ma krew w moczu .............
Monika w pierwszej chwili pomyślała sobie , że to niemożliwe , bo biochemię przecież Dorka miała dobrą ....no i dopiero skończyła antybiotyki ............
Ale na następny spacer poszli już razem ..................no i niestety ......Dora sika z krwią :( I krwi jest bardzo dużo w tym moczu , bo kolor jego Monia określiła : "jak kompot z wiśni".....
Od razu do wetki - morfologia nie wykazała żandego stanu zapalnego , tylko spadek erytrocytów .......
Biochemia pobrana , ale wyniki chyba będą dopiero we wtorek ........:(
Wetka zrobiła USG - które wykazało tylko obecność skrzepów krwi w pęcherzu ........ Nic innego niepokojącego nie zauwałyła .........ani przyczyny ...........
Nie mamy pojęcia co się mogło stać i jaka jest przyczyna :(
Dora ma doskonały apetyt, zachowuje się zupełnie bez zmian , nie ma też podwyższonej temperatury .....
Monika się załamała , bardzo się martwi ......

Boże ............żeby to nie było tak ..........jak bywa .........że pies trafi do kochającego domu i ludzi i wtedy choroba atakuje ...........:(

Co to może być ?
I skąd ?
I dlaczego ?

Nic nie zmieniło się u Dory ....ani karma , ani miejsce , ani ludzie .......

Niech to szlag ........:(

Link to comment
Share on other sites

Znowu jestem na wakacjach - do 27 sierpnia , więc z góry przepraszam za brak wieści .\Mam utrudniony dostęp do netu\

Nie mogę się dziś dodzwonić do Moniki , ale wiem z wczoraj , że jest lepiej ; Dora po lekach przeciwzapalnych i antybiotyku przestała sikać krwia.........a z biochemii też wyniki nie były złe - chyba fosfotaza podniesiona ...........
Szczegółów dowiem się wieczorem i spróbuje napisać .

Najważniejsze , że Dora czuje się zdecydowanie lepiej :)

Bardzo dziękuję wszystkim cioteczkom za bazarki dla niuni.

Ona jest taka kochana.....mówię Wam ........:loveu:
Spokojna i grzeczna........bardzo spragniona kontaktu z człowiekiem ....
W domu nie sprawia żadnych problemów - cały dzien odpoczywa sobie na łóżeczku :)

Wciąz swędzi ją skóra :( , wciąz jeszcze łuszczy się .......
Dora nadstawia plecki i boczki do drapania, widać , że drapanie sprawia jej ulgę .......


Jak dowiem się szczegółów z tymi wyniksmi biochemii to napiszę ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...